Jump to content
Anton Gorodecki

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl [Zew Czarnobyla,CoC] Błędy polonizacji

Recommended Posts

Znalazlem kolejny komunikat.

ss_admin_12-28-16_17-50-32_(k00_marsh).jpg

Ludzie, obserwuje wlasnie jak jajogłowy strzela do pijawki na Wielkich Bagnach, na ...

Sorry za brak polskich znakow ale cos się z klawiatura porobilo. Żeby nie było... Na forum jest auto korekta.

19 godzin temu, Jacek napisał:

Ludzie, obserwuje wlasnie jak jajogłowy strzela do pijawki na Wielkich Bagnach, na ...

Według mnie to jest dobrze "Na wielkich bagnach" czyli lokacja a po przecinku "na południe od przepompowni" czyli podaje dokładne miejsce. Bynajmniej tak mi się zdaje ;)

Chodząc po bagnach pojawiła się wiadomość od bandytów "Hej ty pomóż nam,jesteśmy ostrzeliwani..." i tu moje pytanie, czy to błąd spolszczenia czy frakcje mogą nas prosić o pomoc? (pomijam to że jesteśmy we wrogich relacjach).

@kondotier dziękuje za czujność, poprawiłem po sygnale od kolegi @m4emka

3 godziny temu, kondotier napisał:

I pytanie, czy znaki apostrofu ' treść ' dajesz specjalnie zamiast cudzysłowu "treść" ? Trochę dziwnie to wygląda.

Tak, zamiast cudzysłowów umieszczam apostrofy.

@blablabla- w oryginale jest : 'Yo, help us out!....'. Niekoniecznie wiadomość musi być kierowana do GG - może jest to 'ogólny' kanał gdzie wszyscy mogą to usłyszeć, prawda? Zostaje jak jest.

Też się nad tym zastanawiałem, ale stalkerzy prowadzą między sobą konwersacje więc raczej na pewno ta wiadomość nie jest kierowana do GG, tylko do kogokolwiek.

Powinno być "Zestawy naprawcze oraz rusznikarskie" ponieważ rusznikarze nie naprawiają kombinezonów a tylko broń. Można też słowo "Rusznikarze" zastąpić słowem "Mechanicy" i też będzie pasowało.

xrEngine 27-12-2016 20-05-30-616.png

Rusznikarze naprawiają wszystko, ale dopiero po dostarczeniu im kompletu narzędzi. Zestawy do samodzielnej naprawy, nie pozwalają na naprawę zbyt zniszczonych - mniej niż trzy kreski i nie całkowicie, bo tylko do dwóch kresek. Powyżej dwóch, tylko rusznikarze.

Ponieważ są oddzielne zestawy dla kombinezonów i dla broni, to zdanie raczej powinno na początku wyglądać tak: " Indywidualne zestawy rusznikarskie i naprawcze kombinezonów, pozwalają na częściową naprawę, w szczególności.... itd".

Można by to jeszcze rozwinąć, ale w "złotych myślach" to nie ma sensu. Mało kto je czyta, a i tak trzeba to zrobić praktycznie, aby nabrać wprawy.

Zadanie- żart. Kto nie chce wiedzieć z wyprzedzeniem, nie czyta.

Spoiler

Wujek Jar i Aszot, odsyłają nas bez końca jeden do drugiego. Dopiero wzięcie opcji "nie byłem w stanie zrobić tego zadania", daje jego zaliczenie i informację o żarciku. Aszot oczywiście, jest też na Janowie.

ss_administrator_12-29-16_23-52-55_(jupiter).jpg

ss_administrator_01-01-17_12-48-16_(zaton).jpg

ss_administrator_01-01-17_14-23-43_(jupiter_underground).jpgss_administrator_01-01-17_14-25-58_(jupiter_underground).jpg

Jestem na rozdrożu i mam dylemacik. Poganiać jeszcze po Strefie, czy iść od razu na CEA, najkrótszą drogą. Jutro podejmę "męską' decyzję.

I zastanawiam się nad tym "Ty", jako nazwa GG. Jeśli już taki skrót myślowy, to mnie by bardziej pasowało "Ja" lub nawet "JA"

To co zamiast nieważne wstawić "Bywaj"?

Zarówno w angielskiej jaki i rosyjskiej wersji jest Gracz (co według mnie trochę razi brakiem imersji). Zostawiłbym zwrot "Ty", chyba że więcej osób, oprócz Szanownego skłania się ku opcji "Ja"?

Może być Bywaj, Na razie, Do zaś i temu podobne. Tylko jak to wyjdzie przy innych dialogach. Chyba że jest oddzielne dla "kompanów" i do innych dialogów np. na branie zadań.

A co do Ty i Ja, niech się wypowie reszta. Napisałem o moim odbiorze imersyjnym. Dla innych może to być obojętne.

Nie pierwszy i nie ostatni błąd autorów modów, zapominających zmienić tekstury zgodnie z opisem. Mieliśmy już radiotelefon z wyglądem latarki.

Może ktoś z naszych moderów potrafi podmienić teksturę itemu, tak aby pasowało do opisu? A tej radiolatarce, bo radiotelefon nie ma znaczenia użytkowego, proponuję dać nazwę Zepsuta latarka. Wtedy i ta cena 1 ru, będzie miała uzasadnienie.

Może ktoś z naszych moderów potrafi podmienić teksturę itemu, tak aby pasowało do opisu?

Dało by się bez problemu, tyle że trzeba wtedy by było zmienić model i zmienić współrzędne spawnu bo jak widać dokumenty te leżą w takim miejscu w którym otwarty laptop (bo tylko taki model jest dostępny) się nie zmieści. Lepiej zmienić w tekście notebook na dokumenty.

Dzięki koledze @Ranger801 radiotelefon wygląda teraz w końcu jak radiotelefon, a nie jak latarka czołowa:rolleyes: Opis zaczerpnąłem z wiki. Być może wyda wam się to śmieszne ale TEAM EPIC od 4 paczy nie mogło sobie z tym poradzić... Dzięki jeszcze raz @Ranger801:) 

H1u0Duf.jpg

BTW - jeśli będziecie rozmawiali z przedstawicielem Świadomości-Z w WarLabie to proszę o info czy w czasie rozmowy wyświetlały wam się w ramce dialogowej napisy. 

Jeszcze jeden screen

ss_administrator_01-03-17_19-41-07_(l13_generators).jpg

I takie coś. Podczas rozmowy z przedstawicielem, miałem tylko moje pytania do niego. Natomiast nie miałem wyświetlanego tego, co on mówi.

Mam w związku z tym pytanie - może raczej do Rangersa801 - czy jest możliwość podmiany tych plików dźwiękowych po angielsku, na pliki z podstawki po polsku?