Skocz do zawartości

FPS-y w Stalkerze (podstawki i mody)


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że większość współczesnych gier jest tak zoptymalizowana że każdy średniej klasy komp kompy wyciąga ok. 60 FPS-ów. Jak jest tak naprawdę ze Stalkerem?

Nie martwi i nie głowimy się nad tym dopóki nie zainstalujemy jakiegoś Frapsa albo Afterburnera :) i naszym oczom zaczynają ukazywać się cyferki podczas gry. 

Nie ma w sumie problemu bo gdy miodzik w naszym Stalkerze hula na cacy to po co nam dobry FPS? Ale... :devil:

Mnie zastanawia to i proszę wtajemniczonych w sprawy sprzętowe o wyjaśnienie tego tematu. 

U mnie FPS w podstawkach Stalkera to ponad 130-140 i dochodzi do 200 w bunkrze Sidora :nuke:

Jedyny poprawny FPS (ok.60) mam w Rebornie, wszędzie ustawiona synchronizacja pionowa. Moja konfiguracje sprzętową znacie i jest tutaj... https://stalkerteam.pl/topic/7232-komp-pacjenta/

Jak to jest z tymi FPS-ami w Stalkerze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu masz powyżej 500 fps. Co powoduje przegrzewanie karty graficznej (bynajmniej u mnie są piski kondensatorów gdy jestem w menu)...

Co można wrzucić do stalkera żeby mieć zajebistą wydajność na nowych sprzętach?

 

  • Wsparcie dla 4 rdzeniowych procków
  • Fix dla pionowej synchronizacji
  • Fix dla menu
  • Zaktualizowane binarki LUA

 

Więcej się niewymyśli. Wszystko zostało wykonane przez Rosjan.

Jak zbiorę więcej czasu to wrzucę "patcha" dla czystego SoC'a 1.0006...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam się tutaj.

Wkrótce planuję wymianę sprzętową na:

GTX770

intel i5-4460 3,2 GHz

8GB RAM-u

I teraz pytanie: na ile FPS-ów mogę liczyć w Cieniu Czarnobyla na takim sprzęcie mając zainstalowane dodatkowo Absolute Nature od Cromm Cruaca, Stalker Weather Overhaul i dystans wyświetlania trawy na 350 metrów, jednocześnie mając ustawione pełne dynamiczne oświetlenie i wszystko wymaksowane ( z wyjątkiem wygładzania krawędzi, którego jakoś nigdy nie dostrzegałem w żadnej grze ;) ) przy rozdzielczości 1920 na 1080?

Edytowane przez Route
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Route, nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Za dużo jest niewidomych. Jaki system, dysk SSD czy "zwykły", czy będziesz podkręcał procka i kartę? Czy system będzie systematycznie czyszczony, dyski, rejestr defragmentowane itp. To wbrew pozorom ma spore znaczenie w uzyskaniu liczby FPS-ów. Dobry sprzęt, to nie wszystko, trzeba też odpowiednio dbać o niego.

 

Edytowane przez smox
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STALKER i X-Ray Engine to jedna wielka niewiadoma.

U mnie na 
Radeon 6850 HD Series
Procesor Dual Core Intela 2.33GHz
4GB Ramu
Cień Czarnobyla z Autumn Aurora 2.1 + ENB z niego wyciągał wszędzie ładne 60fps :)
A innym na podobnym systemie będzie ścinać. STALKER to wielka niewiadoma jak już wspomniałem. Optymalizacja silnika kiedyś była tak tragiczna że nawet grać się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FPS w modach to u mnie póki co najlepiej spisują się DoppelgangER i Przestrzenna Anomalia gdzie w obu mam między 55-70 FPS. 

DoppelgangER jest jednak lepiej dopieszczony i tam mam niemal zawsze 60 FPS.

Przestrzena Anomalia dopiero na DX11 i full ustawieniach osiągnęła dobry wynik. 

Nigdy nie zwracałem na to uwagi dopiero po zainstalowaniu MSI Afterburnera widzę co dzieje się w grach z FPS-em. 

Ot takie tam rozważania. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.