Skocz do zawartości

Tłumaczenie Solyanki


Rekomendowane odpowiedzi

No jeżeli ja otrzymam wersje testowa i będzie powiedziane, że mam się tym nie dzielić to tak się stanie. Tylko muszę to cholerstwo zassać i poprawnie zainstalować. A i może stworzyć osobny temat tzw. solucje bo niektóre zadania są ponoć skomplikowane i dobrze by było jakby można było gdzieś zerknąć za poradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak solucje jak najbardziej by się przydały.Uważam , że powinien powstać poradnik do tego moda ,w którym zawarte by były wszystkie nowe zadania dodane do tej gry wraz z opisem ich wypełnienia. Mod wnosi wiele wątków ,a znając podstawkę machinalnie podążamy znanymi drogami ..tracąc wiele nowych rzeczy..,a przecież nie o to chodzi. Jak dla mnie cała dyskusja o tym modzie już dawno powinna być przeniesiona tutaj ,a na tamtym forum powinien być tylko odnośnik . Na pewno obyłoby się bez chamstwa ze strony dziecinnej administracji, która wszystkim udowadnia, że ma rację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o poradnik w stylu: sposób przejścia gry ...choć w cale nie byłby głupi... tylko listę nowych zadań ,które są dodane w modzie .Oraz gdzie i od kogo trzeba je brać i w jakiej kolejności ,jeżeli ma to znaczenie w przebiegu gry. Są poradniki na temat instalacji itd. ale szczegółowej listy zadań pobocznych nie widziałem nigdzie . Na pewno nie jednemu by się przydała, choćby po to by sprawdzić czy zrobiliśmy wszystko co było możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mogę powiedzieć, że wersja beta tłumaczenia Soljanki działa - dzisiejszą datę przyjmuje jako wyjściowa 15.06.2010.

Tłumaczenia jest dwuczęściowe tzn.

1. Najpierw trzeba zarzucić folder /gamedata polonizacji Soljanki z 15.06.2010 na czystą Soljankę 19.04.2010.

2. Następnie należy dorzucić kumulacyjny patch z 09.06.2010 od sapsana a na to wrzucić polonizację kumulacyjnego patcha.

Ten system działa, sprawdziłem.

UWAGA!!! Bardzo ważne!! Wersja beta będzie się wyświetlać na ekranie komputera w rosyjskiej stronie kodowej, to znaczy że polskie litery albo będą niewidoczne, albo będą zastąpione rosyjskimi - TAK MA BYĆ!!! Nie powinno to specjalnie wpłynąć na czytelność.

Jest to zrobione po to, żeby na screenach z błędami nieprzetłumaczone napisy były w cyrylicy i nadawały się do odczytania i odnalezienia w kodzie. Jeśli zrobimy czysto polski tekst, rosyjskie litery będą w formie nierozpoznawalnych krzaków. A przecież mamy poprawiać.

Oba spolszczenia (Spljanka i kumulatywny patch) daje do dyspozycji Portalsa. On wie gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawie gotowa jest już wersja beta2. Będzie to wersja zwierająca w jednym patchu wszystko, co potrzeba do spolszczenia i uaktualnienia Soljanki, to znaczy: - spolszczenie - kumulatywny patch - spolszczenie kumulatywnego patcha Jednym słowem, nie trzeba będzie kombinować, tylko narzucić betę2 na czystą Soljanke i grać :). Żęby nie mieszać staregio z nowym, zalecam Nową Grę. Pomimo pewnych wątpliwości, zdecydowałem się udostępnić wersję z oficjalnym HUD-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za oficjalnym HUD-em, jest chyba najbardziej czytelny i najmniej zasłania. A powiadomienie o wiadomościach chyba nikomu nie umknie. A pliczek inventory_new_16 już wrzuciłem na forum w jednym z postów. Podmiana dotyczy tylko monitorów panoramicznych(Portals też masz ten problem). Teoretycznie do rozdziałki 1650 powinien działać poprawnie, ja mogłem go tylko przetestować na 1440x900. @EDIT. Zobacz jego skriny z bronią wpn_groza_ves kratki mu się nie schodzą w oknie inventory. Broń główna i okno artefaków. Najgorzej jest z artefaktami tylko 6 pewnie mógł założyć ( u mnie wywalało CTD "no space room" przy 7 sztuce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/402050253/inventory_new_16.xml.html Masz pliczek, nawet teraz możesz go przetestować. config/ui Ja jeszcze mieszam w starej wersji, próbuje robić wszystko tylko nie zgodnie z poradnikiem. No i wiem czemu tak wymiatają bronie na 9x39mm. Na szczęście jakoś większych błędów nie spotkałem, no chyba że sam namieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę teraz mieszać bo mam wgraną czystą Soljankę i czekam na beta 2....jaki dokładnie miałeś problem z HUD przed zamianą pliku. Pytam ponieważ grałem na tym HUD i nic szczególnego nie wpadło mi w oko. Zobaczymy co będzie po uruchomieniu bety 2 z twoim plikiem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu testów nowy HUD na monitorze FULL HD 1920x 1080 sprawuje sie doskonale , żadnych zniekształceń ani podobnych usterek  nie ma .Wszystkie zakładki w PDA jak i mapa pulpitu  również . Jako dowód podam aktualną fotkę inwentarza. Zrobiłem duże zdjęcie by można obejrzeć szczegóły....No i moja ulubiona Sajga12K postrach mutantów. Magazynek 8 szt , czas przeładowania magazynka tyle co AK-47 :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dopiero teraz w 100% uzmysłowiłem sobie jaki ogromny kawał roboty wykonał trurl3... Korektorzy też mieli co robić jednak samo tłumaczenie bez znajomości języka można zaliczyć do 13-ej pracy Herkulesa... trurl3, ciężko słowami wyrazić wdzięczność za zabawę którą nam udostępniłeś. Ja podchodziłem 4-ro krotnie do wersji rosyjskiej i rezygnowałem na którymś stopniu zaawansowania, teraz gram z czystą przyjemnością (pomijam bugi i problemy stikte techniczne). Dodatkowo przetłumaczyłeś poradnik, wrzuciłeś linki do screenów a teraz zrobiłeś uaktualnienie RC 3... doprawdy, jak będziesz startował na prezydenta masz mój głos;). Dzięki jeszcze raz za wszystko i uznanie dla korektorów. Kapitalna robota Panowie:wodka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki. A najważniejsze, że miałem i nadal mam z tego kupę frajdy. Podejrzewam, że na podobnych wariackich papierach działa sam twórca Soljanki, Arhara, w 'cywilu' lekarz gdzieś z dalekiego zaplecza Rosji, bodaj nie spod Archangielska :D. Od kilku lat poświęca prawie cały swój wolny czas na tworzenie gry i posuwanie jej do przodu. oczywiście, nic by nie było bez współpracowników, ale dla Soljanki on jest tym, czym ja dla polonizacji. Chwała mu za to! Niestety, ma to swoje ujemne strony. Na forum gdzie publikuje Arhara przynajmniej atmosfera jest pozytywna i administracja tępi niewłaściwe zachowania. I nie mowie już o jakichkolwiek atakach na twórcę, ale generalnie kultura na forum AMK jest utrzymywana bardzo rygorystycznie, włącznie do dawania upomnień i banów za niegramatyczne pisanie. I tak jest dobrze. Natomiast ja dobrowolnie zrezygnowałem z uczestnictwa we wszystkim nam znanym forum, bo nie chciałem sobie podnosić ciśnienia i wdawać się w jałowe dysputy z ludźmi, którzy potrafią wyłącznie narzekać i opluwać czyjąś pracę. Mnie nie zależy na rozgłosie i wielkim uznaniu, bo cała polonizacje robiłem głownie własnej satysfakcji i dla tych, którzy rzeczywiście chcą cieszyć się wspaniała grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano... trurl3, jesteśmy trudnym, nie wdzięcznym i egoistycznym narodem... Co młodsze pokolenie jest jeszcze gorzej, zaglądam na inne fora i nie dziwię się, że wybrałeś właśnie to. Jest Jednak promyczek nadziei, są jeszcze ludzie tacy jak Archara, Ty i wielu innych z pasją i bezinteresownością. Nawet na tym forum są fajni ludzie, chętnie pomogą i sprawia im to radość. Pamiętam jak pojawiły się pierwsze linki do Soljanki i admini z dużych forum pomijali moda albo wręcz odradzali grę... Pamiętam ile ekip brało się za tłumaczenie, było wiele zapowiedzi, terminów i napinki. Tymczasem Ty po prostu zrobiłeś to, bez fanfar, nadymania i całego blichtu. Odsunąłeś się w cień ale prawda jest taka, że gramy i przechodzimy całą Soljankę w większości dzięki Tobie. Na drugim miejscu trzeba podziękować wszystkim pozytywnym szaleńcom wyszukującym nowości i rozwiązań licznych błędów. Bez Was większość graczy zrezygnowałaby już na Wysypisku. A straciliby wiele - bardzo wiele, w moim świecie gier zaliczyłem wiele tytułów ale najlepsze to: Stalker Diablo 2 Wiedźmin Mediewal Total War 2 Stalker i MTW 2 są unieśmiertelnione dzięki modom, można grać bez końca. Masz swój udział w nieśmiertelności Stalkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.