Skocz do zawartości

Karta Graficzna


Jozio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem chce se kupić kartę graficzną http://allegro.pl/zotac-9600gt-1gb-ddr2-5-lat-gw-hdmi-nowa-em-i1384330052.html lub http://allegro.pl/super-karta-graficzna-geforce-9600gt-9600-gt-i1386297210.html i nie wiem którą bo chce zagrać w METRO 2033 proszę o pomoc dam kozaka:D :D:wodka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja osobiście mam GeForce'a 9600 GT Gainward PCX Golden Sample podkręconego Riva Tunnerem na odpowiednio: Core: 770 (standardowo 650) Shader: 1800 (standardowo 1750) Memory: 2000 (standardowo 1800) Swego czasu dałem za niego 700 zł :/ Teraz nie jest wart więcej niż 300 właśnie. Poszukaj, może trafisz na ten model, ma już fabrycznie podkręcone zegary. Po za tym metro ci na nim ruszy na 100% bo grałem w prawie max ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wyżej przytoczony GeForce 8800 ma więcej jednostek shader(96 a 9600GT ma 64) ale nie jestem w stanie stwierdzić jaki to ma rzeczywisty wpływ na wydajność. Ale z drugiej strony karty z serii 8*** są o generacje starsze wiec są jeszcze na starszym chipsecie. Ale starsze nie znaczy gorsze. Napisze ci jeszcze ze na mojej karcie Cryzis w MAX detalach chodził mi płynnie przy 25 fpsach. Ale tu jeszcze trzeba brać pod uwagę procesor i pamięci bo nie sama karta grę ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zotac.. Naprawdę nie wiem.. Nie jestem ekspertem ale dużo czytałem o kartach w których na siłę dodawano 1 giga ramu kaszaniąc wydajność całej karty. Może to nie dotyczyć akurat tego egzemplarza ale upewnić się warto. Poszperaj zanim zdecydujesz się kupić. Ja bym nie wziął bo system chłodzenia wygląda śmiesznie jak na kartę z 1 gb pamięci.. Na dodatek te GeForcy się dość mocno grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józio, ja mam 8800 GTS BFG 512Mb i napiszę Ci, że to dobra karta. Przy nie najlepszym procesorze AND Athlon 64 X2 5200+ i kombinowanej pamięci 2-1024 Geil i 1024 dołożona Kingston KVR800D2N5/1G (rozwaliłem dual) Stalker i większość modów idzie na full w 1280/1024. Myślę, że wybór karty powinien być dokonany biorąc pod uwagę pozostałe podzespoły. Napisz jaką masz konfigurację to ktoś z lepiej znających sprzęt Ci doradzi. Bardzo szanuję tutaj zdanie malakasa, poczekaj na jego opinię ale wrzuć w wątek pozostałe podzespoły. Edit: Wpisałem w Google: 8800GTS vs 9600GT Bezdyskusyjnie w necie zwycięża 8800GTS, jeżeli chcesz to poszukaj sobie wyników testów obydwu kart na gierkach - tam podają różnice w sposób jasny i to na kilku przynajmniej grach. Powtórzę jednak ponownie, wrzuć konfigurację i czekaj na malakasa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek archaiczny masz.. W sumie to jak ja zmieniałem podzespoły w swoim kompie to miałem moment że właśnie ów wyżej wymieniony pentium chodził przez jakiś czas z 9600 GT i 4 gb ramu.. W sumie w starszych grach nie było różnicy żadnej praktycznie ale nowsze tytuły dawały odczuć że wąskim gardłem kompa jest właśnie procek.. W takim wypadku nie masz co szaleć z kartą ja jestem zdania że jak na razie GeForce 8800 by ci starczył.. Ale z drugiej strony to nie jest przyszłościowa inwestycja bo jak zaczniesz rozbudowywać komp wąskim gardłem zostanie właśnie karta. No ale zaznaczyłeś że chcesz do 300 zł. Może poczekaj jeszcze na rady innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/artykuly/263381,GEFORCE-9600GT-OC-oraz-8800GT-ZILENT---Alternatywnie-od-MSI.html http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/GeForce_9600GT/GeForce_9600GT_Zotac.html http://www.hwcompare.com/graphics/compare.php?c=GeForce-8800-GTS-G80-640MB-vs-GeForce-9600-GT-1GB Zwróć uwagę na ilość pamięci kart testowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem widzę temat...Panowie karty serii 9xxx to zupełna porażka z wyjątkiem 9800GTX , lub 9800 GTX+... Co może wydawać sie dziwnym Nvidia 8800 GT to odpowiednik 9800GTX więc dyskusja nad wyborem karty w ogóle mija się z celem..Mam nadzieję ,że Jozio nie popełni błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.