Skocz do zawartości

Wasze wrażenia na temat moda "Upadła Gwiazda"


Rekomendowane odpowiedzi

@ metek58

 

Wracasz na Sortownię zdać relację Copperowi i Aloszy.

 

@ wszyscy

 

Patch 02 do polonizacji do pobrania z linku w temacie: http://stalkerteam.pl/topic/5655-opis-moda-pliki-do-pobrania-i-polonizacja/#entry59247

 

Zainstalować z zamianą plików. Nowa gra NIE WYMAGANA :D

ZAWIERA FIX-2 CUMULATIVE OD ZAURUSA !!!

 

 

WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT AKCJI Z ARNOLDEM !!

Żeby mieć możliwość pokojowego rozwiązania tej akcji, trzeba podczas pierwszej wizyty na Kordonie znaleźć Przewodnika, który siedzi zwykle przy ognisku między starą drogą do Doliny Mroku a nasypem kolejowym, za ATP i gniazdem dzików i podejść do niego. Zamieni sie w pijawkę, a my zabijamy go. Wówczas w modzie zaskakuje linia pokojowego rozwiązania kwestii Arnolda (info pochodzi od Kobala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mroczny mod i na pewnych lokacjach mało co widać. Wstawiłem więc sobie trochę mocniejszą latarkę i jest trochę lepiej. Gdyby ktoś chciał wypróbować to proszę - http://www.sendspace.pl/file/60efd37272bc94b64a3ad83

 

 Dodałem też ładniejszy nóż. 

Radzę zrobić sobie kopię zapasową, by w razie czego wrócić do tego co było.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przeszedłem przez tą pieczarę, chcę się pochwalić, a tu tyle dobrych rad.

No i też doszedłem do wniosku, że ta pieczara to "czasówka". Tak jak gdzieś ktoś napisał, sam zaurus stwierdził, że na jej pokonanie wystarcza 30 sek. I to prawda, ostatnie wejście do jaskini z opętańczym biegiem, zakończonym natrafieniem na wyjście trwało chyba tyle. Aż mnie zaskoczyło, po kilku godzinach niepowodzeń.

No i tylko gnanie przed siebie, z unikaniem kontaktu z mutantami. Miałem przy tym wrażenie, że ściany mi nie przeszkadzają.

Ale chcę się podzielić spostrzeżeniem. W pieczarze mutanty wyłażą ze ścian. Ale doszedłem do wniosku, że skoro ja mogłem, to dlaczego one nie. Pisałem poprzednio, że zamykały się za mną ściany, nie pozwalając wrócić. No to jeśli w takim korytarzu spawnowały się mutki, to wyglądało jakby wychodziły ze ściany. Nie wiem czy to zamierzone, ale prędzej to bug, psujący grę w jaskini. I drugie spostrzeżenie, gdy gonił mnie niby olbrzym, to gdy tupnął, przede mną pojawiała się ściana, zamykająca korytarz.

A na tak małą lokację, z ograniczoną możliwością poruszania się, ilość i rodzaj mutków solidnie przesadzony. Konia z rzędem temu, kto dałby radę zabić trzech nibyolbrzymów, z tego dwuch wiszących u stropu pieczary i spadających na GG jak kleszcze. Gdyby nie było tam tak ciemno, zrobiłbym screena takiego wisielca.

Jestem prawie pewien, że skoro mod  wyjadaczom nastręcza tyle trudności i jeśli zaurus coś z Arnoldem i tą jaskinią nie zrobi, to wielu bardzo młodych i niecierpliwych "stalkerów" odrzuci się od tego moda. A byłoby szkoda, bo reszta ( a dotarłem już na bagna ) jest fajnym modem.

Na razie więcej chwalił go nie będę, poczekam aż go przejdę.


Dodano:

Co poprawia ten fix, wiadomo? Coś z przodu, czy już to co przeszliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starej Wsi, po rozmowie z Gigerem spotkałem trzech gości, którzy zamienili się w Burery i wykończyli mnie bardzo szybko. Po wczytaniu gry chciałem ich przechytrzyć i rzuciłem granat zanim się zmienili. Na ekranie pojawił się napis - Johny tak by nie postąpił - i napisy końcowe. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

FIX naprawia:

 

1. Возможность лечения НПС на Сортировке.
2. Выполнение квеста на убийство Хрона.
3. Исправление бага с ремкомплектом

 

Ktoś napisał, że jeszcze wyrodki są przegięte w tym modzie, ale one zawsze były u Zaurusa bardzo wytrzymałe - najlepiej walić do nich z PKM. Najszybciej je likwiduje ;)

 

@ Smox

 

No bo Johhny nie jest najemnym zabójcą, tylko najemnikiem - a to różnica. Mutanty tak, niewinni stalkerzy nie (dopóki się nie przemienią ;)) 

Sprawdzę tę latarkę i nóż. Jakby co wrzucę linka do pierwszego postu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek - właśnie miałem pytać jak korzystać z zestawu naprawczego, bo użyty nic nie robił a znikał. Fixa nałożyłem i sprawdzę jak teraz będzie. Oby naprawiał wszystko.

Na Sortowni póki co, nie miałem  przypadku potrzeby leczenia NPC. Może wyjdzie to później.

A mocna latarka, naprawdę będzie cenna, byle tylko nie świeciła punktowo, a miała szerszy  radius świecenia. Nóż jest wystarczająco efektowny i jego bym nie zmieniał.

 

I teraz pytanie. Z labu X18 zabieramy radioskaner. Co on daje, bo jak na razie nie widzę skutków jego działania.

 

I jeszcze taka dygresja. Pamiętam poradę, aby śledzić mini mapę, w celu zaobserwowania przychodzących SMSów. A mimo to, uszły mojej uwadze SMSy od Sidorowicza i Bormana.

Wiedząc że, powinny być zajrzałem do historii i tam były. Czy nie dałoby się coś zrobić, aby były sygnalizowane dodatkowo jakimś charakterystycznym dźwiękiem, lub na stałe aż do wypełnienia ( wejścia do historii ) wyświetlać o nich informację ( albo dawać ten dźwięk )? Dialog z A.Bormanem przy drugim spotkaniu trochę wprowadza w błąd, bo Alosza mówi że skontaktuje się przez Mołdowianiana, a daje SMS. Mołdowianin zaś, nie ma opcji na rozmowę.

 

smox - na odmieńców znalazłem taki sposób. Odchodzę jak najdalej, za jakieś ukrycie i załatwiam ich ze snajperki. Wtedy wyskakujące mutki albo mnie nie widzą, albo mam sporo czasu na rozprawienie się z nimi. Dobrze jest strzelając, mieć w pobliżu jakieś podwyższenie, aby móc na nie wskoczyć w razie potrzeby ( np. pijawka lub psy z odmieńca ). Nawet burery na taką odległość można osłabić kilkoma kulami. U mnie jeden burer tak potraktowany, zniknął jakby zapadł się w tekstury. W każdym bądź razie, gdy podszedłem do miejsca gdzie był, śladu po nim nie pozostało. Dopiero po tym, idę zbierać łupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy se pokazil až po 1 opravě polonizace(patch 1).Hrál jsem bez patche a zestaw naprawczy normálně fungoval.Po kliknutí se objevilo dialogové okno jakou zbraň a čím chcete opravit.Po patchi už nefunguje.Klikneš a nářadí zmizí.Zatím ho nepoužívám,čekám na opravu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby - jest patch 02 z Fixem naprawiającym ten błąd.

Informacja Yurka #34 w ramce CYTAT pkt.3 ( 3. Исправление бага с ремкомплектом ). Jeszcze nie sprawdzałem poprawności działania.


Dodano;

Uruchomiłem moda i sprawdziłem zestaw. Teraz działa, ale do naprawy trzeba mieć drugi egzemplarz na rozbiórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego noża, to sprawdź potem możliwość rzucania tymi nożykami. U mnie coś to nie wychodziło, więc wróciłem do pierwotnego stanu i mogę rzucać nożami.

 

Mietek, ja mogę rzucać nożami. Mam w ekwipunku noże w dwóch okienkach. W jednym okienku został mi ten nóż co dostajemy na początku gry, a w drugim noże znalezione. Faktycznie tych znalezionych nie da się wstawić do slotu, ale ten co mamy od początku - da się wstawić i wyświetlają się wszystkie, czyli w moim przypadku 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem moda i sprawdziłem zestaw. Teraz działa, ale do naprawy trzeba mieć drugi egzemplarz na rozbiórkę.

Działał i przed fixem, i też trzeba było mieć drugi egzemplarz broni/kombinezonu. Po poprawce różnica o ile zauważyłem jest taka, że zestaw naprawczy się zużywa, i w pewnym momencie przestaje działać. Warto więc go oszczędzać na czarną godzinę... Tym bardziej, że jest kilku mechaników naprawiających wszelki sprzęt - na razie trafiłem na mechaników na ATP (Wolność), w Szpitalu (Monolit), na Radarze i później w Prypeci (wojsko USA). Powinien być jeszcze gdzieś mechanik Powinności, ale jeszcze na niego nie trafiłem.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apg2312 - napisałem że już działa, bo poprzednio po "użyj" nie wyświetlało mi się okno "remontowe", a zestaw znikał z inwentarza. Hobby miał ten sam problem. Stąd nie wiedziałem o potrzebie drugiego egzemplarza. A za informacje o zużywaniu się tego ustrojstwa i lokalizacje mechaników masz plusa.

 

W #36 pisałem o przeoczeniu SMSów. Wiem już dlaczego. Informacja o nich ( przynajmniej u mnie ) wyświetla się tuż przy oknie wyświetlania liczby kontaktów i jest jakby rozmleczona, przez to słabo widoczna ( nie rzuca się w oczy i za szybko znika ). Drugie S wchodzi pod kontakty. Wg mnie, miejscem dla niej jest lewy róg mini mapy, oraz jakiś jaskrawy kolor. Byłbym zobowiązany za podpowiedź jak to na mini mapie zmienić. Mini mapę do modów już wstawiałem, to i chyba z tym dam sobie radę.

No i ten dźwięk jaki temu towarzyszy. Przy wielu odgłosach Zony jakie słyszymy, ten który jest, niezbyt się wyróżnia. Najlepszy byłby dźwięk zwykłego dzwonka.

 

Zrobiłem już drugie kółko po zonie przed barierą. Nudno było. Za wyjątkiem Cerkwi, od  jednego do trzech  NPC na lokację. No i te dziki chodzące po dachach domów na Wiedźminym Bagnie :sick: . Dobrze chociaż, że dwa naboje  śrutowe na nich wystarczały.

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/84ac230732576ed2cb1e9fe/1

 

Wesoło było dopiero po powrocie do Coppera. Tu też miałem mały bug. Po zabiciu Coppera uciekłem na piętro i stamtąd likwidowałem żołnierzy. Po SMSie od Aloszy, schodząc po schodach, mod dwukrotnie schował mi broń. Akurat jak do budynku wchodzili amerykańce. Musiałem dalej z góry wybić czekających przy wejściu i budynku naprzeciwko, aby ze schowana bronią wyjść na dziedziniec, gdzie broń znowu się pojawiła.

 

No i takie coś. Od Kotii dostajemy "lewą" przepustkę, na polecenie Coppera drugą "oryginalną". A w inwentarzu mam jedną ( tak było od wzięcia wyposażenia od kwatermistrza ). Mimo że Copper mówił o wyrzuceniu fałszywki, nic nie wyrzucałem. Teraz uciekając ze Sortowni, mam się posłużyć tą "lewą".

Wziąłem zadanie od Sidora i zrobiłem przerwę, więc o skutkach na posterunku nic nie wiem. Ale to jakieś niedopracowanie moda. Chyba to nie przeszkodzi w pokonaniu posterunku ( kurtkę bandyty mam ). O przepustce w slocie pamiętam.

Kto mi podpowie, ile ważą przedmioty ze skrytek dla Sidorowicza ( w sumie ) skoro trzeba będzie je dźwigać aż do posłańca. GG może braknąć udźwigu :rolleyes: , a zdobyczy które mam, nie chciałbym się pozbywać wyrzucając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozmowie z półkownikiem Cooperem odrazu daję nogę z osiedla i mam spokój . Teraz przeszedłem na Jantar - Bufor i przepustki mam obie .

Z tego co wiem to po przejściu na Jantar - Bufor zaczyna się tak jakby druga częśc moda bo powrotu już nie ma . Więc uparłem się z zadaniem " Efekt Domina" i udało mi się zlikwidowac  wszystkie cele w tej części Zony . NIe liczyłem trupów ale z 20 kilka było . I teraz w drugiej części Zony mam już 32 zlecenia " Efekt Domina " a to pewnie nie koniec . Wiem że ponoc to nie ma wpływu na fabułe, ale ..... . Egzoszkielet w podziemniach Agropromu przegapiłem , a szkoda ale w Starej Wsi jest trzech  stalkerów , którzy  zmieniają się w Bauery i tam w zwałowisku jest plecak z bezcennym artefaktem , jak się nie mylę o nazwie  ( wampir  + 909 wytrzymałości ) . Z nim można śmigac bez końca  . Dla mnie jak do tej pory to zadanie " likwidacja za pomocą noży Bandytów"  przyspożyło mi najwięcej trudności a za razem przyjemności . Trwało to dośc długo, ale to jakże inne od dotychczasowych zadań i to było najlepsze . A teraz najważniejsze : ten mod jak dla mnie nie ma żadnych problemów fabularnych i technicznych . Zero wylotów na pulpit i oby tak dalej .

 

Czy jest jakiś sposób na pokonanie tych  " wyrodków " bo pięciu powinnościowców już załatwili a oni jakby byli nieśmiertelni ?

 

Szacuneczek dla ZAURUSA i oczywiscie dla naszych ''polonistów'' KOBALA i YURKA

Edytowane przez tadeo 2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za polonizacje i über szybki download z Pobieralni - 40 min, wow. Szkoda że tylko ten mod :D Pierwsze wrażenie - bardzo dobre. Mod na swój sposób ciekawy i klimatyczny, ważne że fabuła idzie wartko i jakoś się wytłumacza, a nie jakieś udziwnienia. Jazda samochodem jak najbardziej na plus. A teraz wady...po pierwsze razi jankeskie imię Johnny. Ale to taka duperela...natomiast chyba najgorsze, co spotkałem to znany wpis "Johnny by tak nie zrobił". Nieno, dzięki za zepsucie fajnej gry na totalną liniówę. I te jednorazowe przejście...taa wiem, że zaraz będziecie bronić moda, że to ja jestem bezmyślny killer i mam grać jak twórca chce. A jeśli nie? Dlatego inne mody są lepsze. Fakt, ma dobrą fabułę, ale jeśli ktoś chce być bandytą? :P Doceniam pracę autora ale już w to nie gram. Bez głupich komentarzy mi tu, o gustach się nie dyskutuje :P Dobranoc, amen. PS. No i noże do rzucania są ok.

Edytowane przez Kudkudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kudkudak

 

Masz rację, o gustach się nie dyskutuje... Jednym się pewne mody podobają, innym nie. I tak już jest. 

Co do nazwy głównego bohatera, to w oryginale brzmiało ono "JJ" - od John J(?), bo nazwiska GG nie znamy. Ze względów technicznych postanowiliśmy z Kobalem, że będziemy pisać w tekstach tłumaczonych pełne imię GG - czyli John lub Johnny, zależnie od kontekstu i okoliczności dialogu. Poza tym GG jest AMERYKAŃSKIM najemnikiem, stąd nie widzę innej możliwości, żeby miał inne niż jankeskie imię.

Co do kwestii "Johnny by tak nie zrobił" ustosunkowałem się w innym poście i powtarzać się nie ma sensu.

Co do jednorazowych przejść - jest to mod FABULARNY o konkrentnej linii scenariusza, a nie FREEPLAY.

Na Forum znajdziesz szereg polonizacji modów typu "freeplay", gdzie będziesz mógł do woli hasać po Zonie ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.