Skocz do zawartości

Zestawienie Kart Graficznych


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kogoś interesuje to można przejrzeć...

Ranking kart graficznych w postaci klasyfikacji generalnej TOP-50. Ranking aktualizowany jest średnio raz na tydzień. Bazę porównawczą stanowi n testów w grach i benchmarkach syntetycznych. Jak to działa? Algorytm wyliczający pozycję w rankingu dokonuje n[(n+1) / 2] porównań n-liczby kart graficznych, które brały udział w przynajmniej 5 testach, wraz z odwołaniami pośrednimi, gdy w danych testach nie uczestniczyły. Testy w grach mają podczas porównywania dwukrotnie większą wagę, niż testy syntetyczne. Pod uwagę brane były karty w wersji referencyjnej.

... klasyfikacja top 50....brak jeszcze ostatniej serii 7xxx od ATI

http://benchit.pl/ka...ficzne/ranking#

....................................

Skrypt 'GPH' pozwala na szybkie porównywanie układów graficznych ATi Radeon, nVidia GeForce, S3 Chrome. Oprócz skrótowej specyfikacji chipów, zestawienie pomoże ocenić m.in. teoretyczną wydajność wypełniania (fillrate), wydajność geometryczną, przepustowość pamięci (bandwidth), wydajność zmiennoprzecinkową (w GigaFlopach) - także po podkręceniu, domyślną magistralę, czy nazwę kodową danej jednostki

....parametry poszczególnych kart graficznych i ich procesory...http://www.benchmark...arator-gpu.html

wystarczy wskazać karty w wyszukiwarce i już mamy dane do porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dorzucam jeszcze link do ciekawej porównywarki kart graficznych...http://www.anandtech...duct/555?vs=508. Są to testy porównawcze różnych gier i parametrów kart, ciekawa lektura przed zakupem.

Samo ustawienie nie powinno sprawiać kłopotu...

W okienku...GPU12 Product Benchmarks ...są modele kart, potem wciskamy porównaj..View Comparison...i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie można ustawić własnych parametrów karty do porównania z innymi. Wpisał bym swoje zegary i okazało by się że jest na powiedzmy 7mym :P Standardowy GTX470 miejsce 12te, całkiem cacy. Dobrze ze nie kupiłem 480tki, różnica niewielka w porównaniu do ceny. Za to 560TI lepiej wypada w grach choć był 200zł tańszy, paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będę mógł grać komfortowo to się kupi kolejną kartę, patrząc na różnice cenowe tych 3 kart, i ich osiągi w grach... 480 jest najmocniejsza lecz gdy kupowałem 470tke różnica cenowa to aż 500zł Gdy składałem obecny komputer też brałem pod uwagę Intel i5, lecz ta niewielka różnica w grach względem AMD PhenomII x4 955 sprawiła ze 1000zł wolałem przeznaczyć na co innego. Bulić tylko za wysoki model, by mieć fps których się nie odczuje, głupota, oczywiście można by tutaj powiedzieć, droższa karta na dłużej starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.