Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem.


Meandros

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Stalkerzy!

 

Przychodzę do Was z pewnym problemem, a mianowicie nie odpala mi się CoC z zainstalowanym patch'em 1.4 i polonizacją z tego serwera. Gdy wyskakuje mi to okienko "S.T.A.L.K.E.R Call of Chernobyl" (no w każdym razie wiadomo o co chodzi) to czekam, czekam, czekam i czekam a gdy najadę kursorem na okienko kręci mi się takie kółeczko tak jak przy "braku odpowiedzi" no i rzeczywiście jest brak odpowiedzi, bowiem gdy naciskam na okienko wyskakuje mi brak odpowiedzi, następnie "zakończ proces". Czy ktoś mógłby mi pomóc? Dodam jeszcze, że podczas wkładania do foldera z CoC'iem foldera z patch'em, wybrałem przy tamtych pliczkach opcję "kopiuj i zamień" (nie wiem, czy dobrze zrobiłem). W każdym bądź razie, jeszcze raz prosiłbym o pomoc w rozwikłaniu tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ja postanowiłem zagrać w CoC'a po obejrzeniu poradnika u Makler'a, więc zrobiłem wszystko to co on nie sprawdzając przed tem, czy CoC bez spolszczenia mi szedł. Sprawdzę to. Co do odpalenia CoC'a bezpośrednio z silnika, chodzi o odpalenie CoC'a bezpośrednio z folderu w którym owy się znajduje, tak? (Nie przenosiłem go nigdzie). Spróbuję bez spolszczenia odpalić CoC'a, jeśli odpali to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meandros Odpalenie gry z silnika: Wchodzisz do folderu ,,bin'' w CoC, klikasz prawym na ,,xrEngine", najeżdżasz na ,,Wyślij do" i dajesz ,,Pulpit (utwórz skrót)". Potem klikasz prawym na utworzony skrót, dajesz ,,Właściwości" i w parametrze ,,Rozpocznij w" usuwasz ostatnią frazę, ja mam to tak:

"D:\Gry\Programy i Modyfikacje do Gier\Call of Chernobyl 1.4.22\CoC\bin" 

                                                |

                                                |

                                                |

                                               ▼

"D:\Gry\Programy i Modyfikacje do Gier\Call of Chernobyl 1.4.22\CoC"

(masz usunąć ,,\bin")

Szczegółowa instrukcja (robiona na szybko):

Spoiler

 

instrukcja 1.png

instrukcja 2.png

instrukcja 3.png

instrukcja 4.png

instrukcja 5.png

 

Potem tylko uruchamiasz przez administratora.

Edytowane przez czynnywulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, podczas gdy spróbowałem odpalić grę z silnika (z spolszczeniem) dalej miałem brak odpowiedzi na tym okienku które załączam. Potem spróbowałem bez spolszczenia i to samo. Tak u mnie wygląda ta linijka we właściwościach pliku po usunięciu "\bin": "D:\Call of Chernobyl\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl". 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że próbowałeś ponownej instalacji. Jakie masz parametry komputera? Z jakiej strony pobierałeś CoC i patch? Tak teraz patrzyłem, jak odpalam CoC i włącza mi się to okienko początkowe to po najechaniu też mam to kółeczko niebieskie, tylko nie robię z tym nic, a czekam i po chwili normalnie się gra odpala.

Edytowane przez czynnywulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam dosyć słaby, a oto parametry:

Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 220 2.80GHz.

System: 32-bitowy

RAM: 3GB

Grafika: AMD Radeon 6450 HD.

CoC'a i patch'a pobrałem z moddb tak jak jest w poradniku do instalacji na forum. I nie, nie próbowałem ponownej instalacji. Gdy zauważyłem, że gra mi się nie włącza po kilku minutach, postanowiłem wyłączyć to i przyszedłem na forum. Póki co, niczego nie reinstalowałem.

Edytowane przez Meandros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meandros wiesz już co masz zrobić, działaj i napisz co się urodziło. Będziemy pomagać dalej.

Jeśli chodzi o brak wpisów w rejestrze od Zewu to pojawia się wtedy okno z informacją. Ale @Chlebczarow podsunął mi pewien pomysł - @Meandros jaki system operacyjny masz zainstalowany na swoim PieCu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meandros  - Gwoli wyjaśnienia uruchamiania bezpośrednio z silnika. Nie robisz nic takiego co zaproponował @czynnywulkan, a tylko otwierasz katalog bin i robisz dwuklik na pliku silnika.

I zapamiętaj, że zawsze  wypakowujemy tym czym spakowano.

Mało masz pamięci RAM, ale możesz się trochę wspomóc, zwiększając plik wymiany. Ale bez przesady, bo on zbyt duży, powoduje spowolnienie ładowania savów.

Na forum masz temat w którym są wyszczególnione wszystkie VC++, które trzeba mieć zainstalowane, aby nie mieć problemu z modami. A i reszta wartości kompa, nie pozwoli Ci na płynną grę modami, zawierającymi ulepszenia teksturowe. Radzę raczej szukać starszych modów, jeszcze nie "ulepszonych". A jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dać sobie z tym modem spokój. Bardzo dziękuję tym, którzy wyrazili chęć pomocy :), mimo Waszej pomocy, i tak daję sobie z tym spokój, bo to za dużo jak na moją główkę. Mam do Was pytanko, a mianowicie czy znacie jakieś starsze i ciekawe mody do CoP? Najlepiej, jakby było do nich możliwe spolszczenie. Jeszcze raz chcę Wam podziękować. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche bez sensu żeby po raz 50 polecać znowu te same mody. Masz na górze forum dział, a w nim najlepsze mody 2017 czy drugi z najlepszymi modami w ogóle wg użytkowników forum. Zajrzyj. 

Przejrzyj sobie dział z modami Pl do Zewu, na coś są opisy w pierwszych postach ;) wypróbuj co cię interesuje, a na kilku ostatnich stronach pewnie znajdziesz opinie tych co moda przeszli. Może ci się też przydać. :)

https://stalkerteam.pl/topic/8918-ranking-modów-stalker-team/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.