Skocz do zawartości

Koniec?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj ukończyłem główną linię soljanki gdzie z Martwego miasta przeniosło mnie na Zaton. Wiem, że dalej gra się ciągnie ale chyba nie u mnie bo utknąłem w martwym punkcie. Przeniosło mnie na Zaton ale nie wiem co dalej, zwiedziłem cały Zaton i nic. Ponoć trzeba się udać do Szewczenki ale tam tylko siedzi Arhara z Romą, sms też żadnego nie dostałem. Mało tego parę questów bardzo dużo wcześniej nie zostało wykonanych ponieważ brak mi paru przedmiotów. Główne z nich to zabicie cienia monolitu - nie mam recepty na embrion szpona śmierci potrzebnej do zrobienia embrionu monolitowca. Drugie myślę, że istotne zadanie to dostarczenie Fotografowi artefaktów, które mam + załatwienie mu transportu u Kuźniecowa. I tutaj taki problem aby załatwić mu transport potrzebna zabytkowa broń dla Kuźnia, ale ni cholery przez całą grę nie znalazłem Mausera K-98. Niby ktoś napisał temat, że dostaje się go za zlecenia na zabicie stalkera u Barmana lub Sidora, ale ja tylko dostawałem granaty za wykonanie tych zadań. I trzecie zadanie to dostarczenie Dragunowi rzadkich artefaktów chyba jest ich 10. 2 nie mam (wodotrysk,winogrono). Wszystkie te zadania być może ciągną nowe zadania za sobą nie wiem. Mam jeszcze na czipy u górnika i w sumie to tyle, a no i zadanie "ciche łowy" do którego nie mam cierpliwości zupełnie ale za to się dostaje tylko modyfikaty z tego co wiem. Wiele rzeczy nie zostało wyjaśnionych moim zdaniem. Nie ma na to wprawdzie zadań, ale co z matką Saharowa Luizą? Czemu Buusty siedzi ciągle na kordonie. Parę wątków nie zostało jakoś wyjaśnionych/zamkniętych typu zabójstwo Pantery. Miałem znaleźć zabójców w Martym mieście ale jakoś wątek się urwał albo coś mnie ominęło. Co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @Pure ja również nie znalazłem przez CAŁĄ grę Mausera K-98 (albo znalazłem i przepiłem, co jest mniej prawdopodobne:)). Proszę sobie zespałnować ów przedmiot - akurat ten możesz:052:

Koniec to będzie szybki Twojej zabawy z OP-2 jeśli będziesz tak dalej robił...Nie można porzucać/doprowadzać do niezaliczenia zadań - nawet tych, które wydają Ci się pobocznymi... Oto pierwsza zasada ukończenia modów opartych na Solance. JEŻELI jakiś quest z linii fabularnych masz niezaliczony - wróć do zapisu gdzie zadanie jest aktywne.

To co pamiętam piszę poniżej, resztę dopowiedzą koledzy lub @kobal :006:

Dlaczego Zaton jest pusty? 

Tak ma być (przynajmniej na początku) - mieszkańcy Skadowska (w tym również Fenrir) pojawią się po wykonaniu zadania dla Dimaka na tajne archiwa.

Fala mutantów: (wyjaśnienie w poście poniżej - podziękowania dla @kobala:)):

Dnia 6.07.2016 o 19:55, kobal napisał:

Odnośnie Fali Mutantów i ekipy Buustyego:

by aktywowało się to zadanie trzeba spełnić następujące warunki:

1.Znalezione izomorfy pod mózgiem w X-16. 
2.Wykonane zadanie Swibłowa "Skanery anomalii". 
3.Wykonane zadanie "Za linią wroga". 
4.Wykonane zadanie Worona na klondike artefaktów. 
5.Wykonane zadanie Buusty na aktówkę z Jupitera.

Embrion Szpona Śmierci - recepta znajduje się przy trupie Susłowa, w jego PDA. Ciało jest w kanale pod jednym z budynków w bazie CzN na Bagnach (Linia fabularna "Diamentowe czaszki")

Artefakty dla Dragunowa:

Kokon - w schowku na Radarze, 
Piaskowiec (zapomniałem nazwy artu:blush:) - w schowku Ducha w laboratorium X-10, 
Elizjum - w schowku z rzadką bronią w Lab X-18, 
Szkło - w schowku Zahara w Zapomnianym Lesie,
Upadły Anioł - w schowku Kuzniecowa na CEA-1, 
Pasożyt - daje Viking za zadanie pomocy przy wstąpieniu do frakcji,
Koral - daje Kalinin (zadanie z BTR-ami?),
Kwazar - daje Woronin za zadanie na radia,
Aksonu - Sidor (zadanie z Leszym?).

Żona Sacharowa:

Podczas przejścia tunelem kanalizacji pod Martwym Miastem, dostaniesz wiadomość od nieznanej kobiety. Sacharow wyjaśni Ci co i jak w związku z jego zaginioną podczas eksperymentu Zoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Antonie. Ja właśnie staram się wykonywać każde zadanie a te poboczne traktuje ze szczególną uwagą dając sobie spokój z główną linią. Co do Mausera to faktycznie chyba tak zrobię.

Co do bandy Buusty'ego to nie mam żadnego zlecenia u Dimaka na ów dokumenty. Przejrzałem wykonane zadania i brakuje mi "skanery anomalii" kiedy ono się zaczyna? Co do embrionu szpona to kompletnie nie kojarzę żadnych kanałów pod bazą czystego nieba ani trupa ani takiej linii "diamentowe czaszki". Jeśli chodzi o arty dla fotografa to te co wymieniłeś mam wszystkie. W pierwszym poście napisałem, których mi brakuje a w twoim nie zostały podane :P I co do żony Saharowa. Dziś kończyłem martwe miasto i uważnie czytałem smsy i archiwum rozmów. Nie było żadnej wiadomości związanej z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia fabularna "Diamentowe czaszki" zacznie się od poszukiwań Susłowa właśnie. Do tego kanału dostaniesz się przez teleport z "kantorka" handlarza. Kiedy dokładnie się zaczyna nie potrafię powiedzieć.

Co do skanerów anomalii - do Swibłowa pójdziesz z PDA, z którego on określi dla ciebie współrzędne. W zamian poprosi Cię o rozstawienie skanerów.

Wybacz, gapa ze mnie - źle zrozumiałem:blush: ale może komuś innemu lista się przyda, prawda:)? - Winogrona są w schowku Fotografa (zadanie "Ucieczka z Zony"), a Wodotrysk również u Fotografa za zadanie "Dobre uczynki".

Musisz zejść do kanałów (teleport przy szkole) inaczej nie dostaniesz wiadomości i iść nimi. W ok. 3/4 ich długości dostaniesz wiadomość. Tutaj taka mała ciekawostka - podczas mojego pierwszego przejścia tymi kanałami (do teleportu na Zaton) nie dostałem sms od Żony Sacharowa. Dopiero dużo później kiedy tam wróciłem (rozwiązywałem inne zadania), otrzymałem ów wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleport z kantorka u handlarza hmm chodzi ci o "Zimnego"? czy "Wasyla" Jeśli sobie przypominam to całą bazę zwiedziłem między innymi szukając dokumentów dla Woronina z helikoptera no ale spróbuję jeszcze raz. Nie rozumiem natomiast z tymi skanerami. Mam pójść z tym PDA, który znajdę przy tym Susłanie?

A no widzisz to tak jak u mnie z tą żoną Sacharowa. Wczytywałem nawet 2 razy zapis gdy szedłem do kanałów i ani razu nie było sms'a, dziwne... No nic może będzie tak jak u ciebie, że w późniejszym stadium gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zadanie na odnalezienie Susłowa (nie pamiętam kto je daje niestety:unsure:) - inaczej nie znajdziesz teleportu. Szukaj budynku z zakrytym kratownicą i blachą kanałem samochodowym.

Swibłowowi zaniesiesz PDA, ale nie od Susłowa. Też nie pamiętam od kogo  - wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By na Zatonie zaczęło się coś dziać trzeba rozpocząć linię fabularną Poszukiwanie egzoszkieletu Czarnego Doktora. W sumie musiałeś ją już zacząć skoro byłeś u Dimaka we wschodniej Prypeci. Ale mniejsza z tym.

Zaczyna sie wszystko od znalezienia trzech podręczników dla Sacharowa w labach. Sacharow po nagrode kieruje nas do Wilka. Ten wspomina o fikuśnym pancerzu w schowku na Magazynach. Dalej trafiamy do Fanata, Krzyża, szukamy schowka Krzyża w X-16. Tam znajdujemy wiadomość od Ariadny. Spotykamy się z Arioadną na Bagnach, bierzemy zlecenie na lekarstwo dla jej ojca i dostajemy przejście do Wschodniej Prypeci. Znajdujemy składniki lekarstwa, wracamy dowiadujemy się o porwaniu Ariadny. Wracamy do Dimaka, dostajemy przejście na Jupiter i przy okazji zadanie na archiwa. I tak dalej...

Odnośnie Susłowa to jest handlarz z Clear Sky. Przypomnij sobie gdzie w Czystym Niebie był kantorek handlarza na ich bazie. A związane z nim zadanie daje chyba Kotobehemot. On też nas kieruje smsami podczas poszukiwań zwłok. Kotobehemot albo ten stalker z Prypeci powiązany ze schematami Zbrojmistrza, nie pamiętam jak się nazywał...

Tyle bo musze już biec do pracy :( 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam to z tym uganianiem się za schowkiem z egzą czarnego doka, mam ją i wszystko było tak jak mówisz. U Dikama też brałem pare zleceń nie pamiętam jakich, ale z 3 zadania były. Na pewno na magnetowid. Z Susłowem i tym Kotobehemotem jest jakiś problem. Będąc na ich bazie i sprawdzając swoje kontakty nie widnieje nawet taki npc. Obydwu tam nie ma :< Obejrzałem jeden z poradników na to zadanie i gość idzie odebrać nagrodę do Swibłowa. I moje takie głupie pytanie czy Swibłow i Susłow to ten sam? xD Jeśli tak to u Swibłowa nie mam żadnego dialogu. Kotobehemota w ogóle nie kojarze i nie wiem gdzie go szukać.

P.S. W barze też nie ma kotobehemota

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy od SAMEGO początku:
Czy przeszukałeś zwłoki żołnierza pod przepustem drogi na Kordonie? Pytam w związku z brakiem Kotobehemota w Barze...

Linia fabularna "Kryształowe czaszki" rozpoczyna się od otrzymania wiadomości od Kotobehemota, zaraz po otrzymaniu zadania od Fenrira na jego leżę w Limańsku. Jeśli na Skadowsku nie ma nikogo to nie mogłeś rozpocząć również ani fabuły "Snajpera", ani tym bardziej fabuły "Kryształowych Czaszek".

Jeśli masz już Egzę Czarnego Doktora, to również musiałeś oddać trzy części archiwum Dimakowi - WTEDY pojawią się również "mieszkańcy" Skadowska. 

POWTÓRZĘ jeszcze raz - Susłow jest TRUPEM. JEGO CIAŁO leży na zakręcie kanału (na schodach przy drzwiach) pod budynkiem handlarza na bazie CzN. Dostaniesz się tam TYLKO WTEDY gdy zaczniesz linię fabularną "Kryształowe Czaszki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, którego żołnierza. Pamiętam coś, że na samiutkim początku gry gdy szedłem na atp w kordonie gdzieś za tym małym mostkiem pojawił się jakiś gość ze snajperką chyba i strzelał do mnie. Ja go wtedy zupełnie zignorowałem byłem pewny że to jakiś wojskowy się przybłędał. Czy to właśnie o niego ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trup żołnierza pod przepustem drogi miał przy sobie PDA - wziąłeś je?

KRÓTKO: Jeśli zignorowałeś żołnierza (snajpera) który strzelał do Ciebie i NIE ZABIŁEŚ go oraz nie przeszukałeś to możesz zapomnieć o liniach fabularnych w których bierze udział Fenrir (dziwne że w ogóle ukończyłeś główne linie fabularne Solanki, ponieważ PDA uruchamia jedną z nich - mianowicie "Poszukiwanie zaginionej ekspedycji"). 

Zabiłeś snajpera i przeszukałeś? Czy jest w ogóle szansa że on tam ciągle biega? Wystarczy żeby mutanty go dopadły a wtedy jego ciało wraz z zawartością bezpowrotnie znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument  PDA przy trupie żołnierza, który leży pod przepustem drogi -  voen document     voen_pda

Dokument, PDA snajpera -  new document sniper   pda_padlikova 

Zespałnuj oba dokumenty oba PDA i napisz czy dostałeś jakąś wiadomość lub nowe zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dostałem, jest tylko wiadomość jakaś z "krzaczkami" która prawdopodobnie oznacza złą wpisaną komende.

P.S. zapomniałeś o "_" między wyrazami :D zespawniło się "dokumenty od zwierza" (mowa jest o duchu w nich) i drugi to notatka wojskowego (pisze tylko, że zaplamiona krwią)

Brak aktualizacji zadań

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... Stał się jakiś cud. Poszedłem z ciekawości na kordon pod ten przepust i ku mojemu zdziwieniu snajper zaczął strzelać :O Ale... jakim cudem się pojawił? skoro przez prawie pół roku gry go tam nie było. A pamietam że na samym początku gry strzelał do mnie dokładnie to kojarzę. Nie wiem co tutaj teraz zaszło ale normalnie mam banana na mordzie :D Zebrałem z niego PDA i aktualizowało się zadanie na zlalezienie Fenrira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anton Gorodecki napisał:

Czy jest w ogóle szansa że on tam ciągle biega? 

Nie mogę uwierzyć że cały czas tam był :047: i czekał cierpliwie na Ciebie aż go beznamiętnie sprzątniesz:uzi: 

W każdym bądź razie jeden problem rozwiązaliśmy. Po znalezieniu schowka na Kamazie daj znać czy Kotobehemot pojawił na "sławetnym" zapleczu.

Nie odpowiedziałeś mi czy oddałeś Dimakowi archiwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nigdy go tam nie było. Kiedy on sie dokładnie pojawia? Gdy się weźnie dokumenty z trupa? czy wejdzie pod most? Bo ja poszedłem na kordon z zespawnionymi dokumentami które dawałeś wyżej. Może dzięki temu się pojawił :P Ale w sumie to też dziwne bo na początku gry przecież też był. Nie wiem jajca się tu jakieś dzieją. Co do archiwów Dimaka. Konkretnie to nie kojarze na czym polegało zadanie, ale wykonywałem sporo dla niego. Gdybyś bardziej przybliżył to zadanie to byłbym w stanie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.