Skocz do zawartości

Sigerous Mod - dyskusja


portals

Rekomendowane odpowiedzi

W SGM 1.7 wprowadzili dwie waluty (?eby by?o trudniej ;)) - elektroniczna to ta, któr? znajdujesz przy ubitych wrogach w postaci np.: PDA. Z tymi zebranymi zdobyczami musisz uda? si? bodaj?e do Bankiera, który Ci to wymieni na ruble. W niektórych wypadkach mo?na u?ywa? waluty elektronicznej tak jak zwyk?ej.

Powyzsze informacje zaczerpn??em z innych ?róde? ni? w?asne do?wiadczenie, wi?c jakby co to wszystko do odkrycia przed Tob? (gdybym sie myli? ;))

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NZMC - zawsze do us?ug ;)

A tak przy okazji, co to za elektroniczna waluta ?

Bo ju? zd??y?em si? z tym czym? spotka?. Jak j? mo?na zdoby? ?

Tak jak Yurek napisa? elektroniczn? walut? odzyskujesz z pda trupów , jest tylko jedno ale , trzeba do tego zakupi? odpowiednie oprogramowanie u handlarza na Skadowsku ( tego dodatkowego z SGM) Potem wymieniasz j? u bankiera ewentualnie mo?esz za ni? kupi? sobie lokalizacje schowków u Sowy.

W ka?dym razie za fixa dzi?kuj? bardzo, u "konkurencji" mia?by? postawionego Kozaka ;)

Mo?esz sie Yurkowi odwdzi?czy? oceniaj?c posta w prawym dolnym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z tego co czyta?em, to b??d z 1.6 z niedoborem pami?ci zosta? rozwi?zany w wersji 1.7

Poza tym moi dwaj testerzy przeszli SGM w wersji 1.7 PL ca?ego i potem jeszcze troch? we freeplayu ;)

Taaa....

A ja przed chwilk? przeszed?em do Jupitera, wszed?em do bunkra naukowców, ?eby porozmawia? z pilotem...

I CTD :/

Z b??dem :

FATAL ERROR


[error]Expression	: fatal error

[error]Function	  : out_of_memory_handler

[error]File		  : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp

[error]Line		  : 336

[error]Description   : <no expression>

[error]Arguments	 : Out of memory. Memory request: 8192 K

A tak na marginesie, jak jestem zalogowany na Forum, to nie mam ?adnych mo?liwo?ci np. wej?cia do menu, zmiany awatara, udzielanie pochwa?y itp., itd. Na ?adnej przegl?darce - sprawdza?em na Lisku, Operze, Avancie i czystym IE :/

Acha, i drugi "margines" - elektroniczne ruble mo?na te? uzyska? graj?c w oczko z handlarzami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[error]Arguments : Out of memory. Memory request: 8192 K[/CODE]

Wygl?da to po prostu jak brak pami?ci do przetworzenia polecenia.Zmniejsz wymagania graficzne mo?e po prostu twój komp nie wyrabia.A je?li chodzi o twoje krzaczki to zainstalowa?em na nowo moda , jestem w po?owie misji na Zatonie i jeszcze nic takiego mnie nie spotka?o.Mo?esz bli?ej opisa? sytuacje w których mia?e? te nieprzet?umaczone teksty ? poza t? po dostarczeniu Kardanowi narz?dzi bo to ju? wiemy.

Edit

Jeszcze jedno pytanie mam ,SGM 1.7 ?ci?ga?e? z linków od nas czy gdzie? z netu ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...pewnie mi nie uwierzysz, ale na czystej grze ustawi?em sobie wszystkie parametry na max (przy DX10), i gra bez problemu sz?a. A teraz gram na DX9 przy ?rednich ustawieniach.

Mój konfig :

DualCore AMD Athlon64 X2 6000+ 3GHz(Windsor)

Abit KN9S

2x2GB DDR2-800 OCZ XTC Platinum

Asus GF 9600GT Glaciator 512MB

SAMSUNG HD252HJ 250GB

HL-DT-ST DVD-RAM GH22LP20

TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M

Maxdata Belinea 1925 S1W

Enermax Liberty ELT400AWT

Vista Home Premium SP2

A te komunikaty z krzaczkami pokazuj? mi si? co chwil?. O dziwo cz??? jest normalnie po polsku, z gry, z moda, np. komunikaty o emisji czy uzyskaniu jakiego? osi?gni?cia, np. Ekspert systemów obronnych (gra), czy o osi?gni?ciu kolejnego poziomu Stalkera lub uzyskaniu uznania u technika (mod). Ale jakie? 80-90 % jest niestety z krzaczkami ;)

Dziwne...

Samego moda zassa?em st?d :

http://sigerous.ru/load/16-1-0-42

a dok?adnie

http://narod.ru/disk...hnician.7z.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego kompa , gram na rozdzia?ce 1440x900 czy co? takiego ;) i na wysokich szczegó?ach i nic mi sie nie krzaczy ani nie zamra?a .Albo masz co? namieszane w modzie , albo plik NO DVD ci miesza.W necie s? dost?pne jakie? dziwne wersje SGM 1.7 z wbudowanymi ju? dodatkami . Mo?e trafi?e? na tak? wersj?. To ?e NO DVD potrafi zamiesza? có? , sam nie mia?em przyjemno?ci ale chodzi mi co? po g?owie ?e czyta?em o takich problemach .Tak czy siak spróbowa? bym jeszcze raz ?ci?gn?? moda z naszego linka ( no chyba ?e go w?a?nie st?d masz :) ) No i jeszcze raz instalacja najlepiej razem z Zewem .Wiem ?e to kicha nie porada ;) Pogram jeszcze troch? przynajmniej do tych narz?dzi i zobaczymy czy co? mi wyskoczy

edit

No teraz doczyta?em ?e ?ci?gn??e? moda z dodatkiem Techniciana. Mysl? ?e w?a?nie tu tkwi twój problem .?ci?gaj jeszcze raz moda z naszych linków , r?cze ?e problemy si? sko?cz? :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gram w?a?nie na takiej rozdzielczo?ci - 1440x900. Chyba musz? dok?adnie sprawdzi?, gdzie zainstalowa?e? u mnie kamerk?, albo co mi wsadzi?e? do kompa ;))

Plik raczej mi nie miesza, bo tylko na SGM wyst?puj? takie cuda z brakiem pami?ci - na czystej grze i z innymi modami wszystko ?miga i buczy, ?e a? mi?o.

Ale skoro twierdzisz, ?e mam jak?? inn? wersj? moda...ok, nie b?d? si? k?óci?, bo pewnie masz racj?, i w tym mo?e tkwi? przyczyna. W sumie chyba przejd? sobie gr? na tym, co mam, a potem zassam jeszcze 1.7 z Forum, i zobacz?, co si? b?dzie dzia?o.

Tak, czy tak, pierwszy b??d jest naprawiony, wi?c przynajmniej idzie pogra? ;)

Edit

Fakt, teraz zobaczy?em ró?nic? - mod z Forum wa?y 339 MB, a ten, co ja pobra?em 1,29 GB (a po rozpakowaniu ponad 3GB). To chyba wszystko wyja?nia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne - sk?d te b??dy i "krzaczki" ;) - a ja ju? zw?tpi?em, ?e nie mog?em znale?? tych brakuj?cych linijek tekstu :)

Wersja Techniciana SGM ma zaimplementowanych kilka dodatkowych modów oprócz czystego SGM 1.7

Raczej na pewno pr?dzej czy pó?niej wywali jaki? b??d w po??czeniu z moja polonizacj? z tego w?a?nie wzgl?du, wi?c...

ZDECYDOWANIE NIE ZALECAM KORZYSTANIA ZE SPOLSZCZENIA Z INN? WERSJ? SGM NI? TA Z LINKÓW Z NASZEGO FORUM.

Stosowna uwaga zostanie przeze mnie dodana do opisu moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Ci? pociesz? :)

Codz? ju? sobie po Prypeci i nie ma ?adnych problemów z Twoim spolszczeniem. Owszem, krzaczki jak by?y, tak s? dalej - to prawdopodobnie co? z dodatków Techniciana. Poza tym wszystko ?adnie jest spolszczone ;)

No i o dziwo nie mam ?adnych nowych b??dów, oprócz standardowego "not enough memory", a i to tylko przy przechodzeniu do innej lokacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ apg2312

No to ciesz? si? bardzo, ?e nawet na wersji Techiciana polonizacja jako? chodzi i si? nie sypie (z wyj?tkiem tej nieszcz?snej protecty ;))

Oby tak dalej :)

Tak przy okazji - jeste? pierwsz? znan? mi osob?, która testuje t? polonizacj? na wersji Techniciana i jestem bardzo zainteresowany wszelkimi informacjami na temat nie tylko stabilno?ci (zarówno w trakcie fabu?y, jak i we freeplayu), ale tak?e wszelkimi "krzakami", które pojawiaj? si? podczas Twojej gry.

Czy oprócz screenów tych wiadomo?ci, które poprzednio zg?asza?e?, nie by?o ?adnych innych "krzaków na ekranie podczas gry ?

Bo je?li tak, to dorobienie spolszczenia pod t? wersj? SGM by?oby trywialnie proste :)

Na pocieszenie Ci powiem, ?e ch?opaki na RUS forum zg?aszali jeszcze jeden b??d tej wersji moda, ale jak wida? na razie Ci? omin?? (ale jak sprawdza?em, to dotyczy? on i tak pliku, który podmieni?e? na prawid?owy instaluj?c polonizacj?) - chyba w?a?nie dlatego :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo?e faktycznie warto by si? zainteresowa? tym Technicianem. apg2312 pisa? ?e gamedata ma 3GB to trzy razy wiecej ni? sam SGM z spolszczeniem.Bardzo jestem ciekawy co jest do?o?one ;) Mo?e to tylko tekstury fiku?ne , ale s?dz?c po tym ?e jest du?o krzaczków to i fabularne zmiany mog? by?.Przecie? do czego? te dialogi musz? by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem ciekaw, czy jeszcze gdzie? "krzaki" by?y, bo to by?by znak, ?e co? nowego w fabule jest ukryte ;)

Ale raczej nie - pewnie tylko komunikaty i "wodotryski", bo ju? by si? posypa?a gra z powodu braku pewnych linijek tekstu - bo polonizacja podmienia pliki gry, a nie dopisuje kolejne linijki do tego co jest :)

Si? nawarstwi?o roboty dla mnie ostatnio, ale postaram sie zerkn?? na wersj? Techniciana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yurek

Tak szczerze mówi?c, to b??d z Protect? to raczej nie Twoja zas?uga ;)

A co do samego moda, to na pewno zawiera w sobie Atmosfear - jest taki napis przy uruchamianiu gry.

Sam mod chodzi bardzo stabilnie, jeszcze odpuka? ani razu mi si? nie wysypa? w trakcie gry. Jedyne, co mam praktycznie przy ka?dym przej?ciu do innej lokacji to : [error]Arguments : Out of memory. Memory request: xxxx K, czyli brak pami?ci. Tylko ciekawi mnie jakiej ? RAM czy VRAM ? RAMu mam 4 GB, VRAM na karcie graficznej 512 MB, a ustawienia da?em na "Rozszerzone pe?ne o?wietlenie dynamiczne / niskie."

Fakt, mod by? testowany na du?o lepszej karcie graficznej ni? moja, bo reszta sprz?tu jest porównywalna :

Windows 7 x64

Chipset p35

Processor DualCore Core 2 Duo E7400, 2800 MHz

DDR2 4 Gb

ATI Radeon HD 5830 Series 1024Gb TwinFroze

HDD 1Tb WD

Dok?adny opis jest tu :

http://sigerous.ru/load/16-1-0-42

Niestety, przy mojej znajomo?ci j?zyka rosyjskiego...a i t?umacz Google chyba zg?upia? nieco :)

Lata:

-Start w p?ucach) (troch? do?? trudne, ale ciekawe)

-Zmiana wadze 50 kg

-Zapotrzebowanie na ?ywno?? (im bli?ej g?ód tak powoli odzyskuje si?y)

-No samoleczenia ran

Promieniowanie si? nie pojawi

Sight-fix Manual

, Pojawi? si? zm?czony dzia?a

I innych zmian ...

NPC:

-Rearmed, prawie wszystkie stalkerów we wszystkich miejscach

-Krwotoku i umiera z promieniowaniem

-Dok?adnie Shoot

-Je?li NPC nie ma spryatatsya czasu od wydania, staje si? zombie

-Drop dead NPC mniej ?mieci

-Dodano wojny addon w Prypeci. (Teraz jest trudno przetrwa?)

-Zmiana relacji mi?dzy potworów i NPC, jak równie? ze sob?

(Alpha jest teraz jak regularne najemników i je?? je za potwory)

Potwory:

-Force wszystkie potwory (szef s?aby punkt w ogóle, poniewa? wszystkie takie same, gdy uderzy? w g?ow? zverushka musi umrze?

ale to wszystko zale?y od broni)

-Niektóre potwory si? Krwotok

-Po prostu zmieni? niektóre uszkodzenia potwory

Handel:

-Ceny wzros?y w ogóle (cho? to mia?o sens, aby miliony, a nie roll))

(Mo?na zmniejszy? babcia polowanie, ale nie jest to takie proste))

-Koszt medale na zwi?kszenie rangi zmniejszona o kilka razy

Leki i produkty:

-Produkty dawa? ró?ne nasyconych

Leki maj? efekty uboczne (zatrucia i g?odu, redukcji si? zbrojnych, ale dro?szy zestaw mniej

skutki uboczne i czas trwania oraz korzysta? z tych samych kosztów deletsya)

Y-apteczki i banda?e Zmniejszenie (du?y Krwotok banda? nie mog? przesta?)

Z pomoc? soku mo?na usun?? alkohol z krwi.

Grafika:

-Pogoda jest prawie zawsze s?oneczne i skonfigurowany jak normalne

(Kto mo?e si? nie zmieni? plik jest tutaj gamedata \ configs \ Environment \ dynamic_weather_graphs.ltx)

Fotozona ustalone, i inne tekstury mam zgromadzone na Internet przez kilka) s? na ogó? mili.

Muzyka:

-Wszystkie muzyki na podstawach otrzymuje

Teraz, zamiast muzyki w miejscach w d?wi?ki natury

Dodatkowe informacje o d?wi?ku i montstrov-ri.

-Dodano du?o muzyki i ?arty dla NPC

Bro?:

-Zmiana wiele cech wszystkich broni

I inne drobne zmiany ...

Za?ó? RFP 1.6.0.2 podczas usuwania innych gamedata folderów!

mo?e mie? wi?cej nie pami?tam to wszystko)

Flown z moje edycje, a je?li on jest winny ostalsi SGM-Fashion i odloty Moda na nowej sztuki.

Postscriptum Utrudnia to kapitan innych komplikacji nie wiem ile to b?dzie ciekawe))

Gram na pe?ne dynamiczne o?wietlenie czy co? nie opó?nia

mo?e by? nieco si? dzieje, gdy cz?owiek znajduje si? oko?o 40:

Konfiguracja komputera, do którego trybów pracy:

System operacyjny Windows 7 x64

Chipset P35

Core 2 Duo Procesor DualCore E7400, 2800 MHz

4 GB DDR2

ATI Radeon HD 5830 Series 1024Gb TwinFroze

HDD 1TB WD

Dzi?kuj? bardzo wszystkim osobom, których dokonania u?ywany!

Bez wzgl?du na to, co nie udawaj tylko rzeczy akcji.

Wprowadzanie zmian stalker Technician (Technik)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas

Mo?e i ATI 5830 to nie potentat, ale w porównaniu z moj? 9600GT jest du?o bardziej wydajna. W ?yciu nie mia?em co prawda karty ATI, ale samo porównanie na

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html wystarczy.

A jak si? dopisuje trzeci GB RAM do programu ? Zdrad? mi t? s?odk? tajemnic? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ apg2312

Nie wiem czy wiesz, ale do tej wersji SGM 1.7 Technician wysz?y dwa fixy ;)

Jakby co to mog? dac Ci linki, ale skoro nie wywala Ci? podczas gry, to chyba nie by?y Ci potrzebne.

Jak znajdziesz jeszcze jakie? "krzaki" gdziekolwiek to dawaj screeny - przydadz? sie potem - bo na razie pracuj? nad czym? innym :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yurek

Rany...te komunikaty z krzaczkami pokazuj? si? mniej wi?cej z 2-3 na minut?. Nie nad??a?bym robi? screenów...

Ale fakt, oprócz tego bugu z Protect? wszystko jak na razie gra, ?adnych innych b?enduf ;) (specjalnie tak napisa?em, ?eby nie by?o nieporozumie?)

Je?li mam by? szczery, to tylko drza?ni mnie ten spawner. Nie, ?ebym mia? do niego jakie? zastrze?enia tyle, ?e W?adca Zony dla SGM 1.6 by? o niebo lepszy - mo?na by?o spawnowa? wszystko, ??cznie z mutantami, osobami, grupami, by?a teleportacja, i wiele, wiele innych ...ech...

Mo?e komu? chcia?oby si? przerobi? W?adc? Zony pod SGM 1.7 ?

@malakas

Z tego linku, co poda?e? :

Zapewne wielu wam zdarza?o si?, ?e gra wywala?a si? z b??dem "out of memory". Je?li masz wi?cej ni? 2 gb ramu, jest na to rada

Dzia?a na wszystkich wersjach Stalkera (z wyj?tkami)*

* Wyj?tki: prawdopodobnie wszystkie .exe zabezpieczone Starforce, czyli te rosyjskie. Ale nas to nie obchodzi, prawda? :)

Drugi wyj?tek: Call of Pripyat. Nie trzeba go patchowa? ze wzgl?du na jego 64 bitowe konotacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wyj?tek: Call of Pripyat. Nie trzeba go patchowa? ze wzgl?du na jego 64 bitowe konotacje

Tak ...za d?ugo gram w Soljanke... ;)

Zaciekawi? mnie powód tej usterki, wi?c poszuka?em troch? w sieci....poczytaj ten temat mo?e co? si? przyda....http://www.stalkerteam.pl/topic/3592-bledy-zwiazane-z-pamiecia-ram/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.