Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

elex.jpg

Elex trafił dziś do sklepów w wersjach na PC, PS4 i Xbox One. Produkcja Piranha Bytes oferuje połączenie klimatów fantasy i science-fiction, jednocześnie zawierając elementy charakterystyczne dla produkcji niemieckiego studia. Polskim dystrybutorem gry jest CDP.

Elex to gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic - studio Piranha Bytes. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracz trafia do świata, w którym czekają na niego intrygujące postacie, zmutowane stworzenia, trudne decyzje i mnóstwo wartkiej akcji. Elex został zlokalizowany na każdej platformie - PC, PS4 i Xbox One. Wśród aktorów, którzy użyczą swych głosów na potrzeby gry, nie zabraknie tych doskonale znanych z serii Gothic (i nie tylko). Będzie można usłyszeć między innymi takich aktorów, jak: Artur Dziurman, Zbigniew Konopka, Jarosław Boberek, Mirosław Zbrojewicz, Adam Bauman, Piotr Zelt, Piotr Bąk. Od mieczy i toporów po łuki, kusze i harpuny, Elex oferuje szeroki zestaw broni. Złap za shotguna, strzelbę plazmową lub miotacz ognia - istnieje broń i styl walki dla każdego wojownika. Później znajdź kompana, wybierz frakcję i wpłyń na losy świata - w ELEX-ie każdy wybór wpływa na przyszłość Twojej gry.

Źródło: http://gry.interia.pl/newsy/news-dzis-premiera-elexa-nowej-gry-tworcow-gothica,nId,2453688

• Dodatnia 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli to gra zrobiona przez studio Piranha Bytes, to jako fan Gothica, muszę w nią zagrać:)

Na komputerze nie mam szans, więc zagram na Xbox One, tylko za jakiś czas. Poczekam jak naprawią większe niedociągnięcia, no i jak trochę stanieje.

Gameplay PL - 

Dodano: 

Zmiana decyzji - nie będę czekał:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gothic, same ochy i achy miałem gdy za młodego się zagrywałem po X razy każdą część. Jeśli to PB robiła to będę w niebie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piszą i mówią, że to kolejny Gothic. To Piranha, więc nic dziwnego, oni przecież robią jedną grę. Ze wszystkimi plusami i minusami tego stanu rzeczy, włącznie z tragiczną ilością bugów na premierę :) 

Ja bym tam na Waszym miejscu, jeśli chodzi o wersję pecetową, poczekał np. na jesienne wyprzedaże. Za miesiąc pewnie wystartuje ta na Steam, to i Elex się na nią załapie. Obecnie najtańsza będzie wersja pudełkowa (nie wiem czy w środku płyta, czy tylko kod?), warto popatrzeć po tanich marketach. Taniej niż w Media Expercie nie znalazłem: https://www.mediaexpert.pl/gry-pc/gra-pc-elex,id-910116

• Dodatnia 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Sierioża napisał:

Ja bym tam na Waszym miejscu, jeśli chodzi o wersję pecetową, poczekał np. na jesienne wyprzedaże.

@Sierioża, ja napisałem tylko, że nie będę czekał. O kupowaniu nic nie pisałem:)

• Dodatnia 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, gram w Elexa:) Trochę byłem w strachu, czy w ogóle gra będzie działać na moim kompie, ale spoko. Działa i to nawet na średnich ustawieniach. Co do samej rozgrywki, to trochę za wcześnie na jakieś opinie. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

ELEX 2017-10-20 11-49-00-89.jpg

ELEX 2017-10-20 12-28-45-65.jpg

• Dodatnia 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pora coś więcej napisać o grze. Krótko mówiąc REWELACJA (dla mnie oczywiście). Przebrnąłem przez trudny początek, gdzie nawet najmniejsze mutanty potrafiły zabić mnie kilkoma ugryzieniami. Rozbudowałem postać, zdobyłem lepsze uzbrojenie, znalazłem towarzyszy i teraz rządzę. Co prawda nie do końca, bo dalej omijam szerokim łukiem większe mutanty, i grupy groźniejszych ludzi. 

Gra nie ustrzegła się jednak błędów w tłumaczeniu. Mam jednak nadzieję, że poprawią to w kolejnych patchach.

ELEX 2017-10-26 21-57-57-42.jpg

ELEX 2017-10-26 22-04-50-20.jpg

ELEX 2017-10-26 22-15-28-18.jpg

ELEX 2017-10-26 22-17-54-06.jpg

• Dodatnia 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@smox Poprawność języka pewnie tak, ale z tym, że niektóre dialogi są po prostu źle napisane już niewiele zrobią ;)

Patrząc po ciuchach, wybrałeś chyba Berserków? 

Cholera, zaczynam zazdrościć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To pancerz myśliwego. Jeszcze nie zdecydowałem do kogo dołączę. Można współpracować ze wszystkimi trzema frakcjami, zanim dołączy się do którejś. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta