Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie potrafiłem rozgryźć sposobu "zangielszczenia" Stalker Online i nie było pewności powodzenia tego przedsięwzięcia (bo serwer mogłby nas zbanować za zmienione pliki, co nie jest rzadkością w przypadku gier online...), postanowiłem wziąć na warsztat coś innego.

Wypadło na ten mod, bo będę mógł skorzystać z dobrodziejstw pracy, którą włożyli w polonizację poprzedniego Dream Readera smox i metek 58.

Pobrałem z linków w pierwszym poście, zmontowałem gamedatę i odpaliłem na razie po RUS.

Po pobieżnym zapoznaniu się z plikami, widać od razu, że nie ma najmmniejszej nawet możliwości prostego nałożenia polonizacji zrobionej przez w/w kolegów na ten mod.

No i to jest zadanie w sam raz dla mnie ;)

Mam nadzieję, że zmian w warstwie tekstowej nie będzie aż tak dużo, to może uda się go szybko spolonizować :D

Zastanawiam się tylko, czy go tylko polonizować, czy dodać coś od siebie, tak jak zrobiłem podczas prac nad Osoznaniem 8.5...

Nie znam w ogóle fabuły moda i nie wiem, czy moja ingerencja nie zepsuje zabawy :huh:

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurku: Pomysł, nie obawiam się użyć słowa, genialny. Nie każdy miał dane poznać Twoje zadania z Osoznanie Mod (mnie ten zaszczyt "kopnął" :biggrin: w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Niech i inni Koledzy Stalkerzy mają okazję :thumbsup: . Mod ciekawy, stabilny, mroczny jak Misery i klimatyczny. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Mam tylko problem, brakuje mi pomysłów na zadania... Już przy tamtych nagłowiłem się całkiem, całkiem... No, rozebrałem tego moda na czynniki pierwsze... Okazało się, że jednak tak szybko to nie pójdzie jak sobie myślałem. Z Dream Readerem to on ma w zasadzie wspólną nazwę w tytule, a tak poza tym, to zupełnie nowy mod. Zmian całkiem sporo, do tłumaczenia też jest niemało. Ale to nic. Prace nad polonizacją rozpoczęte, a jak skończę to wtedy się zobaczy, czy cos ode mne dorzucę, czy też nie ;)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka informacji z frontu prac nad polonizacją ;)

Polonizacja (BETA) jest ukończona w 97%, ale coś czuję, że będzie co nieco do poprawiania...

I to nie bynajmniej z powodu błędów polonizacji, ale z powodu pewnych nieścisłości, które autor moda zapomniał skorygować w procesie jego tworzenia. Część już znalazłem i poprawiłem, ale na pewno jeszcze jakieś zostały...

Na początek musicie wiedzieć, że tym razem postać GG raczej będzie się nazywać u każdego grającego inaczej, bo autor moda wprowadził losowy wybór nazwy GG dla postaci obsługiwanej przez gracza. W związku z tym wszelkie konkretne odniesienia (po imieniu lub ksywce) do GG podczas gry nie mają żadnego sensu - a zdarza się, że się pojawiają. To na pewno trzeba będzie wyszukać i poprawić, bo nie wyłapałem na pewno wszystkiego.

Drugi etap polonizacji będzie obejmował dodanie Jurka Poliaka i jego linii kwestów. Będą takie jak w Ososznaniu 8.5, ale już widzę, że mod wymusi pewne zmiany. Trochę będzie jeszcze z tym roboty...

A na koniec kilka screenów z polonizacji Leper Area:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ kfiat

Został mi ostatni plik do przetłumaczenia.

Potem jeszcze muszę zobaczyć, czy moje dodatki będzie mozna dodać do tego moda, bo już wiem, że będę musiał wprowadzić w nich pewne poprawki...

Trudno powiedzieć ile to zajmie, bo muszę zagrać w moda i dojść przynajmniej do momentu, w którym ma się pojawić Jurek Poliak, żeby w 100% sprawdzić funkcjonowanie dodatków.

Na razie trzeba się uzbroić w cierpliwość ;)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy razem z tłumaczeniem moda, nie warto by było spolonizować też jego nazwę? Literalne tłumaczenie dałoby "leprozorium", czyli miejsce odosobnienia trędowatych. Jednak nie dało by to chyba rzeczywistego obrazu dla moda. "Trędowaci" - koniecznie w cudzysłowie ( bo tylko traktowani jak trędowaci ) też nie bardzo, choć już lepiej. Sądzę, że najlepszym odpowiednikiem byliby WYKLĘCI lub WYRZUTKI.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze lepiej!

Jestem za NAPIĘTNOWANI, bez żadnego dodatku. To mówi samo za siebie :yes: .

Nowy post - temat różny od poprzedniego.

Problem techniczny.

Przy instalacji moda, powtórzonej trzykrotnie, za każdym razem ten sam Fatal Error:

FATAL ERROR[error]Expression : fatal error[error]Function : CStringTable::Load[error]File : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamestring_table.cpp[error]Line : 53[error]Description : <no expression>[error]Arguments : string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language russtack trace:
Sprawdziłem w modzie i faktycznie w katalogu rus, tego pliku nie ma. Jest tylko ui_st_mm.xlm

Co mi się źle ściągnęło, lub co zmienić ( skopiować ze zmianą nazwy ? ).

W katalogu text, mam jeszcze jeden katalog o dwuliterowej nazwie "ru" i jednym plikiem, ale nie tym brakującym.

Kolejność instalacji:

Podstawka 1.006

Mod

Dopełnienie

Wycięcie shaders

Patch

Fix do patcha

Co daje to dopełnienie, które ściąga się razem z modem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bicia się przyznaję, że tego #33 nie czytałem, ale z jego powodu nie było błędów. Był w nim tylko 1 plik. Dopiero gdy za radą malakasa najpierw połączyłem pliki z katalogu pol z rus, mod bezproblemowo ruszył. Teraz rus ma 96 plików.

Zwiedziłem trochę Wschodniej Bruzdy bez problemów. Literki mam pomieszane, trochę po polsku ale więcej cyrylicą, lecz bez krzaczków.

Jak na razie to mnie zaskoczyły dziki, uprawiające skalną wspinaczkę :teehee: .

Panowie doświadczeńsi ode mnie, sprawdźcie czy przyczyną braku tak wielu plików nie było dodanie dopełnienia, które ściąga się razem z modem. Jak to on jest przyczyną, to trzeba dać ostrzeżenie, aby go nie instalować.

A tą uwagę z #33, dobrze by było wstawić do informacji o instalacji moda. Edit: zostałem uprzedzony :tongue: .

No i aby nie rozbuchać tego tematu o instalacji, warto już dodać nowy temat o problemach technicznych i fabularnych. Dzisiaj go już nie będę męczył, ale juto się przypnę.

cichy - jakaś podpowiedź co tu jest do znalezienia.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.