Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie... Mam jedno pytanko, odnośnie zlecenia Borowa na odstrzał 130 - o ile dobrze pamiętam - flaszek. Czy za wykonanie tego zadania dostajemy od Borowa jeden z "tajemniczych czipów" ??? Pytam, ponieważ nie mogę zakończyć tego zadania... Odstrzeliłem te wszystkie flaszki, ale gdy wracam do Borowa żeby rozliczyć zadanie, podczas rozmowy za każdym razem wywala mnie do pulpitu. Nie pomaga żadne cofanie się w sejwach i kolejne wchodzenie na lokację i kolejne pobieranie i wykonanie tego zadania - za każdym razem przy próbie rozliczenia mam wylot do pulpitu. W sumie chodzi mi tylko o to, czy Borow DAJE nam po odstrzeleniu tych flaszek ten nieszczęsny czip - czy nie daje... Jeśli NIE daje czipa - to pies go trącał razem z jego flaszkami... Ale jeśli DAJE - to mam problem, bo nie zdobędę wszystkich czipów i nie zakończę również i tego zadania.

Jeszcze jeden czip mam dostać od Adrenaliny, za wykonanie zamówienia na ciężką broń maszynową, tonę amunicji do niej i górę plecaków z zamkami - i też problem, bo Adrenalina odbiera to w trzech ratach - odebrał już plecaki, następnego dnia odebrał broń, ale trzeciej transzy z amunicją już nie ma zamiaru odebrać, choć łażę do niego już kilka dni - tez nie wiadomo DLACZEGO... Jest to - DELIKATNIE rzecz ujmując - NIECO podnoszące ciśnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fixman0 napisał:

@Ignachinio a da się grać bez tych schowków, czy będzie za ciężko?

Da sie normalnie grać. Tyle że będzie "drożej". W tych schowkach nie ma nic super istotnego dla dalszego przebiegu historii. Szczególnie że zawartość tychże super schowków ma istotna wartość  dla gracza generalnie tylko w początkowych etapach gry . Skup sie lepiej na barterze z Zyłą w DM , Szerstiukiem , Woronem etc.....  

O wiele istotniejsze są schowki Kolekcjonera.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie dotyczące rzadkich schowków, wszedłem w ustawienia AMK (czy jakoś tak) i opcję "podstawowe schowki" zmieniłem na "rzadkie schowki", po czym zacząłem nową grę. I teraz pytanie, czy podstawowe schowki całkowicie mi zniknęły przez to ? Bo już z 12 trupów przeszukałem, zabiłem też bandytów na ATP i żadnego schowka nawet podstawowego mi to nie odkryło, coś źle ustawiłem czy rzadkie zastępują podstawowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fixman0 napisał:

@Ignachinio a da się grać bez tych schowków, czy będzie za ciężko?

Da się. Generalnie gra się  trudniej i dłużej. Nie wypadnie CI Seva na kordonie. Ani dobry kałach nigdzie na Kordonie ani ze schowków. Nie przeszkadza to jednak w grze.

 

16 minut temu, fixman0 napisał:

Jeszcze jedno pytanie dotyczące rzadkich schowków, wszedłem w ustawienia AMK (czy jakoś tak) i opcję "podstawowe schowki" zmieniłem na "rzadkie schowki", po czym zacząłem nową grę. I teraz pytanie, czy podstawowe schowki całkowicie mi zniknęły przez to ? Bo już z 12 trupów przeszukałem, zabiłem też bandytów na ATP i żadnego schowka nawet podstawowego mi to nie odkryło, coś źle ustawiłem czy rzadkie zastępują podstawowe ?

To tak nie działa, musisz zabić z 40-50 wrogów i może Ci wypadnie super schowek. Jakby to rzadkie schowki wypadały często to By to sensu nie miało. Towar jest zajebisty bo jest to rzadkość.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 - w nawiązaniu do @Ignachinio . Wybór w grze jest nastepujący

-albo standartowe "biedne" schowki z szansą  uzyskania informacji o nich na poziomie ca 25%  zejśc npc-ków  ,

-albo  jak nazwa wskazuje rzadko spotykane  " wypasione" schowki  z szansą ca 5%  . Wybór jest Twój . 

BTW; jak bedziesz w Zapomnianym Lesie - zajrzyj pod każdy większy kamień , znajdziesz ciekawe rzeczy np : Sewę i ammo. A okolicach lewego dolnego rogu mapy ( w poblizu smigła i kości) znajdziesz kilka pijaw ..... martwych :-)))i kilkanascie butelek wódki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fixman0 napisał:

działają Ci te unikalne schowki o których niedawno była mowa ? Bo ja je włączyłem po przejściu połowy kordonu i mam wrażenie że trzeba zacząć grę od nowa, żeby to zadziałało, chyba że się mylę?

@fixman0  Tak, działają, więc można je włączyć w dowolnym momencie.

Schowki teraz są rzadkie, ale w jednym znalazłem kij bejzbolowy i egzę Czystego nieba więc charaszo :D

edyta:

i nie zaczynałem nowej gry - mam ok 5 dni w niej więc powoli zaczyna mi się nie chcieć od nowa walczyć ze środowiskiem :)

Edytowane przez koboldzisko
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ignachinio napisał:

No to się tylko cieszyć. Kijaszek super sprawa nic Ci już nie jest groźne. A egzy bez akumulatorów na razie nie wykorzystasz ale trzymaj

Uczę się machać kijem - inaczej się macha niż młotkiem i siekierą - nimi umiem :D

 

a aku do egzy posiadam posiadam :D po Jantarze i X-16 się już je ma :) ja na razie utknąłem na Bagnach, bo dokarmiam kontrolera, i trzeba być regularnie - więc daleko nie pobiegnę, a tu już Radar czeka na mnie... jeszcze se pewnie z 6 dni poczeka - zrobiłem do wczoraj 19 flaszek - więc jeszcze chyba 11 a to będzie 6 dni... no nic - i tak zabawa przednia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące schowków kolekcjonera, jest ktoś kto je odnalazł bez włączonego tego czitu w opcjach gry? Bo zastanawiam się czy szukanie jest aż tak upierdliwe, jest to realne żeby je znaleźć bez ułatwiacza i czy są tu śmiałkowie, którzy tego pokazywania schowków nie włączyli a je odnajdywali ?

I czy pod nasypem kolejowym gdzie jest Kuźniecow jest jeszcze jakaś kluczowa postać? Bo zacząłem od nowa i zauważyłem że niektórzy żołnierze są losowi, zmienił się gość któremu za pierwszym razem dawałem flaszeczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 - jeżeli nigdy nie szukaleś schowków Kolekcjonera to masz trzy możliwości

- pierwsza -posiadać nadludzką cierpliwość i dociekliwość : przeszukujesz każdą lokację  piksel po pikselu , także miejsca poza daną lokacją ,  przy czym musisz wymyślić sposób aby ominąc blokady gry ( niewidzialne ściany) . Wierz staremu Stalkerowi - żadnych szans!

- druga - najprostsza i nic nie ujmująca -włączyć cheata zawartego w grze - co i tak zmusi Cię do szukania tychze schowków (mimo znacznika  miejsca są nadzwyczaj nieoczywiste)

- trzecia - poszukac na Youtube   filmiki z  zawartymi informacjami ( wpisz  tekst :оп 2.1 тайник коллекционера

np takie:

https://www.youtube.com/watch?v=Zl7dNSNSSsM

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~"boberm" - Dzięki za informację. :brandy:    Skoro Borow nie daje czipa to nie ma co sobie tym głowy zawracać. Muszę teraz poszukać pajaca z ostatnim czipem, skoro Borow go nie ma... Adrenalinę mam już z głowy, miałem niewłaściwe jedne naboje - moje niedopatrzenie - ten sam kaliber, tylko jedne są chyba luzem a drugie w skrzynce - chodziło o te w skrzynce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Smok napisał:

~"boberm" - Dzięki za informację. :brandy:    Skoro Borow nie daje czipa to nie ma co sobie tym głowy zawracać. Muszę teraz poszukać pajaca z ostatnim czipem, skoro Borow go nie ma... Adrenalinę mam już z głowy, miałem niewłaściwe jedne naboje - moje niedopatrzenie - ten sam kaliber, tylko jedne są chyba luzem a drugie w skrzynce - chodziło o te w skrzynce.

 

https://stalkerportaal.ru/blog/op_2_1/khomjachi_kvesty_neizvestnye_chipy_gid_po_prokhozhdeniju_op_2_1_obedinennyj_pak_2_1/9-1-0-784

 @Smok - wrzuć do translatora i masz odpowiedż kto  i za co daje chipy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest pewność, że tam gdzie na filmiku gość znajduje te schowki to też je tam znajdę? Bo słyszałem że to są losowe miejsca a jak mi wylosuje nikt nie wie gdzie to raczej nie widzę tego...

Jeszcze nie znalazłem tego schowka na kordonie w wiosce kotów to może włączę pokazywanie tych schowków. A na schowki Kostii też coś takiego jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fixman0 napisał:

A jest pewność, że tam gdzie na filmiku gość znajduje te schowki to też je tam znajdę? Bo słyszałem że to są losowe miejsca a jak mi wylosuje nikt nie wie gdzie to raczej nie widzę tego...

 

Obejrzyj filmik który załączyłem - nie będziesz zadawał zbędnych pytań:-))))

A co do Kostii to miejsca jego schowków są powielane w tych samych randomowych miejscach od powstania NS. 

Stwierdzenie "randomowe" tzn;  że jest pewna ogólnie "rozgryziona' ilośc miejsc , które nie ulegają zmianom w pozczególnych wersjach tak NS jak i Op-ków.  Tak Kostii jak i Kolekcjonera.

Youtube i :оп 2.1 тайник Кости......

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są zadania, w których te duże drewniane skrzynie przydają się np. żeby sobie je podstawić gdzieś i wskoczyć w jakieś niedostępne miejsce, czy mogę bez sumienia je masakrować nożem wszystkie z nadzieją że coś z nich wypadnie ? Bo czasami coś wypada, rzadko ale jednak.

Poza tym mam pewien problem mianowicie wojskowi strzegący nasypu kolejowego zaczęli do mnie strzelać i cały czas mnie gonią chcąc mnie zabić a jak im oddam to Kuźniecow także chce mojej śmierci. Da się jakoś ich zabić żeby Kuźniecowa nie drażnić?

Edytowane przez fixman0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 a nie postrzelałeś się z wojskowymi? Albo nie próbowałeś za darmo przebiegać pod nasypem lub za blisko łaziłeś torów gdzie pilnują.

Lub też masz już to zadanie, że pod nasypem pojawili się najemnicy, mają angielskie ksywy. Ich możesz wybić tylko nie ruszaj wojaków.

Przed tym wydarzeniem powinien chyba być różowy sms od Sidorowicza czy Kuzniecowa mówiący o tej sytuacji z najemnikami.

@edit. 

O taką sytuację mi chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.