Jump to content

Agrael

Recommended Posts

pre-hibernation_stalkerteam.jpg

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: 27.12.2022 r.
Autor: Кирилл Левшин (Kiriłł Lewszyn) 
Autor spolszczenia: @irobo


OPIS:

Spoiler

Akcja gry ma miejsce w 2011 roku równolegle do wydarzeń z "Czystego nieba" i przedstawia historię naukowca o pseudonimie Zob. Zgodnie z fabułą, podczas powrotu z kolejnej ekspedycji do bunkra nad Jantarem, śmigłowiec z głównym bohaterem na pokładzie zostaje zmuszony do nieplanowanego lądowania na terenie fabryki Rostok...

Modyfikacja to spin-off i zarazem prequel serii Hibernation Evil.


Mody i autorzy, których prace zostały wykorzystane: 

Spoiler

DarkSnowder, Last Day, Vodila, rnm_016, GRALL19, Legend Rerurns, Станция №131, Złe towarzystwo 2, KPLab, Guns & Rider_J, Echo Czarnobyla 2, Lost World Origin, Zaurus' crew, Strefa klęski 2, NLC, LiteWin28, Капрал Хикс, VHS GUY, Rolan, Paradise Lost, ЧПкМ, Spectrum Project, Kadar, kuprin, Travel-team, СВ3, mr.VStalker, The Nick of Time, STROGOV, a_r_m, Vodila25, Me4eniy_II, Gosuke, OGSE, Егор Гарбисик

Specjalne podziękowania: 

Spoiler

GALERIA:

Spoiler
Pre-Hibernation-stalkerteam_scr1.jpg Pre-Hibernation-stalkerteam_scr2.jpg
Pre-Hibernation-stalkerteam_scr3.jpg Pre-Hibernation-stalkerteam_scr4.jpg
Pre-Hibernation-stalkerteam_scr5.jpg Pre-Hibernation-stalkerteam_scr6.jpg

INSTALACJA: 

Spoiler

Kolejność instalacji: 

 1. Cień Czarnobyla 1.0004.
 2. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem, fixem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry.
 • Dla chętnych zmodyfikowany HUD. Instalacja tak jak wyżej.

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Mod:

 • Google Drive - [KLIK]

Fix:

 • Google Drive - [KLIK]

Spolszczenie:

 • Google Drive - [KLIK]
 • Nasz serwer - [KLIK]

Zmodyfikowany HUD: 


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png

 

 • Positive 5
 • Thanks! 1
 • Cool 2
 • Atmospheric 1
Link to comment
Share on other sites

1.jpg

Na razie odpaliłem z ciekawości, pogram w wolnej chwili. Nie ma fajerwerków, właściwie graficznie to Cień Czarnobyla z większym zachmurzeniem, ale jest czego posłuchać, na przykład w chacie u połamańca...

Instalacja na polską podstawkę:

Spoiler
 • Cień Czarnobyla 1.0004.
 • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem należy umieścić w głównym katalogu gry.
 • Kopia plików fixa do gamedaty moda.
 • Kopia folderu rus z przemianowaniem na pol.
 • Do gamedata/config - kopia pliku: localization.ltx
 • Do gamedata/config/text/pol - kopia pliku: string_table_includes.xml
 • Można grać.

Parę screenów:

Spoiler

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

 • Positive 3
 • Important 1
Link to comment
Share on other sites

@jurek48  Tak bywa przy nowych modach, na które jest wielki popyt. Trzeba niestety odczekać, aż ilość pobierających się zmniejszy. Niekoniecznie 24godz., bo przy łucie szczęścia może to być nawet za godzinę, czy dwie. Najlepiej pobierać wtedy, jak na Wielkiej Ziemi śpią. A idą spać 2godz. wcześniej niż my.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Mod to krótkometrażówka, ale na tyle mi przypadła do gustu, że zrobiłem polską wersję.

Gdyby ktoś miał ochotę przetestować - byłoby fajnie.

Zabawy raptem na jeden wieczór, ale warto.

Polonizacja.

https://drive.google.com/file/d/1R69sAyMmHBFSyTDZB-2UyFzLFdsRkR4Z/view?usp=sharing

Instalacja: skopiować z rozpakowanego katalogu folder "gamedata" do katalogu głównego gry - ewentualnie w razie problemów z odpaleniem dodane pliki: user.ltx i fsgame.

Polonizacja na wersję: Stalker SoC word-wide ("polska podstawka")

Bez klauzuli na wyłączność. Kto chce - robi co chce. Bez ograniczeń zamieszczania i publikacji tej polonizacji - wystarczy podać autora.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................

Opcjonalny (nieco zmodyfikowany) HUD.

Inny HUD do PreHibernation.7z

Instalacja hud - skopiować z rozpakowanego katalogu folder "gamedata" do kat. gł. gry.

Spoiler

839323238_nowyHudPH.thumb.jpg.0d0e574c611df1f8c6340c4d415a25b8.jpg

 

 • Cool 1
 • Positive 5
 • Thanks! 1
 • Cool 2
Link to comment
Share on other sites

 • Agrael featured and pinned this topic

1.jpg

Raczej nie jest to mod dla początkujących, bardziej dla tych, co już znają mapy i specyfikę STALKERA (a właściwie CCz i modyfikacji do niego). Nie wiem, czy zostało to zamierzone, ale odniosłem wrażeni, że autor, tworząc Pre-Hibernation mocno liczył na spostrzegawczość, intuicję i stalkerskiego nosa graczy. W paru momentach gry brak jasnych wskazówek lub jakichkolwiek podpowiedzi, sprawia, że gra wcale nie jest taka łatwa i może zająć nieco więcej niż jeden wieczór, ale moim zdaniem warto się potrudzić.

Spoiler

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

6.jpg

 

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Po "x-razach" testowania i poprawek to mi mod wydaje się być szybką opowieścią z zacięciem filmowym. Fajna dynamika.

Ta moja wersja powinna być trochę łatwiejsza w przejściu i odbiorze, ale mogę być tu nieobiektywny.

Jest tu w scenariuszu taka rujnująca zdrowie psychiczne sytuacja:

sytuacja.thumb.jpg.8ebf14dafa69a0d6c8c891fc11b5245e.jpg

i dla "niecierpliwych" do polonizacji (osobny katalog) jest dodany zapis ratujący klawiaturę i otoczenie ;-) - z momentu tuż po, ale w pełnym zdrowiu...

irobo

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

ss_daniel_01-25-23_19-25-34_(l12u_control_monolith).jpg

Jeden z dziwniejszych modów, w jakie dane mi było zagrać. Jest to moja pierwsza styczność z serią Hibernation Evil, ale co nieco czytałem o niej, więc z przymrużeniem oka poznawałem historię tego groteskowego tworu. Fabuła wydaje się pogmatwana, nie wiemy za bardzo, kim dokładnie jest protagonista (z wyjątkiem tego, że naukowcem), jest też sporo pytań bez odpowiedzi, a co więcej mod nie prowadzi gracza za rączkę, więc jednym słowem... Zgaduj-zgadula. Trzeba się domyślić, co zrobić, aby popchnąć fabułę. Znajdzie się kilka wskazówek, ale moim zdaniem autor mógł to zrealizować w znacznie lepszy sposób, bo chociażby w formie prowadzonego dziennika przez Zoba w PDA. 

Nie twierdzę, że Pre-Hibernation to zły mod i nie warto w niego zagrać - nic z tych rzeczy, ale po prostu dało się to wszystko zrobić lepiej. Na pewno plus za próbę dodania elementów horroru i połamańca. 

Plus też dla @irobo nie tylko za spolszczenie, ale też dodanie zapisu gry, bo w pewnym momencie faktycznie można utknąć bądź też nieziemsko się wnerwić. Ja jakoś sobie poradziłem, choć musiałem wiele razy wczytywać grę. 

Jeszcze na koniec mała drobnostka. Techniczna drobnostka. W pewnym momencie będziemy musieli dotknąć pewnego czerepu i przeniesie nas na inną lokację. Niestety ja w tym momencie miałem wylot. Więc otwieramy folder gamedata i w textures-castle odnajdujemy winowajcę: 

 • Bez_tytuu.jpg

Pierwszą literkę zamieniamy na "ń". Za szybką pomoc podziękowania należą się @Meta.

 • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za utrudnienia. Uploadowałem poprawioną wersję z obydwoma wersjami tego "castle_m02_2.dds".

https://drive.google.com/file/d/1qJjgMJFSNWLqAASTPV0jzeVBOVCLRSFd/view?usp=sharing

A co do zagadkowości "co dalej" to już tylko kwestia gustu. Początkowo popełniłem taką wersję duuużo łatwiejszą, ale grało się w to jak we wszystkie te modyfikacje, które trzymają się przyzwyczajeń większości graczy.

Dziwolągów albo thrash-modów nikt nie polonizuje. Trochę tu widzę dziurę do zasypania. I zasypuję.

Edited by irobo
edytowane po rozkmince propsa
Link to comment
Share on other sites

@irobo Pewnie już to wiesz, ale opiszę sprawę dokładnie. To jest to co zawsze, kiedy w jakiejś nazwie dają cyrylicę - problem z kodowaniem.
Reszta tekstur w folderze textures\castle ma nazwy z przedrostkiem takim jak nazwa folderu, czyli "castle", ale w tej jednej twórca (specjalnie lub nie) podał rosyjskie "с" (s), które wygląda jak nasze "c"(ce).
Gra tego nie wczyta i wywala z logiem, że nie znaleziono tekstury, tak się dzieje chyba ze względu na kodowanie systemu (można by to sprawdzić zmieniając region na rosyjski albo odpalając emulatorem, tak to pewności nie mam).

Tak czy inaczej, trzeba cyrylicę zastąpić odpowiednikiem z kodowania 12511250. Dla "с" jest to "ń", więc tekstura musi się nazywać "ńastle_m04_2.dds", a Ty z tego, co widzę, podałeś hiszpańskie "ñ" z tyldą.

Dla takiego "pełnego" poprawienia można by zmienić nazwę tekstury zastępując cyrylicę i analogicznie ścieżkę w modelu, ale tutaj to niestety wygląda na "przyspawany" element poziomu i to raczej nie takie łatwe jak np. przy modelach NPC.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@Meta Dzięki z szybką reakcję. Faktycznie odpowiedź trochę nadmiarowa. To i ja pozwolę sobie nadmiarowo, lady. Sprawa tego pliku to jest efekt mojego przeoczenia i to jest poprawiony сastle_m04_2.dds (ruskie tu с dałem 😉 ), a u mnie "poprawione" wygląda właśnie tak "O'le" - które nie jest zarezerwowane chyba tylko dla hiszpańskiego..?

Respekt za orientację w temacie i dziękuję jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj to też ten opis 'nie ocień' taki. Instalacja po kolei: pierwszy mod, potem fix do moda, dalej spolszczenie i opcjonalnie ten 'inny HUD', można grać na oryginalnym.

Korzystając z okazji mała porada - ułatwienie. Tak naprawdę mod jest prosty, ale jak komuś nie idą domysły - to wystarczy patrzeć na mapę, ale tą dużą w PDA, szczególnie po 'zaciemnieniach' ekranu i przychodzących wiadomościach. Znaczniki przepadają jednak po przeładowaniu gry.

 

Link to comment
Share on other sites

@irobo Aktualny opis instalacji nie jest jasny? :063:

Tutaj w sumie nie ma filozofii: Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem, fixem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry.

Jeżeli chodzi o Los Monolitu Rebuild, to dopisałem, że modyfikację należy uruchamiać za pomocą pliku 'xrEngine.exe' w katalogu \bin_x64.

Link to comment
Share on other sites

 • Agrael unfeatured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.