Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, fixman0 napisał:

Co masz na myśli mówiąc "twarde błędy silnika" ? Czy wtedy gra po wyłączeniu i włączeniu działała poprawnie, czy ten błąd całkowicie wykluczył dalszą grę?

W czasie ładowania gry w barze dostawałem czerwone komunikaty że nastąpiło uszkodzenie logiki gry i dalsza gra niemożliwa, należy skasować sejwa i grać na innych -  co prawda podejrzewam że to moja wina - w plecakach miałem naprawdę dużo rzeczy :)

 

co do dysku ssd a ilości zgonów - ssd pozwala szybciej po zgonie wczytać grę - nie ma wpływu na nic innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, koboldzisko napisał:

W czasie ładowania gry w barze dostawałem czerwone komunikaty że nastąpiło uszkodzenie logiki gry i dalsza gra niemożliwa, należy skasować sejwa i grać na innych -  co prawda podejrzewam że to moja wina - w plecakach miałem naprawdę dużo rzeczy :)

Ciekawy przypadek, w takim razie co polecasz żeby zbyt wiele tych plecaków nie leżało ? na bieżąco sprzedawać ? I co w takim razie powinienem sobie zostawiać w takich plecakach, lub gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fixman0 napisał:

Ciekawy przypadek, w takim razie co polecasz żeby zbyt wiele tych plecaków nie leżało ? na bieżąco sprzedawać ? I co w takim razie powinienem sobie zostawiać w takich plecakach, lub gdzie ?

ale to było w OP 2.0 - w OP 2.1 nie da się czegoś takiego zrobić, plecaki mają limit pojemności :) tak że dont worry i tak ci plecak okradną :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi plecaka nie okradli w OP 2.1. Wystarczy kłaść go tam gdzie nie łazi multum wiary. Np w tym magazynie na prawo od wejścia do powinności w barze.

 

I na pewno uszkodzenie sava nie było spowodowane dużą ilością towaru. Ja swego czasu miałem w barze ponad 1300 karabinów w plecakach i jakoś nigdy savy uszkodzony nie był. Podejrzewam, że miałeś coś nie tak z wersją gry :P

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fixman0 napisał:

Ciekawy przypadek, w takim razie co polecasz żeby zbyt wiele tych plecaków nie leżało ? na bieżąco sprzedawać ? I co w takim razie powinienem sobie zostawiać w takich plecakach, lub gdzie ?

Plecaki jako takie i ilośc itemów w nich nie mają w tym przypadku nic do rzeczy. Informacja "od silnika gry" mówi jasno - jakiś przedmiot  lub  działanie zostało wykonane w "poprzek" scenariusza. Może spawn przedmiotu którego nie powinno byc na tym etapie ?  Duza ilość przedmiotów powoduje tylko powolniejsze ładowanie onegoż silnika  i czasami widoczne chwilowe "zamrozenia'.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się boisz kradzieży to od Akima można kupić zameczek za 10000 i arta (Skrętak albo meduza) i wtedy Ci nikt nic nie obrobi.

Spoiler

Lub nielegalnie :D :D możesz po komunikacie, że Ci schowek obrobili wczytać grę. W 99% nie obrobią Ci go następnym razem

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy tutaj na forum istnieje jakaś baza zapisanych stanów gry na poszczególnych jej etapach? Lub może warto taką założyć skoro widzę wiele osób ma jakieś bugi błedy i problemy zmuszające do rozpoczęcia nowej gry?

 

Ja raczej nie byłbym na tyle cierpliwy żeby powiedzmy po 100h gry i jakimś błędzie wynikającym nie wiadomo skąd grać od nowa, chociaż bardzo mi na tym modzie zależy ale przy Złotej Kuli już strasznie mnie irytowały ciągłe błedy i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fixman0 napisał:

Zastanawia mnie czy tutaj na forum istnieje jakaś baza zapisanych stanów gry na poszczególnych jej etapach? Lub może warto taką założyć skoro widzę wiele osób ma jakieś bugi błedy i problemy zmuszające do rozpoczęcia nowej gry?

 

Ja raczej nie byłbym na tyle cierpliwy żeby powiedzmy po 100h gry i jakimś błędzie wynikającym nie wiadomo skąd grać od nowa, chociaż bardzo mi na tym modzie zależy ale przy Złotej Kuli już strasznie mnie irytowały ciągłe błedy i problemy.

Pomoc ze strony użytkowników forum, owszem. Wsparcie i porady które pchają Twoja grę do przodu, owszem.  Ale aż takie pójście na łatwiznę? 

Mody do Stalkera od zawsze spędzały sen z oczu wielu graczom, swoimi błędami, niedociągnięciami a czasami brakiem kompatybilności. Ale czy nie jest najlepszą frajdą osiągnięcie finału moda pomimo tych tych wszystkich przeszkód?  

Chwila refleksji, i spróbuj z pomocą doświadczonych kolegów dotrzeć do finału. Zniechęcenie do gry zabija całą zabawę. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pacjent1972 napisał:

Pomoc ze strony użytkowników forum, owszem. Wsparcie i porady które pchają Twoja grę do przodu, owszem.  Ale aż takie pójście na łatwiznę? 

Nie do końca się zrozumieliśmy, nie chodzi mi o iście na łatwiznę bo tego też nie lubię. Mówię o sytuacji w której nie z mojej winy pojawi się błąd uniemożliwiający kontynuację gry, wtedy zamiast zacząć od nowa fajnie byłoby mieć czyjegoś save na tym samym etapie gry.

Po ukończeniu Złotej Kuli raczej nie będę już miał cierpliwości na takie zaczynanie gry od nowa kilka razy, bo w tym modzie strasznie zaszło mi to za skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze większość graczy modyfikuje pod siebie moda. Ten doda dodatek na amunicję ten na udźwig, ktoś tam jeszcze ma więcej artów na pasie. Inny za to zmodyfikował PMm że wali jak Gauss. Każdy gra jak chce.

I teraz to, że ktoś dałby Ci taki zapis powodowało by u Ciebie frustrację jeszcze większą bo musiałbyś mieć dokładnie to samo co on. Wiem bo to przerabiałem kiedy kolega Wariat próbował mi pomóc ale niestety inna wersja moda powodowała, że moje zapisy nie działały u niego.

 

Dlatego nikt tutaj zapisów jako takich nie wrzuca.

Zresztą pewnie sam chciałbyś przechodzić tą historię robić zadania a nie grać na czyimś modzie i uzbrojeniu ;) Co nie ;)

OP ogólnie jest stabilnym modem. Musiałeś coś zrąbać przy instalacji lub pobieraniu aby Ci nie działał.

 

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio to wyjaśnienie już jest jak najbardziej sensowne i mnie przekonuje 😁

W takim razie żebym nic nie zepsuł przy instalacji chcę się upewnić:

1. Pobieram z yandexdisk moda i instaluję go.

2. Instaluje patcha 8.0 który zawiera spolszczenie.

3. Instaluję patcha 8.2.

4. Instaluję patch do spolszczenia.

5.  Pobieram i kopiuję do folderu z grą  Rozpakowane foldery Config i Scripts.

 

I mogę cieszyć się grą czy tak to ma wyglądać? Punkty od 1 do 4 są dla mnie raczej oczywiste, ale o punkcie 5 żadnej wzmianki w instrukcji instalacji nie ma więc zastanawia mnie czy foldery config i scripts te pobrane z forum też wgrywać? 

No i czy ktoś wie co zmieni przy instalacji zaznaczenie opcji additional software? Domyślnie jest ona odznaczona w menu instalacyjnym, mogę zaznaczyć czy to nie wzkazane ? 

Edytowane przez fixman0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fixman0 napisał:

o punkcie 5 żadnej wzmianki w instrukcji instalacji nie ma więc zastanawia mnie czy foldery config i scripts te pobrane z forum też wgrywać? 

Nie. Nie musisz tego wrzucać.

Proponuję zapoznać się z tym tematem, tam jest opisane jak zdjąć antycheat i wgrywać usprawnienia:

Zerknij też tu:

 

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wariat napisał:

Nie. Nie musisz tego wrzucać.

Proponuję zapoznać się z tym tematem, tam jest opisane jak zdjąć antycheat i wgrywać usprawnienia

 

 

Skoro nie jest to konieczne, ale zalecane ( mam na myśli wgranie do folderu gry rozpakowanych folderów config i scripts ) to za co te foldery odpowiadają ? Bo w temacie instalacji niestety wyjaśnione to nie jest. A z ułatwiaczy raczej nie planuję korzystać, bo lubię trudne gry i w OP 2.1 szukam wyzwania, mam nadzieję że mnie nie przerośnie 😰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość ręcznego zapisu i nadania mu własnej nazwy, poza możliwością quicksave i zapisu na lokacji ? Przy próbie zrobienia tego z menu gra jakby nie widziała mojej klawiatury ale nie mogę nic wpisać, przeglądałem forum ale natknąłem się tylko na informację o zapisie na lokacji. Jest może jakiś limit ile zapisanych stanów gry można mieć jednocześnie?

Druga dziwiąca mnie rzecz na jaką się natknąłem to pojawianie się czasami przy zamykaniu gry i wychodzeniu do pulpitu dźwięku errora, ale gra przy tym wyłączyła się bez problemu i żaden błąd się nie pojawił. Czy to normalne ?

Brzmiało to mniej więcej tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie szybkie pytanie mam.

Z tego co pamiętam to w czystym Cieniu Czarnobyla jeżeli robiłeś zbyt dużo zadań pobocznych dla Wolności/Powinności to druga strona się na ciebie obrażała i zaczęła strzelać, czy to samo występuje w OP 2.1? Czy mogę na spokojnie robić tyle zadań cyklicznych ile chce u obu stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kebalow3 napisał:

Siema działa komuś spolszczenie? Bo ja już nie mam siły do tego i tych arabskich znaczków. Jeszcze z każdym resetem gry zmienia się na ruski pomocy

Raczej każdemu kto postępuje zgodnie z instrukcjami instalacji moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pacjent1972 napisał:

Raczej każdemu kto postępuje zgodnie z instrukcjami instalacji moda. 

Już 3 raz to robiłem i żadnych postępów. Pozatym nie ważne już nie mam siły przynajmniej czytanie pa ruski poćwicze

Edytowane przez kebalow3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z ego co pamiętam, to parę wiadomości nazw NPC było po krzaczkowemu. Nie jest to niczym dziwnym. Mod jest potężny no chyba, że Ci nie działa całkowicie spolszczenie.

Z tego co pamiętam to chyba u Łukasza jest opcja w pewnym momencie dołączenia do Wolności tylko że psuje to grę.

Spoiler

No i teoretycznie jak dostaniesz złotą sztabę wolności to jesteś traktowany przez nich jako swój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.