Skocz do zawartości

Uciążliwe takie coś.


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy przeglądaniu jakichś stron netu, też Wam wyskakuje taka jakby reklama lub propozycja, o treści informującej o nas, jakie to mamy szczęście. To brzmi mniej więcej tak: "Witaj użytkowniku. Zostałeś szczęśliwie wylosowany i takie tam pierdołki. Tu screen:

Zrzut ekranu 2016-12-21 21.00.38.png

 

Czy ktoś ma takie upierdliwe coś? Jak się tego pozbyć? Bez akceptacji, oczywiście.

I jeszcze pokazuje niekiedy się to:

 

Zrzut ekranu 2016-12-21 08.45.59.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dużym ułatwieniem jest program którego używam od dawna i co ważne od niedawna jest darmowy :)

Nie wiem czy znasz jest to malutki program  AD Muncher.
Nic w nim nie ustawiam wystarczy instalacja na zasadzie dalej dalej. 
Polecam pobieranie programu z linków bezpośrednich lub prosto ze strony producenta.

Snap9.jpg

Trzeba jednak pamiętać, że niektóre strony będą zwracać uwagę na włączony program antyspamowy.
Dodatkowo używam jeszcze Adblock Plus który znajduje się w Operze i innych przeglądarkach.  

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, metek58 napisał:

Mam płatnego Nortona, więc chyba przypilnowałby takich rzeczy.

Optymista z Ciebie :D

Pobierz AdwCleaner, uruchom go i przeskanuj nim komputer. Powinien wszystkie niepotrzebne rzeczy pousuwać.

http://www.programosy.pl/program,adwcleaner.html

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, metek58 napisał:

Przeczyściłem ciasteczka (całkiem o nich zapomniałem) i zobaczymy. Przeskanuję jeszcze antywirusem (dogłębnie) system i powinno być cacucho. Nie wiedziałem, że nabywając Nortona, trzeba być optymistą. :D Czy to tak zły program?

Niestety twórcy antywirusów przestali nadążać za twórcami wirusów. Antywirusy też nie ruszają programów które są instalowane w teorii dobrowolnie(np. w instalatorze pojawia się opcja czy chcesz zainstalować jakiegoś śmiecia która jest domyślnie zaznaczona). AdwCleaner może pomóc. Zazwyczaj takie badziewia instalują się jako dodatek do przeglądarki ale to nic pewnego.

Jedynym antywirusem które ma największą skuteczność jest rozum użytkownika. Pobieranie wszystkiego z sprawdzonych stron a mniej pewne rzeczy można odpalać np. korzystając sandboxa Avasta czy Sandboxie(nie daje to 100% pewności ale większość prostych śmieciarzy zablokuje). 

Leczenie tego adblockami nie ma żadnego sensu bo okna będą dalej się pojawiały tylko będą puste. Mogą też się nie pojawiać ale skrypty wstrzyknięte do strony będą powodować masę problemów.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne trzy grosze.

Moim zdaniem przy dzisiejszej konstrukcji Internetu nie da się uniknąć wszelkiego rodzaju zagrożeń.
Jak pisał @portals przede wszystkim najważniejszy jest rozsądek.
Parę rozwiązań które stosuję u siebie:

1. Antywirus z zaporą internetową zawsze mam ustawioną opcję zapory na Interaktywną
2. Pobieranie plików z linków bezpośrednich lub ze strony producenta
3. Podczas instalacji dokładne czytanie opcji w okienkach
4. Dodatkowy program do blokowania wyskakujących reklam jako profilaktyka jak opisany w moim poście powyżej  darmowy Ad Muncher
5. Używanie wtyczek zainstalowanych w przeglądarkach np. jak Adblock Plus  ale też jako profilaktyka

Nie twierdzę,  że jest to 100% bezpieczeństwa ale u mnie się sprawdza od dawna i rzadko mam problemy chyba, że na własne życzenie ;)    

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.