Skocz do zawartości

Tajemnica Kordonu


Agrael
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

Do wszystkich, którzy pobrali spolszczenie w dniu premiery (czyli 30.10.2023) - @smox znalazł jeden dość widoczny błąd, więc poprawiłem go dziś na szybko i zaktualizowałem link do spolszczenia, także warto sobie pobrać i wrzucić je od nowa 🙂

Rekomendowane odpowiedzi

ss_daniel_10-29-23_11-24-55_(escape).jpg

Jeden z lepszych (krótszych) modów, w jakie dane mi było zagrać.

Dobrze napisana historia, w której musimy rozwikłać zagadkę zaginięcia żołnierzy, którzy strzegli posterunku na Kordonie. Początkowo myślałem, że będzie wiało nudą, bo znów ten "nieszczęsny" Kordon, ale nie... "Przedsionek" Zony wygląda inaczej niż w oryginale i to bardzo cieszy. Ogólnie mod od strony graficznej prezentuje się bardzo dobrze, więc nie można narzekać. 

Zadań pobocznych nie ma zbyt wiele, ale może to i lepiej? Dobrze, że autor nie przesadził z ich ilością, bo Kordon nie jest dużą mapą. Jedyne, na co mógłbym ponarzekać, to brak dodatkowego zadania na drugiej lokacji, a trzeba przyznać, że wyszła całkiem fajnie. 

Warto też zwrócić uwagę na detale, chociażby aktorstwo głosowe (również kobiecych postaci), cutscenki i Pietruchę. Chyba nikt nigdy nie zwracał szczególnej uwagi na tego NPC w CCz, a w tym modzie możemy go troszkę lepiej poznać. 

Błędy również są, ale autor podkreślał, że nie jest to mod idealny. Za to na pewno warty przejścia. 

Cieszę się, że mogłem w niego zagrać po polsku, bo @Szczepan9205 pracuje nad spolszczeniem :) 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Tajemnica Kordonu
  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat

@tom3kbWłaśnie nie w dokumentach - Tajemnica Kordonu ma swoją appdatę w katalogu z modem.
@miki19941Musisz szukać w folderze _appdata_ - powinien być nad folderem bin. Jak usuniesz co trzeba to zresetują Ci się wszystkie ustawienia w tym graficzne więc najlepiej ustaw sobie tylko rozdzielczość na początek, wczytaj zapis i zobacz czy się naprawiło, a jak nie to spróbuj jeszcze raz zacząć od nowa grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Agrael napisał(a):

@miki19941 Tak, są dwa zakończenia. 

W zasadzie to oba dość pesymistyczne. 

 

to po cholere ta walizka znaleziona co jest do oddania jak nie mozna jej oddać ?? coś ten mod nie do końca jest. nie wiem jak to ugryźć.  a po 2 to gdzie mozna znaleźć to zaginione wojsko i pierwszy schowek z notatki ?? ?? to zacznę grę od nowa :) bo tego nie zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki19941 Serio... 😛? Przecież znalazłeś wojskowych w laboratorium skoro ukończyłeś moda - prawie wszyscy zginęli, tylko jeden przeżył - ten, który poprosił Suworowa o zniszczenie labu... 
O to chodziło w całej fabule, że po odzyskaniu walizki Suworow staje przed trudnym wyborem - zniszczyć lab i zginąć, albo postąpić zgodnie z wydanym mu rozkazem - wrócić z walizką na Wielką Ziemię i wypełnić rozkaz - nikomu jej nie mieliśmy oddawać bo to są informacje wojskowe czyli ściśle tajne, więc GG będąc wzorowym majorem mógłby ją zwrócić tylko swoim przełożonym, ale to już poza "ekranem".
Co do schowka to nie podpowiem bo nie zbierałem ich, ale znalazłem coś takiego:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczepan9205 napisał(a):

@miki19941 Serio... 😛? Przecież znalazłeś wojskowych w laboratorium skoro ukończyłeś moda - prawie wszyscy zginęli, tylko jeden przeżył - ten, który poprosił Suworowa o zniszczenie labu... 
O to chodziło w całej fabule, że po odzyskaniu walizki Suworow staje przed trudnym wyborem - zniszczyć lab i zginąć, albo postąpić zgodnie z wydanym mu rozkazem - wrócić z walizką na Wielką Ziemię i wypełnić rozkaz - nikomu jej nie mieliśmy oddawać bo to są informacje wojskowe czyli ściśle tajne, więc GG będąc wzorowym majorem mógłby ją zwrócić tylko swoim przełożonym, ale to już poza "ekranem".
Co do schowka to nie podpowiem bo nie zbierałem ich, ale znalazłem coś takiego:


 

no w sumie racja. mi się nie chciało za tymi schowkami latać. Myślałem ze walizke trzeba do kordonu oddać. Ale git. Nie wiem po co dwie opcje zakończenia. Jak mozna w tym samym czasie zakończyć grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też moda przeszedłem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ogólna estetyka wykonania. Menu, interfejs, inwentarz. Lokacje bardzo ładnie, kolorowe z ładną pogodą, gęsto zapełnione obiektami. Fabuła niby prosta ale fajna. Zadań nie za dużo, nie za mało. Fajnie zrobione cutscenki, jest i dubbing, i napisy. Z minusów, na drugiej lokacji rozgrywka mi nie podeszła, takie latanie w ciemno po lokacji, że może trafimy w to miejsce co coś nam popchnie fabułę. Na trzeciej lokacji u mnie szwankowała inteligencja przeciwników, łazili, celowali w ściany ale strzelać do mnie za bardzo nie chcieli. Jest kilka problematycznych zadań gdzie trzeba ustawić nadajnik, czy nawiązać łączność, łazisz i próbujesz trafić miejsce. Nie wiem w sumie czy to wina moda, jego wymagań ale podczas gry dwa razy wyłączył mi się komputer.

Ogólnie jak na pierwszy projekt jest całkiem dobrze, od strony grafiki i wyglądu nawet bardzo dobrze. Fabuła i rozgrywka mi najbardziej pasowała na Kordonie czyli przez jakieś 3/4 gry.

Jakbym miał oceniać to 7/10, miało być wyżej ale ta końcówka tak mi nie za bardzo przypasowała.

A, w spolszczeniu nie znalazłem żadnych baboli.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ss_duch_11-06-23_12-13-41_(escape).thumb.jpg.ffb8c3e297f1be950d3769e7f4c9d73d.jpg

Mod rozegrany i ukończony.

Całkiem niezła i dobrze opowiedziana historia z zony. Gra się z przyjemnością i bez zbytnich przegięć :). Wszystko co potrzebne zdobywamy w trakcie rozgrywki. 

Do dużych plusów tego moda można zaliczyć grafikę (bardzo ładnie to wygląda nawet na słabszych kompach) jak i grywalność bez zacięć na takowych. Mod bardzo stabilny, bez wylotów i dość szybko wczytujący się. Nie ma zbytnio co rozpisywać się, po prostu najlepiej zagrać :).

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.