Skocz do zawartości

Pomocnik dla leniuchów.


Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie proponuję umieszczać porady dotyczące problemów graczy, którzy są mało doświadczonymi graczami w Stalkera, i dla graczy, którym z jakichś powodów przeszkadzają pewne ustawienia i wartości gry. Mam na myśli nie tylko grafikę i tym podobne, ale też np. udźwig, ilość amunicji, szybkość poruszania GG, samemu ulepszaniu broni itp.

//

Na początek dam przydatny sposób na zbieranie rzeczy na odległość. O to on:

gamedata--->config--->system, w nim odnajdujemy take_dist i zamiast 2 wpisujemy np. 20, to z około 20 metrów możemy capnąć np. artefakt, który jest akurat w anomalii, czy innym niedostępnym miejscu. Znam wiele jeszcze innych "ułatwień" gry, ale dam też pole do popisu innym.

Proszę o opinie na ten temat, chyba że był taki, to sorki, wyciepać od zaraz.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metek58, zapomniałeś wspomnieć o istotnej wskazówce...

gamedata>config>weapons> np.pb i tu przykład ammo magazin size w wolnym tłumaczeniu pojemność magazynka np 20 kul, a można ustawić np.300 pocisków.

Do tego typu manipulacji jest dobra broń mało używana w zonie. np. pb. awm. buldog6. lub wintar Bc, svd. itp.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tego też nie mam. Mam natomiast coś takiego

[game_tasks] files = game_tasks #include "inventory_sect.ltx" [lights_hanging_lamp] GroupControlSection = spawn_group $spawn = "physics\hanging lamp" class = O_HLAMP script_binding = bind_physic_object.init [physic_object] GroupControlSection = spawn_group $spawn = "physics\object" $prefetch = 8 class = O_PHYS_S remove_time = 60; after this time unbreaked removable bone will be removed script_binding = bind_physic_object.init [physic_destroyable_object] GroupControlSection = spawn_group $spawn = "physics\destroyable_object" ;$prefetch = 8 class = P_DSTRBL remove_time = 60; after this time unbreaked removable bone will be removed script_binding = bind_physic_object.init [search_light] GroupControlSection = spawn_group $spawn = "physics\search light" class = O_SEARCH cform = skeleton visual = equipments\projector.ogf script_binding = bind_physic_object.init [explosion_marks] wallmarks = wm\wm_grenade dist = 0.5 ;2.4 ; size = 0.6 ;0.4 ; max_count = 5 [bloody_marks] wallmarks = wm\wm_blood_1,wm\wm_blood_2,wm\wm_blood_3 dist = 3 ;2.4 ;(ě) max đŕńńňî˙íčĺ îňëĺňŕ ęđîâč max_size = 0.8 ;0.3 ;(ě)đŕäčóń ď˙ňíŕ ďđč őčňĺ ńčëîé nominal hit ďî áîëüřîěó îáúĺęňó (ďî ěŕëĺíüęîěó *0.5) min_size = 0.1 ;(ě)ěčíčěŕëüíűé đŕäčóń ď˙ňíŕ nominal_hit = 0.5 ;âĺëč÷číŕ íîěčíŕëüíîăî őčňŕ, ďđč ęîňîđîě đŕçëĺňŕĺňń˙ ěŕęńčěóě ęđîâč (max_size) ;ęŕďëč ęđîâč blood_drops = wm\wm_blood_drop_1,wm\wm_blood_drop_2,wm\wm_blood_drop_3,wm\wm_blood_drop_4 start_blood_size = 0.4 ;đŕçěĺđ đŕíű ÷ňîá íŕ÷ŕëŕ ęŕďŕňü ęđîâü stop_blood_size = 0.025 ;đŕçěĺđ đŕíű ÷ňîá ęđîâü îńňŕíîâčëŕńü (äîëćíî áűňü ěĺíüřĺ start_blood_size) blood_drop_time = 0.1 ;OBSOLETE blood_drop_time_min = 0.3 ; blood_drop_time_max = 2.0 ; blood_drop_size = 0.2 ;đŕçěĺđ ęŕďëč (ě) ęđîâč, ęîňîđŕ˙ óďŕëŕ

Może to w innym pliku, a nie w system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Tow. Stalinie

plik character_desc_general nie będzie wystarczający do zmiany startowego ekwipunku, o ile plik all.spawn nie został zmieniony, innymi słowy, w pliku all.spawn zawarte są informacje nt. ekwipunku z którym zaczynamy grę. Zobacz pod tym linkiem wpis ujęty w code, a rozpoczynający się od numeru [1246] - znajdziesz tam sekcję Naznaczonego (z czystej wersji gry 1.0004). Uwagę musisz zwrócić na sekcję:

[dont_spawn_character_supplies][spawn]wpn_binocdetector_simplenovice_outfitdevice_torchEND

Jeśli mamy wpis dont_spawn_character_supplies, to oznacza że gra nie korzysta z pliku character_desc_general przy początkowym ekwipunku, tylko spawnuje w ekwipunku przedmioty tam wpisane czyli powyżej mamy:

  • [*]lornetkę [*]podstawowy detektor anomalii [*]kurtkę stalkera [*]latarkę

Niestety nie mam moda TŚ2, więc nie moge powiedzieć, czy plik all.spawn został przerobiony. Innym sposobem na dodanie przedmiotów jest modyfikacja plików odpowiadających za dialog, wówczas dana postać może uzupełnić twój ekwipunek jak np. Wilk w podstawowej wersji gry.

Jeśli chcesz edytować all.spawn - obowiązkowo musisz zaczynać nową grę.

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Celność, myślę, że wiem jak zmienić (linijki dispersion_base itd). Ale nie wiem jak zmienić opad pocisku na iluśtam metrach - chodzi o to, że im na większy dystans strzelam to muszę brać poprawkę na odległość na krzyżu. Tak jak jest z vintarem czy svd w Soliance - mierzysz gostka i celujesz odpowiednim "sierżantem" żeby dostał w łeb, a nie środkiem krzyża. W vanillowym stalkerze tylko vintar miał tak znaczny bullet drop żeby strzelać "nad cel" - chociaż krzyż nie był wyskalowany odpowiednio. Aktualnie bawię się "krwawym szlakiem", chociaż nawet w vanillowym stalkerze mógłbyś sprawdzić - ew AMK modzie - wszędzie powinny odpowiadać te same pliki/linijki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś zwiększyć prędkość pocisku? To zapewne pozwoli zmienić opad kuli, bo czas w jakim ma pokonać dystans, będzie krótszy i nie pozwoli na opadanie pocisku podczas lotu. Dodaj na próbę najpierw jedno zero, potem dwa i zobaczysz skutek. Zaraz wyjeżdżam, to teraz nie będę miał czasu tu pisać w tej sprawie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pajak117 - oprócz prędkości lotu pocisku w broni powinieneś jeszcze ogarnąć te sekcje w weapons.ltx przy parametrach amunicji -

k_dist			= 1 - ta odpowiada za zasięg pocisku. np. dla nabojów śrutowych powinno być 0.7-0.8, a dla snajperskich 1.5k_disp			= 1 - ta odpowiada za opad kuli w locie - dla snajperskich zmniejszasz, dla pozostałych zwiększasz. Np. pab9 - 2.2, a sp5 1.5 - przy czym dla snajperskich 7N14 można dać nawet 0.8
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ścigacz1975! Chcę sobie wrzucić inne celowniki do lunet(i zrobić opad odpowiedni dla podziałki :) ) i zrobić utrudnienie właśnie dodając większy opad dla takich broni jak AK.

Kiedyś znalazłem na jakimś forum które linijki za opad odpowiadają ale zapomniałem :wallbash:

 

//ED

No i znalazłem. W modzie krwawy szlak jest jeszcze w folderze weapons folder ammo. Tam są parametry dla każdej ammunicji. Ale jest jedno ale... Co do k_dist się zgadza... ale wartość k_disp (przynajmniej w tym modzie) odpowiada za rozrzut dla danego rodzaju amunicji a nie opadu kuli w locie.

Więc moje pytanie pozostaje.

//ED

@metek58 Jednak miałeś rację. Ustawiłem prędkość dla kałacha = 9 i pociski leciały mi pod nogi :D Niby taka oczywista rzecz - fizyka. Fizyka w tej grze mnie ciągle zaskakuje. Świetnie zrobione.

Edytowane przez pajak117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Meta zmienił(a) tytuł na Pomocnik dla leniuchów.
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.