Skocz do zawartości

Тайна Зоны: История Стрелка. Пролог (Tajemnica Zony: Historia Striełoka. Prolog)


Rekomendowane odpowiedzi

Afi-Rj-C5-Eb-QY-1.jpg

Tytuł oryginalny: Тайна Зоны: История Стрелка. Пролог
Platforma: Cień Czarnobyla (repack - wersja samodzielna)
Autor: Global Zone Mod Team
Data premiery: 06.01.2023 r.


OPIS:

Spoiler

Historia opowie o tym, jak legendarny stalker o pseudonimie Striełok trafił do Strefy, skąd otrzymał swój przydomek, jak zaczęła się formować jego grupa oraz w jaki sposób przekształcił się w głównego bohatera. Jednocześnie fabuła modyfikacji stanowi samodzielną i kompletną historię. W niektórych momentach gra pozwoli Ci dokonać wyborów, które wpłyną na dalszą rozgrywkę. Ponadto oprócz głównej fabuła czeka na Ciebie kilka pobocznych mini-wątków.


Dostępne lokacje: 

Spoiler
  1. Mroczna Dolina (zmodyfikowana wersja z builda 2205),
  2. Dolina Mroku (zmodyfikowana wersja z builda 2205),
  3. Wysypisko (zmodyfikowana wersja z builda 2205),
  4. Instytut Naukowo-Badawczy Agroprom (zmodyfikowana wersja z Cienia Czarnobyla),
  5. Podziemia Agropromu (zmodyfikowana wersja z Cienia Czarnobyla),
  6. Czerwony Las (z Czystego Nieba),
  7. Jantar (własne opracowanie), 
  8. Laboratorium X13 (własne opracowanie),
  9. Strefa przemysłowa (została oparta na Dolinie Mroku z builda 1865).

Oprawa wizualna: 

Spoiler

Wspólnie z Anonim dokonano dużo pracy nad silnikiem, aby poprawić grafikę. Z wyjątkiem siódmego patcha z Czystego Nieba przeniesiono DoF, światło wolumetryczne i promienie słoneczne. Wykorzystano także kaskadę cieni z Zewu Prypeci, a prace trwają nad integracją AtmosFear 3. Obecnie pliki konfiguracyjne są obsługiwane przez grę. 

Rozgrywka:

Spoiler
  • Detektory artefaktów z Zewu Prypeci (Echo i Niedźwiedź), 
  • Różne modele rąk podczas zmiany broni, 
  • Przeprojektowany system slotów. Dwa równorzędne sloty na broń oraz możliwość umieszczenia dowolnego pistoletu w slocie na lornetkę. Dodano dwa sloty na różne urządzenia (detektory, walkie-talkie, latarkę itp.),
  • Dodano zegarek na rękę, który wskazuje czas w grze i zużycie filtra w masce przeciwgazowej,
  • Zaimplementowano pragnienie, 
  • Nowy system zakładania schowków, 
  • Maski przeciwgazowe. 

I wiele innych funkcji. 

Od autora: 

Spoiler

Podsumowując, towarzysze, Finita la comedia.
O to najnowszy build moda. Dalszy jego rozwój jest zakończony. 
Mod jest przestarzały, awarie silnika, których nie mogę naprawić, wieczne zmiany i poprawki...

 

SCREENY:

Spoiler

khf-FBTyfafk.jpg  XRdfd3-RUiw-Q.jpg

n9s-Mdhtq-RF8.jpg  Afi-Rj-C5-Eb-QY.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Modyfikacja jest w wersji standalone / repack / samodzielnej. Oryginalna gra "Stalker" nie jest potrzebna.


Kolejność instalacji:

  • Wystarczy uruchomić pierwsze pobrane archiwum, dalej samo się rozpakuje. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:
Yandex

  • Część 1 - [KLIK]
  • Część 2 - [KLIK
  • Część 3 - [KLIK
  • Część 4 - [KLIK
  • Część 5 - [KLIK]
  • Część 6 - [KLIK]
  • Część 7 - [KLIK]


Źródła: appro.jpg  Y6DvRrN.jpg

 

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
  • Ekstra 2
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Tajemnica Strefy: Historia Striełoka. Prolog

@Agrael Albo wersja finalna, albo poprawiona. W każdym bądź razie, ten sam. Tyle tylko, że na Cieniu Czarnobyla v.1.0007.

DODANO.

Po nitce do kłębka i znalazłem wyjaśnienie. TO TEN SAM MOD, tylko poprawiony.

I cytuję wypowiedź autora moda.

О общем, товарищи, Finita la comedia.
Хватит заниматься некрофилией. Вот вам последняя версия сборки мода. Разработка мода закрыта.
Мод морально устарел, движковые вылеты которые я не в силах исправить, вечные переделки и исправления...
 

Tłumaczenie:

No i towarzysze, koniec komedii.

Wystarczy nekrofilii. Więc dla was ostatnia wersja moda. Praca nad modem zamknięta. Mod się zestarzał, wyloty powodowane silnikiem których nie jestem w stanie usunąć, wieczne zmiany i poprawki ...

Można więc wpis-wstawkę i tę całą resztę przenieść do pierwszego tematu. Mod jest repackiem na patchu v.10007, więc odsyłacz do tej wersji podstawki jest nieistotny.

Mimo że moda pobrałem, chyba się na niego nie skuszę, skoro autor sam ostrzega przed problemami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Тайна Зоны: История Стрелка. Пролог (Tajemnica Zony: Historia Striełoka. Prolog)
  • 1 miesiąc temu...

Przeniesione.

Spoiler

@irobo Znaczy, żeby dużego offtopu nie robić bo to nie ten temat - większość "Historii" przetłumaczyłem - zostało 7 plików z dialogami i 3 pliki z folderu gameplay, do tego znalezienie w plikach tekstów od komunikatu o zakończeniu hakowania PDA (da się je zhakować, ale jak się kończy hakowanie to trzeba wyjść z podglądu w PDA i znaleźć komunikat o poziomie naładowania baterii w latarce, a tak to reszta jest przetłumaczona, ale wiedząc, że mod jest dość awaryjny to dialogi przetłumaczyłem tylko dla pierwszej lokacji - jeżeli znajdzie się ktoś chętny kto by chciał dokończyć spolszczenie lub jeśli Ty masz na to ochotę to mogę się plikami podzielić bo nie chce mi się męczyć z wylotami i za każdym razem po uruchomieniu ustawiać od nowa grafiki i klawiszologii.

To ja nie wiem - widocznie to jak działa zależy od komputera bo u mnie ustawienia się resetowały, wyłączyć się nie dało tego moda poprawnie (przy wyjściu z gry lub kliknięciu zakończ grę miałem od razu wylot), a potem albo przez wczytywanie szybkiego zapisu, albo przez próbę wejścia w ekwipunek już zaczął się wysypywać raz za razem, dlatego odpuściłem bo co to za przyjemność wczytać grę i nie móc wejść w okno ekwipunku bo się wywali do pulpitu? 

Powiem tak - zawsze warto robić tłumaczenia (przynajmniej według mnie) bo jak ktoś się uprze to mimo tych problemów technicznych przejdzie ten mod, ale ja nie mam już na to nerwów, a tłumaczenie na ślepo (bez przetestowania spolszczenia grając, przed opublikowaniem go) i wypuszczanie nie sprawdzonego spolszczenia według mnie jest bez sensu.

Niby nie, ale nawet ci bardziej kumaci w technikaliach użytkownicy AP pisali, że "Historia" jest w takim stanie, że już nie da się jej naprawić, a ta osoba, która ją wrzuciła na AP nie pracowała przy modzie zdaje się od samego początku tylko potem dołączyła, więc niewiele więcej może zrobić bo kto inny ten mod zaczął tworzyć i osoba odpowiedzialna za fixy nie ma podobno wystarczającej wiedzy, żeby "Historię" naprawić i ten mod raczej bardziej posłuży, za źródło zasobów niż za mod do grania.

 @Szczepan9205 Przeniosłem tutaj, jako, że ktoś inny może być - jednak - jeszcze zainteresowany. Ja tam wolę całość robić po swojemu, ale teraz, po zawodowym 'kopie w górę', to mam deficyt czasu cały czas i może się skuszę na kontynuację. Co myślisz o jakimś wolnym dostępie do Twojej roboty? Typu: kto chce - niech bierze. Albo podrzuć, po prostu na 'prajwa', zobaczymy...

A mod to cały czas ma szansę, że ktoś faktycznie oblatany w nim pogrzebie, a kto wie - może sam @KRodin...???

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co tam sobie kto pisze o tym modzie - to tam jego rzecz. Jedno jest pewne - do ukończenia modyfikacji potrzeba sporo uporu,

Spoiler

gameover.thumb.png.602c4673b15a39848585dd4cb666a6bc.png

ale jest to możliwe. Mimo wielu zaplanowanych, ale jednocześnie większości jakoś zablokowanych dróg przejścia - w zasadzie jest tylko jedna linia scenariusza, która prowadzi do finału. Nie należy w Ciemnej Dolinie szturmować bazy Grzechu ze Swobodą, a iść samemu i nie zabijać ostatniego Grzechowca, potem na Zwałkę itd.

Zakończenie jest wariantywne i obie końcówki są przyzwoicie zrealizowane. Okazuje się, żę Strielok to Strielok, ale... nie ten! (dramatyzowane).

HugTV nagrał serię na swoim kanale, oczywiście musiał spędzić mnóstwo czasu "poza kadrem", no... Do budynku z wejściem do laboratorium z ocalałym naukowcem da się normalnie wejść, tylko trzeba rozbroić miny.

Spoiler

mina1.thumb.png.9155a30284c29d12b8b808a852f55ea9.png

Parę obrazków.

Spoiler

4.thumb.png.31eb38bbe4dc40a219a3f464eacf2670.png10.thumb.png.e52be23772f00922a789ad620bfdadc8.png12.thumb.png.6872f6075ae0365561183e4c78be147d.png13.thumb.png.3878082121f5092c6793c63ae8723e23.png14.thumb.png.8ac041768793d77c1af67b0dbc271b45.pngproff_in_lab15.thumb.png.f60fb69eecff858196f53c90246bf11a.png18.thumb.png.e10087e72081cddb925abba50fbbd0cd.png

 

  • Dodatnia 1
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.