Jump to content

Problem z odpalaniem.


Meandros
 Share

Recommended Posts

Czołem Stalkerzy!

 

Przychodzę do Was z pewnym problemem, a mianowicie nie odpala mi się CoC z zainstalowanym patch'em 1.4 i polonizacją z tego serwera. Gdy wyskakuje mi to okienko "S.T.A.L.K.E.R Call of Chernobyl" (no w każdym razie wiadomo o co chodzi) to czekam, czekam, czekam i czekam a gdy najadę kursorem na okienko kręci mi się takie kółeczko tak jak przy "braku odpowiedzi" no i rzeczywiście jest brak odpowiedzi, bowiem gdy naciskam na okienko wyskakuje mi brak odpowiedzi, następnie "zakończ proces". Czy ktoś mógłby mi pomóc? Dodam jeszcze, że podczas wkładania do foldera z CoC'iem foldera z patch'em, wybrałem przy tamtych pliczkach opcję "kopiuj i zamień" (nie wiem, czy dobrze zrobiłem). W każdym bądź razie, jeszcze raz prosiłbym o pomoc w rozwikłaniu tego problemu. 

Link to comment
Share on other sites

@kondotier ja postanowiłem zagrać w CoC'a po obejrzeniu poradnika u Makler'a, więc zrobiłem wszystko to co on nie sprawdzając przed tem, czy CoC bez spolszczenia mi szedł. Sprawdzę to. Co do odpalenia CoC'a bezpośrednio z silnika, chodzi o odpalenie CoC'a bezpośrednio z folderu w którym owy się znajduje, tak? (Nie przenosiłem go nigdzie). Spróbuję bez spolszczenia odpalić CoC'a, jeśli odpali to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

@Meandros Odpalenie gry z silnika: Wchodzisz do folderu ,,bin'' w CoC, klikasz prawym na ,,xrEngine", najeżdżasz na ,,Wyślij do" i dajesz ,,Pulpit (utwórz skrót)". Potem klikasz prawym na utworzony skrót, dajesz ,,Właściwości" i w parametrze ,,Rozpocznij w" usuwasz ostatnią frazę, ja mam to tak:

"D:\Gry\Programy i Modyfikacje do Gier\Call of Chernobyl 1.4.22\CoC\bin" 

                                                |

                                                |

                                                |

                                               ▼

"D:\Gry\Programy i Modyfikacje do Gier\Call of Chernobyl 1.4.22\CoC"

(masz usunąć ,,\bin")

Szczegółowa instrukcja (robiona na szybko):

Spoiler

 

instrukcja 1.png

instrukcja 2.png

instrukcja 3.png

instrukcja 4.png

instrukcja 5.png

 

Potem tylko uruchamiasz przez administratora.

Edited by czynnywulkan
Link to comment
Share on other sites

A więc tak, podczas gdy spróbowałem odpalić grę z silnika (z spolszczeniem) dalej miałem brak odpowiedzi na tym okienku które załączam. Potem spróbowałem bez spolszczenia i to samo. Tak u mnie wygląda ta linijka we właściwościach pliku po usunięciu "\bin": "D:\Call of Chernobyl\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl". 

Przechwytywanie.PNG

Link to comment
Share on other sites

Zakładam, że próbowałeś ponownej instalacji. Jakie masz parametry komputera? Z jakiej strony pobierałeś CoC i patch? Tak teraz patrzyłem, jak odpalam CoC i włącza mi się to okienko początkowe to po najechaniu też mam to kółeczko niebieskie, tylko nie robię z tym nic, a czekam i po chwili normalnie się gra odpala.

Edited by czynnywulkan
Link to comment
Share on other sites

Komputer mam dosyć słaby, a oto parametry:

Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 220 2.80GHz.

System: 32-bitowy

RAM: 3GB

Grafika: AMD Radeon 6450 HD.

CoC'a i patch'a pobrałem z moddb tak jak jest w poradniku do instalacji na forum. I nie, nie próbowałem ponownej instalacji. Gdy zauważyłem, że gra mi się nie włącza po kilku minutach, postanowiłem wyłączyć to i przyszedłem na forum. Póki co, niczego nie reinstalowałem.

Edited by Meandros
Link to comment
Share on other sites

@Meandros  - Gwoli wyjaśnienia uruchamiania bezpośrednio z silnika. Nie robisz nic takiego co zaproponował @czynnywulkan, a tylko otwierasz katalog bin i robisz dwuklik na pliku silnika.

I zapamiętaj, że zawsze  wypakowujemy tym czym spakowano.

Mało masz pamięci RAM, ale możesz się trochę wspomóc, zwiększając plik wymiany. Ale bez przesady, bo on zbyt duży, powoduje spowolnienie ładowania savów.

Na forum masz temat w którym są wyszczególnione wszystkie VC++, które trzeba mieć zainstalowane, aby nie mieć problemu z modami. A i reszta wartości kompa, nie pozwoli Ci na płynną grę modami, zawierającymi ulepszenia teksturowe. Radzę raczej szukać starszych modów, jeszcze nie "ulepszonych". A jest ich sporo.

Link to comment
Share on other sites

Postanowiłem dać sobie z tym modem spokój. Bardzo dziękuję tym, którzy wyrazili chęć pomocy :), mimo Waszej pomocy, i tak daję sobie z tym spokój, bo to za dużo jak na moją główkę. Mam do Was pytanko, a mianowicie czy znacie jakieś starsze i ciekawe mody do CoP? Najlepiej, jakby było do nich możliwe spolszczenie. Jeszcze raz chcę Wam podziękować. :) 

Link to comment
Share on other sites

Troche bez sensu żeby po raz 50 polecać znowu te same mody. Masz na górze forum dział, a w nim najlepsze mody 2017 czy drugi z najlepszymi modami w ogóle wg użytkowników forum. Zajrzyj. 

Przejrzyj sobie dział z modami Pl do Zewu, na coś są opisy w pierwszych postach ;) wypróbuj co cię interesuje, a na kilku ostatnich stronach pewnie znajdziesz opinie tych co moda przeszli. Może ci się też przydać. :)

https://stalkerteam.pl/topic/8918-ranking-modów-stalker-team/

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity