Skocz do zawartości

Zmiana wyglądu Win7...pulpit, ekran ładowania itd...


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubicie standardów?Proszę bardzo,parę minut i Wasz ekran ładowania będzie taki jak zechcecie.

100% pewności działania,żadnych uszczerbków na systemie,żadnych wirusów.

Sprawdziłem i zmieniłem.

Tu macie stronkę z opisem kolejności działania i linkiem do programu Win7BootUpdater http://www.porady.or...owania-windows/.Programik otworzy się z językiem niemieckim,zmieniacie w menu programu pod Sprache na dowolny inny,nie ma polskiego.

Fajne animacje znalazłem tutaj http://www.door2wind...7-boot-screens/.Po wpisaniu w Google Animated Windows 7 Boot Screens znajdziecie wiele innych ciekawych animacji lub jak ktoś woli obrazów statycznych.

Bye! :biggrin:

Edytowane przez malakas
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie. Ja dorzucę propozycję dla tych co chcą poczuć smak Windows 8 i Metro. Nakładka jest w pełni funkcjonalna. Należy pobrać paczkę z strony podanej w linku i nasz system ulegnie transformacji do win8 .

Można to bezpiecznie instalować, a kiedy już taki pack przestanie się podobać wystarczy odinstalować go z systemu . Paczki są dla win 7 osobno 32/64 bit oraz win XP.

Link...http://www.skinpacks...cat&cid=4&page=

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mamy zmieniony splash czy inaczej okienko ładowania systemu, i pulpit a nawet dodane kafelki, to warto było by jeszcze zmienić tło wyboru użytkownika. Do tego polecam bardzo małą aplikację "TweaksLogon" Używam jej od ~2-3 lat, przed zmianą warto sobie przyszykować grafikę o nominalnych rozmiarach naszego monitora, w innym przypadku grafika będzie rozciągnięta. http://tweaks.com/software/tweakslogon/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od niedawna używam nakładki Numix SkinPack.

Na pulpicie zamiast tradycyjnych ikon wyświetla się Skyrim Rainmeter Suite v2 

lekko dostosowany do moich potrzeb (po kliknięciu na pasek miernika CPU otwiera się program 

CPU Hardware Monitor, a po kliknięciu na pasek lub nazwę partycji otwiera się okno danej partycji).

Kursor myszki to Skyrim Cursor Set.

2015-07-17_143114.thumb.jpg.9f80f4a78104

Skróty do programów i aplikacji są posegregowane w zakładkach programu ObjectDock 

przez co mam do nich szybki dostęp i przede wszystkim nie zaśmiecają pulpitu.

pulpit_2.thumb.jpg.720dcd84d97abbd10f775

Do zmiany wyglądu ikon używam Axialis icon workshop.

2015-07-17_144403.thumb.jpg.aff5c9b7d620

2015-07-17_144523.thumb.jpg.0be795000503

2015-07-17_144734.thumb.jpg.e01167e1cfd0

Do odtwarzania muzyki używam programu Foobar2000 (aktualnie używam skórki DarkOne v4)

pulpit_3.thumb.jpg.ac833488e4008e9a0418e

 

Poniżej przykłady stalkerskich skórek (theme-ów) programu Rainmeter:

s_t_a_l_k_e_r__by_andyc2908-d4oi5h6.thum

s_t_a_l_k_e_r_clear_sky__now_complete__b

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walik w odpowiedzi na Twoje pytanie: Rainmeter nie jest aż tak zasobożerny jak mogłoby się wydawać - 

jednak przy dużych skórkach (czytaj dużej ilości wyświetlanych przez program na ekranie elementów) 

zużycie zwłaszcza pamięci operacyjnej może być bardzo duże. Poglądowo umieszczam zrzut ekranu z menadżera zadań 

swojego PieCa (pulpit w spoczynku):

2015-07-17_174357.thumb.jpg.9464a8c864d1 

 

Jednak w czasie np. grania możesz zawsze wyłączyć w usługach np. Rainmetera

co uwolni dodatkowe MB pamięci lub odciąży procesor.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wiesz to kwestia gustu. Mimo to, że jestem młody to nie lubię tych wszystkich zachodnich trendów i zmian, które coraz bardziej się wtryniają do kraju a także do internetu. Jak dla mnie design  w roku około 2006+ był idealny a później jest już tylko gorzej.

Dodatkowo Windows robi się coraz bardziej pedalski przez te pastelowe kolory i zielone czy pomarańczowe telefoniki lumia dla dzieci i młodzieży...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wiesz to kwestia gustu. Mimo to, że jestem młody to nie lubię tych wszystkich zachodnich trendów i zmian, które coraz bardziej się wtryniają do kraju a także do internetu. Jak dla mnie design  w roku około 2006+ był idealny a później jest już tylko gorzej.

Dodatkowo Windows robi się coraz bardziej pedalski przez te pastelowe kolory i zielone czy pomarańczowe telefoniki lumia dla dzieci i młodzieży...

 

Pozdrawiam

Idealnie to ująłeś ! :devil: Plusik leci za zdrowe podejście do rzeczywistości. Gdyby Win XP dawał radę nadal bym go używał. Stare dobre czasy... 

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, marudzicie! :biggrin:

Co prawda, Windows 10 też nie jest do końca tym, co mi się podoba (nowy system ustawień, gorsza możliwość personalizacji), ciężko się czasem połapać. Zawsze można ustawić styl klasyczny Windows i mamy, mniej więcej, dawny design. Tak czy inaczej, Microsoft (i nie tylko) idzie na złą drogę, choć czasem mam słabość do nowocześnie wykonanych stron internetowych, czy aplikacji.

Spotify

895c772938.jpg

Opera

40c68c155c.jpg

Dodam jeszcze, że od czasu pojawienia się tego nowego Skype'a (mniej więcej) nie otrzymuję powiadomień o wiadomościach, tak jakby nikt nie pisał. W ustawieniach mam wszystko powłączane, nie powinno być problemów, a są... dodatkowo, kiedyś na moim radiowym Internecie wiadomości się wysyłały w tempie natychmiastowym, teraz na tym samym, a nawet lekko przyspieszonym łączu wysłanie krótkiej wypowiedzi trwa czasem ponad pół minuty...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie sam, wszystko wiem tyle że... tapeta to no problemo, program rainmeter 3.2.1 pestka... ale proszę o przetłumaczenie mi na angielski lub polski tego co w tym hudzie jest bo otwiera się z krzakami jak to cyrylica. 

https://mega.nz/#!8ptnXSqa!T7Xr50ExqAMykcdN9zr9lKfuK9VlRRMkVYbkjodnfOg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak się wszyscy chwalą to ja też się pochwalę :)

Zrzut_ekranu_(114).thumb.png.7550ad5ca52

 

  • System: Windows 8.1 x64 Enterprise
  • Uxtheme: tak
  • Styl: Kemikal (deviantart)

Niestety nie pamiętam skąd mam ten styl folderu  (niebieski). Jeśli ktoś chce mogę wrzucić :) 

Jak dla mnie Win 8.1 w takiej szacie jest jak najbardziej używalny a zmiany pod maską powodują, że jest także znacznie szybszy niż win7 postawiony na SSD.  Zastanawiam się jeszcze nad jakimś rainmeterem do tego.

Test mode w rogu pojawia się bo mam na stałe wyłączone sprawdzanie podpisów sterowników (zmodyfikowane sterowniki graficzne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie nie o zmianę wyglądu, a o klawiaturę.

Czy jest możliwość, - a jeśli tak, to w jakich plikach i co zmienić - aby polskie znaki diaktryczne uzyskiwać, naciskając z lewej strony klawiatury tylko jeden klawisz, tak jak to jest z prawej. Precyzując, zamiast  automatycznego Ctr+Alt, tylko Ctr lub Alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem już na pulpicie Borderlandsy i Skyrima, a w związku z nie tak dawną premierą nowego Fallouta postanowiłem odświeżyć (znów) nieco wygląd pulpitu.

Oryginalna skórka Rainmetera którą przerobiłem dla siebie do pobrania TU

YVlQIJ4.jpg

Edytowane przez Anton Gorodecki
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.