Skocz do zawartości

Freeplay Start 1.3


smox

Rekomendowane odpowiedzi

27042023.jpg.245f0a40432fdc4efd49697745b2fa31.jpg

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004/5
Data premiery: 14.04.2011 r.
Autor: XiaNi


OPIS:

Spoiler

Mod dodaje pełnowartościowy freeplay do gry. Fabuła została całkowicie usunięta, a gracz otrzymuje możliwość dołączenia do dowolnej frakcji. Ponadto w wersji 1.3 dodano parę mało skomplikowanych zadań, a także możliwość naprawy i modernizacji sprzętu. 


Cechy moda:

  • w zależności od ugrupowania grę zaczynamy w różnych miejscach,
  • nowa pogoda,
  • całkowita swoboda działań,
  • kilka małych dodatków - nowe przejścia między lokacjami, zegar, przeszukiwanie zwłok przez stalkerów itp. 

GALERIA:

Spoiler

Przegląd moda od Ap-Pro:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Cień Czarnobyla 1.0004/5


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. W pliku fsgame.ltx zmieniamy linię:
$game_data$ = false| true| $fs_root$|  na:  $game_data$ = true| true| $fs_root$|
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródła: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png  playground-logo-3d.jpg
 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zapomniałem napisać. Mod jest do patcha 10005, jest jednak możliwość gry na patchu 10004. W folderze z modem są dwa pliki - config_10004_diff i scripts_10004_diff. Zamartość skopiować w odpowiednie miejsca. Instalacja jest taka jak większość ruskich modów: W pliku gamedata / config /localization.ltx zmieniamy linię: language = rus na language = pol W folderze gamedata / config / text, kopiujemy i wklejamy folder rus. Zmieniamy nazwę folderu kopia rus na pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ściągnąłem tego moda i jest ciekawy, zacząłem grę monolitowcem, patch 1.0004, żadnych wylotów, większość po rosyjsku. Mam pytanie, czy ekipa stalker team będzie go spolszczać ? Mod mało waży więc myślę, że to nie byłby problema jest on dla mnie bardzo ciekawy. Pozdrawiam. ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Gram na patchu 1.0004 skopiowałem odpowiednie pliki,wyloty na puplpit przy próbie dialogu jako najemnik lub wojskowy.

[error]Expression : next_phrase_node
[error]Function : CPhraseDialog::AddPhrase
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\PhraseDialog.cpp
[error]Line : 288
[error]Description : 42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ceść w świecie Zony jestem od niedawna i potrzebuję pomocy.

W tym modzie jest coś jak atlas spawn menu ale trzeba wpisać nazwę i tu mam problem co wpisać aby zrespić Stalkera z wolności i innych frakcji, wpisanie np stalker_monolith nie działa działa tylko jak wpiszę stalker i pojawia się samotnik ze strzelbą. Spawner odpala się tak: w grze klikamy esc, a potem F4. Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moda ściąnąłem ze strony twórcy. Jak narazie mod działa bezproblemowo, na moim stalkerze 1.006. Po naciśnięciu esc i: F1 , F2 , F4 i F5 pojawiają się okna w języku rosyjskim. Potrafię odczytać cyrylicę, lecz nie znam rosyjskiego. Czy ktoś mógłby wyjaśnić działanie tych okienek? Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat moda świeży niczym jedzenie w McDonaldzie. Ma ktoś to spolszczenie czy mam sie ja zabrać za spolszczenie najważniejszych elementów? Ja spolszczam z wersji angielskiej. Wie ktoś jak w tym modzie edytować EQ na starcie? Czy tak samo jak w innych modach, szukać w folderze "Gameplay"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod jest super, grałem chyba w starszą wersję. Mam tylko problem. W tym modzie mysz porusza się u mnie w ten sposób, że gdy ją zatrzymuję to przez sekundę jeszcze się przesuwa i zwalnia. Tak jak wahadło. Po wywaleniu tego moda wciąż mam ten problem w oryginale i innych modach jak Oblivion Lost. Czy jest jakieś na to rozwiązanie? Bo w opcjach ani widu ani słychu o tym :(

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego problemu nie mam. Nie są to ustawienia gry, albo sprzętowe PC? Mam jeszcze pytanko, jeżeli dobrze pamiętam wartość wysokości skoku postaci modyfikowało się w actor.ltx, tak?

 

 

//

Już zmieniłem tą wartość. Zauważyłem że w pliku actor.ltx oprócz wysokości skoku jest podwyższony udźwig

 

@bartus555555

 

Wiem tyle ze okno które pojawia się po naciśnięciu F4 to spawner. Np. w tym polu tekstowym wpisz "ammo_5.45x39_ap" i naciśnij "Spawn!". Obok ciebie powinna się zespawnować jedna paczka(30 sztuk) przeciwpancernej ammo do kałacha

Edytowane przez Józef Stalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli nie poszedłeś drogą pod posterunek i nie podrażniłeś żołnierzy, którzy za Tobą przyszli do wioski, to najlepszą metodą ( to początek gry, niewiele tracisz ) jest rozpoczęcie nowej gry.

Coś mogło się źle zespawnować. Nawet jakieś mutanty mogły wojsko przyprowadzić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję (ale tylko w takich przypadkach, jak nieuzasadnione ataki) znaleźć w gamedata/config plik alife i w nim prawie na samym dole odszukać switch_distance (może być tam 150) i wpisać wartość np. 50. To są podane metry, z jakiej odległości przeciwne strony na siebie reagują. Reasumując, jak było 150, to zasięg "wrogości" był 150 metrów i żołnierz (żołnierze) tocząc walkę z obecnymi tam dzikami, zapędzają się za blisko wioski nowicjuszy i dochodzi do wymiany między nimi ognia. Wiadomo, wojsko obyte z wojaczką, to wykańczają słabeuszy w try miga.

Chyba, że o co inne Ci @Wasilij chodzi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.