Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@chszarz  No to masz kolejną nauczkę. Jak można grać pozbywając się drogi powrotu. W Twoim przypadku zapisów. Jest takie "prawo Strefy", że przed wzięciem zadania, przystępowaniem do wykonywania zadania, robisz twardy zapis. I co jakieś 15-20 twardych zapisów przenosisz je z moda do katalogu poza modem. To Twoja polisa ubezpieczeniowa.

Nie wiem, czy w modzie działa opcja demo_record 1 . Jeśli działa, to przy jej pomocy spróbuj wyjść na powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Opcja działa, tylko nie wiem za bardzo jak ją wykorzystać żeby opuścić lokację. Mam na myśli naziemną część kompleksu i tam chyba nie ma przejścia na żadną inną lokację. Tylko do części podziemnej i z powrotem. Nie ma też przejścia z powrotem na magazyny w tym miejscu w którym pojawiamy się po przejściu z magazynów. Na tej lokacji byłem też wcześniej przy poprzedniej misji, ale opuszczenie jej odbywało się na zasadzie spawnu w inne miejsce po ukończeniu misji, a nie przez "klasyczne" przejście. Musiałbym chyba znaleźć jakieś przejście, które nie jest zaznaczone kółeczkiem na mapie (w niektórych modach tak było) albo je jakoś stworzyć. Albo może istnieje jakaś komenda, która spawnuje mnie w innej lokacji. Jeśli nie to trudno, muszę powtarzać bardzo duży etap gry. 😞

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz W tym 'starociu' jump_to_level to raczej nie będzie działać, ale za to są w zasięgu myszki zapisy np. HugTV. No tak, po radziecku, ale to tylko dotyczy wziętych już zadań - nowe będą po polsku, a 'stare' już znasz, choć parę innych rzeczy też będzie w 'robakach'...

Spoiler

1.thumb.jpg.d609a1dc86398bf9593366242fcf5a37.jpg2.thumb.jpg.c49f97ea80832b32acc6faad59e5ec65.jpg

Można szukać polskich zapisów... Z tym to powodzenia. 

Zapisy są z kolejnych odcinków przejścia Olega - to i się szybko zorientujesz w sytuacji.

Zapisy HugTV Zakolki Prawdy

 

Edytowane przez irobo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odrobić straty. Niestety i tym razem potrzebuję podpowiedzi. Załatwiłem już wszystkie sprawy z monolitowcami, potem z Łukaszem, Woroninem i gościem na kordonie, któremu oddajemy PDA i dostałem się już tym razem "legalnie" na kompleks naukowy. I tutaj niestety utknąłem w tym samym miejscu co przy poprzednim podejściu do tego moda. Poradnik pisze, że trzeba "zrobić porządek z Niestierowem" czyli jak rozumiem Niekrasowem i pogadać z Sacharowem. Problem w tym że żadnego z nich nie potrafię tam znaleźć, poza niezliczoną ilością mutantów i stalkerów nawalających się z nimi. Proszę o pomoc...

Sorki za pisanie posta pod postem. Domyśliłem się, że przed misją na kompleksie naukowym trzeba jeszcze iść na radar i do X10. Tam za drzwiami jest schowek. Nie umiem otworzyć drzwi. Czytałem na str. 7 że po wpisaniu kodu trzeba rzucać śrubami pomiędzy drzwi a futrynę i próbować otworzyć. Niestety nie umiem tego zrobić. Drzwi uchylają się minimalnie i na tym koniec. Czy jest może jakaś porada lub filmik który to pokazuje? Mam też nadzieję że jak załatwię sprawę ze schowkiem, to wtedy znajdę naukowców na kompleksie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tunel przy antenach, który prowadzi do laboratorium. Mamy tam iść z polecenia Deila, który siedzi na Kordonie i odnaleźć PDA niejakiego Kacmana z notatkami naukowców. Jest ono one schowane w schowku za drzwiami na szyfr. Drzwi znajdują się zaraz niedaleko za schodami, którymi schodzimy na niższy poziom laboratorium. 

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Na tym filmiku masz pokazane, jak i z ich nie otwieraniem uporał się jutiuber. Patrz 11:00

https://www.youtube.com/watch?v=p4fCeHwOoYM

I drugi z tym samym. Cały przy drzwiach.

https://www.youtube.com/watch?v=8MiTc1gs52I

Pisałeś, że w modzie działa przemieszczanie się z pomocą demo_record 1. Jak nie otworzysz strzelaniem, to wleź za drzwi tym sposobem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzę że trzeba więcej siły i gwałtu żeby otworzyć te drzwi :D. Ale niestety u mnie to nie działa. Można strzelać do woli i drzwi nie otwierają się. Tracę już cierpliwość do tego... Byłem za drzwiami za pomocą komendy demo_record 1 ale nie umiałem zabrać przedmiotów. Czy możesz mi podpowiedzieć jak wziąć przedmiot ze schowka z wykorzystaniem tej komendy? 

Udało się! Otworzyłem drzwi za pomocą granatu F1 przy jakichś 10 próbach... Jak wszedłem to zatrzasnęło mnie w tej kanciapie i otwarłem drzwi też używając granatu. Ale swoją drogą nie wiem czy autorzy mieli na myśli taki sposób otwierania drzwi czy to niechcący tak im wyszło. Przecież to jakaś przesada delikatnie mówiąc...

P.S. Oczywiście wszystko w trybie wyedytowanego "god mode" bo inaczej byłoby to niemożliwe.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Jeśli wchodzisz gdzieś za pomocą demo_record 1 i chcesz tam pozostać, to musisz kliknąć w Enter. Wtedy masz normalną możliwość poruszania się i wykonywania czynności.

A z tymi drzwiami problem może wynikać z tekstur GB. Otwierający wklepując kod, stali na wprost nich i mogli je "zatrzymywać". Możliwe, że gdyby stanęli mocno z lewej strony pulpitu kodowego byle tylko móc kod wklepać, problem by nie wystąpił.

A skoro jednak schowek oczyściłeś i możesz grać dalej, to :viva:. I nie myl Kompleksu Naukowego z innymi labami. Kiedy pisałeś o nim, wprowadziłeś mnie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 10:33, chszarz napisał(a):

Mam też nadzieję że jak załatwię sprawę ze schowkiem, to wtedy znajdę naukowców na kompleksie...

Niestety moje obawy się potwierdziły. Uporałem się już z tym feralnym schowkiem, zdobyłem PDA i za radą poradnika poszedłem na kompleks naukowy rozprawić się z Niekrasowem i pogadać z Sacharowem. Przeczesałem już chyba każdy zakątek kompleksu i dalej dokładnie tak samo jak poprzednio za ch...iny nie mogę ich znaleźć. 

P.S. Czy dobrze rozumiem, że Kompleks Naukowy to jest ta duża lokacja z barakami, szybem prowadzącym pod ziemię i bunkrem podobnym jak w oryginale? Może rzeczywiście źle szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Z jakiego poradnika korzystasz?

Przecież z PDA Kacmana GB usłyszał, że to Kacman chce załatwić Niestierowa, nie GB ma to zrobić. Z tego co wiem, to teraz GB powinien udać się do Prypeci. A co tam jest do roboty masz na tym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=oEwhSOEBXTc

DODANO

Tu masz naprowadzenie na poradnik autora moda.

https://stalkerteam.pl/topic/11195-zakamarki-prawdy/?do=findComment&comment=60331

Z niego zaś wynika, że po zabraniu PDA Kacmana powinieneś się znaleźć w Centrum Sterowania Monolitu. Sprawdź sobie czy wg. tego poradnika zrobiłeś wszystko co trzeba było zrobić wcześniej.

 

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z poradnika Cichego: 

 

W poradniku od ciebie chodzi dokładnie o ten moment: 

 

"Kordon.

 

We wsi kotów rozmawiamy z Djejłem, idziemy do Kompleksu naukowego.

 

Kompleks Naukowy.

 

Tu można się przyhamować, mutantów od groma, ale można przebiec obok nich, znaleźć prof. Sacharowa i z nim porozmawiać i się teleportować."

 

W poradniku od Ciebie też jest powiedziane że po rozmowie z Dejlem na Kordonie mamy iść na kompleks naukowy i znaleźć Sacharowa. W tym, który ja czytałem było powiedziane jeszcze dodatkowo, że mamy "Rozprawić się z Niekrasowem". Problem w tym że nie ma tam ani jednego ani drugiego i teraz nie mam pojęcia dlaczego jak jest, czego wcześniej nie zrobiłem. Myślałem, że wystarczy wziąć PDA Kacmana, żeby zastać profesorów (lub przynajmniej tego z którym mamy porozmawiać). 

 

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz  To nie mój poradnik, a od autora moda, ja go tylko przetłumaczyłem i wstawiłem. Sądzę, że on jest wiarygodniejszy od innych poradników.

W tym pierwszym przeze mnie wstawionym filmiku z X16, trochę wcześniej znajdziesz, gdzie znajduje się poszukiwany przez Ciebie Niekrasow. Jest to barak koło wejścia do szybu windy towarowej.

A na tym filmiku masz pokazane gdzie powinien znajdować się Sacharow.

https://www.youtube.com/watch?v=cDIVKaWCUBA

A odgadnąć czego nie zrobiłeś, skoro sam tego nie wiesz, nie jestem w stanie. Tak jak pisałem, leć przez poradnik autorski i sprawdzaj co zrobiłeś, a dowiesz się co jeszcze trzeba.

DODANO

A na tym od 8:50 masz pierwszy pobyt na Naukowym Kompleksie

https://www.youtube.com/watch?v=7PN0_bZ_-OY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Pierwszy pobyt mam za sobą i widzę że zrobiłem wszystko tak jak miało być. Niestety coś musiałem zrobić nie tak w trakcie różnych misji pomiędzy pierwszym a drugim pobytem, bo u mnie nie ma Sacharowa tam gdzie jest na filmiku i tak samo Niekrasowa w baraku. Mam porobione twarde zapisy, to sobie przejdę ten etap jeszcze raz. Może coś nowego odkryję... 

No i kurcze pieczone zowu okazało się że to jest czasówka. Tak jak w tym modzie z ucieczką z aresztu. Jak ja czegoś takiego nie lubię. Odczytałem twardego save'a tuż przed wejściem na kompleks i pobiegłem na pałę do budynku, w którym ma być Sacharow. No i był.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Jestem na etapie walki z mutantami w Mrocznym Parowie, wszystko poszło bardzo sprawnie. Czytałem też żeby nie wychodzić przed szereg i nie zabijać mutantów samemu, bo to powoduje wyloty i zastosowałem się do tej rady. Niestety w momencie gdzie trzeba wrócić do Przedsionka powiadomić wojskowych o postępie misji następuje wylot i ch*** strzela całą grę. Cała gra jest udupiona w tym momencie. To jakiś bezsens. Nie pytam już o poradę, bo nie wiem czy taka w ogóle istnieje w takiej sytuacji. 😞Uważam, że mody, kończące się takim crashem nie powinny w ogóle być udostępniane, bo szkoda tylko, całej gry, czasu, nerwów i wysiłku i całego zachodu.

OK, już w porządku. Uff.. Za drugim podejściem postanowiłem nie przeszukiwać ciał poległych stalkerów i nie brać od nich broni. Już nie ma wylotu i tematu :)

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Jak masz wylot, to podaj Fatal Error. Po nim można łatwiej dojść do przyczyny. I pamiętaj, że mody są robione przez miłośników, często w pojedynkę, więc nie wszystko są w stanie przewidzieć. Gdyby zastosować się do Twojej propozycji, tu cytat "😞Uważam, że mody, kończące się takim crashem nie powinny w ogóle być udostępniane, bo szkoda tylko, całej gry, czasu, nerwów i wysiłku i całego zachodu. ", to na forum nie byłoby modów. Bo nie znam takiego, który by się tego ustrzegł.

Ale skoro wybrnąłeś sam, no to powodzenia w dalszej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.