Skocz do zawartości

"Stalkerowa Rozgłośnia Radiowa" (SRR)


Thial

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy na to by stworzyć taki myk ? :P. Zamiast szukać bez sensu muzyki w klimatach post-apo, bądź też rozpakowywać całą grę by wydobyć jakąś gitarkę muzyka leciała by sobie w radiu. Mam na myśli stalkera, metro 2033 oraz inne utwory (z filmów i nie tylko). Powołać by można było też prezenterów, którzy mogli by nam puszczać dowolną muzykę (metal / rock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technicznych sprawach jestem ignorantem natomiast na stronie gtapolska.pl był kiedyś bo już nie ma taki malutki odtwarzacz w którym można było sobie puścić kawałki utworów z GTA4.Pamiętam że bardzo mi sie to podobało.Fajnie by było gdyby podczas przeglądania strony można by posłuchać jakiegos klimatycznego kawałka z zony.Ale nie wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest bardzo dobra ALE- no właśnie, jest jedno "ale". Co z prawami autorskimi do pewnych utworów? I nie robię tu z siebie obrońcy praw autorskich, czy z prawami czy bez muzyka brzmi tak samo. Problem tylko taki że odpowiednie służby mogły by pociągnąć do konsekwencji osobę która by była za to odpowiedzialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joshi miał rację, nie potrzebnie spuścił z tonu. Pamiętajcie że jesteście w Polsce, jest ZAIX, urzędy które istnieją jedynie po to żeby gnębić obywatela i prawo które miażdży maluczkich. Prawa Autorskie są jak niewypał - nigdy nie wiesz kiedy eksplodują. To, że narazie nie słyszymy lub nie czytamy o ściganiu podobnych przypadkó nie znaczy, że jesteśmy bezpieczni - wystarczy drobny kamyczek - jakiekolwiek wydarzenie w Polsce lub Europie i nasze urzędy rozpoczną polowanie na czarownice. Gdyby jakiś "gruby" decyzyjny polityk wykorzystał któryś utwór lub kilka bez wymaganego zezwolenia , dostałby przwdopodobnie nagrodę za "rozpropagowywanie" sztuki... Maluczki człowiek w podobnej sytuacji zostanie po prostu zmiażdżony i puszczony z torbami. Zastanówcie się dobrze zanim zdecydujecie się upublicznić tutaj jakiś utwór muzyczny! Pomysł bardzo atrakcyjny ale pytałem Thial-a jak to "widzi" między innymi z powyższych powodów. Thial, nie licz na normalność i przychylność państwa - urzędów w tej kwestii, nigdy takiej normalności nie będzie, możemy stać się szczeblem do kariery jakiegoś ścierwa za taki niewinny wyczyn - nie warto!!!:P:P:exclamation:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu głośno było o niewidomym mężczyźnie, który mieszkał na wsi, a jako że z powodu braku wzroku nie mógł w zasadzie niczego się podejmować postanowił spełnić swoją pasję. Założył własną, amatorską stację radiową. Prowizoryczna antena pozwalała nadawać w zasięgu paru kilometrów. Facet nie zgarniał za to żadnych pieniędzy a i tak mu to zamknęli- brak praw autorskich i koncesji na rozgłośnie radiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rodzaju nagrań. Po pewnym czasie prawa autorskie wygasają. Wiadomo, że trzeba by sobie odpuścic najnowsze kawałki, ale jeśli założyć, że miała by to być 'klimatyczna' stacja radiowa, to czemu nie... Nadawanie w internecie jest dziś banalnie proste -0 są do tego specjalne aplikacje. NO, ale trzeba mieć serwer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.