Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  ten gostek przy płocie, sam proponuje ten handel. Tak, że na pewno odkupisz.

A na filmiku masz przecież pokazane, że Striełok dał Ci naprowadzenie na tę mało pieczarę koło Spalonej Wsi ( tam gdzie przeważnie kontroler urzęduje ) i masz rozmowę z dwoma stalkami. Jak im przyniesiesz to co chcą, dostaniesz taki teleporter przez pieczarę na Przedzoniu.

Miałeś ze Striełokiem tę rozmowę po przyniesieniu mu fleszki? Jeśli nie, to zrób to z Leśnictwem. A że i tak wtedy będziesz musiał na Zaton wrócić, możesz czasowo manele gdzieś schować np. na Skadowsku i zrobić rozmowę ze Striełokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Ale gdy mu dawałeś fleszkę, nie miałeś dialogu w którym on mówi o teleporcie w pieczarze na Zatonie? Bez niego chyba tych dwóch NPCów tam nie będzie i nie zrobisz zadań na ten teleportator. Możesz przed powrotem na Przedzonie zobaczyć, czy tam są. Jak jednak są, to rób to ich zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie, on mi tylko mówił o przejściu z przedzonia na zaton że prawdopodobnie załatwię to u oprawcy, chodziło żeby nie płacić wojakowi 5kru i po rozmowie z oprawca to właśnie oprawca prosi o sprawdzenie pieczary na zatonie (nie strielok) ale żeby tam iść trzeba przejść na zaton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A właściwie, to gdzie teraz jesteś? Skoro piszesz, że byłeś na Agro, to na Zaton musiałeś przejść, bo teraz chcesz wrócić. Jak jesteś na Zatonie, to idź do tej pieczary i wsio. Masz na nią naprowadzenie, to gostki powinni być. A jak nie ma, to przez płot.

Alternatywna gra, to i alternatywne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ja jestem na przedzonie, poszedłem tam dać fleszke stierlokowi, i nie wiem jak wrócić na zaton, jak przejdę na zaton to pójdę do pieczary 

A w miedzyczasie zobaczyłem że mam jakieś zadanie na szukanie jakiegoś PDA jakiegoś porucznika, wcześniej tego jakoś nie zauważyłem, nie wiem kompletnie kiedy to zadanie mi wleciało:063:

ss_cez137_04-13-20_12-31-16_(predbannik).jpg

ss_cez137_04-13-20_12-32-14_(predbannik).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier zanim wróciłem do przedzonia też nikogo nie ma w pieczarze, byłem tam na spacerku przy okazji zwiedzania okolicy :006:

Nie wiem, ja wymiękam, chyba coś poknociłem albo nie wiem co, jakbyś się nudził albo ktoś by miał ochotę się pobawić to daje mój ostatni sejw jak już jestem rozliczony ze stierłokiem @OldMan a może Ty?:006: ostatnio coś wspominałeś że Ci się nudzi :063::047:

aha, wojsko zaczęło do mnie strzelać, zupełnie nie wiem dlaczego? wcześniej nie strzelali, nie miałem z nimi żadnych starć, CHYBA nie zabiłem żadnego wojaka po drodze ale głowy nie dam za to, bynajmniej nie pamiętam żebym jakiegoś ubił

Rozmowa ze strierłokiem 

 

jaskinia.dds jaskinia.sav

ss_cez137_04-13-20_20-28-50_(predbannik).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Nie sądzę, abym jeszcze kiedyś zagrał w Alternatywę. Grałem w nią od pierwszego wypustu, przez kilka kolejnych spieprzonych wersji. Jedna nawet dla większej atrakcji ustawiała anomalie na środku "barowej" części Skadowska i tuż przed mechanikiem.

Pokosztowałeś już stalkerskiego chleba w tym modzie. A którędy z Zatonu wracałeś na Przedzonie?

I jeszcze uściślijmy, szukałeś w tej wielkiej jaskini w której są chemiczne anomalie i ta latająca ognista, czy w tej małej? Miałeś rozmowę ze Skórkarzem czy jak mu tam, to NPCe powinni siedzieć i czekać. A nie trzeba było jeszcze coś dla niego zrobić,  aby skrypt zaskoczył?

Jak jednak chcesz w tego moda sobie pograć, to weź, i wstąp do wojska. A jak skończysz służbę wojskową, to wtedy sobie postalkerzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

10 minut temu, kondotier napisał:

A którędy z Zatonu wracałeś na Przedzonie?

No z tej bazy wojaków, tam gdzie kazał płacić 10kru albo tysiąc i z tym gościem przy siatce co siedzi handlować co pisałeś wcześniej

Tam jest jedna jaskinia która ma wejścia w trzech miejscach, nie ma dużej i małej, tak, w części z niej jest termiczna anomalia 

Nie miałem rozmowy ze skorkarzem, kto to jest i gdzie on jest? Może tak nazywał się w wersji która ty ogrywales a tutaj nazywa się inaczej i siedzi gdzie indziej? Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jak idziesz od Skadowska w stronę spalonej wsi, to ta kwestowa pieczara jest kawałek z prawej strony. Ma wejście w krzakach, więc mogłeś nie zauważyć.  Przecież w rozmowie o tych stalkach, masz informację, że to nie ta z anomaliami. Ma tylko jedno wejście/wyjście. Przypomnij sobie ZP i kontrolera, NPCa z fleszką i chyba klucz do skrzyń na moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dobra zacząłem jako żołnierz od nowa, jest trochę łatwiej rzeczywiście, obecnie jestem w podziemiach Jupitera z Diagtiarowem, mam znaleźć kombinezon z zamkniętym obiegiem, mam go ale nie wiem jak go użyć, klikanie w niego ani umieszczanie w pierwszym slocie nic nie daje, na pasie również nic, nie ma opcji użyj, jest tylko wyrzuć, mam sejwy stare więc na pewno sprawdzę co i jak z tą jaskinią

ss_cez137_04-14-20_12-10-38_(jupiter_underground).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb masz rację, dopiero później zobaczyłem na ruskim filmie że nie mam kompletu chociaż zadanie zaliczyło, okazało się że jeszcze do tego jest potrzebny kombinezon naukowców, ten pomarańczowy

Takie pytanie z innej beczki, strasznie mnie to irytuje i rozprasza, a mianowicie, jak pozbyć się tego "śpiewu" konrolera, no bo wiadomo że zanim go zabijemy to on śpiewa, w różnych modach różne melodie albo krzyki wydaje, tu natomiast jak go rozwaliłem to ten śpiew cały czas jest, podejrzewam że to jakaś niedoróbka moda, ale pamiętam też z innego moda że też miałem taki efekt ale jak wczytałem sejwa od nowa już po zabiciu kontrolera to śpiewu już nie było, tu natomiast jest nadal.

Druga sprawa jest taka, że dostałem zadanie od Goszy w przedzoniu żeby sprawdzić przedszkole, dziwna sprawa bo ZANIM tam poszedłem robić to zadanie gadałem z Diagtiarowem, zadanie miało polegać na "zdjęciu" snajperów monolitu z dachów kina i portu, natomiast jak przyszedłem z przedszkola z zadaniem Goszy to już nie ma z nim dialogu i nie chce gadać, za to w PDA mam pogadać z Goszą, no ale teraz weź wróć z zach prypeci na przedzonie:mercy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cez137 napisał:

a mianowicie, jak pozbyć się tego "śpiewu" konrolera, no bo wiadomo że zanim go zabijemy to on śpiewa, w różnych modach różne melodie albo krzyki wydaje, tu natomiast jak go rozwaliłem to ten śpiew cały czas jest, podejrzewam że to jakaś niedoróbka moda, ale pamiętam też z innego moda że też miałem taki efekt ale jak wczytałem sejwa od nowa już po zabiciu kontrolera to śpiewu już nie było, tu natomiast jest nadal.

No chyba babol, też pamiętam chyba, w którejś wersji solianki albo OPka zrobienie zapisu i wczytanie usuwało ten śpiew. Może pomogłoby gdybyś na chwilę przeszedł na inną lokację i wszedł na tą po na tą co go zabiłeś. Powinno pomóc.

Chociaż nie jestem pewien czy w jakimś modzie nie miałem tak, że wył mi już zawsze do końca moda na tej lokacji co go ubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  W Prypeci z wyciem kontrolera tak było od czasów ZP. Widocznie autorzy gry założyli, że tak podziałał na nsze (GB) mózgownice, że jesteśmy na etapie zombifikacji. Jedynym ratunkiem było zapisanie i wyjście na pulpit.

Widocznie nie wszystkich snajperów rozwaliłeś. Może być taka sytuacja, że sobie któryś na dachu gdzie sprawdzić nie możesz leży ranny. Więcej nie podpowiem, bo nie pamiętam. Zadanie na sprawdzenie przedszkola zrobiłeś i masz zaliczone? A wracać do Przedzonia jak pamiętam, trzeba było kilka razy, bo tam dostawało się kolejne zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier już to rozkminiłem jak to należy zrobić, trzeba oba zadania zrobić "jednocześnie" zanim się pójdzie do Diagtaiarowa, wtedy działa, na filmie widziałem że po akcji z monolitem wracamy do przedzonia z Diagtiarowem więc tak musi być z tym Goszą że nie trzeba wracać Bóg wie ile tylko od razu wracamy heli do przedzonia, aktualnie jestem właśnie przy akcji z monolitem w kinie i porcie, ciężkie są s*******ny, jutro ciąg dalszy, na dobranoc foto przedszkola, ciekawy jestem co tam za zagadka się kryje

ss_cez137_04-14-20_16-22-17_(pripyat).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nie wiem co się dzieję ale chyba coś się znowu popiepszyło z tym modem, docieram z Diagtiarowem i resztą pod pomnik Prometeusza miedzy kinem a portem, oczywiście zażarta walka z monolitem, amunicji tyle co kot napłakał ale już kij w to, to samo z apteczkami, też kij w to, jakoś daję radę ich wybić, oczywiście wylot za wylotem jeden w lepszym miejscu od drugiego (przeszedłem nawet na statykę w miedzyczasie), i teraz wisienka na torcie, wszyscy wybici, zostałem tylko ja i Diagdiarow, helikopter podczas całej walki kołuje nad pomnikiem, a ten wraca do pralni :mercy::037:ja za nim, praktycznie 0 amunicji, cały "świecę" a też 0 leków, monolitu z każdym metrem więcej do tego wyloty bo akcja, muzyka, ruch, respawn, no lepszego combo to już być nie mogło, nie mam pojęcia co robić, wszystkich pokonałem, zostaliśmy we dwóch, heli powinien wylądować (widziałem na filmiku ruskim) i nas zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jak już pisałem, zaprzestałem zabawy z tym modem, po kolejnej spieprzonej aktualizacji. Nie mam zielonego pojęcia, co jest w tej ostatniej.

Ale to że śmigłowiec nie ląduje, to może być spowodowane pozostaniem gdzieś jeszcze jakiegoś niedobitego. No i czy filmik którym się wspierasz, na pewno jest do tej wersji moda w którą grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier jakoś dałem radę to ogarnąć ale to ewidentnie wina złego dopracowania moda, Diagtiarow się motał, najpierw leciał do pralni, przy następnej próbie zawrócił przy tych dwóch blokach z anomalią i wrócił na plac, co wytłukłem monolit to respawn i kolejnych kilku już do nas strzelało

W ogóle to dziwny ten mod jest, jeszcze w żadnym modzie nie miałem na początku egzy i tylu pancerzy na raz i takiego wyboru broni z trupów, pukawek jest zatrzęsienie, za to amunicji do nich jak na lekarstwo, albo nie ma w nich nic albo dosłownie po kilka sztuk i to rzadko kiedy się trafia, wieczny problem jest z amunicją a u handlarzy jest w cholerę droga, zadania też jakoś dziwnie się układają, wysłali mnie na Jupiter żebym wszedł do x8 które jest na Radarze, przejścia brak z Jupitera na Radar, przez podziemia do Prypeci i dopiero na radar jeżeli już, do tego muszę mieć oprogramowanie od Kałańczy którego nie mam, i teraz nie wiadomo czy się wracać na bagna? hmm? ale jak? ani ammo ani apteczek, bez sensu, zdobyć oprogramowanie zanim pójdę na Jupiter? no można ale pułkownik goni do Jupitera, masz iść i ch#j, więc człowiek idzie, a kiedy zbierać fanty dla Kałańczy? nie ma na to czasu bo heli odlatuje z bagien, już tak miałem że zacząłem gadać z Kałańczą i jak przyszedłem pod heli on właśnie odlatywał i d#pa zbita, i to taka robota...do knota

A rozwiązanie jest takie że zanim pójdziemy do śmigłowca na Jupiter to trzeba uzbierać dla Kałańczy fanty na Kordonie i wziąć oprogramowanie a X8 jest na Jupiterze a nie na Radarze i weź tu bądź mądry

Godzinę temu, kondotier napisał:

Ale to że śmigłowiec nie ląduje, to może być spowodowane pozostaniem gdzieś jeszcze jakiegoś niedobitego.

to bardzo prawdopodobne

Godzinę temu, kondotier napisał:

No i czy filmik którym się wspierasz, na pewno jest do tej wersji moda w którą grasz?

tak

https://www.youtube.com/watch?v=qP06SPyvsZQ&list=PL-69Slqqz25w8NbKe0PNhvZuuR2i4OnTw&index=4

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci pisałem, że ganiania tam i z powrotem jest sporo. W każdej nowej wersji coś zmieniali, więc może i oprogramowanie przenieśli, tylko w opisie położenia zapomnieli zmienić. A czasem rozwiązania dla żołnierza i stalkera się plączą.

Przy rozmowach możesz robić sztuczkę, szczególnie jak jest taka ukryta czasówka. Na szybko przeklikujesz rozmowę, robisz zapis. A następnie czytasz dialog w PDA, dając przy czytaniu Przerwę. Czytasz spokojnie a czas nie biegnie.

A wracając do tego biegania Striełoka po Prypeci. Jeśli zginąłeś i wgrałeś zapis, to współdziałający NPC musi znaleźć jakiś punkt w scenariuszu, aby wszedł na właściwą drogę. Przypomni sobie historię z biegającą Anielą, w jakimś modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

7 godzin temu, kondotier napisał:

Przecież Ci pisałem, że ganiania tam i z powrotem jest sporo.

Oj tam pisałeś, mogłeś pisać, ale ganianie w te i we wte też powinno mieć jakiś sens i logikę:063:

7 godzin temu, kondotier napisał:

A wracając do tego biegania Striełoka po Prypeci.

Diagtaiarowa*

7 godzin temu, kondotier napisał:

Przypomni sobie historię z biegającą Anielą, w jakimś modzie.

Nieszczęsne artefakty śmierci, w głupszego moda nie grałem...i nie zamierzam:063:

Kolejny babol, przejście z Kordonu na Bagna

ss_cez137_04-15-20_21-04-03_(marsh).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier hmm? ciekawa sprawa, byłem w tym X8 w czasie szukania dokumentów zaatakował mnie nieznany mutant i dodało mi zadanie żebym wziął jego tuszę i zaniósł naukowcom do bunkra do badań co też uczyniłem, na filmie nie rzuciło mi sie w oczy to zadanie, poza tym jajogłowi nie chcą o tym w ogóle gadać, a to waży 17kg :063: , na tych filmach to same przebitki, raz jest tu, zaraz tam, jak wrócił na przedzonie nie jest pokazane, ehh szkoda że nie ma po polsku jakiś gameplayi bo nic z tego nie rozumiem

ss_cez137_04-16-20_10-06-39_(jupiter).jpg

ss_cez137_04-16-20_10-06-46_(jupiter).jpg

ss_cez137_04-16-20_10-07-57_(jupiter).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.