Skocz do zawartości

Wypad do puliptu przy próbie wczytania obszaru BAR


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala ni Soliankę przy próbie wczytania obszaru BAR. Wracałem po wypełnieniu kwestu Pietrenki na pistolet Gaussa. Przy wczytywaniu obszaru WYSYPISKO wszystko gra. Sejwy zrobione na tym obszarze wczytują się bez problemu, ale na teren Baru nie mogę wejść. Nie wczytuje się też autosave. Ratujcie :) log błedu: FATAL ERROR [error]Expression : !object->used_ai_locations() || ai().level_graph().valid_vertex_id(object->m_tNodeID) [error]Function : CALifeSwitchManager::add_online [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_switch_manager.cpp [error]Line : 64 [error]Description : Invalid vertex for object [error]Arguments : wpn_abakan_m146384

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem powoduje Abakan, spróbuj rozwiązania z tej strony - post#2: http://www.stalkerteam.pl/Thread-Mo%C5%BCe-jaki%C5%9B-programik-albo-pogrzebanie-w-plikach U mnie kilkanaście razy w grze modyfikowałem ten plik i w przypadkach podobnych do Twojego pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem powoduje Abakan, spróbuj rozwiązania z tej strony - post#2:

http://www.stalkerteam.pl/Thread-Mo%C5%BCe-jaki%C5%9B-programik-albo-pogrzebanie-w-plikach

U mnie kilkanaście razy w grze modyfikowałem ten plik i w przypadkach podobnych do Twojego pomagało.

Dzięki.

Jak wrócę z roboty to sprawdzę czy zadziała. Spróbuję też jeszcze raz przejść z Doliny Mroku na Wysypisko. Może coś w save źle zapisało :) ?

Z tego co przeczytałem pod linkiem wynika raczej, że muszę się z moim zmodyfikowanym Abakanem pożegnać :).

Z Twojego doświadczenia jak ta sprawa wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobry pomysł ..wejdź jeszcze raz na lokację bo z reguły taka broń nie powoduje problemów.. Jeżeli nie pomoże to niestety trzeba usunąć z gry...w temacie Problemy techniczne na górze jest cały zestaw poradników... U ciebie jest problem z teksturami broni ..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być... Nie przywiązuje jednak zbyt dużej wagi do jakiejś broni, w Zonie znajdziesz wszystko. Problem może być jeżeli jest tzw. questową, ale wtedy zawsze możesz przypisać przedmiot do sprzedaży jakiemuś handlarzowi. Najważniejsze żebyś grał dalej i szedł do przodu z fabułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Podtrzymaliście mnie na duchu, że to nie koniec mojej Solianki. Bardzo mi się ten mod spodobał i jeszcze sporo zabawy przede mną i nie chciałbym sobie przerywać dalszej frajdy. Też mi się dziwne wydaje, że błąd dotyczy tekstur broni, która jest w "podstawce", a nie jest dodana przez mody. Niestety ponowne wejście na lokację Wysypisko z Doliny Mroku nie uleczyło sytuacji. Nadal przy próbie wejścia na obszar Bar Solianka wywala na pulpit bo przestał sie jej podobać mój Abakan (może za dużo nim mutków i chwastów natłukłem ?). Nie pomaga schowanie go do skrytki, wyrzucenie do anomalii, sprzedanie itp. Uparcie Bar odmawia mi wstępu. Chcę go wyrzucić z gry, ale w miom pliku "bind_stalker.script" NIE MA linii : function actor_binder:update(delta) Próbowałem dopisać tą linię wraz z kodem z porady o usuwaniu przedmiotów z Solianki na samym końcu pliku, ale wtedy wywala mnie nawet podczas próby wczytania starego save'a (który po przywróceniu starej wersji "bind_stalker.script" ładuje się bezproblemowo). Poradźcie, gdzie mam tą linię z kodem dopisać, w którym miejscu pliku, żeby zadziałało. Tak bardzo chcę dalej grać, ale czasem to po prostu ręce opadają. Spróbuję jeszcze przeteleportować się z Kordonu na Magazyny Wojskowe i stamtąd innym wejsciem spróbować dostać sie do Baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest możliwe, że nie masz tej linijki... zrób taK: 1.Otwórz notatnikiem pilk bind_stalker 2.Wybierz z górnego menu opcję - Edycja/znajdź 3.W otwarty okienku "Znajdywanie" wpisz "delta" bez cudzysłowia - po prostu delta. 4.U mnie po takiej operacji trafiam do: -- malandrinus --watch_value = 0 -- malandrinus scopeUsed = false function actor_binder:update(delta) -TO JEST LINIJKA KTÓREJ SZUKASZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -- malandrinus -- watch_value = game.time() -- /malandrinus amk.oau_watchdog=200 amk.oau_reason="actor_binder:update" --amk.updateGameTime() amk.oau_watchdog=2001 object_binder.update(self, delta) amk.oau_watchdog=199 local time = time_global() game_stats.update (delta, self.object) Teraz już postępuj dokładnie jak masz podane w poście #2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu z zainstalowanym Stalkerem znajdujemy plik...

... gamedata/scripts/bind_stalker.script. Na wszelki wypadek robimy kopie bezpieczeństwa pliku.

JAK USUWAMY PRZEDMIOT Z GRY....

Otwieramy plik notatnikiem, znajdujemy linię function actor_binder:update(delta)

Zaraz za nią wstawiamy taki kod:

local se_obj = alife():object("wpn_abakan_m146384")

if se_obj then

alife():release(se_obj, true)

end

W nawiasach wpisujemy przedmiot z loga błędu...[error]Arguments : wpn_abakan_m146384

zapisz zmiany i próbuj uruchomić grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRRRA !!! Gram dalej ! Dostałem się do Baru ! Jak Was tam spotkam postawię co najmniej 60 sztuk "Piwa nieznanego pochodzenia" ze skrytki Żyły, albo tyle samo "Kozaków". Wielkie dzięki i chylę czoło przed Waszą wiedzą dotyczącą silnika tej gry. Wasz sposób nie dość, że okazał się jedyny działający (wszedłem na obszar Baru od strony Magazynów) to jeszcze na dokładkę jakimś cudem w ekwipunku został mój zmodyfikowany Abakan - działający (zaraz po wejściu na obszar rąbnąłem z niego dwóch połamańców i dwie Chimery). A tej linijki kodu szukałem nie tam gdzie trzeba, ale dzięki Wam gram dalej w Soliankę - i to sie liczy. Fajnie, że można na Was (Vorenusie i malakasie) polegać w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten sposób nie działa na Twój ekwipunek, ale na mechanizmy gry. Bardzo jestem z siebie zadowolony, że swojego czasu udało mi się wyszukać tę poradę na rosyjskim forum. To naprawdę działa!!! (Ale się chwalę co?)

Byłem przekonany, że na ekwipunek też zadziała, ale po prostu nie było wyjścia. Żeby grać dalej byłem gotów poświęcić broń (mimo, że akurat do MOJEJ broni w Stalkerze mam szczególny sentyment).

Gdyby nie sposób znaleziony przez Ciebie nie byłoby dalszego grania w Soliankę. Za to dla Cieibe też :) w Barze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. pozwole sobie odswiezyc temat :) mam podobny problem na terenie Baru ;) FATAL ERROR [error]Expression : no_assert [error]Function : CALifeStoryRegistry::add [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_story_registry.cpp [error]Line : 30 [error]Description : Specified story object is already in the Story registry! przy kazdym wczytaniu gry na terenie baru wypad do pulpitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakis konflikt fabularny , na przykład poszłeś do Doliny Mroku i załatwiłes Dzika zanim wysłał cię tam Barman.Spróbuj opisać mniej wiecej co robiłes dotychczas w grze.Nie zawadzi też jak podasz jak instalowałeś soljanke i na jaką wersję jezykową stalkera.To ważne , jeżeli grasz na angliku na przykład to ta wersja miała lekkie zmiany fabularne które mogą konfliktować ze spolszczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[error]Description : Specified story object is already in the Story registry!

Błąd wynkający z kolejności zadań...gdzieś zrobiłeś kroki nie tak jak trzeba...

..1. poszedłeś do Dzika po rozmowie z Barmanem i z zadaniem na X-18.?

..2. po zdaniu zadania z x18 wziąłeś od razu zadanie na X-16.?

Błąd pojawia się często gdy nie bierzemy zadania na X-16, po zdaniu dokumentów z X-18 ..od razu w jednym oknie dialogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej początek gry przechodzić zgodnie z kolejnością znaną z podstawki.Spróbuj dokładniej opisać problem.Kiedy cie wyrzuca ? Jak wchodzisz na teren Baru i od razu przy ładowaniu lokacji wylot ? (to z jakiego przejścia korzystasz)Albo podchodzisz do kogoś i zaczynasz rozmowę i wylot ? ( jeśli tak to z kim ) Czy też chodzisz sobie po Barze i nagle wpadasz na pomysł a zapiszę sobie grę i zaraz ją wczytam ;) a tu bach pulpit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak zadania na x-16 nie wziąłem od razu po oddaniu dokumentow z x18

Więc masz odpowiedź...niestety nic nie można zrobić ..cofnij grę do momentu wejścia do baru przed rozmową z Barmanem. Wylot masz w Barze bo związany jest z tą lokacją...To zadanie musisz wziąć w dialogu podczas oddawania dokumentów z X-18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.