Jump to content

Twoja własna wymyślona frakcja.


danieldino

Recommended Posts

Moja zmyślona frakcja to Polacy zwani też czasami Ci Przeklęci Polacy. Główną siedzibą jest ferma w Dolinie Mroku ale włóczą się po całej Zonie i nie ma miejsca gdzie by nie wleżli. Najbliżej im do Wolności ale nie umią tego sojuszu dobrze wykorzystać.Góra sporo mówi o Powinności ale na słowach sie kończy.Oficjalnie są w stanie wojny z Bandytami ale po cichu kazdy z nimi kombinuje. Osobnicy totalnie niezorganizowani i nie uznający żadnego przewodnictwa.Większe wpływy uzyskuje tam niejaki Kaczor dysponujący pewną frakcją.Jego konkurentem jest Donald.Obaj osobnicy toczą między sobą pernamentną wojnę nie wahając się korzystać z pomocy najemników. Uzbrojenie Bizony,KBK AKMS , Wintary Pancerze jakie popadnie ale wszystkie z charakterystyczną biało czerwoną flagą Członkowie tej frakcji jeśli nie toczą jakieś wewnętrznej wojenki głównie siedzą na fermie i narzekają spożywając przy tym spore ilości alkoholu który oczywiście sami produkują (nalewka na kopytach dzika mmmmm)

 • Positive 7
Link to comment
Share on other sites

Cha, cha, cha... kobal - rewelacja:D:D:D. Niestety nie grałem w Zew Prypeci ale pod Waszym wpływem teraz na pewno zagram. Do frakcji opisanej przez kobala dodam: 1. Pędzenie bimbru 2. Złodziejstwo 3. Awanturnictwo 4. Kompleksy i fobie na tle narodowościowym, ci Stalkerzy z Polski mają się za lepszych od ukraińskich ale czują niższość i stają się służalczy wobec tych z zachodu i z za oceanu. 5 Do uzbrojenia dodam - bardzo popularną broń: kij baseballowy i jego uboższą odmianę - balachę. 6. Cechy charakterystyczne w wyglądzie- sińce i zadrapania oraz opuchlizna w okolicach twarzy i głowy, ze względu na częstą i emocjonalną wymianę poglądów podczas spożywania bimbru. Ale to tak półżartem... Bardzo podoba mi się pomysł takiego tematu, chętnie napisałbym o własnej frakcji w Soljance, jeżeli Naznaczony założy taki temat, bo uważam, że ma na niego patent. Wybacz Naznaczony, że potraktowaliśmy żartobliwie tak ciekawy pomysł... :D W Soljance napiszę już w 100% na serio bo grałem i czuję klimat.

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Mnie również podoba się pomysł polskiego akcentu, ale myślę, że siedziba mogłaby być na Radarze albo w Limańsku - Polacy zbratają się z każdym i zombiaki im nie straszne, a w takim Czerwonym lesie mogą boso grzyby zbierać - toć to rdzennie polski zwyczaj nieznany w zachodnich nacjach :D

Link to comment
Share on other sites

Ale dodałem ten temat tutaj bo najmniej Zew Prypeci jest odwiedzanym działem. Piszecie o własnej frakcji w Stalkerze. Jaki chcecie mod no po prostu jak wam się podoba. Tu nie ma ograniczenia np. Zew Prypeci. Temat jak mówiłem dodałem ale rozruszać ten dział bo pasuje do każdego. A więc moja frakcja. GSR - Wojskowy oddział do szybkiego reagowania w Strefie. Kombinezony to Zenity. Wojskowe Pancerne Kombinezony są bardzo odporne na pociski, uderzenia i ugryzienia a także na anomalie elektryczne lecz słaby na ogniste i grawitacyjne. Jest to sama elita. Specnaz to przy nich leszcze. Prawdziwe maszyny do zabijania. Najczęściej ich zadaniem są misje ratownicze i eskorty. Ich bronie to Ak i Abakany. Ich siedziba znajduje się nie daleko Kordonu ale bazę założyli w Martwym Mieście (dead city ) aby jak najszybciej reagować na wezwania. Członkowie tej elitarnej i tajnej jednostki to snajperzy, medycy, szturmowcy, sabotażyści i można tak wymieniać długo gdyż są bardzo dobrze wyszkoleni. Ich dowódcą jest nie jaki maj. prof. Daniel który wpadł na założenie tej jednostki. Osobiście wybiera każdego nowego członka. W skład wchodzą Polacy i Rosjanie z większością tych pierwszych gdyż to najbardziej wojowniczy naród świata. Zakaz jest ujawniania danych członków. Oni sami zaś zawsze noszą hełmy. Mogą kiedy chcą wezwać śmigłowce i transportery lecz radzą sobie sami. Tylko raz w całej historii oddziału zginął człowiek popełniając samobójstwo.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Moja wymyślona frakcja: Nazwa-GROM. Ubiór-Czarne Kombinezony. Sojusze-Wolność,Stalkerzy. Miejsce-Strażnica(Zaton),Cementownia(Jupiter),Szkoła(Prypeć). Misje-tępienie mutantów,bandydów. Pomoc-Każdemu kto potzrebuje pomocy. Ekwipunek: Główna-G36 Poboczny-Desert Eagl Inne-6 kozaków na przetrwanie :) :)

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Godło - Waga

Typ frakcji - Porządkowa

Nazwa frakcji - Pojutrze już dziś

Cel frakcji - Utrzymanie porządku w zonie miedzy innymi frakcjami

Wyposażenie - główna broń Trs-301 lub Vintar , boczna Glock lub Deserte Eye

Dodatkowe wyposażenie - Tłumiki , Laser , Kolimator , Krótkofalówki ,

Ubiór - zielono, żółto,czarny z godłem na plecach

Rozkazy ; strzelac bez rozkazu po nogach , zabijać tylko w razie zagrożenia zycia !

Przebywanie - Zaton

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Nazwa Frakcji:Mrok Cel:Rozwalenie całej zony:) Baza:Stacja Antenowa Krug na zatonie Herb frakcji:Duże M w Trójkącie Stosunki między innymi frakcjami:Są wrogo nastawieni do wszystkich innych frakcji Ekwipunek Snajper Mroku-SVD+USP-Kombinezon Pancerny Bułat Żołnierz Mroku-Vintorez Z powięksonym o 20 naboi magazynkiem:)+Spas12-Kombinezon Powiew wolności Dowódca mroku:Karabin Gaussa+Protecta-Egzoszkielet

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Tak mnie naszło na wymyślenie frakcji. Nazwa frakcji: Czerwoni Cel: Zrobienie z Ukrainy światowego mocarstwa. Ich główna baza mieściłaby się w Prypeci, gdzie zaciekle walczyliby ze znienawidzonym (i mocno osłabionym) Monolitem. Czerwoni słynęliby z okrucieństwa i bezwzględności (stąd nazwa - od koloru krwi która zdobi ich mundury). Walczyliby właściwie ze wszystkimi, oprócz bandytów i stalkerów. Bandytom obiecywaliby nowy ekwipunek i pomoc w zdobyciu władzy i pieniędzy, a tak naprawdę wykorzystywaliby ich jako mięso armatnie. Dla stalkerów byliby nadzwyczaj mili, gdyż stanowiliby oni jedną z dróg do osiągnięcia sukcesu. Zdobywaliby cenne artefakty, z których można by próbować zrobić bombę o niewyobrażalnej sile niszczenia. Mógłby być nawet taki quest "odkryj co knują Czerwoni". Przyniosłoby się im parę artefaktów, podsłuchało parę rozmów, a gdy zorientowaliby się, że wiesz za dużo, więzili i próbowali zabić.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Nazwa frakcji: Ghost's(Duchy) Cel: Hmm... Współpraca z Monolitem, zajmowali by się wykańczaniem pojedyńczych stalkerów którzy wiedzą za dużo i mogą zaszkodzić w niektórych sprawach. Poruszają się w grupach 3-4 osobowych. Lokacja: Prypeć, Zaton. W dzień siedzą w podziemiach, lub jeżeli muszą wyjść, robią to przebierając się za zwykłych stalkerów samotników. W nocy zaczynają polowania. Herb: Brak Ekwipunek: Broń: RP-74(Miałby ją tylko jeden członek oddziału na wypadek ataku mutantów podczas wypadu), FT200M z tłumikiem, IL86 z tłumikiem. Każdy z nich by miał egzoszkielet lub SEVĘ w czarnych kolorach.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Nazwa frakcji: Cichociemni Cel:Eliminacjia Monolitu i oddziałów Alf Ubiór-Czarne Kombinezony. Sojusznicy: Czystego Nieba, Stalkerzy Broń (1)Pistolet bezgłośny PB1s Broń(2)Wintar BC zintegrowany tłumik + M95 Sniper Miejsce pobytu:Leśniczówka na Zatonie

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Moja wymyślona frakcja to EJM-Elitarna Jednostka Monolitu,jednostka powstała aby zwmocnić zwykłe jednostki monolitu,bazy znajdujące się w Prypeci,Radarze oraz w Dolinie Mroku,wrogie stosunki ze wszystkimi frakcjami oprócz monolitu,uzbrojenie:działka Gaussa,Wintary BC oraz FT 200 M,wszyscy ubrani w egzoszkielety o kolorze pomarańczowym.

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Nazwa: Mechanicy Barwy: Niebieskie, odziały zwiadowcze i wypadowe kamuflaż Flecktarn Symbol: Skrzyżowany francuz i jakiś młotek Opis: Są to zarówno wynalazcy chcący użyć dobrodziejstw Zony do produkcji różnych wichajstrów, jak i zwykli stalkerzy z zacięciem technicznym, wielu pochodzi z rządowych placówek badawczych. Bardzo blisko trzymają się wolnych stalkerów którzy kupują u nich najnowsze zabawki. Żywią pewną urazę do ekologów ze względu na to ,że rząd ich wy****** za przeproszeniem, ale nie dochodzi do żadnych starć. Oczywiście starają się tępić bandytów. Jeśli chodzi o najemników to nie prowadzą z nimi żadnych interesów, wynajmują tylko zwykłych stalkerów. Ostatnio zaczeli pałać się wypadami na tereny Monolitu celem zdobycia ich technologi. Baza: Jupiter Plant. Posterunki: Żelazny las i podziemia, warsztaty w Barze, DM, Czerwonym Lesie, Oraz placówka badawcza w okolicach elektrowni. Sprzęt: Głównie sprzęt Układu Warszawskiego AK,AN, KSWK itd.(Oraz uwaga karabiny Gaussa) Pancerze to od lekkich zwiadowczych egzoszkieletów "Sprinter" przez mocno zmodyfikowane "Beryle" , "Bułaty" z serwo po ciężko opancerzone odporne na ostrzał broni wielko-kalibrowej egzoszkielety "Mamut". Ponadto każdy członek sam dodatkowo personalizuję i ulepsza swój szpej znalezionymi artefaktami, sprzętem. Wrogowie: Bandyci, Maruderzy, Monolit Sojusznicy: Wolni Stalkerzy Neutralni: Reszta A tak sobie wymyśliłem na poczekaniu :). Trochę koksy z nich niezłe ale są mało liczebni.

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Nazwa: CzarnoCzarni Pancerze: Kombinezon "Świt" Brązowy i Egzoszkielet. Broń: AK 74, AK 74-2 u , Dragunow, TRS. Baza: Leśniczówka Herb: Ruska czerwona gwiazda. Cel: Szukanie artefaktów, walka z bandytami i najemnikami, praca dla naukowców. Neutralność: Są neutralni dla Wolności, Wojska, Powinność. Sojusznicy: , Wolni stalkerzy i Naukowcy. Wrogowie: Bandyci, najemnicy, monolit. Opis: Współpracują z naukowcami i wolnymi stalkerami. Są z nimi w sojuszu. Także ruszają na wyprawy do Prypeci.

Edited by bambowilk
Link to comment
Share on other sites

UWAGA: Dotyczy tylko Zewu Prypeci z (którymkolwiek) modem SGM

Godło - Znak TM przekreslony czerwonym X (noszony na medalionie pod podkoszulkiem, celem uniknięcia zdemaskowania)

Typ frakcji - Złodziejska

Nazwa frakcji - BUKANIERZY

Cel frakcji - doprowadzenie do całkowitego zaniku obrotu legalnym oprogramowaniem w zonie

Wyposażenie - główna broń - Warez BC, boczna - KbKb (krótki bojowy kij bambusowy)

Dodatkowe wyposażenie - przenośne nagrywarki DVD podłączane przez USB

Ubiór - najczęściej strój zwykłych stalkerów, boją się nosić umundurowanie innych ugrupowań (patrz niżej)

Rozkazy; za uzywanie, lub nawet propagowanie używania legalnego oprogramowania - ciężkie obicie KbKb (patrz wyżej)

Baza: Magazyn Kontenerów niedaleko stacji Janów (tam kopiują i składują pirackie oprogramowanie i inny sprzęt elektroniczny)

Opis: Frakcję założył niejaki Caracas (myślał, że to stolica Kolumbii, bo zawsze chiciał handlować kokainą - gdy dowiedział się, że to nazwa stolicy Wenezueli było już za późno - wszyscy go już znali pod tą ksywą), przy pomocy dwóch ślepo wykonujących jego polecenia pomagierów: Bramkarza i Młota. W odróżnieniu od Bandytów, którzy swoim złodziejskim rzemiosłem się wręcz chełpią, Bukanierzy wmawiają sobie i innym, że nie ma nic złego w kradzieży czyichś pomysłów i patentów, i że ta kradzież to tak naprawdę nie jest kradzież. Tak jak wspomniano wyżej, przebywają głównie w magazynach kontenerów i można z nimi handlować, ale UWAGA: nabycie od nich jakiegokolwiek softu lub sprzętu spowoduje, że naukowcy nie powierzą nam już nigdy żadnego zadania, a żaden z mechaników (których pomysły nie raz zostały przez Bukanierów skradzione i skopiowane) nie naprawi, ani nie ulepszy nam już nigdy niczego. Handlarze nadal będą z nami handlować, bo im jest wszystko jedno, skąd pochodzi towar, byle się dobrze sprzedawał. O tej frakcji chodzą słuchy, że jej szefowie po sprzedaży znalezionych w istnej "żyle złota" artefaktów, opływają we wszystko, ale nadal, z przyzwyczajenia i dla zasady, kradną owoce cudzej pracy. Chodziły też słuchy, że jeden z wysoko postawionych jej członków, niejaki Raptor, próbował przejąć choć część rządów we frakcji, ale został srogo skarcony i szybko postawiony na swoje miejsce przez Caracasa.

Plusy przyłączenia się do frakcji: praktycznie od samego poczatku będziemy mieli dostęp do wszystkich dostępnych urządzeń elektronicznych (noktowizory, celowniki z wykrywaczami ciepła ludzkiego ciała, wykrywacze min, neutralizatory pola psionicznego, zawsze najnowsze oprogramowanie w PDA i to po uiszczeniu 1/20 ceny oryginalnych produktów).

Minusy przyłączenia się do frakcji: praktycznie do momentu wykrycia nie grozi nam nic. W przypadku zdemaskowania przynależności do Bukanierów wojskowi rozstrzelają nas na miejscu, Powinność wyrzuci na zawsze z zony, Bandyci, wietrząc konkurencję, będą do nas strzelać bez ostrzeżenia, wolni stalkerzy będą nas opluwać, a Wolność po schwytaniu może nam zafundować "Wolnościowy bieg po zdrowie", który jest zbyt straszny, by go tutaj opisywać.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

NAZWA:Sprawiedliwość

BAZA: Szkoła w Prypeci (można ich spotkać również w Czarnobylu)

CEL: Likwidacja Monolitu, Pomoc wojskowym w przejęciu elektrowni

Lider: Włóczęga

Członkowie: Byli Monolitowcy, wolni stalkerzy którzy chcą likwidować monolit.

Ubiór : Żółte kombinezony

Sojusznicy: Wojsko, Wojskowi Stalkerzy, Powinność, Czyste Niebo, Samotnicy

Broń: Głównie Wintary

Edited by Kalib99
Link to comment
Share on other sites

Nazwa-Łowcy Mutantów Godło-Głowa Niby psa Baza-Gdzieś w Czerwonym Lesie Ubiór-Skóra z mutantów Cel-Zabijanie mutantów i niektórych Stalkerów (różne przedmioty z mutantów np.ogon niby psa i trofea) Sojusznicy-Powinność,Samotnicy i Czyste Niebo Bronie-Wszystko co pod ręką

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Swego czasu wrzuciłem to na stalker.pl . Jest to w stu procentach moje dla niedowiarków :biggrin: :biggrin:

Przywódce frakcji zwano "Pyton",nie wiadomo dlaczego,ale wiadomo było że jest on najgroźniejszy z całej frakcji.Przywódcą został podobno dlatego że nikt nie chciał.Wyróżniał się wszystkim od innych kolegów głównie swoim złotym egzoszkieletem na którym widniał napis "Ratownik Głównodowodzący".

Jest to grupka ludzi których widziano wychodząc z posterunku wojskowych w Kordonie.Według różnych źródeł przybyli oni do Zony,aby ją zniszczyć,było ich około 30.Są oni przychylnie nastawieni do większości frakcji,lecz gdy ktoś próbuje ich zatrzymać dochodzi do nieprzyjemnych rzeczy.Swoją bazę założyli w dawnym miejscu zamieszkania Zulusa koło Janowa.Wielokrotnie Janów był atakowany przez Zombii,mutantów i członków monolitu,lecz gdy myśleli że już koniec zawsze "Ratownicy" otwierali ogień z Kaemów i ratowali tamtejszych stalkerów.Nigdy nie poruszają się pojedynczo zawsze chodzą w kupie :biggrin: .Współpracują oni ze wszystkimi frakcjami które chcą się pozbyć lub zniszczyć Zone.

Stosunek frakcji do innych:

Powinność

Samotnicy

Czyste Niebo

Wojsko

Naukowcy

Bandyci

Monolit

Zombii

Wolność

Ubiór:

Około 25 "Ratowników" było odzianych w egzoszkielety na których dostrzec można było napis"SABATON",a na plecach namalowane były dwa duże skrzydła orła najprawdopodobniej symbolizujące wiarę w zwycięstwo,ale jak twierdzili nieliczni chodzi o okładkę albumy "Coat of Arms" :biggrin: .Natomiast 4 "Ratowników" było ubranych w kombinezony naukowców u nich natomiast widniał napis"RAMMSTEIN",zaś na plecach zaobserwować można wielki krzyż.Każdy miał w kombinezonie przedmiot który chronił ich w zamianę w zombii.

Karabiny:

Każdy z nich miał karabin G36C,tylko dwóch snajperów miało Dragonowy.

Pistolety:

Pistolety były rzadko używane bo służyły tylko do dobijania wroga a był to pistolet Desert Eeagle.

Aktualnie są oni w drodze do Muzgozwęglacza chcą go z powrotem włączyć

Broń mrożąca krew w żyłach:

Była to wyrzutnia rakiet którą niosły trzy osoby.Na razie jest to tylko prototyp,ale może w przyszłości zostanie produkowana masowo.

Edited by Jurij
 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Tubylcy Nie wszystcy przybywają do Zony w poszukiwaniu bogactwa czy chwały. Niektórzy nie mają gdzie się podziać. Ludzie biedni, zniszczeni przez los, niechciani szukają po prostu swojego kawałka ziemi. Zamieszkują spokojne tereny o niewielkiej ilości anomalii i mutantów. Trochę sieją, trochę handlują, pędzą bimber. Sielanka. Przyjaźnie nastawieni do wszystkich bez wyjątku - ugoszczą każdego, czy wojaka, czy wyznawcę monolitu. Ugoszczą chlebem i dużą ilością bimbru. A jeśli ktoś w ich wiosce zaśnie - cóż, sam sobie winien. W końcu czasy ciężkie, o dobre mięsko trudno... Podobny los spotyka każdego stalkera który jest samotny, ranny lub bezbronny. Tubylcy są zaskakująco dobrze uzbrojeni, ale polegają głównie na zaskoczeniu. Nie używają pancerzy, broń trzymają w ukryciu. Siądź z nimi do stołu, a przemiła staruszka przyniesie ci flaszkę i wpakuje dwie breneki w potylicę.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Szachaj Frakcja dość tajemnicza wyposażeni podobnie do wojska ale nie strzelają do neutralnych stalkerów. Gdy któryś zginie to rano nie ma już jego ciała może to potwory go zjadły albo coś innego... Chodzą pogłoski że mutanty ich nie atakują bo mają jakieś specjalnie modyfikowane artefakty. Siedzibę mają gdzieś nie daleko prypeci bo z tamtej strony przychodzą szukają jakiś dokumentów. Pewnego dnia wariat Noe się postawił bo przechodzili przez jego teren wieczorem w Skadowsku było słychać krzyki rano zastaliśmy go nabitego na płot

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Zbieracze Członkowie tej frakcji to najczęściej pozostałości Czystego-Nieba ale również ochotnicy. Ich podstawowym celem jest zdobycie jak największej liczby dokumentów z Laboratoriów X oraz uniemożliwienie wycieku tych dokumentów poza świat zewnętrzny. Jako jedni z niewielu w Zonie zdają sobie sprawę, że prócz Elektrowni w Czarnobylu, ważną rolę w powstaniu i egzystencji Zony pełnią Generatory i że tam, ultra-tajnym bunkrze znajdują się pozostali przy życiu członkowie Świadomości-Z. Pałają rządzą zemsty wobec Monolitu, lecz niechętnie odnoszą się także do innych frakcji oraz sił rządowych, które uważają za skorumpowane i bardziej przychylne Rosji niż Ukrainie. Symbolem frakcji jest biała tarcza na czerwonym tle a ich kolory to czerwono-biały. Korzystają ze zmodyfikowanych pancerzy Czystego Nieba CS-1 i CS-3 oraz ze zdobycznych kombinezonów Bułat a niekiedy Egzoszkieletów. Frakcja na ogół strzela z broni pochodzenia post-radzieckiego. Przewodzi im Docent Susłow, znany teraz szerzej jako Sarmata a niezastąpionym źródłem informacji jest Profesor Tyczkow. Z racji innych poglądów niż "stare" Czyste-Niebo, pozostali przy życiu członkowie tej frakcji są wrogo nastawieni do Zbieraczy i uważają ich za renegatów i apostatów.

Link to comment
Share on other sites

Nazwa: Szachtar

 

Logo: Artefakt Dusza

 

Liczbność: 4-15

 

Przywódca: Żaba, Posąg, Grad, Kozak

 

Opis:

 Grupa założona przy flaszce wódki w Barze 100 Radów przez 4 przyjaciół. Żaba- średniego wzrostu. Spokojny człowiek. Nosi koszulke w biało niebieskie paski. Lubi filmy porno i palenie zielska. Ma duże kontakty z handlarzami z zachodu i byłego Układu Warszawskiego. Posąg-  chudy i wysoki. Zawsze wesoły a jego znak rozpoznawczy to okulary typu Aviator. Ekspert w dziedzinie skradania i podchodów. Umie zawinąć wszystkie fanty z kieszeni nie alarmując przy tym właściciela. Zna wszystkich miejscowych i większość terenu oraz ma wiedzę o tajemnicach Zony. Grad- bardzo wysoki i chudy. Połamany nos po bójce w Barze. Były piłkarz. Stał na bramce. W nogach ma taką siłę że potrafi ławki łamać nogami. Lubi pić wódkę w dobrym towarzystwie ,a zwłaszcza z Kozakiem. Nosi ze sobą AN94 z przymocowanym PSO-1.  Ma dostęp do broni i sprzętu z wojska. A Kozak to kozak. Zębów dużo nie ma. Jak ktoś mu nie podpasuje to dawaje w morde i tyle. Wielki napakowany sterydami rusek w czapce uszatce i bezrękawniku. Potrafił ręką stoły łamać. Zawsze spotykany z tą samą bronią. PK Pecheng. Kiedyś jeden taki chciał mu ją zawinąć. Zaczął z nią uciekać. Przez pół terenu Baru za nim Kozaczysko biegło a jak go dogonił to z twarzy marmelade mu zrobił. Ma sporo kolegów z wojska i innych frakcji. Ma też dar do przekonywania ludzi.

  A pozatym u nich jak w wojsku. Im wyższy stopień tym więcej możesz. Ale nie mają doktryn jak Powinnośc ani Wolność. Na bazie chleją i żrą tutjeszy przysmak- kiełbaski z grila.

Biorą zlecenia na odnajdywanie różnego sprzętu wojskowego, urządzeń elektronicznych oraz dokumentów. Nie zaprzestają tylko na takich zadaniach. Można się z nimi dogodać przez stalkera zwanego Kontaktem. Siedzi w barze i pije ciągle wódke. Wielki skurwiel. Nic dziwnego jak na śniadanie zjada tyle co pijawka przez całe życie. Do ich większych znalezisk należy odnalezienie dwóch zużytych prętów paliwowych które były wykorzystywane w Elektrowni w rozbitym konwoju koło Czerwonego Lasu. Nie wiadomo kto kupił to badziejstwo. Niby pojechało do Iranu.

 

Wyposażenie:

Ak 74, Ak 74m, AN 94, As Wał

PKM i Pecheng

SVD

i broń przyboczna

 

 

Dodatki:

Celowniki PSO, Tłumiki, Granatniki podlufowe

 

 

Cele:

Użądzanie libacji alkoholowych po powrocie do bazy / ciekawość na temat tajemnic Zony i ich poznanie

 

Nastawienie do innych:

Są wrogo nastawieni do świrów z Monolitu i każdego kto wyda im się wrogo nastawiony.

 

Ich nastawienie do frakcji Powinność uległo pogorszeniu po tym jak Grad i Kozak poszli pić do Baru 100 Radów.  Kozak po pijaku dał w zęby sierżantowi Powinności który przyczepił się do niego w Barze. Wynikła awantura w której szkody poniosło 3 Powinnościowcy, Barman oraz Grad. Powinnościowcy mieli powyginane ręce,siniaki i podbite oczy, Barman butelke rozbitą na głowie ,a Grad dostał drewnianym stołkiem w twarz. Kozak znowu zgubił zęba. Przez tą awanturę był  plakat przed wejściem do Baru że Szachtar ma zakaz wstępu na tydzień i data odwołania.

 

Zawsze strzelają do Bandytów. Bandyci zawsze strzelają do tych z Szachtaru. Z resztą żyją w miare spokojnie.

 

Bardzo lubią się z ziomkami z Wolności i zawsze mówią że oni mają najlepszy towar w Zonie :) Mają fory u ich mechanika Jara na modyfikacje.

 

 

Wygląd:

maski p.gaz. MP5. Kamizelki i kombinezony wojskowe w maskowaniu miejskim lub leśnym w zależności od typu zadania z przyszytym logo frakcji na ramieniu.

 

 

Baza:

Kiedyś dostali zadanie odnalezienia dokumentów z ukrytego bunkra w Rostoku. Klucz do wejścia dostali od zleceniodawcy. Dokumenty wzieli i wykonanie zadania potwierdzili. A klucze do bunkra sobie zostawili. Oczyścili kompleks składający się z korytarza wejściowego i dwóch pięter niżej. Okazało się że był to magazyn do przechowywania tajemniczego "Obiektu 62". Zajeli bunkier i się tam zabyrykadowali. Teraz to ich mieścina.

Edited by Ptachu
 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Nazwa: Pogromcy

 

Dowódca: Jastrząb

 

Handlarz: Krzykacz

 

Obecna liczebność: 13

 

Logo: Złoty jastrząb na zielonym tle

 

Baza: Dworzec autobusowy, Kordon

 

Cel: Zajęcie całej zony

 

Opis:

Jest to frakcja stalkerów chcąca mieć całą zonę dla siebie.

Walczą ze wszystkimi frakcjami i są mało przyjaźni obcym.

By do nich dołączyć trzeba wykazać się olbrzymim sprytem i siłą.

 

Bronie: Wszystkie jakie znajdą

 

Kombinezony: Członkowie farbują wszystkie swoje kombinezony na złoto-zielony kolor.

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

PRZEWODNICY

"Гиды"

 

 

Frakcja "Przewodnicy" ma na celu pokazanie nowicjuszom tzn. "kotom" co czeka ich w Zonie i jak w niej przetrwać. Nie są to typowi przewodnicy przeprowadzający za

pieniądze do określonego punktu, ale pobierają opłatę za nauki. Nie są frakcją nastawioną na wojny o terytorium. Są swego rodzaju nauczycielami,

którzy uczą przetrwania w śmiertelnie niebezpiecznej strefie. Wielu nowych stalkerów się do nich zgłasza,

jako "uczniowie", a później chcą stać się nauczycielami i dołączyć do frakcji.

 

NASZYWKA

Dołączona grafika

CEL

Nauka niedoświadczonych stalkerów o przetrwaniu w Zonie.

 

LICZEBNOŚĆ

Obecnie około 25 ludzi. Przewodnicy nie są bojową frakcją utworzoną do walki o władzę i nie

potrzebują wielu członków.

 

BAZA

Można ich często spotkać głównie na południowych obrzeżach Zony, gdyż zwykle z tamtąd przybywa najwięcej stalkerów.

Często odwiedzają wioskę kotów w kordonie.

 

BROŃ

Najczęściej karabiny AK, AKS i Vintorez.

Zdarzył się też "przewodnik" z M16.

 

KOMBINEZONY

Podstawą jest kombinezon "Świt", czasem "SEVA".

 

KRÓTKA HISTORIA

Frakcja powstała w roku 2013, 15 czerwca pod wodzą stalkera-weterana o ksywie "Krzyżak". Na początek frakcja liczyła pięciu ludzi.

Po miesiącu ich działalności prawie każdy w Zonie wiedział o "Przewodnikach". Stalkerzy szanowali ich, ze względu na ich przydatne usługi i wiedzę.

Inne frakcje postanowiły nie zawracać sobie nimi głowy, gdyż nie stanowili żadnego zagrożenia. Do tej pory frakcja składa się głównie z byłych samotników,

ale trzech członków pochodzi z frakcji "Wolność", dwóch z frakcji "Powinność" i jeden z "Czystego Nieba".

Edited by Wasilij
 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

SZAKALE

Opis:

 

Szakale to jedna z bandyckich grup utrudniająca życie stalkerom żyjących na pograniczu zony. Z początku szakale nie mieli jako takiego przywódcy i grupą napadali na samotnie podróżujących stalkerów, zazwyczaj na rannych albo nowicjuszy którzy nie byli w stanie się obronić. Po krótkim czasie władze nad gangiem przejął znany bandyta o ksywce Poker. Szakale stali się coraz to bardziej bezczelni oraz okrutni, zaczęli napadać na posterunki Powinności przez co zwrócili na siebie ich uwagę. Powinność wysłała kilka oddziałów aby raz na zawsze rozbili gang.

W ciągu dwóch miesięcy Powinność zmusiła gang do ucieczki na Kordon, zginął sam Poker a Szakale zostali zdziesiątkowani, ale nie ostatecznie pokonani. Potrzebowali nowego domu aby zapuścić korzenie i przetrwać w niegościnnych warunkach zony.

W szybkim tempie wybrali nowego, już nieznanego przywódcę który poprowadził swoich ludzi na Bagna, zaczęła się krwawa wojna o dominację nad tamtejszymi terenami, wielu renegatów przystąpiło do Szakali którzy byli na tyle już silni że mogli zaatakować główną bazę frakcji Czyste Niebo.

Czyste Niebo stało się łatwym celem ze względu na przegraną walkę pod CEA, nie mieli wystarczająco ludzi do obrony i zostali oficjalnie pokonani, nielicznym udało się zbiec. 

Szakale od tej pory mieli pod kontrolą większą część bagien oraz stałą, dobrze ukrytą bazę, nadal zarabiają zabijając oraz rabując przypadkowych stalkerów, zapuszczają się na Kordon a najdalej na Wysypisko handlując tam zdobytymi łupami z innymi bandyckimi gangami. 

 

Wyposażenie:

 

Posługują się głównie zrabowanym sprzętem, wszystko co ukradną zabierają do swojej głównej bazy. Nie używają broni ciężkiej, posiadają prostą broń od pistoletów po śrutówki. 

Ich ubrania w dużej mierze to zwyczajne grube skórzane kurtki, rzadko kiedy się zdarza aby ktoś z członków tego gangu miał na sobie dobry kombinezon. Trzeba też zaznaczyć że Szakale lubią się odróżniać od innych gangów jeżeli chodzi o ubiór. 

 

Stosunki z innymi frakcjami: 

 

Wrogie. Jedynie bandyci handlują z Szakalami różnymi dobrami, ale na tym się kończą ich relacje z frakcjami.

Szakale po udanych rajdach wieszają stalkerów i palą zrabowane obozowiska tak aby nikt nie mógł się tam ponownie osiedlić. 

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.