Skocz do zawartości

Radar - trzęsący się ekran.


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Na Radarze, co jakiś czas trzęsie się ekran. W modzie "Prawo Diektiarowa" Jest to mocno przegięte. Ekran trzęsie się praktycznie cały czas. Im bliżej anten, bym bardziej.

Czy można jakoś temu zaradzić np. zmieniając coś w plikach moda? 

Teraz jest tak - http://www.sendspace.pl/file/pic/878abc4c02fbd13d532f3a3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox

Jako że nie mam tego moda na dysku, niejako na wyczucie postaram się pomóc...za efekt wizualny trzęsienia obrazu (generalnie każdy efekt dot. aktora np. rozmycie obrazu po alkoholu, uderzenie anomalii powodującej zachwianie równowagi, efekt radiacji, noktowizja etc.) odpowiadają pliki .ppe [gamedataanims]. Musisz znaleźć plik powodujący efekty związane ze zwęglaczem - nie wiem czy będzie to psy_antenna.ppe, radar_psi.ppe, vibros.ppe? Nie tworzyłem tego moda, ale skopiowałbym folder z tymi efektami i np. zakładającpsy_antenna.ppe odpowiada za efekt, zmieniłbym nazwę odpowiedzialnej za noktowizję animacji np. nightvision_bad.ppe (oczywiście oryginał bym zostawił w folderze - bez niego murowany Fatal Error) na psy_antenna.ppe. Zakładając, że ten plik odpowiada za efekt, przy jego wywoływaniu - pojawi się efekt noktowizora (w tym momencie radziłbym nie używać innych noktowizorów). Po prostu - podmieniłbym nazwę pliku powodującego ów efekt, aby efekt wibracji był związany z noktowizorem, ew. inną neutralną animacją. Czy w menu tego moda nie ma opcji dotyczących wyłączenia efektów ekranu (jak np. w przypadku Solijanki)?

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia Ścigacza na pewno zaoszczędzi sporo testów - tym bardziej, iż nie wiadomo jaki plik odpowiada za efekt. Pobrałem zawartość folderu anims, testowałem zmianę na alkoholu, tzn. zastąpiłem plik odpowiedzialny za efekt picia - innym. Okazuje się, że owszem - efekt się zmienia ale tylko pod kątem wizualnym, natomiast chwianie występuje dalej, co oznacza iż konfiguruje to jakiś plik. Szukając - wpadłem na trop: postprocess.ltx - [gamedataconfigmisc], tam do efektu przypisana jest animacja o rozszerzeniu .anm np.

dla alkoholu mamy drunk.anm :

[effector_alcohol]pp_eff_name        = alcohol.ppepp_eff_cyclic    = 1cam_eff_name    = camera_effectsdrunk.anmcam_eff_cyclic    = 1 

wiem, że nie daje to zbyt dużego rozeznania w spr. problemu (dalej nie wiemy jaki wpis zmienić), ale chcąc zmienić efekt - warto zapoznać się z zawartością pliku - porównując z oryginałem i przywrócić ustawienia pierwotne. Za chwianie, drgania odpowiada camera_effects, podmiana pliku .ppe - nie jest wystarczająca. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tę pomyłkę, dopiero dziś miałem okazję przetestować te efekty. Wiem jedno - występujące w camera_effects (podesłany przez Malakas'a folder) pliki surge_01.anm, surge_02.anm - nie dają efektu wstrząsów, sprawdziłem te pliki. Jeśli w tym modzie występuje plik postprocess.ltx, to proszę o upload, chętnie zobaczę co zmieniono w stosunku do wersji pierwotnej. W każdym razie - rada Ścigacza powinna być wystarczająca.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ten plik postprocess i wstawiam go do pobrania.

 

http://www.sendspace.pl/file/ddcfcdf8d9c07253ab44f81

 

Jeśli będziesz potrzebował inne, nie ma sprawy z podrzuceniem.

Jest jeszcze na Radarze inny istotny bug. NPC strzelają i zabijają za ukryciami, przez rury i te betonowe płyty, ściany przystanku. A gdy byłem za płotem w tym lesie, to nawet za skałami. Tekstury w niczym im nie przeszkadzają, a dla grającego są nieprzebijalne.

Jest to do zlikwidowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

znam ten błąd, miałem go gdy testowałem mapy od Kostya V. Długo szukałem rozwiązania, ale w końcu udało się znaleźć odpowiedni plik, a ten wziąłem z Solijanki, do rzeczy: za przenikanie przez struktury budynków i błędy które opisujesz odpowiada plik gamemtl.xr.

Podeślę Ci swoją wersję pliku, ale będąc szczerym - każdy mod zawierający nowe mapy powinien zawierać wersję dostosowaną do obiektów które w nim występują. Wersja którą podsyłam jest z Solijanki: Link (na wszelki wypadek zrób kopię swojego pliku). Plik umieść w gamedata. Nasuwa się pytanie - czy tylko Ty masz ten błąd, czy może w/w plik nie został zaadaptowany pod moda? Swoją drogą - próbowałem znaleźć plik na stronie moda, ale od jakiegoś tygodnia nie jest dostępna. Jeśli sprawdzisz plik - daj znać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod jest bardzo kapryśny. Grając po raz pierwszy, po rosyjsku, miałem spore problemy w Dolinie Mroku. Po uwolnieniu z celi ginąłem od kul właśnie przez ściany, albo od trucizny, która powinna zabierać część życia, a zabierała całe. Grając po raz drugi, już ze spolszczeniem, nie mam tego problemu. Być może podobną sytuację ma @Kondotier na Radarze.

 

Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Emperor - gdzie szukać tego pliku ( katalogi ), bo znalazłem tylko particles. xr  . Tak że, nawet podmienic go nie jestem w stanie.

A to strzelanie przez tekstury, to występuje nie w całym modzie, ale tylko tam gdzie pisał smox ( też to miałem ) i tu na Radarze, ale dopiero jak wracam.

 

A brak linku do ściągnięcia, może być spowodowany tym, że po krytycznych uwagach na rus forum i podpowiedziach jak usunąć kontrowersyjne rozwiązania w modzie, autor będzie chciał wprowadzić poprawki. A do czasu ich wprowadzenia, uniemożliwił pobieranie, aby do moda nie zrażać.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

plik gamemtl.xr powinien być umieszczony w gamedata (obok particles.xr - nie umieszczaj go w podfolderach) - jeśli go tam nie ma, to gra korzysta z pliku pierwotnego. Najlepiej jak ktoś podeśle Ci plik z moda, ewentualnie umieść plik który udostępniłem w poście powyżej (kliknij w link)- w katalogu z grą i sprawdź efekt.

@smox:  Nie ma za co - moja pomoc była raczej błądzeniem po omacku, a ponieważ nie mam moda - trudno jest udzielić właściwej rady. Sprawdziłem plik podesłany przez @kondotier'a, ale różnice są niewielkie, więc ktoś naprawdę zadał sobie sporo trudu, aby ten efekt uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox i malakas - czy wy ten plik gamemtl.xr macie w swoim modzie? Bo nie sądzę aby jego brak u mnie, był spowodowany złym rozpakowaniem. Przecież mod by mi bez niego nie ruszył. I problemy po więzieniu w Dolinie Mroku ze strzelaniem przez ściany, są poruszone przez autora rus poradnika. On też nie uratował łącznika SBU ( widać to na screenach PDA już po odtruciu w barze ), a mod go puścił. Czyli wg. uznania, ty pójdziesz, a ty nie. Pokręcone.

 

smox - co sądzisz o tym braku możliwości zassania? Cała wasza robota pójdzie na nic?

 

 

"Ratownicze pliki" otrzymane od The Emperor i scigacza1975, wstawiłem do moda.

 

Plik gamemtl.xr spowodował pulpit bez nawet startu moda.

FATAL ERROR [error]Expression    : wave&&wave->length()[error]Function      : CSoundRender_Source::LoadWave[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xrSoundSoundRender_Source_loader.cpp[error]Line          : 65[error]Description   : Can't open wave file:[error]Arguments     : d:gry modowaneprawogamedatasoundsmaterialhumanstept_water3.ogg stack trace:

A od ścigacza na artefakt,

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CInifile::r_string[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreXr_ini.cpp[error]Line          : 352[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't find variable trail_light_color in [af_dummy_glassbeads] 

Czyli, jak już to zauważył The Emperor, ktoś zadał sobie wiele trudu, dla uprzykrzenia życia grającym i uniemożliwienie wprowadzenia ułatwień.

 A co będzie, jak wstawi nową wersję moda, gdzie nie da się przywrócić zapisów bez ogniska i zmienić ilości sprzętu w plecaku? To dopiero będzie masakra :whistling: :down: :sad: :wallbash: :verymad: .

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier, pliku gamemtl.xr nie mam w modzie, a jak wstawiłem ten od @The Emperor, to mnie wywaliło. Moda przecież można pobrać z linka podanego w pierwszym poście.

 

Gram teraz po raz drugi, szukając błędów w spolszczeniu i nie mam żadnych problemów. Zobaczę jak będzie na Radarze.

 

Ścigacz, to który artefakt wstawić do slotu, by chronił od psi-promieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie potrafię bardziej pomóc - zetknąłem się z podobnym błędem i właśnie plik gamemtl.xr był rozwiązaniem. Generalnie, zawsze gdy tworzona jest nowa lokacja - ten plik musi być dostosowany dla właściwej interakcji z obiektami. Nie wiem co autor zmieniał w tym modzie? ale strona moda od dziś jest dostępna, więc tam spróbuję poszukać rozwiązania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To The Emperor w # 11 dał namiar na rus forum, a tam faktycznie go nie ma.

Teraz to i on może go sobie pobrać.

 

Wg scigacza1975, oba powinny chronić. Zmienił im też inne wartości, stąd był ten wylot. A oba zadziałają podwójnie.  Może wtedy  " To NPC będą się chwiać i niedowidzieć"  :woot: .

 

Edit: O, scigacz mnie ubiegł z informacją.

 

A problemy to nam wynikają, w zależności co nam mod zaserwował na starcie. Wiesz że gram, drugi raz po rosyjsku i ma różnice w karlikach, patyczakach, pojawiły mi się koty, a w Dolinie Mroku, to przy ucieczce z klatki nie miałem NPCów aż do fabryki z dźwigiem.

Jak nie było tam, to w #1 już nie sprawdzałem. Jak mi nie pójdzie, to wstawię mu ptcha 3, którego nie mam.

Może mi pomoże i gry nie rozwali, choć ma tylko dotyczyć odtrutki, a dla mnie to już musztarda po obiedzie.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, autor nie napisał, że rezygnuje. Gdyby nawet autor zrezygnował, to i tak mod jest grywalny. Trudny, ale da się ukończyć. Pisał o tym ktoś na SU, a i autorzy poradnika go ukończyli. 

Teraz, patrząc na poradnik, jestem mniej więcej w połowie gry. Tyle uciechy, co w tym modzie dawno nie miałem. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox

dzięki za info.

W międzyczasie pobrałem tego moda, znalazłem taki oto plik skryptu: den_timer.script

zawiera taką funkcję (jej nagłówek po przerobieniu: Бушующий Радар a po translacji: szalejący radar):

 

--Áóřóţůčé Đŕäŕđfunction rad_babax_start()    if level.name() ~= "l10_radar" then        return nil    enddb.actor.health = -db.actor.health/25db.actor.psy_health = -db.actor.psy_health/25level.add_pp_effector("psy_antenna.ppe", 3004, false)den.sound([[ambientearthquake]])level.add_cam_effector("camera_effectsearthquake.anm", 3002, false, "")den.sound([[ambientx16x16_psy]], nil, nil, 8.0)den.timer(6, "rad_babax_1")endfunction rad_babax_1()    if level.name() ~= "l10_radar" then        return nil    enddb.actor.health = -db.actor.health/16db.actor.psy_health = -db.actor.psy_health/16level.add_pp_effector("psy_antenna.ppe", 3004, false)den.sound([[ambientearthquake]])level.add_cam_effector("camera_effectsearthquake.anm", 3002, false, "")den.sound([[ambientx16x16_psy]], nil, nil, 8.0)level.add_pp_effector("sleepy.ppe", 1114, false)level.add_pp_effector("yantar_underground_psi.ppe", 1115, false)den.timer(10, "rad_babax_2")endfunction rad_babax_2()    if level.name() ~= "l10_radar" then        return nil    enddb.actor.health = -db.actor.health/9db.actor.psy_health = -db.actor.psy_health/9level.add_pp_effector("psy_antenna.ppe", 3004, false)den.sound([[ambientearthquake]])level.add_cam_effector("camera_effectsearthquake.anm", 3002, false, "")den.sound([[ambientx16x16_psy]], nil, nil, 8.0)level.add_pp_effector("sleepy.ppe", 1114, false)level.add_pp_effector("yantar_underground_psi.ppe", 1115, false)den.timer(20, "rad_babax_3")endfunction rad_babax_3()    if level.name() ~= "l10_radar" then        return nil    enddb.actor.health = -db.actor.health/4db.actor.psy_health = -db.actor.psy_health/4level.add_pp_effector("psy_antenna.ppe", 3004, false)den.sound([[ambientearthquake]])level.add_cam_effector("camera_effectsearthquake.anm", 3002, false, "")den.sound([[ambientx16x16_psy]], nil, nil, 8.0)level.add_pp_effector("sleepy.ppe", 1114, false)level.add_pp_effector("yantar_underground_psi.ppe", 1115, false)level.add_pp_effector("amk_shoot.ppe", 1112, false)level.add_pp_effector("bloody.ppe", 1113, false)den.timer(5, "rad_babax_start")endfunction rad_babax_kill()    if level.name() ~= "l10_radar" then        return nil    endden.sound([[ambientearthquake]])den.sound([[ambientx16x16_psy_l]], nil, nil, 8.0)den.sound([[ambientx16x16_psy_r]], nil, nil, 8.0)den.sound([[characters_voicescenarioyantarpsy_voices_1_r]])den.sound([[characters_voicescenarioyantarpsy_voices_1_l]])level.add_cam_effector("camera_effectsearthquake.anm", 3002, false, "")level.add_pp_effector("psy_antenna.ppe", 3004, false)db.actor:kill(db.actor)end

 

earthquake.anm jest animacją odpowiedzialną za wstrząsy. W pliku w linijkach: 343, 355, 369, 383, 400 występują wpisy odnoszące się do tej funkcji.

Zrób kopię swojego pliku i sprawdź ten z załącznika, trochę go zmieniłem: den_timer.rar

- Sprawdź (jeśli masz cierpliwość do testowania) - mam moda, ale niezainstalowanego. Jeśli nie będzie żądanego efektu - będę poprawiał!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smox

jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana, najpierw to sprawdź - a jeśli działa, wtedy i ja będę zadowolony, że moja pomoc na coś się przydała. Jutro zajrzę na forum po. 15, więc do tego czasu - jeśli nie było by efektu możesz w tym pliku testować zmiany wartości  health/25, health/16, health/9,  health/4 oraz odpowiednio psy_health - wszystko masz w tej funkcji w poście, ustaw np. 100 albo 0 i sprawdź efekt. W razie błędów - daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.