Skocz do zawartości

Nie mogę wejść na Bagna


Rekomendowane odpowiedzi

Wchodząc na Bagna wywala grę do pulpitu z takim logiem - pomocy jak kto wie jak to naprawić

[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w normalny gotowy mod co jest w pobieralni i gram cały czas na oświetleniu statycznym i na średniej jakości. Wejść na bagna nie mogę już praktycznie od momentu gdy pojawiło się zadanie na zlikwidowanie plutonu wojska na bagnach, i już to zadanie i dalsze inne mam ni  wykonane. Wali mi się przez to fabuła a chciałbym grać dalej. Jak ktoś potrafi grzebać w skryptach to bardzo proszę o pomoc.

 


 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)
 

To następna wywałka po trzech sekundach jak już udało mi się wejść

Edytowane przez Elkitrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal zrobiłem tak jak mi zaproponowałeś, wszedłem na lokację bagna po emisji od strony agropromu ale to nie ma żadnej różnicy i po 2 sekundach  to;

 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)
 

Czyli dalej ten sam błąd. Jeżeli ktoś z braci STALKERÓW  ma na to radę to bardzo proszę o pomoc, inaczej będę musiał zakończyć tą fascynującą grę. Może pomóc tylko grzebanie w skryptach a ja sam z siebie jestem na to za cienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobalu przesyłam Ci zapis z mojej gry przy przejściu z Kordonu na Bagna. Na Bagnach mam do wykonania bardzo wiele zadań, między innymi spotkać się z oddziałem Ducha, wrócić do Swibłowa i zlikwidować następnie oddział wojska, odnaleźć kuriera. odnaleźć handlarza Susłowa. Będę Ci niezmiernie wdzięczny za okazaną mi pomoc.

 

 

savedgames.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety



 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)
 

stack trace:

Ten błąd już się pojawiał wcześniej, nie pamiętam czy doszliśmy do rozwiązania? Może ktoś z obecnych mi przypomni

Po drugie masz ze sobą prawie 400 kilo sprzętu. U mnie mod trzyma ledwo 30 FPS z takimi gratami. Nie możesz mieć przy sobie tak dużo rzeczy bo to skutkuje wylotami i znacznym zmniejszenie FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, totalna kiszka. Na tą chwilę nic się nie da z tym zrobić. Problem powoduje jakiś przedmiot lub NPC spawnujący się do któregoś z zadań. Niestety nie wiadomo jaki. Spawn tego przedmiotu / NPCa na Bagnach jest zapisany w sejwie od chwili wzięcia danego zadania i dokonuje się z chwilą wejścia na lokację a nie dopiero po zbliżeniu się do konkretnego miejsca. Nawet jeżeli zespawnujemy konieczne do zadań elementy, jak na przykład PDA Susłowa czy też dokumenty wojskowych to i tak gra będzie próbować te elementy tworzyć na danej lokacji bo takie polecenie ma zapisane w sejwie, by przy wejściu na Bagna zespawnować to i tamto. Całkowicie zadań zaliczyć i zapomnieć się nie da bo do ich zaliczenia konieczna jest często rozmowa, czy to z Swibłowem, Wasylim albo z Sową. Na tą chwilę jedynym wyjściem według mnie jest cofanie się w zapisach aż będzie można normalnie wejść na Bagna i powtarzanie danego fragmentu gry. Powinno to być łatwe bo przy większości zadań są autozapisy. 

W starszych wersjach solianki taki błąd powodowały źle spawnujące sie bezoary, czyli wytwory żołądków kontrolerów. Stąd i popularna w necie poprawka pliku m_controller.ltx zmieniająca zasięg działania kontrolera. Ale tu chodzi o coś innego. Gdyby to był problem z kontrolerem lub innym mutantem to wywalało by po zbliżeniu się do niego a nie przy wczytaniu lokacji. Wtedy modyfikacja zasięgu kontrolera pozwala na bezproblemowe zbliżenie się do niego i odstrzelenie. Tu problem powoduje coś co ma się dopiero zespawnować przy wejściu na lokację. A więc nie możemy tego przedmiotu / NPCa usunąć bo fizycznie w świecie gry go nie ma. Tworzy się dopiero przy wczytywaniu lokacji Bagna, a że wytworzyć się nie umie to wywala grę. Trzeba by całkowicie przerobić konstrukcję zadania a do tego trzeba by wiedzieć które z zadań wywołuje problem, później być doświadczonym skrypterem umiejącym przenieść zaliczenie danego zadania na inną lokację albo podpiąć je pod innego NPCa a na koniec się zapewne okaże że wprowadzenie danych zmian wymaga wczytania zapisu i kontynuowania gry z przed wzięcia problematycznego zadania bo stare dane wciąż mamy zapisane w sejwach. Błędne koło. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś o save od kogoś, kto nie ma problemu z wejściem? W takiej sytuacji to nie wstyd poprosić. Masz takich co zrobili wszystko, lub prawie wszystko, więc ich zapis będzie kompletny w potrzebne zadania. Zrobione i te do przodu. I wyposażenie będą mieli niezgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier jesteś naprawdę bratnią duszą a twoja podpowiedź jest chyba w tej chwili jedynym lekiem na mój problem. Bracia STALKERZY ratujcie bidaka w potrzebie, proszę Was o save po wykonanych zadaniach na bagnach, a więc, po odnalezieniu kuriera, odnalezieniu susłowa, po spotkaniu z oddziałem Ducha, po likwidacji oddziału wojska. Proszę o takiego save co bym nie musiał w najbliższej przyszłości wracać na te paskudne BAGNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gram dalej!!!!. To niezmiernie wzruszające i ujmujące za serce jaka jest na tym forum solidarność, wzajemna pomoc w potrzebie. To jest coś wspaniałego, wszystkim Wam składam serdeczne podziękowania, a Tobie kobal szczególne za przesłane sejwy. Ech, żeby tak było w naszym kraju to byli byśmy wielkim narodem i silnym państwem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.