Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@fixman0 - zacznij od trawy . Takie małe cos zielone , a ma duzy wpływ na szybkośc obróbki grafiki :-))) I tak jak pisał @tom3kb- zrób sobie kopie save'ów , a w appdacie trzymaj tylko kolka ostatnich .

 

Czasami wyloty sie zdarzają. Wszystkim - więc sie nie przejmuj :-)). Load jeszcze raz i  carry on...

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowiedzi i ogólnie dialogi dźwiękowe nie mają spolszczonych napisów, czy te napisy jakoś trzeba włączyć? Bo na przykład krąży helikopter i wojsko nadaje jakiś komunikat a ja nie nie rozumiem o co chodzi bo nie mam napisów a rosyjskiego nie znam. Lub gdy podchodzę do jakiejś postaci ona coś mówi i wtedy napisy również się nie wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom3kb napisał:

@fixman0 nie tu nie ma napisów czy lektora do tych gadek po rosyjsku. To są przeważnie te "randomowe" różne gadki stalkerów.

To co jest ważne to dialogi czytane z npcami.

Rozumiem, myślałem że wojskowi jakieś ważne zarządzenie mi przedstawiali jak lecieli tym helikopterem za pierwszym razem na kordonie 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem z tego co pamiętam to mówią coś na zasadzie, że cię widzą ale tym razem podarują Ci życie bo liczą, że sam zdechniesz jeszcze tego samego dnia.

Przy następnych wizytach śmigłowców masz korespondencje pomiędzy pilotami a w zasadzie pilotem i operatorem które instruuje go czy iść w prawo cz w lewo maszyną aby cię dorwać. Zazwyczaj śmigło trochę polata i odleci :D Paliwo przecież kosztuje

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 Tak, jest nawet kilka sytuacji gdzie trzeba takiego uleczyć, nawet gdy jest wrogiem.

Co do takich normalnych npc dających zadania, gdy w jakiś sposób zostaną ranni i leżą na ziemi to też można im pomagać. Teoretycznie mogą zdarzyć się wyjątki że nie można kogoś uleczyć ale wtedy prawdopodobnie pomoże takiej postaci jakiś randomowy neutralny npc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące pieczary, właśnie odnalazłem Górnika i zakończyłem pierwszą wizytę w niej po wypiciu lekarstwa. Przedzierając się przez hordy mutantów zmarnowałem chyba wszystkie apteczki z jakimi zaczynałem pieczarę, a wnioskuję że jeszcze do niej wrócę... czy dam jakoś radę bez tych apteczek czy wczytywać? Gram na poziomie trudności realizm, więc postać w pieczarze nie jest nieśmiertelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 kiedy następnym razem zajrzysz do pieczary to już będzie zależeć od ciebie i minie sporo godzin gry, dostaniesz w niej jeszcze questy ale spokojnie. Także nie myśl o tym teraz normalnie graj na powierzchni, zadania z normalnej gry plus te z moda, i tak za chwile nie będziesz wiedział w co ręce włożyć tak cię questami wszyscy zasypią :)

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb czyli następnym razem w pieczarze będę już ze swoim ekwipunkiem jaki zdobędę mam rozumieć? I czy był sens tą pieczarę oczyszczać przed pójściem do górnika ? Bo ja obejrzałem poradnik i poszedłem prosto do niego, żadnych innych korytarzy niż tych prowadzących do Górnika nie oczyszczałem. A mega chimera czy co to było nie powiem zrobiło na mnie niezłe wrażenie 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm skoro tak piszesz to nie wiem czy poziom trudności realizm po jakimś czasie nie zostanie zmieniony jeżeli już będąc w transie z 400 nabojami do strzelby było ciężko się przebić do górnika, to faktycznie będzie długaaa i mozolna rozgrywka. Obym tylko zdążył ukończyć do wyjścia stalkera 2 😂.

 

A da się jakoś sprawdzić które misje są ograniczone czasowo ?

Bo nie chcę żeby coś mi przepadło, chyba że tylko questy zbierackie typu przynieś to i tamto są w ten sposób ograniczone ?

Edytowane przez fixman0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 o ile pamiętam to mod sam ocenia jak dobrze ci idzie i może zmniejszyć lub zwiększyć poziom trudności. Pamiętam, że miałem zielonego smsa z taką informacją.

@smox też chyba kiedyś wrzucał screena tutaj z taką wiadomością ale na razie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Op-21 siła broni jest bardzo zróżnicowana: strzelba strzelbie nie równa. Trzeba badać broń pod kątem skuteczności. 

Nie ma przymusu walki z każdą hordą, jaką się napotka - można unikać. Nawet w pieczarze da się to tak przejść, aby uniknąć walki z mutantami, przy użyciu paru apteczek oczywiście i energetyków. Polecam sprawdzoną skuteczną broń na mutanty- karabiny maszynowe.

Bywają momenty w modzie, gdzie można wpaść w pętlę seryjnego umierania: można to skutku lub przyznać się, że jest się źle przygotowanym do walki i cofnąć trochę w zapisać. Ja tak miałem np. z zadaniem na karabin snajperski dla Woronina, gdzie po wzięciu tego karabinu atakuje nas 60 czy więcej najemników. Jak się ma zwykłe AK, mało apteczek , słaby pancerz  no to ... cofaj się w zapisach ...

 

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatycznej zmiany poziomu trudności jest coś takiego, ale trzeba to włączyć w opcjach gry i wtedy dostosuje poziom trudności do ilości zgonów.

W wiosce kotów wiadomo gdzie znajdę schowek kolekcjonera o którym wspomina handlarz?

Edytowane przez fixman0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.