Skocz do zawartości

The Price of Lost Memories


Rekomendowane odpowiedzi

The-Price-of-Lost-Memories-Preview.jpg

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02   
Data premiery: 06.03.2023 r.
Autor: Dmitry_Shadoff


OPIS:

Spoiler

Wydarzenia będą się rozgrywać przed tymi, jakie poznaliśmy w Cieniu Czarnobyla. Główny bohater o ksywce (Иной) Inny budzi się w zupełnie nieznanym mu miejscu. Nasz bohater niemal tak samo, jak w przypadku Striełoka boryka się z utratą pamięci. 

Gracz będzie musiał odtworzyć obraz tego, co się właściwie wydarzyło i podjąć dalsze kroki. Na specjalną uwagę zasługują stworzone niemal od podstaw trzy mapy.


Podziękowania i wykorzystane mody:

Spoiler
  • CGIM 2;
  • OWR 3.0;
  • Tekstury 2K (tekstury trawy);
  • Drzewa z Absolute Nature 3;
  • Pakiet modeli z Survarium;
  • Pakiet obiektów statycznych z Metro Exodus [Артём Якушев (Artiom Jakuszew)];
  • Nowe cząsteczki dla Czystego Nieba i Zewu Prypeci (uchwyt);
  • STCoP Weapon Pack 3.5;
  • STALKER Complete;
  • STALKER KBT Weapon Pack + Град Обречённый;
  • Interfejs w stylu Cienia Czarnobyla w Zewie Prypeci;
  • Dźwięk włączania latarki (Grelka);
  • Dynamiczny HUD (Rulix aka Bak);
  • HUD w buildowskim stylu z minimapą z CoC (stryker_sqd);
  • Pakiet kanonicznych modeli NPC (Nestandart_5443);
  • Model potwora - Korpus (Greshnik13rs);
  • Pełzający poltergeist;
  • Model potwora - Pasożyt (aleksei13075).

Wykorzystane ścieżki dźwiękowe: 

  • S.T.A.L.K.E.R. 2. - Skif Teaser Soundtrack (Surreal East Cover),
  • Stalker OST - Dirge for the Planet (Gingertail Cover).

Oddzielne podziękowania dla VIITO.

Od autora: 

Spoiler

Pomimo tego, że wcześniej nie opublikowałem żadnych modyfikacji, to w stalkerskim moddingu jestem od dawna. Zrobiłem kilka opracowań dla siebie, czegoś nie skończyłem. Czasami brałem udział w innych znanych, ale jeszcze niewydanych projektach. Ogólnie rzecz biorąc, mam doświadczenie. Pomimo krótkiego czasu trwania The Price of Lost Memories wchłonął wszystko, co najlepsze z moich opracowań i w mojej opinii okazał się bardzo dobrym liniowym modem fabularnym.

 

GALERIA:

Spoiler

image.png.cf2dc616be73a743197e21392646b917.jpg  image.png.0f59defe8691501817ce7e775c4499d4.jpg

image.png.b2e5e9aeaa60f023586659d53ffea2b7.jpg  image.png.6b0e6c97735ccbe9cc5fbd0877ef1b44.jpg

image.png.be8bcdc138b69ecbade212f2a2fa528f.jpg  image.png.ec23b64f774a0c26627be8bf3db8aa8d.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zew Prypeci 1.6.02


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda oraz fixa umieszczamy w głównym katalogu gry.
 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Fix:


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 5
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjaśnienie dla fixa.

Фикс, который:

    Убирает фоновый звук во время видеороликов
    Исправляет поведение НПС на свалке во время кат сцены
    Уменьшает вероятность того, что во время концовки придут мутанты (но всё таки не панацея, нужно думать дальше)

TŁUMACZENIE.

Usuwa podkład dźwiękowy podczas filmików.

Usprawnia zachowanie enpeców na wysypisku w czasie filmiku.

Zmniejsza prawdopodobieństwo, że w czasie końcówki pojawią się mutanty ( nie jest to panaceum, dalej trzeba myśleć )

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Na rus stronie moda są odsyłacze do podpowiedzi jak postawić moda i rozgrywki.

https://rutube.ru/video/4182147b6c81a4d4f7089e35f2c3621c/?playlist=267779

Tyle tylko, że po wywołaniu strony, jej ładowanie trwa bez końca. Czy ktoś zna może sposób na przyśpieszenie?

Pytanie gównie kieruję do @Meta i @Wojownik.

@Agrael W związku z pojawieniem się oficjalnego fixa ( jest w plikach do pobrania na rus stronie ), trzeba też go dodać u nas i zmienić opis instalacji.

DODANO

Mod dostał szansę. Postawiłem go na rus podstawce. W niej przemianowałem bin, wkleiłem moda i fixa. Zrobiłem skrót pulpitowy i uruchomiłem moda. Trochę to trwało, ale problemów nie miałem. Zrobiłem ustawienia, zapisałem i wyszedłem na pulpit. Nowe uruchomienie i ruszył bezproblemowo, w odróżnieniu od graczy z rus forum, u których problemów było sporo.

A to pierwsze zrzuty z gry trwającej zaledwie kilka minut.

ss_fred_03-10-23_12-35-13_(bolotnaya_village).jpg

Spoiler

ss_fred_03-10-23_12-35-23_(bolotnaya_village).jpg

ss_fred_03-10-23_12-40-13_(bolotnaya_village).jpg

ss_fred_03-10-23_12-40-24_(bolotnaya_village).jpg

 

ss_fred_03-10-23_12-41-41_(bolotnaya_village).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kondotier napisał(a):

Na rus stronie moda są odsyłacze do podpowiedzi jak postawić moda i rozgrywki.

https://rutube.ru/video/4182147b6c81a4d4f7089e35f2c3621c/?playlist=267779

Tyle tylko, że po wywołaniu strony, jej ładowanie trwa bez końca. Czy ktoś zna może sposób na przyśpieszenie?

U mnie to samo, być może nam blokują jak ci z clan.su, ale VPN czy choćby Tor powinien z tym zaradzić.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meta Tylko że ja nie mam pojęcia, czym są ten VPN i TOR.

Moda postawiłem bezproblemowo, w odróżnieniu od części rus graczy. Opisałem jak to zrobiłem.

Jeszcze nie sprawdzałem czy są jakieś dostępne filmiki z rozgrywki, ale chyba powinny być.

DODANO.

Znalazłem:

https://www.youtube.com/watch?v=zp2DFBzxFJg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiksy które w/w to 3 osobno i jeden 3 w 1, jak kto chce to może wstawiac razem lub osobno, wedle woli.

Film z przejścia moda pod tytulem: Новый мод - STALKER 🔴 The Price of Lost Memories

podałem juz w poniedzialek, bardzo pomocny i jak kto chce to może dodać filmy z przejścia innych autorów.

Mod wyszedł i jest do wzięcia nie tylko na AP-Pro, na innych forach także występuje i dlatego są inne fiksy, osobno.

Nie wiadomo co i kedy się komuś może przydać.

Jest także (mod) do pobrania z: torrent, obłako, google, yandex, razem z w/w fiksami razem i osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mod ukończony w jedno popołudnie. Można powiedzieć, że jest bezkonfliktowy, chociaż optymalizacja nie za bardzo. Wczytywanie moda od zera, trwa sporo czasu beż jakiegokolwiek sygnału, sprawiając wrażenie zawieszenia. Podobnie, choć trochę krócej trwa wczytanie zapisu, np. po zginięciu.

Zaletą moda jest kompletnie nowa lokacja, po której chodzimy w ciemno, bo nie ma mapy. Fabuła też całkowicie nowa, z jedną sceną retrospekcji na znaną lokację. Ale trwa krótko. O finalizacji gry nawet nie pisnę, aby nie zepsuć dobrej, choć krótkiej zabawy.

Nie będzie zbyt wiele do tłumaczenia, bo broń, pancerze, arty itp. są z ZP.

I kilka obrazków na okrasę.

ss_fred_03-10-23_17-07-59_(bolotnaya_village).jpg

Spoiler

ss_fred_03-10-23_18-03-01_(podzemka).jpg

ss_fred_03-10-23_18-10-23_(podzemka).jpg

ss_fred_03-10-23_19-50-58_(bolotnaya_village).jpg

ss_fred_03-10-23_17-44-47_(podzemka).jpg

@Meta  Dziękuję za filmik, ale on jest mało przydatny. Usuń go, aby Ci miejsca nie zajmował.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Modzik bardzo przeciętny, fabuła taka sobie z dziwnym zakończeniem "ni przypiął ni przyłatał". Niby nowe lokacje, ale bardzo sztucznie ograniczone powierzchniowo, dla lubiących się szwendać i zwiedzać nie wiele tu jest miejsca.

Jeżeli twórca to początkujący moder, mod w porządku do rozwijania skrzydeł na przyszłość .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.