Jump to content

Zestawienie Kart Graficznych


malakas

Recommended Posts

Jeżeli kogoś interesuje to można przejrzeć...

Ranking kart graficznych w postaci klasyfikacji generalnej TOP-50. Ranking aktualizowany jest średnio raz na tydzień. Bazę porównawczą stanowi n testów w grach i benchmarkach syntetycznych. Jak to działa? Algorytm wyliczający pozycję w rankingu dokonuje n[(n+1) / 2] porównań n-liczby kart graficznych, które brały udział w przynajmniej 5 testach, wraz z odwołaniami pośrednimi, gdy w danych testach nie uczestniczyły. Testy w grach mają podczas porównywania dwukrotnie większą wagę, niż testy syntetyczne. Pod uwagę brane były karty w wersji referencyjnej.

... klasyfikacja top 50....brak jeszcze ostatniej serii 7xxx od ATI

http://benchit.pl/ka...ficzne/ranking#

....................................

Skrypt 'GPH' pozwala na szybkie porównywanie układów graficznych ATi Radeon, nVidia GeForce, S3 Chrome. Oprócz skrótowej specyfikacji chipów, zestawienie pomoże ocenić m.in. teoretyczną wydajność wypełniania (fillrate), wydajność geometryczną, przepustowość pamięci (bandwidth), wydajność zmiennoprzecinkową (w GigaFlopach) - także po podkręceniu, domyślną magistralę, czy nazwę kodową danej jednostki

....parametry poszczególnych kart graficznych i ich procesory...http://www.benchmark...arator-gpu.html

wystarczy wskazać karty w wyszukiwarce i już mamy dane do porównania...

Link to comment
Share on other sites

Heh moja karta ciągle jeszcze mieści sie w rankingach ;) 26 miejsce HD4850 zawsze coś.Jak ją kupowałem 2 lata temu to była bodajże na trzecim.Powiem jedno po zmianie chłodzenia na lepsze nie zawiodła mnie w żadnej grze.Tylko GTA4 trochę jej wstawiło w tyłek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dorzucam jeszcze link do ciekawej porównywarki kart graficznych...http://www.anandtech...duct/555?vs=508. Są to testy porównawcze różnych gier i parametrów kart, ciekawa lektura przed zakupem.

Samo ustawienie nie powinno sprawiać kłopotu...

W okienku...GPU12 Product Benchmarks ...są modele kart, potem wciskamy porównaj..View Comparison...i gotowe.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda ze nie można ustawić własnych parametrów karty do porównania z innymi. Wpisał bym swoje zegary i okazało by się że jest na powiedzmy 7mym :P Standardowy GTX470 miejsce 12te, całkiem cacy. Dobrze ze nie kupiłem 480tki, różnica niewielka w porównaniu do ceny. Za to 560TI lepiej wypada w grach choć był 200zł tańszy, paranoja.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem czy taka niewielka różnica...nie liczyleś chyba , ze karta model wyższa, bedzie miala osiagi mocniejsze w 100%...jak np, w porównaniu z 590. 480 jest w zestawieniu na 5 , a to 7 oczek wyżej. :wink: Jakby ją podkręcić pewnie tez podskoczylaby o parę oczek. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Jak nie będę mógł grać komfortowo to się kupi kolejną kartę, patrząc na różnice cenowe tych 3 kart, i ich osiągi w grach... 480 jest najmocniejsza lecz gdy kupowałem 470tke różnica cenowa to aż 500zł Gdy składałem obecny komputer też brałem pod uwagę Intel i5, lecz ta niewielka różnica w grach względem AMD PhenomII x4 955 sprawiła ze 1000zł wolałem przeznaczyć na co innego. Bulić tylko za wysoki model, by mieć fps których się nie odczuje, głupota, oczywiście można by tutaj powiedzieć, droższa karta na dłużej starczy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.