Skocz do zawartości

OP-2 (Repack - wersja samodzielna: rekomendowana instalacja)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poprawka na nieśmiertelność jest już w modzie? Czy jest związana z którymś poziomem trudności i czy wgranie np. dodatku na udźwig może na nią wpłynąć? Bo uruchomiłem grę i nie ma nieśmiertelności. Nie jestem doświadczonym graczem i chciałem się trochę przyjrzeć, a tu kicha  - świnia mnie ubiła...

Druga sprawa - kiedyś w którymś modzie widziałerm, że nieprzyjaciele są zaznaczani na czerwono. Tutaj tego nie ma, tak? A co z wyświetlaniem imion NPC-ów?

No i trochę w sprawie tłumaczenia - przy podchodzeniu do gospodarstwa przed mostem odzywa się radio i jakiś stalker narzeka na artefakty które zmieniły się w brukowce. Ja trochę znam rosyjski i wydaje mi się, że tutaj wyrażenie "arty - sztuka nietrwała" nie bardzo oddaje oryginał. Moim zdaniem powinno być: "arty - rzecz nietrwała."  Może ktoś uważać artefakty za dzieło sztuki, ale tutaj chodzi raczej o przedmioty. Oczywiście, to jest tylko moje zdanie...

Aha, no i chyba warto powiedzieć, że dodanie frazy -nointro do adresu w skrócie pomoże ominąć wszystkie filmy podczas uruchamiania moda.

Edytowane przez Odinoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@‌Odinoczka

1. Tak

2. Jest, w opcjach włącz "Identyfikacja NPC"

3. nointro to już tradycyjnie wedle uznania dla każdego. Chyba muszę zrobić poradnik początkującego.

 

@‌Hrothgar

Żadnego mega nie trzeba ściągać. Klikasz w link i następnie "Download through browser" i to tyle, jak z jandeksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odinoczka jeśli chcesz sobie włączyć nieśmiertelność to musisz dograć antyczita by @Godlike i w pliku gamedata/config/creatures/actor.ltx znaleźć sekcje [actor_immunities_gd_novice] (jeśli ustawiłeś sobie najłatwijszy tryb gry) i wszystkie wartości ustawić na 0.0. Będziesz wtedy nieśmiertelny.

Imiona NPC ustawisz w opcjach gry - indentyfikacja NPC czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Godlike Dziękuję za odpowiedzi. Poradnik dla początkującego zawsze w cenie... 

@Gatzek Zakładam, że skoro poprawka już jest, nie muszę nic dogrywać (instalowałem wersję 'repack'). Na wszelki wypadek zajrzę do  actor.ltx i upewnię się. Ustawienie na Imiona NPC znalazłem :).

Edytowane przez Odinoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie o MU.

Uruchomiłem linka z #1, otworzyła mi się strona pobierania MU, ale żadnego Download through browser  nie mam.

Mam za to trzy opcje pobierania:

1. z MEGAsync;

2. Importuj na swój dysk;

3. Pobierz przez przeglądarkę.

Ad1 - instaluje coś na komputerze.

Ad2 - wymaga rejestracji.

Ad3 - zaczyna ściągać nie pokazując gdzie.

Może dla młodszych umysłów to proste. Ale ja bym chciał wiedzieć, gdzie mi się to wpycha, a nie szukać dopiero jak mam już na komputerze. Ponadto jestem informowany, że to sesja tymczasowa i pobrane pliki wygasną po jej zakończeniu. I znów zsyłka na rejestrację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odinoczka, w poprawce Godlika nieśmiertelne są NPC questowe, a nie gracz :)

 

@kondotier - ściągasz wg punktu 3, domyślnie zapisze Ci plik na pulpicie. Za pierwszym razem też się naszukałem gdzie MU zapisuje pobrane pliki. Na 99% zatrzyma się na dłuższą chwilę, a później już 100% i masz plik na pulpicie.

Edytowane przez Gatzek
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odinoczka, w poprawce Godlika nieśmiertelne są NPC questowe, a nie gracz :)

No tak, to wyjaśnia wszystko... :) 

Pytanie : jak mają się poziomy trudności z menu OP2 do 'typowych' poziomów Soljanki zaszytych w modzie? Nie chcę za bardzo mieszać...  Mam wrażenie, że w menu moda nie idą w kolejności trudności

A co sądzisz jako tłumacz o kwestii "arty - sztuka nietrwała"?

 

Edytowane przez Odinoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie o MU.

Uruchomiłem linka z #1, otworzyła mi się strona pobierania MU, ale żadnego Download through browser  nie mam.

Mam za to trzy opcje pobierania:

1. z MEGAsync;

2. Importuj na swój dysk;

3. Pobierz przez przeglądarkę.

Ad1 - instaluje coś na komputerze.

Ad2 - wymaga rejestracji.

Ad3 - zaczyna ściągać nie pokazując gdzie.

Może dla młodszych umysłów to proste. Ale ja bym chciał wiedzieć, gdzie mi się to wpycha, a nie szukać dopiero jak mam już na komputerze. Ponadto jestem informowany, że to sesja tymczasowa i pobrane pliki wygasną po jej zakończeniu. I znów zsyłka na rejestrację.

 

 

Download through browser - 3. Pobierz przez przeglądarkę po angielsku

Czekasz aż się tam ściągnie na stronie to wtedy pokaże się w przeglądarce. Mega wykorzystuje najnowsze technologie a twórcy przeglądarek jeszcze sobie nie radzą z pokazywaniem tego ściągania w plikach pobranych.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie istotne. Skoro cichy ze swoją szybkością pobierał prawie trzy godziny, to mnie doby braknie. A czytając o problemach jakie mają już grający, moja ochota na tego moda, jest bliska zeru. :smile_pseudogigant:  Pseudogigant to ja, uśmieszek to mod.

 

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja polonizacji v.005 do pobrania stąd. To wersja pełna. Można narzucić na starą polonizację i potwierdzić zamianę plików lub użyć przy nowej instalacji. W folderze są dwie wersje polonizacji. Pierwsza to wersja na czyste, nie modyfikowane OP-2. Druga jest na wersję repack od Godlike, z wyłączonym antyczitem. Przypominam, że to wciąż beta i ciągle czekam na screeny z błędami.
Korzystającym z poprawki na zwiększenie udźwigu przypominam że po wgraniu nowej wersji polonizacji należy ręcznie podmienić plik drrr.script w katalogu gamedata / scripts na ten z poprawki na udźwig. Inaczej wasze plecaki mogą nagle wybuchnąć :)
Obie wersje polonizacji zawierają patch na limit transakcji wymiennych z handlarzami i poprawkę wyświetlania minimapy autorstwa Godlike.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.