Skocz do zawartości

Reborn: Źródło - propozycja przetłumaczenia


Anatolij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa. Mam ten folder gamedata/spawns i po otwarciu jest tam configs i er.spawn. Nadmieniam, że u mnie plik configs nie ma rozszerzenia .db, a u @Szczepan9205jest z tym rozszerzeniem. Coś nie jest tak jak trzeba. To dlatego nie mogłem nic zrobić i słałem prośby o pomoc. Co za ironia losu. Co teraz z tym fantem zrobić? Może @Szczepan9205wrzucisz ten folder spawns na jakiś darmowy hosting, pobiorę i spróbuję wypakować. Tylko pytanie, czy gra to przyjmie. Spróbować można. Dasz rady to wysłać, @Szczepan9205?

Chwila! To trzeba tylko plik configs z folderu gamedata/spawn, bez tego er.spawn! Cholera, kopiowałem te dwa sukinsyny i unpacker nie reagował prawidłowo. Czy ja już normalnie nie reaguję, czy tego mi nie napisano w radach... Wypakowło mi się to i mam sporo plików. Teraz już z górki. Uff.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Powiedzmy tak. Reborn FF to Prolog cz1/3 Artefakty Śmierci. Następnie Duplikaty - Odmienne Światy to cz.2/3, a Duplikaty - Źródło cz.3/3.

A jak brać pod uwagę tylko Duplikaty, to są dwie części i tak na forum mamy je oznakowane. cz1. Odmienne Światy i cz2, Źródło. Obie części w nazwie mają Duplikaty na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kondotier napisał:

Następnie Duplikaty - Odmienne Światy to cz.2/3, a Duplikaty - Źródło cz.3/3.

Duplikaty dokumentów - to moim zdaniem dobry odpowiednik, ale do ludzi lub jakichś stworzeń właściwsze raczej będą sobowtóry. To moje zdanie i można się z nim nie zgodzić.

W dniu 23.06.2021 o 15:32, kondotier napisał:

A jak już je znajdziesz i będziesz tłumaczył, to i tak opuść tę frazę o forum reborna.

Napisałeś o tej "ramce", aby opuścić frazę o forum... Czy chodzi o to - подсказки по игре на reborn-stalker.ws? Co jeszcze tam wywalić? Dam tekst z tej ramki: 

Spoiler

<?xml version="1.0" encoding="windows-1251"?>
<ui_start_text>
    <Static1 x="276" y="192" width="558" height="456" stretch="0">
        <texture>ui_menu_options_dlg</texture>
        <frame1 x="30" y="27" width="518" height="414">
            <texture>ui_frame_03</texture>
            <Static2 x="13" y="12" width="493" height="365" stretch="1" >
            <text font="letterica16" r="215" g="195" b="170" complex_mode="1"> %c[0,255,255,0] ЧИТАТЬ ВНИМАТЕЛЬНО, ЭТО ОДНОРАЗОВОЕ СООБЩЕНИЕ\n
            %c[default] %c[255,255,0,0]Проверенные настройки: Systems=64bit | Улучшенное полное освещение (r3) | 1920x1080 |\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]| Кто предпочитает врубать DX10 - готовьтесь к долгим загрузкам, что логично. |\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]ИНТРОДУКЦИЯ: ПЕРЕД ВАМИ НЕ МОД, А ФАНТАСТИЧЕСКАЯ ПОВЕСТЬ С ВИЗУАЛЬНЫМ ИГРОВЫМ РЯДОМ.\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]КНИГУ — ЧИТАЮТ... НЕ ХОЧЕШЬ ЧИТАТЬ ТЕКСТЫ — НЕ ВХОДИ В «РЕБОРН».\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]«ДВОЙНИКИ—ИСТОК» СОЗДАН ДЛЯ ЛЮБИТЕЛЕЙ СЕРИИ «R.E.B.O.R.N.» ПОЖЕЛАВШИХ УЗНАТЬ\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]ПРОДОЛЖЕНИЕ СОБЫТИЙ «ДВОЙНИКИ—РАЗЛОМ ВРЕМЕНИ» И ПОДДЕРЖАВШИХ АВТОРА\n
            %c[default] %c[0,255,255,255][ оф.сайт проекта reborn-stalker.ws ]\n 
            %c[default] %c[0,255,255,0]| посмотреть, как играет автор, можно на ютуб-канале rebornstalker .Doppelganger |\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]ВИДЕООБЗОРЫ РЕКОМЕНДУЮТСЯ К ПРОСМОТРУ ТОЛЬКО НА ОДОБРЕННЫХ АВТОРОМ КАНАЛАХ:\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]youtube.com/user/ThePRAVDA2011\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]ВНИМАНИЕ! В УПРАВЛЕНИИ И ГЕЙМПЛЕЕ РЕБОРНА ЕСТЬ ОСОБЕННОСТИ.\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]НАПРИМЕР: НЕЛЬЗЯ СРАЗУ ОБЫСКИВАТЬ УБИТЫХ, ВОЗМОЖНЫ СЮРПРИЗЫ, et cetera..\n
            %c[default] %c[255,255,0,0]Подробнее о различных аспектах игры на последующих информационных экранах.\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]ПРИ СОЗДАНИИ ТРЕХ ЧАСТЕЙ РЕБОРНА ИСПОЛЬЗОВАЛИСЬ САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НАРАБОТКИ\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]ТАЛАНТЛИВЫХ АВТОРОВ: КАК СОЗДАТЕЛЕЙ ИГРЫ «С.Т.А.Л.К.Е.Р.» ТАК И МОДОВ К НЕЙ\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]И «РЕБОРН» НИ В КОЕМ СЛУЧАЕ НЕ ПРИCВАИВАЕТ СЕБЕ ИХ АВТОРСТВО.\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]Выражаю особую благодарность модмейкерам: Ekagors\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]привнёсшему в моддинг свежие скрипты для «ЧН»!, Kontro-zzz сделавшему многие\n
            %c[default] %c[0,255,255,0]модели для игры. А также авторов Eugenium Hazardous Anomalies за партиклы.\n
            %c[default] %c[0,255,255,255][ Адекватные летсплейщики, считающие, что понимают происходящее в реборнах,\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]Бог в помощь! ] Недалёких и злобных лайкодрочеров кликбейтеров монетизаторов\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]будем высмеивать:D Например, все их тупняки, которые такие 'обзорщики' \n
            %c[default] %c[0,255,255,255]обычно списывают на «реборн» [хотя зачастую это косяки разрабов «X-RAY»,\n
            %c[default] %c[0,255,255,255]например, крутящиеся на 360 градусов головы моделей Сидоровича и Лесника]\n
            \n
            </text>
            </Static2>
            <button_exit x="201" y="379" width="117" height="29">
                <texture>ui_button_ordinary</texture>
                <text font="letterica16" x="0" y="0" align="c" vert_align="c" r="255" g="255" b="255">ЗАКРЫТЬ</text>
            </button_exit>
        </frame1>
        <Static3 x="50" y="12" width="700" height="19" stretch="1">
            <text font="letterica16" r="215" g="195" b="170" complex_mode="1"> ОТ АВТОРА: Настройки "ИСТОКА" | БИЛД 20.01 | ПРИВЕТ ИЗ 2061г;)</text>
        </Static3>
    </Static1>
</ui_start_text>

Nadmieniam, że w plikach są jeszcze inne takie ramki z tekstem do odpowiednich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58  Tę nazwę DUPLIKATY przerabialiśmy już przy Odmiennych Światach. To nie są sobowtóry, czyli przypadkowo podobni, ale kolejne egzemplarze produkcyjne wykonane przez Świadomość-Z . Porównywalne z duplikatami dokumentów, tylko że żywi. Klony żywego Striełoka, Arniego, Pilota, Fejka, b.ważnego Kartografa i wielu innych. Dlatego w modzie trzeba ich będzie wyeliminować. A że Źródło to c.d. Odmiennych Światów, nie można zmieniać tytułu moda.

Po zobaczeniu jak to wygląda w pliku, cofam propozycję usunięcia tej informacji, bo mogą być problemy na ekranie. A była to jedyna rzecz z tych ramek, która po zamknięciu forum ERa stała się nie aktualna. Ale też nie sądzę, aby nasi forumowicze z tej podpowiedzi byli chętni skorzystać.

Tych ramek jest kilka. Szkoda, że je nie utrwaliłem. Jedną, różną od Twojej, wstawiłem wyżej, możesz porównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty zostały znalezione. To pliki ui i gameplay. Gdyby po przetłumaczeniu tychże plików, nadal będą pojawiać się krzaczki w grze, trzeba będzie jeszcze coś wypakować. Masz rację, @kondotier, mod zawiły i dość długi. Damy go na szerokie fale.

Nadmieniam, ui już zrobiłem.

  • Dodatnia 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innych wpisów, więc muszę dać nowy pod samym sobą, by był zauważony. W wypakowanym gameplay/d_yantar, mam na linii 44 tekst - <text>yan_barabanov_dialog_1213Выясните, что произошло с Семёновым.</text> i drugi na linii 48 - <text>yan_barabanov_dialog_1214Буду в лаборатории, выясню!</text>

Pytanie jest o tą część przed rosyjskim tekstem: czy mam yan_barabanov_dialog_1213  i yan_barabanov_dialog_1214 usunąć, czy zostawić tak jak jest? Oczywiście, przetłumaczone. W dalszej części pliku kolejne teksty już są normalnie. Wcześniej w plikach gameplay nie spotkałem się z czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 W mojej grze ( mogłem akurat tego nie przechodzić ) nie było sytuacji aby nr dialogu się wyświetlił na ekranie.  Sądzę, że to można spokojnie usunąć, bo jak wiesz, to co się znajduje między tymi znakami, można spokojnie zmieniać, tak jak zmieniamy przy tłumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki zrobione. Od sześciu dni nie mam kontaktu z @yellow. Nie ma internetu dziewczyna. Wg mnie, mod spolonizowany, jednak z powodu braku kontaktu z @yellow, nie mam pewności, czy wszystko jest gotowe. Co robić, nie wiem...

Jest jeszcze pytanie do kumatych w skryptach. Podczas szukania tego rosyjskiego tekstu w ramce, został znaleziony przez @Szczepan9205 plik .db i po wypakowaniu dał folder configs. Czy w gamedata muszą być wszystkie pliki, które zostały zeń wypakowane, czy mogą być tylko te, które zawierają przetłumaczone teksty?

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Tylko te, które zostały spolszczone, najważniejsze, żeby ścieżki do nich były takie same czyli text, gameplay,ui muszą być w configs, które z kolei musi być w gamedata, skrypty muszą być w gamedata/scripts i ot cała filozofia. Te pliki, które zmieniane nie były nie muszą być nigdzie wrzucone bo gra sobie je będzie wczytywać ze spakowanych archiwów.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 :brawo:

I nie ma co się ociągać ze wstawieniem spolszczenia. Jeśli pliki np. z ksywkami są przetłumaczone i będą w spolszczeniu, aby nie trzeba było w razie ich braku zaczynać nowej gry, to o ile @yellow się pojawi i coś będzie jeszcze mieć, do dacie łatkę.

A dla pozostałych tłumaczy :018: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.