Skocz do zawartości

To wydarzyło się naprawdę


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co mnie utkwiło w pamięci z tamtych czasów...zieleniak Mieszkałem wówczas w Przemyślu, więc bardzo blisko całych wydarzeń...dostaliśmy w szkole jakiś płyn do picia..może to właśnie ta Nuca-Cola o której mowa, ale najbardziej co zapamiętałem to ceny zielonej salaty.. :D. Byłem jej wielkim fanem więc zawsze na bieżąco znałem ceny z bazaru...w dzień po oficjalnym ogłoszeniu katastrofy ceny na warzywka poszły 80% w dół . Wszyscy mówili, że świecą one w nocy itd... po tygodniu czasu wszystko wróciło do "normy" i nikt już nie mówił o świecącym towarze.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czernobyl10 - z tym Iranem masz rację, ale nie zapominaj że to Izrael kiedyś powiedział, że nie zawaha się zniszczyć elektrowni jeśli Iran ją zbuduje, a Stany zjednoczone pozujące na "Wielkiego zwolennika pokoju" przytakują posłusznie Izraelowi. Według mnie trzeba uważać na Iran, ale nie można im grozić czy wkraczać, co by było po myśli Izraela i USA bo wtedy to już uchroń panie Boże, zresztą każdy chyba wie jak niektóre kraje arabskie (jak nie wszystkie) są nastawione do Izraela i USA, sądzę że jak te dwa kraje wkroczą do Iranu to wybuchnie jakaś "Święta wojna" i Kraje arabskie dalej będą mówić o zepchnięciu izraela do morza, a w usa znowu będą się wysadzać. Izrael i USA powinni się dogadać jakoś z Iranem i wysłać do tej elektrowni swoich przedstawicieli i międzynarodowych ekspertów, a jeśli iran się nie zgodzi to jakoś z nim to wynegocjować, bo zakładać że Iran chce zbudować bombę atomową jeszcze przed potwierdzonymi informacjami o tym to jest trochę paranoja. Jeśli USA chce zaprowadzić porządek na świecie to niech się zajmie Koreą (tam gdzie jest komuna) oraz powinien zwrócić uwagę Izraelowi jak oni postępują z palestyńczykami, wiem że tam obydwie strony konfliktu nie są święte, ale powinni się jakoś dogadać. Wiem że niektórzy pomyślą że jestem jakimś Antysemitą albo kimś jeszcze gorszym, ale od razu mogę powiedzieć że się mylą bo dla mnie Żyd, Arab, Rumun, Niemiec i Rosjanin to tacy sami ludzie jak my i mi nie przeszkadzają, jedynym wymogiem jest aby się w moje życie nie mieszali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakoś wszyscy zapominają że to zachód sprzedał Żydom technologie jądrową. Otwarty konflikt wywoła destabilizacje w rejonie i nie tylko.

Czernobyl10-Stany zjednoczone to jest największa Zamorska kolonia Żydowska :D Od USA Izrael kupi 10 samolotów,Dostanie 20 a zapłaci za 2 "w ramach przyjaźni" a reszta idzie z kieszeni amerykańskiego podatnika.Ostatnio spostrzegłem że dużo się mówi o antysemityzmie, oczywiście nie chcę nikogo usprawiedliwiać bo każdy jest równy ale wytłumacz mi dlaczego inne kraje nie lubią Izraela?Ponoć w Rzymie kiedyś łatwiej było zabić żyda niż mu pieniądze oddać bo zawsze jakiś procent naliczali.Wiadomo że żaden naród nie jest święty ale Izrael uważa że jako "naród wybrany" może wszystko,można spojrzeć chociaż na palestynę.Wiem że tam hamas czy jakoś tak robi także straszne rzeczy izraelczykom ale przez to cierpią cywile.Widziałem raz reportaż o granicy między izraelem a palestyną i mogę powiedzieć że obie strony są winne dzieci palestyńskie są traktowane gazem łzawiącym za to że obrzucają kamieniami izraelskich żołnierzy,izraelscy żołnierze często słyszą obelgi w swoją stronę od palestyńczyków.ale jedno co z tego reportażu zapadło mi w pamięć to to jak palestynka szła i coś odburknęła żołnierzowi izraelskiemu za co dostała od niego prosto w twarz, więc ja się pytam.gdzie są granice przyzwoitości tych dwóch narodów.Chociaż według mnie Izrael jest traktowany jak takie jajko któremu nic się nie może stać.pamiętam jak w Polsat news Podano że izraelscy żołnierze zastrzelili 2 dzieci palestyńskich,tego samego dnia został ranny jeden izraelski żołnierz,według mnie śmierć dwóch małych istot była ważniejsza ale w naszych mediach zaczynając od tvp1 na tvn 24 kończąc mówiono tylko o zranieniu izraelczyka przez palestyńczyków.Osobiście do żydów za bardzo nic nie mam bo nawet mam kolegę którego dziadek był żydem.

I wtedy bedziemy mieć własnego Stalkera Super Ekstra 3D FullHD

I to jeszcze z opcją zwiedzania po zakończeniu rozgrywki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zamiast zombie wszędzie będą biegały małe żółte stworki ;)

Jedź na jakiś bazar u siebie w mieście to zobaczysz ile tam żółtych stworków lata :D Jest też tam ta odmiana co zamiast tak mówi "Da",Klan Czerwonej Gwiazdy czy jakoś tak :D

Buber- Jak nas admini nie opierniczą za takie żarty to dobrze będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Naznaczony kim są najważniejsi bankierzy tego świata to Żydzi. Oni nic nie zrobją co będzie dla nich złe.

Niestety z tymi bankierami to prawda.Ale moim zdaniem Izrael ten antysemityzm sztucznie "rozdmuchuje" dlatego że więcej słyszysz w mediach o złych rzeczach które ktoś zrobił Izraelowi ale nie usłyszysz prawie wcale tego co izrael komuś zrobił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I Strefa (Zona) się doskonale ma bez pomocy człowieka. Natura się odradza doskonale bez pomocy człowieka i są tez pogłoski, że ludzie mają tam wrócić bo skażenie już nie zagraża ludziom (Fakt).

Wiem że to śmiesznie zabrzmi ale ja bym zonę pozostawił taką jaką jest w tym stanie, jako pomnik który obrazuje że nie wolno igrać z naturą i że natura przeważnie zwycięża. jak tam ludzie zamieszkają to za kilkadziesiąt lat każdy zapomni o tym co się stało. Też coś mi się o uszy obiło że zona ma być zamieszkana przez ludzi ale zastanawia mnie to jak oni "załatwią sprawę" z tymi dzikimi zwierzętami? będą je masowo wybijać?. Ja bym nie wierzył że tam jest już prawie znikome promieniowanie, bo wiadomo że każdego centymetra terenu nie sprawdzili, oczywiście nie jestem ekspertem w tych sprawach ale ja osobiście bym się wstrzymał z przeprowadzką tam :D
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to śmiesznie zabrzmi ale ja bym zonę pozostawił taką jaką jest w tym stanie, jako pomnik który obrazuje że nie wolno igrać z naturą i że natura przeważnie zwycięża. jak tam ludzie zamieszkają to za kilkadziesiąt lat każdy zapomni o tym co się stało.

Ja się z tobą zgadzam niech jest tak jak jest bo jeszcze im przyjdzie do głowy powtórzyć zabawy z reaktorem a wtedy powtórka z wybuchem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są takie palny, by stworzyć tam miejsca do zamieszkania, to można znaleźć w google jak sie trochę poszpera. Czytałem o tym były miedzy innymi dość futurystyczne projekty jakoby zrobić przezroczyste tunele w których przemieszczają się pociągi miedzy zamkniętymi aglomeracjami. Przy okazji byłą by to atrakcji turystyczna. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co czytałem to chyba tylko w Polsce zrobiono w tej kwestii cokolwiek..póżno ale zawsze..

@Buber, jeśli masz na myśli podanie płynu Lugola, to informuję Cię, że tenże płyn, w tej postaci i dawce, siał większe spustoszenie w ludzkim organiźmie, niż samo promieniowanie po wybuchu w Czarnobylu. Nikt tego nie mówił, bo nie orientowano się wtedy o wielkości skażenia, tylko pakowano nieświadomym obywatelom naszego kraju. Smutne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teraz mamy w UE zbierać pieniądze dla Ukrainy na budowę nowego sarkofagu(Ma powstać do 2015). Ma być zabudowany na stary, a później automatyczne dźwigi i inny sprzęt mają go rozebrać i usunąć materiał radioaktywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo obecnie to stary się rozpada i prace konserwacyjne w '98 tylko wzmocniły szkielet. Powłoka przecieka i napromieniowana woda wsiąka w glebę. Jak myślicie jaka część pieniędzy nie trafi tam gdzie trzeba?(Inaczej zaopiekuje się nią prezydent i poplecznicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.