Skocz do zawartości

Obcy wśród obcych: Epizod II


Rekomendowane odpowiedzi

3d87f26a45c1ce71dc1ebac5c7bcc361.jpg

Tytuł oryginalny: Чужой среди чужих: Эпизод II
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 13.09.2023 r.
Autor: It's boomer
Autor spolszczenia: @OldMan
Śr. długość rozgrywki: (ok. 2 godzin)


OPIS:

Spoiler

W poprzedniej części stalker o ksywce Bumer udaje się do Zony z myślą o zarobieniu pieniędzy. Podczas krótkiego pobytu przysparza sobie wielu wrogów wśród żołnierzy, bandytów, a nawet niektórych stalkerów. Pewnego dnia protagonista postanawia zebrać czteroosobową drużynę i wyruszyć na Wysypisko w poszukiwaniu nowych przygód, ale pech chciał, że podczas wędrówki wpada w zasadzkę. Bumer traci przytomność w wyniku odniesionych ran, a los jego towarzyszy nie jest znany. Dalsze wydarzenia zostaną przedstawione w niniejszym epizodzie. 


Od autora:

Przed rozpoczęciem gry zdecydowanie zalecam zapoznać się z jego poprzednią częścią w celu jasnego zrozumienia przebiegu wydarzeń.


Wykorzystane materiały: 

  • pakiet graficzny CGIM 2;
  • paczka broni OWR 2.1 CoP Lite oraz nóż autorstwa Rafael_King;
  • niektóre modele NPC z NPC_for_MSG_1;
  • podziękowania za aktorstwo głosowe podczas przerywników filmowych dla PugachGO, NikkolaWhite, Joker 777.

PORADY:

Spoiler

Wskazówki od autora: 

Drugi projekt autora. Ten mod jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części modyfikacji „Obcy wśród obcych”. Od razu chcę zaznaczyć, że jeśli jesteś koneserem poważnych modów bez nuty "nowoczesnego humoru", to ten mod zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Jeżeli ktoś zdecyduje się zagrać, dam kilka wskazówek:

  • Na statycznym oświetleniu pakiet graficzny nie działa. Jedynie oryginał. 
  • Częściej zapisuj grę. 
  • Gra długo się wczytuje na wysokich ustawieniach graficznych. Jeśli masz słaby komputer, radzę grać na niższych.
  • Mutanty w Podziemiach Agropromu mogą się zawiesić. Czym jest to spowodowane - nie wiem.
  • Zawsze zwracaj uwagę na znaki. Zaprowadzą Cię na właściwą drogę. 
  • Aby Wulf zdjął "niebieską maskę", należy zmienić nazwę folderu textures\act\Контробандист na Ęîíňđîáŕíäčńň

Chciałbym również zauważyć, że przejście modyfikacji zajęło mi około 2 godzin i 40 minut. Ile zajmie Tobie - nie wiem. A ponadto na Kordonie można zdobyć ukryte osiągnięcie...

GALERIA:

Spoiler

OwO Epizod 2_stalkerteam_scr1.jpg  OwO Epizod 2_stalkerteam_scr2.jpg

OwO Epizod 2_stalkerteam_scr4.jpg  OwO Epizod 2_stalkerteam_scr3.jpg


Prezentacja modyfikacji na kanale HugTV:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Modyfikacja jest w formie samodzielnej gry (tzw. repack). Wystarczy rozpakować pobrane archiwum (najlepiej poza partycję systemową i katalogi Program Files).


2. Łatkę spolszczenia wypakować do głównego katalogu gry ze zgodą na zamianę plików (Łatkę można dodać w dowolnym momencie).


3. Należy stworzyć skrót do laucher.exe na pulpicie i można grać.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + spolszczenie:

  • Google Drive - [KLIK]
  • Nasz serwer - [KLIK]

Łatka do spolszczenia: 
Testy spolszczenia: @smox


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie.
Dzisiaj ukończyłem polonizację moda Obcy Wśród Obcych - Epizod 2.
Mod w wersji repack czyli:
1. Pobrać.
2. Wypakować w dowolne miejsce.
3. Zrobić na pulpit skrót do pliku laucher.exe.
4. I można grać.

1128578248_S.T.A.L.K.E.R.CallofPripyatScreenshot2023_12.04-18_18_14_58.thumb.jpg.25a352378df8f28a1fec6fa5f5a904ef.jpg

Link do moda:
https://drive.google.com/file/d/1E2OE4fmoEQ4XjNrubqmou_zMqNZUTZOo/view?usp=sharing
Zmieniłem trochę strategię pracy nad spolszczeniem.
Zobaczymy jakie będą efekty.
W razie znalezienia literówek proszę pisać na PM.

ss_oldman_11-28-23_00-05-03_(agroprom).thumb.jpg.4c0217cd00c3f0f9f838c27d16100926.jpg

948349580_S.T.A.L.K.E.R.CallofPripyatScreenshot2023_11.28-00_32_05_30.thumb.jpg.c8e37aa2480b6768cf3391cffc924b75.jpg 

  POLECAM ! :) 

  • Dodatnia 3
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Obcy wśród obcych: Epizod II
  • Agrael przypiął/eła ten temat

Witam.
Niezawodny @smox ograł moda i wyłapał kilkanaście literówek w tłumaczeniu.
Łatka do tłumaczenia jest mała dlatego wrzucam ją jako załącznik.
Podaję też link do łatki.

https://drive.google.com/file/d/1bx4YR-KHDQQtH_FE5PXhANwtt1w2mLJu/view?usp=sharing

Łatkę trzeba wypakować do głównego katalogu gry ze zgodą na zamianę plików.
Można ją dodać w dowolnym momencie gry. 

gamedata.7z

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie łatkę dorzuciłem do pierwszego postu. Podziękowania dla @smox :) 

@tom3kb wydaje mi się, że @cez137 chodzi o informacje, które zostały zawarte w spoilerze z poradami.

Tak autor pisał, więc po prostu przetłumaczyłem, ale zapomniałem skasować. Dodałem tylko inną instrukcję instalacji i dopisek pod grafiką z nazwą moda, że to repack, ale o tym @tom3kb wspomniał. Zresztą polska wersja moda, to repack, więc nie może być inaczej. 

Już usuwam wspomnienie o oryginalnym ZP z porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Moim skromnym zdaniem opis instalacji powinien być taki:

1. Modyfikacja jest w formie samodzielnej gry (tzw. repack). Wystarczy rozpakować pobrane archiwum (najlepiej poza partycję systemową i katalogi Program Files).
2. Łatkę spolszczenia wypakować do głównego katalogu gry ze zgodą na zamianę plików (Łatkę można dodać w dowolnym momencie)
3. Zrobić skrót do laucher.exe na pulpit i można grać.  

To takie moje zdanie ;) 

  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael 

11 godzin temu, Agrael napisał(a):

chodzi o informacje, które zostały zawarte w spoilerze z poradami.

dokładnie, i nie było to nic złośliwego tylko po prostu zwróciłem na to uwagę ale przecież @tom3kb musiał być uszczypliwy i mi się odgryźć bo by chyba chory chodził 

17 godzin temu, tom3kb napisał(a):

chyba tylko ty, jak zwykle. 🤪

no cóż, nie mam na to wpływu, kompletnie nie rozumiem skąd w tym człowieku tyle jadu. nie, to nie był pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mod ukończony, chyba trochę mniej mi się spodobał niż pierwsza część, złapałem się na tym, że tak za bardzo nie czytam o co chodzi tylko na szybko pędzę od zadanka do zadanka ale w sumie jakiejś większej fabuły i rozbudowanych dialogów i historii to tu nie ma i tak 😏

Druga połówka, a raczej końcówka moda chyba lepsza.

Nadal widać, że autor ma pomysły na zadania, umie w skrypty itd. Sporo, krótkich cutscenek, nagrany dubbing też na plus.

Niektóre pomysły i akcje trochę dziwne.

Rosyjscy żołnierze bardzo tu polubili m4-ki 😁

Ps. Czy tylko u mnie Wulf wyglądał prawie jak...

image.png

czy inny Fantomas ;)

Ocena 6,5/10 i warto czekać czy jeszcze coś większego ten autor stworzy.

Aha w spolszczeniu @OldMan kilka malutkich baboli ale nawet nie wrzucam bo @smox na bank wypatrzył ☺️

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_12-09-23_15-34-15_(escape).jpg

Mod zaliczony. Przyznam, że nie jestem zwolennikiem miłosnych historii w Zonie, ale niech będzie. 

Krótka kontynuacja przygód pechowego stalkera, który za wszelką cenę chce uratować swoją życiową wybrankę. W przeciwieństwie do części pierwszej tym razem dostaliśmy więcej lokacji, co cieszy, bo ile można biegać po Kordonie (choć on też występuje). Na pewno spodobało mi się zadanie polegające na zerwaniu kwiatów i w efekcie pojawieniu się halucynacji. Były również nawiązania do innych modów, na przykład Upadłego Boga.

No i oczywiście szkoda Wulfa. 

Podziękowania za spolszczenie @OldMan.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ag.jpg

Nie przeszkadzają mi wątki miłosne w Zonie, w końcu jest ich jak na lekarstwo. Epizod dwa to klasyczny przykład takiej historii. Do tego szybka akcja, sporo zaskakujących momentów, odrobina mistyki właściwie nie ma się do czego przyczepić, zresztą tak jak w jedynce. Natomiast w dwójce gwiazda Bumera traci blask, przynajmniej dla mnie. Bo czyż porządny stalker wydaje w ręce bandytów Bogu ducha winnych stalkerów, tym samym (niby nieświadomie) skazując ich na śmierć. A potem wraz z ukochaną zmywa się z Zony. Prawie happy end, gdyby nie trupy kumpli ścielące się gęsto. Zabrakło mi w pewnym momencie gry możliwości wyboru, ale  taki scenariusz wymyślił autor i nie ma co się nad tym rozwodzić. Jakby nie patrzeć mod warty uwagi.

Ukłony dla autora za spolszczenie.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawronNo to jest trochę wina tego, że to minimody i tu wszystko dzieje się szybko i ta przemiana ze zwykłego stalkera w bandytę i to w sumie dwa razy jest taka od czapy "ot tak, ok wystrzelam ich, a kij z tym". Jakby to były takie normalne mody chociaż na kilkanaście godzinek można by to fajniej rozbudować i poprowadzić/wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tom3kb napisał(a):

Jakby to były takie normalne mody chociaż na kilkanaście godzinek można by to fajniej rozbudować i poprowadzić/wyjaśnić.

Jasna sprawa, toteż nie robię z tego zarzutu. Bumer za wszelką cenę chciał uratować Olę i to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił nam się protagonista bez głębszych wyrzutów sumienia. Też zwróciłem uwagę na to, z jaką łatwością poprowadził dwóch stalkerów na pewną śmierć. Tak naprawdę Bogu ducha winnych stalkerów. 

Zresztą Bumer już w pierwszym epizodzie potrafił pozbawić życia zarówno prostych stalkerów, jak i bandytów. Wystarczył impuls, niepowodzenie. Ciekawa postać.

Z innej beczki, to dorzuciłem linki do wstawki z polską wersją moda na nasz serwer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.