Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Zwinny napisał:

Trzeba przełączyć na rzadkie schowki czy tam unikalne bo wtedy będą dobre fanty typu egzoszkielety, bronie, 

Pamiętałem o tej opcji z OP 2.0 ale w OP 2.1 jej nie widziałem i do tej pory nie mam :/

Co do brzytwy Wilka - najlepszy sposób to wziąć wsio i biegusiem do wojskowych przy moście, stajesz na spychaczu i czekasz, aż cała czereda podejdzie do Kuźniecowa - on potrafi ich wszystkich rozwalić - jak chcesz mu pomóc, to dostajesz tam młot - na tym etapie gry NAJLEPSZA broń do walki wręcz - zabija zombiaka na hita w głowę, tylko topielców - te przezroczyste zombi - zabija na 2 hity :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na brzytwę Wilka :D jak mi się zrespiło te kilkadziesiąt zombi i połamańców, a rzuciłem w nie na szybko ze trzy granaty to po eksplozji komp takiej zadyszki dostał, że przez kilka minut pokaz slajdów miałem :D i tak chyba restart jedynie pomógł. Jedno z pierwszych zadań pokazujących co to będzie za mod :)

@koboldzisko bo tak normalnie jak włączysz grę to chyba tych opcji nie było. Ale jak wczytałeś grę i nacisnąłeś Escape to zobacz czy nie ma w menu Opcje AMK, tak w innych modach to się nazywało i tam się zmieniało np na "rzadkie". Też w OPku na takich grałem.

Jak nie to przejrzyj opcje gameplayu gdzieś na bank to zmienisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom3kb napisał:

bo tak normalnie jak włączysz grę to chyba tych opcji nie było. Ale jak wczytałeś grę i nacisnąłeś Escape to zobacz czy nie ma w menu Opcje AMK, tak w innych modach to się nazywało i tam się zmieniało np na "rzadkie". Też w OPku na takich grałem.

opcje gameplay sprawdzałem, ale fakt, ustawiałem to z pozycji menu a nie z pozycji menu gry - sprawdzę wieczorkiem czy tam gdzieś to jest :D

 

Ja na brzytwie w OP 2.0 uciekłem i pobiegli za mną do wojska, w 2.1 zrobiłem tak samo i zadziałało bardzo dobrze, potem za flaszkę kupiłem przejście u Kuźniecowa i wyzbierałem broń i pancerze wojskowych - trafił się niewidzialny pancerz - co prawda w stanie opłakanym , ale to zawsze coś :D a z broni to AEK więc miałem co naprawić i z czym latać, a nie tylko AKMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a to nie było tak, że przenosiło Cię nad ten tunel teleportem i z góry szło wszystkich zlikwidować? Coś mi się przypomina, że o to tam chodziło.

Ogólnie jak nie masz noża, to bym te zombii  tam zostawił i uciekł bo ręce zombii się akurat przydadzą.

I tak po rozpoczęciu gry wychodzisz w opcję i tak jak @Zwinny napisał zmieniasz na rzadkie schowki wtedy jak już po niego idziesz to jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chciałem je z góry szybko zlikwidować tymi granatami ale potem też wybrałem ucieczkę i stopniowe odciąganie niewielkich grupek zombie i odstrzał. Chyba je zostawiłem nawet na jakiś czas w tamtym rejonie, a potem jak dorwałem trochę więcej amunicji to się wróciłem wyczyścić obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ignachinio napisał:

Ej a to nie było tak, że przenosiło Cię nad ten tunel teleportem i z góry szło wszystkich zlikwidować? Coś mi się przypomina, że o to tam chodziło.

Tak jest jak masz pierwszy schowek kolekcjonera przed sobą :) jak jeszcze nie masz zadania na schowki to teleportu niet

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ignachinio napisał:

No to bym sobie połączył te dwa zadania :) Trzeba sobie ułatwiać w życiu z góry młotkiem idzie pięknie mordowanie towarzystwa

a po co mialem sie męczyć jak wojskowi to zrobili za mnie i jeszcze dropnęli dobre rzeczy - trzeba tylko potem do Kuźniecowa iść z flaszką :D

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fixman0 napisał:

 i znalazłeś te opcje unikalnych schowków? To jest w ustawieniach gry?

@fixman0 dopiero będę szukał - na razie jestem w pracy :D

Młot jest w tym schowku co brzytwa Wilka - nie da się go wyjąć nie uruchamiając zombie, bo jak tylko otworzysz schowek to się pojawiają, więc jak zabawisz przy oglądaniu to niestety będzie to co w solance się robi najczęściej - zgon:D

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 tu zdjęcie akurat z angielskiej wersji, u nas szukaj Opcje AMK, nie znalazłem akurat z naszej fotki.

11838631_881232825284281_538635821424313

Ja włączałem rzadkie schowki na początku rozgrywki zawsze, kiedyś ludzie pisali żeby włączać przed znalezieniem pierwszego schowka bo później ta zmiana nie zadziała ale nie wiem czy to prawda. Ja bym na twoim miejscu teraz zmienił i jak dostaniesz info o jakimś schowku w miarę blisko to zerknął co w nim jest. Jeśli jakieś dobre rzeczy, rzadkie artefakty, broń, pancerze czy rzadka amunicja to ok. Jak jakieś standardowe pierdoły to chyba zmiana nie zadziałała. 

Rzadkie schowki na prawdę na początku gry są rzadkie, bo o klasycznych to powinieneś być powiadamiany co trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalne schowki, tylko nie będzie w nich zawartości kiepskiej - to są tylko z dobrą zawartością - kupujesz od informatora albo od wielkiego dzwonu wypadną z jakiegoś stalkera - ale nie licz na to za bardzo - ale jak już wypadnie-  to jest tam co oglądać,  a nie kanapka czy bandaż

więc one będą od momentu jak je włączysz - tak że spoko

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc te schowki specjalne zazwyczaj trzeba kupić od informatora i raczej rzadko wypadają ze stalkerów? Bo szczerze, to dopiero kilka namiarów na schowki stalkerów zdobyłem ze zwłok i byłem może dopiero w 2/3 schowkach. W takiej sytuacji raczej się nie muszę chyba przejmować, że schowki unikalne przepadły jeśli dopiero je włączę ? Martwię się na zapas bo nie wiem czy zaczynać nową grę dla świętego spokoju, jeżeli dalej jestem na kordonie czy raczej głowy sobie tym nie zawracać. Jest jakiś sprawdzony sposób żeby sprawdzić czy mam te schowki ? Od kogo mogę kupić na takowe namiary żeby to zweryfikować czy mi się pojawiają czy za późno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 namiary na schowki są drooogie, ja nigdy nie kupowałem. Mi wystarczały te co od czasu do czasu dostawałem info po zabiciu stalkera.

Jeszcze taka porada, często będziesz brał różne zadania cykliczne. Po jego wybraniu pojawia się od razu informacja jaka jest nagroda, jak ci się nie spodoba to wyjdź z rozmowy i zacznij jeszcze raz i zalosuje ci inną.

Tak sobie możesz wybierać jaką amunicję dostaniesz, jakie granaty, czy broń lub coś innego. Akurat to co może ci się przydać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tom3kb napisał:

Jeszcze taka porada, często będziesz brał różne zadania cykliczne. Po jego wybraniu pojawia się od razu informacja jaka jest nagroda, jak ci się nie spodoba to wyjdź z rozmowy i zacznij jeszcze raz i zalosuje ci inną.

Ja to widziałem, też próbowałem kombinować, ale nagroda była u mnie losowana PO zrobieniu zadania i powiedzeniu o tym zleceniodawcy, a zawiodłem się na tym, bo potrzebowałem granatów kumulacyjnych HE coś tam, tak długo wychodziłem aż mi je obiecał, dałem mu część mutanta a ten mi dał VOGa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesmen :D ale o to właśnie chodzi.

 

Co do schowków to te lepsze są bardzo dobrym sposobem na dozbrojenie się na początku. Średnio co 30-40 zabity przy tych rzadkich wypadnie Ci schowek ale to jest średnio czasami będzie to 50 a czasami 10 :D

Od pewnego momentu informatorowi w barze będzie mógł opychać PDA za namiar na taki schowek.

Spoiler

Jeśli będziesz na początku a schowek wypadnie Ci w Limańsku to....

 

Wczytaj grę i poproś jeszcze raz o schowek wypadnie Ci na innej lokacji.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 21:12, Ignachinio napisał:

A to może dlatego u mnie było 5 :D bo nigdy nie brałem tej misji :D wołałem ten karabinek dla siebie a on i tak i tak jest w tej skrzynce a co jest nagrodą w razie co?

Nagrodą jest bodajże GROZA czy jakiś pistolet - nie pamiętam.  Ale zadanie wziąłem, bo jest to etap, gdy często za nagrodę jest jakaś recepta, lub broń wymagana przy zadaniach kolekcjonerskich. Tu nie - spokojnie można nie brać tego zadania, poza tym jest bodajże ono cykliczne i pojawia się co jakiś czas ( nawet, gdy już raz dostarczyliśmy Lr300 snaj. Woroninowi).

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.