Skocz do zawartości

Poblem z migrcją gier


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

 :sos: Jak już wiecie, życiowa wymusiła na mnie przesiadkę na inny komputer. Ze stacjonarnego na laptopa. Miałem zabezpieczenie i kopie wszystkich gier na pendraiwie i już z tego korzystałem bezproblemowo. Tym razem wyskoczył poważny problem, bo gry nie chcą się uruchamiać. Sprawdziłem w katalogu gry i mam małe zaskoczenie, bo zniknęły mi pliki startowe 😵.

Tak, że jeśli chciałbym zrobić nowe skróty pulpitowe, nie jestem w stanie. Jakimś cudem ruszył mi ZP, pograłem trochę, zapisałem i zrobiłem przerwę w grze. Ponowna próba jej uruchomienia zakończona niepowodzeniem. Silnik w menadżerze aktywny.

Oczekuję każdej propozycji, każdego pomysłu który pomógłby rozwiązać ten problem.

Ponowna instalacja gier nie wchodzi w rachubę, z braku napędu dysków i co najgorsze, przy którejś migracji steam usunął mi je z biblioteki, a bez nich tam nie chce mimo posiadania oryginalnych płyt i numerów rejestracyjnych, domaga się czegoś tam jeszcze.

A łącze internetowe nie pozwala mi na ściąganie repacków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondotier napisał(a):

 :sos: Jak już wiecie, życiowa wymusiła na mnie przesiadkę na inny komputer. Ze stacjonarnego na laptopa. Miałem zabezpieczenie i kopie wszystkich gier na pendraiwie i już z tego korzystałem bezproblemowo. Tym razem wyskoczył poważny problem, bo gry nie chcą się uruchamiać. Sprawdziłem w katalogu gry i mam małe zaskoczenie, bo zniknęły mi pliki startowe 😵.

Tak, że jeśli chciałbym zrobić nowe skróty pulpitowe, nie jestem w stanie. Jakimś cudem ruszył mi ZP, pograłem trochę, zapisałem i zrobiłem przerwę w grze. Ponowna próba jej uruchomienia zakończona niepowodzeniem. Silnik w menadżerze aktywny.

Oczekuję każdej propozycji, każdego pomysłu który pomógłby rozwiązać ten problem.

Ponowna instalacja gier nie wchodzi w rachubę, z braku napędu dysków i co najgorsze, przy którejś migracji steam usunął mi je z biblioteki, a bez nich tam nie chce mimo posiadania oryginalnych płyt i numerów rejestracyjnych, domaga się czegoś tam jeszcze.

A łącze internetowe nie pozwala mi na ściąganie repacków.

 Kondotierze - a czy nie jest to czasem problem typu opisanego w wątku ponizej:

https://www.miastogier.pl/forum,topic,38,32148.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje plików exe to nie skopiowały się do końca albo coś je skasowało(jakiś antywirus?). Jak są na pendrive to spróbuj jeszcze raz kopiować.

Brak napędu w laptopach to nie tak duży problem bo są napędy na USB. Ze Steam nie mam pojęcia o co chodzi. Biblisteka Steam jest na serwerze więc migracja nie wpływają na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie pamiętam czy gdy gdy pierwszy raz przenosiłem gry z komputera na pendrajwa, były tam exeki. Uzupełnię przeniesienie  może o taką informację, że nie przenosiłem zainstalowane gry, ale ich kopie w oddzielnym katalogu. Pierwsze przeniesienie było ze stacjonarnego na stacjonarny i nie sprawiło problemu, choć na kompie nie było oryginalnych gier.

Przyszło mi do głowy, że może jakbyście mi podrzucili exeki ze swoich gier i bym ich wsadził do siebie, to nowe skróty by zadziałały.

Potrzebował bym exeki do CCz 04, CCz 06, do ostatniego patcha CzN i ZP.

A jak ktoś ma wersje rus, to do rus CCz 04 i rus ZP najwyższa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie ten soft: Recovery Toolbox File Undelete Free i przeoraj nim pendrive, zobaczysz czy coś znajdzie czy nie. A jak znajdzie exe-ki to przywrócisz. Ja tym softem sobie ISO gry przywracałem, bo niechcący w nero skasowałem(kto by pomyślał że kasując w oknie plik, ten syf skasuje też z dysku!!). Albo innym programem do odzysku, tak z ciekawości nawet co ci się tam odwaliło.

Edit

Na tamtej stronce mają soft specjalnie pod odzyskiwanie z pendriva: Recovery Toolbox for Flash

Edytowane przez MOS
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.