Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych którym seriale to dno dna nie polecam tematu :D , tych drugich zapraszam do pisania i polecania.

Jestem od zawsze miłosnikiem horrorów, sci-fi, fantasy i thrillerów... kino, tv, net, zawsze szukam tych kategorii.

Ostatnio moja kobietka zaraziła mnie hitem HBO "Gra o Tron" http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848, doskonały choć sądziłem że to dno. Polecam, wszystkie sezony na ekino, zalukaj i kinomanie. Nowy sezon własnie ruszył.

Kolejny dobry tytuł to "Salem" odkryty przeze mnie końcem tamtego roku http://www.filmweb.pl/serial/Salem-2014-695610, sezon 1 na w/w serwisach filmowych i początek sezonu 2-go.

Zachęcam do wstawek dobrych tytułów.

 

Dołączona grafika  Dołączona grafika

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Pusher bardzo fajna. Co do seriali to ostatnimi czasy szukam brytyjskich, można znaleźć fajne scifi i sensac Jeden z lepszych seriali, które ostatnio widziałem to Utopia. Ze scifi podobał mi się Ocaleni-Survivors. Sensacyjne to Ripper Street. Gra o tron i Walking Dead wiadomo (chociaż ten drugi coraz bardziej cieniuje) Świetny jest Wikingowie, aż szkoda, że tylko 2 odcinki 3 sezonu już zostały. No i muza w tym serialu miodzio ;) Jak ktoś lubi klimaty zombie to podejście lekko na wesoło zapewni Z Nation. Jak ktoś lubi krwawą jatkę to nieźle się ogląda Spartakusa. Wampiry, tylko nie takie jak w Zmierzchu itp to serial The Strain.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tom3kb z angli seriale ode mnie: Anglia - Poldark, Australia - Banished, Francja - królowie przeklęci, oraz jakby kontynuacja - Commandoria, sprawdzę proponowaną przez ciebie Utopię.

 

Co do wikingów... to bez jaj na Chąsie/Hąsie/Vikingu nie budowało sie nigdy wież oblężniczych - vide paryżewo, w tym serialu my w oczach celtów i celtyckie obyczaje, Z nation - czytałem wszystkie trzy tomy a film/serial ha ha ha to kolejna podróba prizon brek czy łolking ded... bez polotu, akcji, umrze niedługo.

 

Z seriali na wesoło z usa to serial istna komedyja - I Zombie ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajmy się takich szczegółów jak te wieże oblężnicze ;) w końcu jakoś te mury musieli sforsować, kto wie co sobie w tamtych czasach budowali, może same drabiny, może coś jeszcze. Zresztą takie rzeczy nie psują obrazu serialu jako całości. A ogląda go się bardzo dobrze. Izombies, poczekam na więcej odcinków/opinie i pewnie kiedyś obejrzę. Z Nation to taki raczej serial dla beki do oglądania przy piwie ;) W końcu to robota Asylum. Taki "starszy" wojenny Generation Kill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vikingów to mnie się ta cała była ragnara widzi, laktozaberta czy jakoś tak ;), ta druga ragnara to mimoza, musiałbym byc dobrze wypity żeby podjąć sie kontynuacji mojej lini genetycznej z nia :D :D :D .

 

Ale mój idol to Rollo, jest bardziej znany wszystkim z Sag niż jego brat który tylko "udroznił" szlaki do angli, Rollo  był wojownikiem ragnar ...jego bratem.

 

Ze śmiesznych filmów to sobie ostatnio oglądałem Halo - film lub serial(5 części).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak samo ;) Pierwsza Ragnarowa fajna, a na drugą patrzyć nie mogę. Rollo teraz to taki "berserk" ja niczego się nie boję :). Mi się rola Flokiego podobała w pierwszych 2 sezonach ale teraz jako taki dziki fanatyk religijny to już nie bardzo. Jeszcze mi się 3 seriale przypomniały. Penny Dreadful aka Dom grozy, klimatyczny horrorek. Marvels Agent Carter taki spin off Agentów Tarczy bez żadnych superbohaterów. Peaky Blinders, Anglia po 1wś i powstające/działające wtedy gangi.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sf szwedzki - Akta Manniskor, obejrzyj też rus seriale: Michałycz, Zajcew+1, szwedzki 3 części - Mężczyźni nienawidzący kobiet - 1 część kobieta z tatuażem(tylko nie pomyl tej części z szajsem z usa) - Michael Nyqvist (Mikael Blomkvist) Noomi Rapace (Lisbeth Salander).

 

:D

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomnieliśmy o westernach ;) mało tego w dzisiejszych czasach. Więc jak ktoś ma ochotę na konik, kapelusik i pistolecik to może spróbować. Hell on Wheels, ten oglądałem oprócz bodajże ostatniego sezonu ale jeszcze nadrobię. Deadwood, o tym się nasłuchałem, że dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagerta Lodbrok, fajna była. Co do tej drugiej to tak samo, jak poprzednicy "musiałbym być dobrze wypity, żeby podjąć się kontynuacji mojej lini genetycznej z nią". ^^ Trzeciego sezonu narazie nie oglądam, czekam na pełny w 1080p.

Edytowane przez Devell
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie filmy z usa są chałą, maja być po prostu niezależne w producji od jewriejłudu i można je oglądać lub ma je robić ktos spoza(reżyser/scenarzysta) usa np. ridlej szkot ;) i jego niesamowity/niesmiertelny saracern 1 znaczy się łobcy 1 ;), patrz też na aktorów z usa którzy grają w filmach z innych krajów i  nie są w układzie z w/wj kliką z wichury leżącej na uskoku tektonicznym - La Reyna de los Angeles ;) :D :D :D

Utopia - 2 sezony, w tym tydniu zacznę oglądać 1-y sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Devell - Ale które miami vice te stare z johnsonem i tym drugim czy jakieś "nowości" czyli aż sine ze starości z nalotem odsmażane kartofle jakimi są tzw. remajki czyli gnioty z usa?

 

vide prywatne wieści ;)

Tom3kb !!! obejrzałem 2 serie Utopii, trochę pokręcone(no cóż angole tak mają) trochę dużo żydowskiego rasizmu-mistycyzmu który w zamierzeniu miał przestraszyć zapewne a śmieszy i jest ponizej żenady ale lubię dwóch aktorów z tego serialu - jeden grał śledczego w filmie o czikatiłło - stefek rea i ten drugi - ostatnio oglądałem film z nim Hyena ,polecam - neil maskell.

Co do roli żeńskiej ta cała olka roach to...to jak zobaczyłem .... :wallbash: , a było tak fajnie ;) miała u mnie branie i spier... zepsuła to ;).

Ogólnie polecam w deszczowe popołudnia jako letką sf, taką z sucharkiem i herbatą i mozna wyłączyć i dokonczyć za tydzień każdy odcinek.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

"Hyene" też ostatnio oglądałem, całkiem fajny film ale za zakończenie to bym ich rozszarpał ;)

Niel Maskel w Utopii rządził :D

 

Ok, kolejny serial, który polecam to Daredevil, nigdy nie lubiłem tego "ślepego" superbohatera ale serial ogląda się bardzo dobrze (jestem w połowie). Fajna fabuła, niezłe sceny walki. Serial powinien nawet spodobać się tym, którzy klimatu superbohaterów za bardzo nie trawią ;) Serial miał wysokie oceny i zamówiono sezon 2.

Kolejny dobry serial z logo Marvela po Agentce Carter.

 

Oglądał ktoś może Agentów Tarczy, dobre to to? Trochę dużo odcinków i nie wiem czy się zabierać. Ostatnimi czasy lubię seriale gdzie sezon to 10-13 odcinków i najlepiej, żeby nie był to wielosezonowy tasiemiec, dawno już się nie zabierałem do serialu z 22 odcinkami w sezonie.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale, no cóż, jestem lekko starożytny i w serialu np. "Sztyrlitz", Hammilton, Pusher, Wallander, Brön(most nad sundem), Strafbat, Smiersz, Likwidacja(2007), Brygada, Zona, czy Forbrydelsen wolę rozgrywkę na poziomie interlektualnym niż na poziomie...poniżej zera - od zera do...nieskonczoności w dół.

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

o matko, często mam tak, że jak czytam twoje posty to mi się od razu przypomina "Bez pół litra nie razbieriosz"

 

Teraz nie wiem czy pijesz do seriali scifi ogólnie czy do jakiegoś konkretnego. Ja tam lubię i dobry serial scifi, horror czy też jakiś sensacyjny lub kryminał. Nie skreślam żadnego gatunku. Trzeba mieć "szerokie horyzonty" ;)

 

a może w ogóle nie zaskoczyłem o co ci chodziło :)

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko tom3kb nie piję do konkretnych seriali tylko wyraziłem swój pogląd i zainteresowania konkretnymi serialami, te "komiksowe" to jakos tak do mnie nie przemawiają :D .

Dla przeciw wagi nadmienię, że np. I Zombie jest śmieszny i fajny, na wesoło ale bez idiotyzmów oczywistych, nie nalezymy do "kultury" która musi drukowac instrukcję obsługi na zapałkach ;), fajny na podstawie książki był- filary ziemii, więzy krwi - kryśka Cox ;), ... jak widzę, że serial/film ma dopisek: prod. usa to odpuszczam  :D 

 

Horyzonty mam szerokie ale nie dla sztampy chały itd/itp, jeśli kolejny serial o tym samym tylko aktorzy się zmienaja to po co...., lepiej książkę poczytać, teraz na topie mam Dreszcz 2 i ksiązki z wydawnictwa Armoryka.

Seriale u mnie na topie "od zawsze" Włatcy móch, 1000 złych uczynków i czasem moryc z pingwinów ;) :woot: :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.