Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  Nagrodą za to zadanie jest 5 teleportów na Cea2 (bardzo przydatne), też mi się wydaje że bez nich nie wejdziesz na Cea2 bo przejście jest zamknięte do wykonania pewnego zadania (to zadanie polega na znalezieniu artów również na cea2 więc trzeba jakoś się tam dostać)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cez137 napisał:

 i drugie pytanie, gdzie jest ten schowek? nie, tego niewidzialnego nie widziałem a do budynku nie da się wejść

 

ss_cez137_02-05-21_19-00-06_(l58_forgotten).jpg

Schowek jest - oczywiście - na dachu stróżówki..........

BTW: generalnie wszystkie questy niecykliczne są ważne- szczególnie te od głównych postaci typu Woronin, Łukasz etc....

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio spoko, popatrze jeszcze, takie pytanko jeszcze mam, jak najefektywniej zdobyć te tuszki wron dla Kucharza? no bo wiadomo one latają i pistoletem ani karabinem ich się nie trafi, udało mi się jedną ze śrutu ustrzelić ale to też nie takie hop siup, znacie może jakiś lepszy sposób? no bo na 20 sztuk to musiałbym chyba mieć z 500 pocisków tego śrutu i to też nie każdy śrut się nadaje, tylko ten czerwony daje radę

ss_cez137_02-06-21_09-30-07_(l04_darkvalley).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Mając doświadczenie ze strącaniem gawronów czy nietoperzy z różnych modów, proponuję granaty F1. Sporo.

Znajdź jakieś wzniesienie nad którym ich lata najwięcej. Musisz mieć trochę cierpliwości, bo one odlatują i przylatują. Wyczekać z granatem w ręce przy wciśniętym  PPM na maks kółku i rzucić tuż przed ich przylotem, uwzględniając czas jaki granat potrzebuje na wybuch.

Tyle w tej metodzie złego, że pancerz i zdrowie mocno cierpią. Metoda skuteczna, ale nic za darmo.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda stary jestem i ręce mi się trzesą  :-)) - ale nie ma co kombinować z tymi glapami. Myk polega na tym , aby strzelać  w miejsce w którym ptak się znajdzie w momencie kontaktu z pociskiem i , a nie w którym jest w momencie strzału - no i najlepszy jest zwykły srut . 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu tak jak mówi kucharz iść na wysypisko stanąć na której hałdzie (ja stałem przy zbiornikach od strony pchlego targu) i ze zwykłego kałacha zdejmowałem. Ptaki latają tam bardzo nisko. Więc trafisz bez problemu. Z granatami nigdy nie próbowałem. Ale wiem, że podczas emisji swego czasu spadło mi od grona tych ptaszków :D

 

Daj sobie spokój z PKM, Czy m60 wywalisz tony amunicji i może trafisz.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przytrafiła mi się dziwna sytuacja. Jestem na etapie włączania generatorów i poszukiwania włóczęgi (ogólnie jeszcze przed pierwszym wejściem do martwego miasta). Wykonałem część zadań fenrira (już go zabiłem na cea2), wszystko staram się robić po kolei według poradników. Obładowany sprzętem teleportuje się na magazyny wojskowe aby sprzedać broń i nagle po zbliżeniu się do bazy wolności stają się wrodzy. Mam u nich 760 reputacji, kiedy tylko się zbliżam do bazy spada na -1. Muszę się cofnąć w saveach aż do zadania na wyleczenia primea, tylko to jest masa godzin gry w plecy i mi się to nie widzi. To wydarzenie jest fabularne czy to jakiś błąd moda?

Edytowane przez Michu55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - jak odpuścisz sobie te wszystkie Latające Wyspy  , Fenriry , Szachisty i inne badziewia , a skupisz się na rzeczywistej ścieżce fabularnej Soli - to gdzies tak w 1/4 , może w 1/3 . 

BTW : te dodatki  budujące  tzw "klimat"- to taka Wariacja na Temat , z uwagą że onego Tematu nikak niet  a została sama ni przypiął , ni przyłatał Wariacja . Ale to moje subiektywne spojrzenie na ścieżkę fabularną.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michu55 napisał:

Witam. Przytrafiła mi się dziwna sytuacja. Jestem na etapie włączania generatorów i poszukiwania włóczęgi (ogólnie jeszcze przed pierwszym wejściem do martwego miasta). Wykonałem część zadań fenrira (już go zabiłem na cea2), wszystko staram się robić po kolei według poradników. Obładowany sprzętem teleportuje się na magazyny wojskowe aby sprzedać broń i nagle po zbliżeniu się do bazy wolności stają się wrodzy. Mam u nich 760 reputacji, kiedy tylko się zbliżam do bazy spada na -1. Muszę się cofnąć w saveach aż do zadania na wyleczenia primea, tylko to jest masa godzin gry w plecy i mi się to nie widzi. To wydarzenie jest fabularne czy to jakiś błąd moda?

A idź do Sidora i zobacz czy możesz sobie poprawić stosunki w stosunku do nich.

A nie strzelałeś do wolności?

Wiem, że w OP-2 czasami wolność robiła się wroga jak robiłeś zadania jako najemnik. Ale mi się nigdy tak nie zdarzyło.

 

@cez137 około połowy moda jesteś :) Takie 44%  Ale teraz przed Tobą najlepsze :) Graj dalej

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ignachinio za radę, wprawdzie 250k rubli poszło ale pomogło. Widocznie któregoś musiałem przypadkiem odstrzelić w centralnej prypeci jak poszłem sobie bronie pozbierać.

Cez137 co do długości moda to ja już mam nabite 180 godzin a jeszcze nawet do martwego miasta nie dotarłem. O szachiście czy fali mutantów nawet jeszcze w grze nie miałem żadnego info. Nawet zadanie na bioradar jeszcze mam nieukończone. Te 500 godzin co niektórzy piszą na forum chyba faktycznie jest realne:). 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 18:00, Michu55 napisał:

Miał ktoś problem ze spolszczeniem? Instaluję wszystko według instrukcji z pierwszej strony i brakuje niektórych tekstów w pda. Mod czysty bez żadnych dodatków, instalowałem całoś jeszcze raz ale nie pomaga.

ss_michał_10-31-20_11-54-05_(l04_darkvalley).jpg

ss_michał_10-31-20_11-53-45_(l04_darkvalley).jpg

Może komuś się przyda, udało mi się poradzić z tym błędem. Pisałem że mod bez żadnch dodatków, a tak nie było bo miałem zwiększoną wagę i to ta modyfikacja była za to odpowiedzialna. W paczce "Rozpakowane foldery Config i Scripts" na 1 stronie forum jest błąd. Chodzi konkretnie o plik gamedata/config/system.ltx.

Jest:

[string_table]
language    = ;rus
font_prefix    = ;_cent ;_west
;ńďčńîę xml ôŕéëîâ, ńîäĺđćŕůčő ňŕáëčöű ńčěâîëîâ
files = ui, dialog_manager, itd...

A powinno być:

[string_table]
language    = ;rus
font_prefix    = ;_cent ;_west
;ńďčńîę xml ôŕéëîâ, ńîäĺđćŕůčő ňŕáëčöű ńčěâîëîâ
files = articles, ui, dialog_manager, itd...

Jedno słówko (articles), a psuje połowe spolszczenia:). Dodam jeszcze że paczka "Spolszczony Spawner" z pierwszej strony nie zawiera tego błędu.

 

Edytowane przez Michu55
  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.