Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Wyszły fix 17 i 17.2 na moddb.com
Nie wiem co dodają ale sama 17 waży 4 giga więc sporo się chyba zmienia.

http://www.moddb.com/games/stalker/downloads/stalker-oblivion-lost-remake-25-part-1
http://www.moddb.com/games/stalker/downloads/stalker-oblivion-lost-remake-2517-part-2
http://www.moddb.com/games/stalker/downloads/stalker-olr-25-fixx172

[EDIT1]
Dobra warto sam obczaiłem spolszczenie z 17.2 i działa na razie :)
W Kordonie nie było żadnych wylotów czy nieprzetłumaczonych tekstów.
Teraz tylko dojść do powodu wylotów przy wejściu w "Opcje"...

[EDIT2]
Doszedłem do winowajcy. Coś w pliku system.ltx powoduje że gra szuka pliku ui_menu_options_dlg2.dds i mamy ładny wylot przy wejściu do opcji gry.
Teraz tylko to naprawić.

[EDIT3]
Okej. Naprawione, teraz mogę w końcu zmienić opcje :D

Edytowane przez DaimeneX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, duch1911 napisał:

To dziadostwo mi się wyłącza, jak chcę wejść w opcje po włączeniu gry.. I ogólnie się zawiesza. Ma to więcej anomalii, niż stary Lost Alpha.

Dziadowsko kolego to zainstalowałeś moda lub spolszczenie wrzuciłeś na nie tego fixxa co trzeba i takie są efekty.

Oblivion Lost Remake obecnie jest bardzo stabilnym modem,gdzie o wylot bardzo trudno. Co prawda na niektórych konfiguracjach mogą si zdarzyć jakieś dziwne błędy czy wyloty nie występujące u innych ale taki jest urok X-Ray. OLR 2.5 przeszedłem z 6 razy już i na fix 15.6 nie miałem ani jednego wylotu w ciągu przechodzenia całej fabuły.

Jest to mój ulubiony mod i prawdziwy Must Have dla fanów S.T.A.L.K.E.R.a i na wersje 3.0 czekam ciągle z wypiekami na twarzy. Zrobiłem nawet do tego moda spory dodatek graficzny z poprawionymi teksturami,modelami i particlami i nawet z tym dość ciężkim dodatkiem gra działa stabilnie. Zainstaluj grę zgodnie z poradnikiem na pierwszej stronie i będzie wszystko ok.

Frustracja spowodowana własnym błędem nie daje Ci prawa do wyzywania OLR 2.5 od dziadostwa :P

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa na aktualizacje spolszczenia pod najnowszego fixa? To jedyne co mnie powstrzymuje przed graniem tym bardziej że skończyli wydawać fixy już rok temu więc nie ma ryzyka, że trzeba będzie aktualizować od nowa za jakiś czas. Proszę to potraktować jako prośbę, a nie zrzędzenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canzah - mało prawdopodobne. Mod jest tylko na rosyjską podstawkę, więc o ile ten ostatni fix ma jakieś zmiany w dialogach, nową broń, pancerze, które wymagałyby tłumaczenia, to byłaby z tłumaczeniem robota od nowa.

DODANO: Ilość plików jest bez znaczenia. może być dokładnie tyle samo, ale w nich będą zmiany. I nie tylko w text, ale i w wielu innych. Wystarczy popatrzeć na gamedatę jakiegokolwiek tłumaczenia, ile w niej jest różnych plików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blablabla Właśnie problem ze stalkerem jest taki, że tekst który wymaga tłumaczenia jest nawet w skryptach .lua itp, wiec jak są aktualizacje tych plików to i tłumaczenie by trzeba "wkleić" w nowe pliki od 0 itp, dość czasochłonna robota więc rozumiem skąd opory przed aktualizacją.

@kondotier No to lipa, w takim razie pozostają mi tylko nadzieje, że jak wyjdzie 3.0 to będzie mieć w końcu ten obiecany "inglisz" support. Mam blokadę mentalną, która nie pozwala mi grać w coś ze świadomością że gram w starszą, gorszą wersję.

Edit:

Z ciekawości sprawdziłem forum na ap-pro i widze Macron NADAL wydaje aktualizacje... najnowsza to Fix 18.8 datowana na 17 Sierpnia tego roku, tak więc pozdro :P Nigdy tego moda nie skończą :/

Edytowane przez Canzah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canzah - jest przecież sporo modów świeżo wypuszczonych i już przetłumaczonych. A te co mają dodawane fixy po długim czasie od premiery, to jak odgrzewane kotlety. A czasem takie fixy, czynią moda gorszym niż był.

To nie opory przed aktualizacją spolszczeń, ale dążenie do wypuszczania nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier O ile rozumiem twoją filozofie, to nie jestem w stanie się zgodzić że fixy to "odgrzewane kotlety". Era gier się dawno zmieniła, to nie lata 90 gdzie każdy produkt był skrupulatnie testowany przed premierą, teraz wszystko jest wydawane z bugami i wieloma planowanymi funkcjami wyciętymi ze względu na deadline itp. Sam fakt, że team OLR pracuje nad 3.0 jest najlepszym dowodem na to, że mod nie jest skończony. A ja bym mógł wymienić dziesiątki modów, nie tylko do stalkera ale ogólnie, które z nowszymi wersjami są tysiąc razy lepsze. Tak więc, whatever floats your boat mate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canzah - z tymi fixami jest tak, jak z soleniem ziemniaków już po ugotowaniu. W ostatnim okresie pojawiło się sporo modów, bez jakiejkolwiek informacji, że jest to BT lub OBT. I jak już na modzie powieszono tony psów, wychodziły fixy, ale w moda już nikt kto został nabrany grać nie chciał. Nowych graczy liczono na palcach jednej ręki.

U Rosjan nie ma problemu, wgrywają fixa i jadą dalej. Ale jak to jest wersja angielska, lub nasze tłumaczenie, już to tak różowo nie wygląda.

Stąd takie fiksy, rzadko doczekują się tłumaczenia. Może na nie liczyć dopiero jakaś kompleksowa zmiana - vide Solianka 2016 - dająca gwarancję, że na zagranie będzie sporo chętnych. Pamiętaj, że tłumacze robią to kosztem swojego wolnego czasu. A czasem nawet "Bóg zapłać" nie usłyszą.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak mówię nie jest to krytyka waszego podejścia i naturalnie dzięki że w ogóle zawracacie sobie tym głowę (sam też mam za sobą wiele projektów, z tym że nie związanych ze stalkerem ani językiem rosyjskim) po prostu mówię jak to jest z patchami w dzisiejszych czasach. Jestem cierpliwy więc dam sobie luz i po prostu poczekam na 3.0. Fakt faktem irytuje mnie troche, że Macron i ludzie od OLR nie mogą się zdecydować na finalnego builda i tak tylko "solą ziemniaki po ugotowaniu", ja zawsze wychodzę z założenia "it's done when it's done" i osobiście bym po prostu moda nie wydawał jak nie jest dopięty na ostatni guzik, nawet jeśli są to pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canzah Na forum znajdziesz takich, dla których wypuszczanie "finalnej wersji testowej" jest normalne. Dla mnie to absurdalne, bo wersja "finalna" wyklucza "testową", no ale... Takie mamy czasy. I taki mamy klimat.

Na 3.0 sobie jeszcze poczekasz. A jeśli ilość zmian będzie taka, jak ptaszki ćwierkają, to opłaca się ograć wcześniej 2.5, chociażby dla porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich

Mam problem z robieniem zapisów w OLR 2.5. Nieważne jakbym zapisywał grę, ta zawsze się zawiesza i trzeba wyrzucać ją przez Task Manager. Nawet czekanie 10 minut nic nie zmienia. Co ciekawe save jest tworzony bezbłędnie za każdym razem i można go wczytać po ponownym odpaleniu gry, ale takie coś mija się z celem. To raczej nie jest problem chyba z samym modem, bo pobierałem go z dwóch różnych źródeł: pierwszy raz z moddb a drugi raz z linku z pierwszej strony tego tematu i w obu przypadkach było tak samo. Zmiana lokacji nie pomaga, bo zarówno w Kodonie jak i na Wysypisku to samo. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale na tej samej partycji miałem zainstalowaną Lost Alpha. Oczywiście w osobnych folderach. Wywalenie LA nic nie pomogło. Pamięć wirtualną mam ustawioną na 400mega, ale zwiększenie jej też nie pomogło.

Konfiguracja

Windows 7 64 bit

CPU i7 4702 MQ

GPU nVidia 850m 2GB DDR5

8 GB RAM

Mod w wersji REPACK

Mógłbym grać na GOD MODE, ale w przypadku tego moda to się mija z celem, chyba, że nie będzie innego wyjścia.

W logu nic nie widzę, ale mogę go wkleić

 

Ma ktoś jakiś pomysł

PS. Dodatkowo za każdym razem gdy w menu zmienię przypisanie klawiszy po następnym odpaleniu gry jest ono resetowane. Ale z tym sobie poradziłem przypisując je w pliku user.ltx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej próbowałem. Nie wierz w to, że dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło... wyłożyliśmy nimi drogę do zrozumienia Monolitu :005:

A poważnie to nie mam pojęcia, ktoś mądry się pojawi, to Cię poratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem takiego problemu. Lost Alpha, czy inne mody chodziły bez problemów. Dysk jest w porządku. Crystal Disc Info nie pokazuje żadnych problemów RAM też jest ok. Tylko w tym modzie jest problem. Pewnie skończę go na God Mode a może jak wyjdzie wersja 3.0 to będzie można normalnie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.