Skocz do zawartości

Real Fighter


Marcus-Polonus

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Real Fighter
Platforma: Stalker: Zew Prypeci ver. 1.6.02
Data wyjścia: 13 grudnia 2020
Autor: Marcus-Polonus

Opis:

Spoiler

Jest to połączenie wielu różnych bardzo popularnych dodatków do oryginalnego Zewu Prypeci, które zostały tak razem połączone, by tworzyły harmonijną całość, np. paczka broni, poprawiona grafika itp.
Sercem moda jest napisany niemal od początku nowy balans obrażeń, zachowywania się broni i spawnu. Przerobiłem to tak, by gra w końcu była przyjemna:
- obrażenia realistyczne: dwie kulki w brzuch bez kamizelki kładą od razu każdego,
- obrażenia AI vs graczem wreszcie udało się osiągnąć 1:1,
- realistyczna balistyka dokładnie przeliczona na m/s i MOA,
- koniec pocisko-chłonnych mutantów: nawet pojedynczą pijawkę da się zabić bardzo łatwo,
- nowy odrzut każdej broni dopasowany do swoich charakterystyk,
- przebudowany od podstaw spawn niemal wszystkich NPC i mutantów: w grze można natrafiać na obozowiska i legowiska, które będą brać czynny udział w życiu Zony,
- zmieniona ekonomia tak, by zmusić graczy do korzystania z pełnego spektrum dostępnego ekwipunku,
- każdy element gry jest po polsku,
- i wiele, wiele innych zmian: polecam przeczytać ReadMe, gdzie zawarłem informację o wszystkim, o czym pamiętałem.

UWAGA!!!
Fabuła i zadania pozostały generalnie oryginalne! Celem moda jest uprzyjemnienie powrotów do oryginalnej gry, która poza Misery nie doczekała się jako takich gotowych modów w języku polskim.

Filmy:

Instalacja:

Spoiler

 

Potrzebna jest gra Zew Prypeci w wersji 1.6.02. Polecam zrobić kopię folderu "bin" z katalogu gry.
Trzeba odblokować czytanie modów w "fsgame.ltx",czyli:

 
$game_data$ = false| true| $fs_root$|

na:

 
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

Rozpakować paczkę i wkleić foldery "bin" oraz "gamedata" do głównego katalogu gry.

Paczka wspiera ulepszone pozycjonowanie źródła dźwięku: do tego służy folder "openal". Trzeba go wkleić do katalogu "AppData\Roaming". W opcjach dźwiękowych W GRZE pojawi się wtedy możliwość wybrania urządzenia OpenAL Soft. UWAGA! Działa wyłącznie w słuchawkach!
NOWA GRA JEST WYMAGANA!!!

Mod nie jest kompatybilny z żadnym modem do Zewu Prypeci i stanowi integralną całość z grą. Wyjątkiem mogą być dodatkowe paczki tekstur otoczenia.

 

Linki do pobrania:

Spoiler

Paczka z modem
ReadMe
OpenAL (przeczytaj ReadMe)

 

Edytowane przez Marcus_Polonus
  • Super 5
  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę z tym modem (bo sam mod nie ma fabuły, a jest nakładką na CoP'a). Pozwala on doświadczać Zew na nowo, bo trzeba być rozważnym w tym co ma się przy sobie i na sobie (Świt pozwala nosić więcej rzeczy niż Bułat przykładowo), jak również trzeba uważać w walkach, bo mając słaby pancerz często się kończą natychmiastową śmiercią z powodu strzału w głowę. Nie frustrowałem się przy rozgrywce, doświadczenia z tego mam pozytywne (w przeciwieństwie do Misery). Grałem na Mistrzu, a tam obrażenia otrzymywane przez naszą postać w stosunku do innych ludzi wynosi 1:1. 

Więc jeśli ktoś chce sobie odświeżyć wrażenia z Zewu to polecam.
PS. Tylko się zastanówcie czy chcecie sprawić sobie egzoszkielet, bo ja za kupienie i maksymalne jego ulepszenia zapłaciłem dwa miliony rubli.

  • Super 2
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat

Ostatnio moja chmura przechodziła swego rodzaju modernizacje. W związku z tym linki do m. in. Real Fightera wygasły.

Przy okazji stwierdziłem, że przygotuję wersję 1.06d, w której:
- dopracowałem prędkości poruszania się gracza oraz NPC,
- NPC znacznie lepiej wykrywają zagrożenia z odległości oraz duuuużo celniej strzelają,
- zmniejszyłem liczebność oddziałów NPC, przede wszystkim Monolitu,
- naprawiono błędy powodujące crashe (błąd z wpn_sg550 oraz m. in. 1pn34).

Zaktualizowałem linki w pierwszym poście więc powinno dać się pobierać.

Jeżeli ktoś chciałby sobie zaktualizować do wersji 1.06d to wystarczy skopiować i zastąpić foldery configs oraz scripts w folderze gamedata.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tom3kb ściągnąłem i przeinstalowałem wszystkie wersje bibliotek od 2008 które były dostępne i problem pojawia się dalej. 
Dziwi mnie to też tyle o ile, że wczoraj instalowałem Lost Alphę Developer Cut i tam była instalacja bibliotek vc+++, więc powinienem mieć wszystko aktualne. 

-----------------

 

Ok, działa, oczywiście nie przeczytałem dokładnie, że chodziło o wersję pod x86, dzięki serdeczne! :) 

 

Edytowane przez bober322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober322 A spróbuj jeszcze zainstalować wszystko z tej paczki.

OBSŁUGA X64.7z

Chociaż jest to dla x64 to zawiera wszystkie biblioteki i inne potrzebne do gry. Jeśli dla tego moda nie zaskoczy, to nic nie tracisz, bo przy modach z tymi nowymi silnikami, już będziesz miał co potrzeba.

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

@zyyb1
W pliku camera_movements.ltx w gamedata/configs/creatures zamień
 

[bobbing_effector]

run_amplitude            =    0.01
walk_amplitude            =    0.01
limp_amplitude            =    0.014

na:
 

[bobbing_effector]

run_amplitude            =    0
walk_amplitude            =    0
limp_amplitude            =    0
Edytowane przez Marcus-Polonus
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.