Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Ignachinio  Ile zapisów masz w ich pliku? Staraj się, aby nie było ich więcej niż 10. Starsze i już do gry zbędne, przenoś do katalogu poza modem. To dla bezpieczeństwa. Oczywiście, ze przy wyłączonej grze. No i jak masz dużo szmelcu w schowkach, to się go pozbądź. Pamiętaj, że mod w zapisie pamięta wszystkie schowki, nawet na lokacjach na których aktualnie nie grasz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Możliwe, że po zakapowaniu nie da się pogadać. Ja grając skłamałem barmanowi i miałem taką sytuację jak na filmiku 8 min.

https://www.youtube.com/watch?v=Eh7gx3bIqE0&list=PLnZakEPmkuSI-fQBArTDPhH51ktdxEymB&index=7

Możesz obejrzeć trochę wcześniej, od rozmowy z Mikluchą ( 7 min ), albo jeszcze wcześniej w barze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Jak w każdym modzie, masz zadania które możesz robić na różne sposoby. Ja np. nie zrobiłem w ogóle zadania dla Sowy na jakiegoś arta. A moda skończyłem. Tylko zadania z głównego wątku musisz wykonać. Pozostałe to upiększenie moda i możliwość zarobku, oraz wyposażenia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zadanie dla Sowy jest ciekawe i długie(art dla niego jest koło stacji benzynowej w tych szponach). Tylko łatwo coś zwalić(trochę zwiedzałem lokacji tak sobie) no i w międzyczasie dostawałem info że ktoś tam coś tam(myślę sobie wtf) a to trigery od tego zadania się aktywowały po przejściu na daną mapę. I w ten o to sposób pominąłem część tego zadania, było ono nie zrozumiałe bo komunikaty od niego miałem przed w ogóle jego wzięciem. No jest trudne i łatwo się pogubić(może dla tego że kolejności się nie trzymałem). Ale je ukończyłem i dowiedziałem się że

Spoiler

mam zamiast serca artefakt.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybie pytanko :) Wyszedłem z laboratorium pod radarem. Zadanie, spotkać się z dowódca grupy szturmowej wolności i pogadać. Brak znacznika na radarze na kogokolwiek. Przy wejściu do Prypeci respowni się grupa wolności chwila walki przy życiu zostaje Floryda czy jakoś tam ale nikt nie chce ze mną gadać. Co robię nie tak? Mam na sobie pancerz Monolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pyk, kolejny mod do kolekcji. Ale od początku gdy tylko udało mi się postawić moda byłem zachwycony. Od zadziałało :) yupi. Odpalam grę, lecę lecę i jestem. Od razu cyk odpalam mapę i widzę ogrom lokacji. Jest, myślę sobie, W końcu trafiłem na mega moda dużo lokacji to przecież dużo zadań zawiłości fabuły, wycieczek coś co lubię najbardziej. Gramy.

Pierwsze rozczarowanie naszło mnie gdy doszedłem do wysypiska. Jakoś tak prosto poszło, ogólnie lokacje rodem z bildów (dolina mroku, kordon, wysypisko) jak dla mnie dramatyczne. O ile Kordon, coś tam jeszcze z tego przedsionka zony ma (choć jak dla mnie było to przedszkole parę anomalii na krzyż wszędzie ktoś kto Ci pomoże zero zagrożeń) o tyle wysypisko z lokacji gdzie zawsze trzeba było walczyć  o przetrwanie i była tylko jedna w miarę bezpieczna miejscówka przerodziło się w linową lokację gdzie w sumie nic się nie dzieje. Dolina mroku tez sztucznie napompowana tymi miejscówkami. Ogólnie zapełnienie map ludkami, questami i tak dalej było i jest na mizernym poziomie. Na cześć lokacji wcale nie trzeba wchodzić bo nic tam nie ma. Ewentualnie parę NPC z którymi i tak zagadać nie można. Dramat. Przypomniały mi się mody od ,,Zaurusa" również nie mającego nic wspólnego z modami.

Fabula też jakoś specjalnie nie powala a zadania które dają Ci wybór ale po wybraniu jednej z opcji zadanie się blokuje ewentualnie nie wiadomo co dalej bo brak znacznika jakiegokolwiek podpowiedzi również frustruje.

Także ten, jak widać mod z gatunku słabszych.

Plusy moda:

- Na pewno system umiejętności  i tworzenia przedmiotów, powiem wprost takiego bajeru nie powstydził by się nawet OP-2. Bardzo dobrze podejście do rozwoju postaci im bardziej doświadczony tym lepszy. Co prawda kłóci się to trochę z fabułą moda gdzie gracz ewidentnie jest postrzegany jako doświadczony klient ;)

- Zestaw broni co prawda, nie było tego przesadnie dużo a i u każdego handlarza dało się to zakupić to jednak było to z sensem zbalansowane i nie było sytuacji wszystko na początku.

- Wynagrodzenie za zadania, to tez fajnie zrobione, za długi quest dla Barmana dostaliśmy odpowiednią wypłatę a nie uścisk dłoni prezesa i 1000 rubelków.

Minusy moda:

- Tragiczna optymalizacja moda, myślałem, że może mój komputerek nie wyrabia ale sprawdzałem na każdych ustawieniach i nic to nie pomagało. Bagna , Wysypisko, Czerwony las przycinki na takim poziomie, że między prawdą a bogiem mod powinien w koszu natychmiast wylądować.

- Brak podpowiedzi przy niektórych misjach i zacinanie się postaci questowych. No o ile w jakimś tam pobocznym zadania na przyniesienie ogórków kiszonych za 5 rubli można rzec że jest to dopuszczalne o tyle w głównej fabule zacinanie się postaci to skandal. Nikt tego moda nie testował?

- Absolutnie puste lokacje, na których wieje nudom. Nie sztukom jest dodać 25 lokacji, sztuką jest dodać 5 ale ożywić je tak aby człowiek wracając na nią po jakimś czasie nie wiedział czego się tam spodziewać. A tu ani nowych artów, ani mutantów NPC brak. Pustki. Tak jakby ktoś to dodawał na kolanie.

- Zadania poboczne a raczej ich brak. Od takiego moda wymagało by się jednak trochę ich więcej a nie tylko parę na krzyż.

 

Mod na początku miał u mnie wysoką ocenę, chciałem dać mu nawet 6 ale po tym co zobaczyłem i przeżyłem to ocena zaczęła lecieć w dół na łeb an szyję. Słabe 3 to maks co może dostać. Bo tak naprawdę gdyby nie jakaś tam chęć dowiedzenia się jak to się kończy to mod po tym co działo się na bagnach czy wysypisku powinien już dawno lądować w koszu razem z oceną 1. Nie polecam. Chyba, że ktoś lubi się wkurzać na beznadziejna optymalizację moda i przycinania.

 

Na końcu wielkie dzięki dla @kondotier bez Ciebie i twojej cierpliwości nie udało by mi się tak szybko przejść tego moda. Dziękuje :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z tym modem aż tak źle. Ja z jego optymalizacją, zacinkami czy zwiechami nie miałem problemów.

Fakt, że na początku moda jesteśmy niedoinformowani o skutkach braku umiejętności. Np. gdybym wiedział, że części mutantów dostajemy dopiero przy posiadaniu umiejętności ich wykrawania, nie wytłukł bym mutantów na Kordonie, a zadania na Wysypisku na jego oczyszczanie brałbym pojedynczo, przy każdym zajściu. Wtedy nie byłoby pustych przebiegów. A za części miałbym kasę. Podobnie jest z pozostałymi umiejętnościami. No i zadanie na nocny wypad z Wintorezem, jest niewykonalne. Albo NPC zapomniał o złożonej propozycji, albo gdzieś na Kordonie jest Wintorez, tylko trzeba go szybko znaleźć.

Może ktoś się pokusi i zrobi jakiś przewodnik, w jakiej kolejności najlepiej je "kupować". Bo z resztą zadań nie ma problemu.

Nie dyskredytowałbym moda, tylko dlatego bo mi się nie podobał i miałem techniczne problemy. To rzecz gustu. I jestem pewien, że mod znajdzie swoich zwolenników. Mody są chimeryczne i na komputerach o podobnej "mocy", u jednego pójdą płynnie, a u drugiego będą pokazywać fochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@patryksrem jeśli grasz na oświetleniu statycznym zmień na dynamiczne, wyłącz grę żeby zapamiętało zmiany. Odpal i próbuj przejść, jakby jeszcze były wyloty to standardowo opcje graficzne w dół i rozdziałka w dół.

Ale z tego co pamiętam to ludzie mieli problem w przechodzeniu na tą lokację jak grali na statyce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tom3kb napisał:

@patryksrem jeśli grasz na oświetleniu statycznym zmień na dynamiczne, wyłącz grę żeby zapamiętało zmiany. Odpal i próbuj przejść, jakby jeszcze były wyloty to standardowo opcje graficzne w dół i rozdziałka w dół.

Ale z tego co pamiętam to ludzie mieli problem w przechodzeniu na tą lokację jak grali na statyce.

Działa!!! Dziękuję Kolego!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.