Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest spawner jakby tak do wersji 1.4007 (Yanek też bez rejestracji): https://yadi.sk/d/5pc-fcSiWUM32A

http://synthira.ru/load/s_t_a_l_k_e_r/lost_alpha/new_offical_all_spawn_for_lost_alpha_novyj_oficialnyj_spavner_dlja_lost_alpha/47-1-0-4998

 New offical all.spawn for Lost Alpha // Новый официальный спавнер для Lost Alpha  (2.77mb)

 

Wystawił Xemordio via LiquidBronzei dodał m.in. od siebie: " Я НЕ БУДУ ОБЕСПЕЧИТЬ ТЕХНИЧЕСКУЮ ПОМОЩЬ ДЛЯ ЭТОГО, ИСПОЛЬЗУЙТЕ НА СВОЙ СТРАХ И РИСК. Похоже, это исправляет некоторые хорошие вещи, такие как чрезмерное количество хряков в некоторых местах и т.д ..."

Ja nie będę udzielał pomocy technicznej dla tego (spawnera), stawiasz na własny strach i ryzyko. Prawdopodobnie daje niektóre lub wszystkie dobre bambetle/rzeczy oraz usuwa nadmierny spawn mutantów w niektórych miejscach/lokacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polonizacja Lost Alpha DC 1.4007 + dodatki (wersja na dzień 17.06.2019r)

Po trzech tygodniach pracy, mnóstwa zjedzonych nerwów i rzucanych ku*ew na lewo i prawo udało mi się skończyć polonizacje ostatniej wersji Lost Alphy.

Z racji tego, że nie zgłosiło się wiele chętnych osób do testów, postanowiłem wrzucić polonizacje do otwartych testów.

Serdeczne dzięki wszystkim stalkerom z forum, którzy mi pomogli :love:

ss_feru_04-28-19_23-07-49_(la01_escape)_w_default_la_sunny_08_00_to_default_clear_09_00_gt_08-11.thumb.jpg.6ca6f8e735dee79c4c8a0f5b91926f9f.jpg

Szczegółowe informacje dotyczące spolszczenia, opisy dodatków i instrukcja instalacji:

Spoiler

Oficjalne tłumaczenie gry S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC Final  v1.4007

Wersja Polonizacji v17.06.2019 (zawiera wszystkie dotychczasowe poprawki i fixy)

dla  >>>>>>>>>> STALKERTEAM.PL <<<<<<<<<<

Przede wszystkim wielkie dzięki Tricksterowi za polonizację wersji 1.4005, która była podstawą spolszczenia
aktualnej wersji Lost Alphy. Oczywiście podziękowania należą się też tym, którzy "maczali palce" we wszysktich poprzednich wersjach polonizacji Lost Alphy. Jesli jesteście ciekawi o kim mowa, to można poczytać o nich w creditsach poprzednich wersji polonizacji.


Tłumaczenie  nowych i zmodyfikowanych tekstów z wersji angielskiej : FeRu
Podziękowania za pomoc w adaptacji spolszczenia z wersji 1.4005 do 1.4007 wersji należą się:

Viktus - odwalił super robotę z porównywaniem i kopiowaniem powtarzających się dialogów
 z poprzedniej wersji.
Rafiti -  ziom Viktusa wyłapał sporo małych błędów z poprzednich wersji spolszczenia.
Buber - porównywał pliki względem zmian w wersjach 1.4005 a 1.4007
A6AKAH - Pomoc w tłumaczeniu kilku ostatnich plików
vidkunsen  - Pomoc w tłumaczeniu kilku ostatnich plików
smox - pomoc przy korekcie błędów plików
kondotier


Spolszczenie posiada 2 warianty:
1. Do standardowego zestawu broni
2. Do PRM Weapon Pack DLC  v2.65

Standardowo spolszczenie jest przystosowane do standardowego zestawu broni. Jeśli chcesz grać z packiem PRM DLC to zaznacz pack w launcherze i skopiuj pliki z folderu "PRM DLC"  i wklej do gamedaty zamieniając istniejące pliki.

Jest to moja pierwsza polonizacja, więc proszę o wyrozumiałość. Zabrałem się za ten projekt tylko dlatego, że nie było chętnych na horyzoncie, a mi S.T.A.L.K.E.R. w ogóle nie pasuje w wersji angielskojęzycznej.
Tłumaczyłem z oficjalnej angielskiej lokalizacji. Zmian w tekście i nowych tekstów jest bardzo dużo, więc to nie była tylko praca typu kopiuj-wklej. Tłumaczenia wymagał każdy jeden z ponad 150 plików. Ok 90 plików miała całkiem nową zawartość, która trzeba było przetłumaczyć od zera, a reszta posiadała dodatkową lub zmienioną zawartość względem poprzedniej wersji. W każdym razie po wielu godzinach pracy udało się :)

Polonizacja zawiera kilka małych bonusów:

1. Nowy Hud i klasyczny kursor z Cienia Czarnobyla
2. Nowe Particle (efekty trafień pocisków w różne powierzchnie) zamienione na większe, ładniejsze i realistyczniejsze
     particle jak i spolszczenie jest w dwóch wersjach standardowe i dla DLC PRM Weapon Pack v2.65
3. Nowe dzwięki Mięsaczy z OGSE, czyli gadajace Mięsacze (jak miało być pierwotnie w grze)
4. Nowe i ulepszone tekstury krwi
5. Najnowszy all.spawn poprawiający wiele małych błędów w spawnie (mutantów, przedmiotów, stalkerów)
6. Poprawki silnika gry i optymalziacja na dzień 05.05.2019r
7. Mod poprawiający ceny skupu/sprzedaży chabaru i teraz handlarze skupują nawet zepsute spluwy.

Jeśli znajdziesz jakiś kłujący oczy błąd w tekście to daj znac (najlepiej z opisem  i screenem) w temacie spolszczenia na stalkerteam.pl   Jeśli będzie uzbiera się tych błędów więcej,pojawi się patch do polonizacji.

Instalacja jest tak prosta, że każdy o  minimalnym poziomie IQ, pozwalającym prawidłowo zrobić wdech i wydech powinien poradzić sobie z tym procesem :D
Wklej pliki spolszczenia oraz interesujących Cię dodatków do folderu gamedata.

Pliki game.ini oraz graphics.ini wklej do głównego katalogu gry zamieniając istniejące.
Dzięki temu będziesz mógł wybrać język Polski w konfiguratorze( w sekcji GAME), w którym udało mi się też spolszczyć część opcji.

Życzę wszystkim miłej gry. Powodzenia Stalkerzy!

Kontakt:
PW na stalkerteam.pl
feru@onet.eu
Fan Page: https://www.facebook.com/FeRu.raprodukcja

 

LINK DO POBRANIA:

Spoiler

Wszelkie błędy z opisami i screenami wrzucać tutaj lub pisać na PW

Życzę wszystkim miłej gry (o ile będzie ktoś w ogóle chciał jeszcze w tego moda pograć :lol2:)

PRM Weapon Pack DLC  v2.64 do którego jest przystosowane spolszczenie

wraz z updatem do v2.65,  która też jest kompatybilna z polonizacją

(dla mających problemy z logicznym myśleniem: zawartość archiwum wklejamy do folderu mods)

(NIE aktualizujemy tego weapon packa do Nowej wersji, gdyż może być niekompatybilna ze spolszczeniem.)

Spoiler

 

 

   UWAGA: W linku z MEGA do pobrania jest zaktualizowana wersja zawierająca wszystkie hotfixy!!!

  • Super 4
  • Dodatnia 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek gry. Po powrocie do Sidorowicza z artefaktem wywala mnie z takim logiem -

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : SG
[error]Function      : CRender::model_CreateParticles
[error]File          : r2.cpp
[error]Line          : 464
[error]Description   : Particle effect or group doesn't exist
[error]Arguments     : amik\weapons\smoke_particles\p_smoke_particles_01

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox, to bład zwiazany z particlami. Pewnie pomyliłem plik.

Błąd z detektorem rozumiem, że korzystałeś z weapon packa? Była aktualizacja PRM DLC i pewnie coś zmieniono.

Sprawdze i poprawię. Dzięki za info :)

 

Edit: Tak: w poprzedniej wersji weapon pack, nie ma detektora o tej nazwie. Muszę rozpakować nową wersje weapon packa i zaktualizować i particle i polonizacje.

Chociaż się zastanawiam czy wypuszczanie co chwile aktualizacji do aktualizacji ma sens:lol2:

Edytowane przez FeRu
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FeRu napisał:

Błąd z detektorem rozumiem, że korzystałeś z weapon packa? Była aktualizacja PRM DLC i pewnie coś zmieniono.

Edit: Tak: w poprzedniej wersji weapon pack, nie ma detektora o tej nazwie. Muszę rozpakować nową wersje weapon packa i zaktualizować i particle i polonizacje.

Chociaż się zastanawiam czy wypuszczanie co chwile aktualizacji do aktualizacji ma sens:lol2:

Tak, zainstalowałem tego Weapon packa. Dobrze, że to wyskoczyło szybko. Poprawisz i będzie ok:) Głównie te particle, bo wstrzymuje to grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu Mam propozycję, aby w #1 zrobić spojler "Poprawki na gorąco" i tam wstawiać te szybkie pliki poprawkowe i grupować je w stosownych katalogach. W ten sposób powstanie większa poprawka. Nie wszyscy chętni do testowania mogą się orientować gdzie ten plik z partiklami wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja z dla tej wersji z Weapon Packiem to może być masakra ;) LA DC 1.4007 wyszedł już parę miechów temu, a co włączam launchera to jakiś gówno update do tych giwer, nie wiem co oni tam grzebią jeszcze? Jakieś konfigi zmieniają czy co? Bo chyba co trochę opisów pukawek nie zmieniają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja PRM jest chudsza o prawie 300MB. Usunięto kilka giwer dodając w zamian 2 nowe, dodano kilka typów amunicji i nowy detektor, który @smox pokazał na screenie. Nazwałem ten detektor "Rzęch"

Oryginalnie to był detektor domowej roboty, ale moja nazwa bardziej apsuje do tego czym jest :D  

Jęlsi nie będzie wielu zmian w aktualizacjach, to będę starał się robić udate, jeśli co chwile jednak będą coś grzebać to szkoda się co chwile z tym babrać

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrodAPL  ten temat dotyczy tylko testowania spolszczenia, natomiast wszystko o grze, poczynając od LA xxxxxx do LADC 1.4007 masz tutaj. Łącznie z odsyłaczami do pobrania.  Pobierasz spod tego najwyższego spoilera. Najnowszą wersję gry.

Tam też są wynurzenia tych, co już grali.

I powodzenia. :thumbupleft:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem nazwy umiejętności w PDA. Żyłka Hndlowca i Instynkt przetrwania wychodziły poza ramkę i nie wyglądało to fajnie. Teraz te umiejętności są opisane 1 słowem:

Handel

Siła

Strzelec

Przetrwanie

Co do samej gry to polecam grać z tymi dodatkami:

Extended wheather

Free A-Life

Darker Nights

i oczywiście Russian voices

 

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu  Skoro dodatki można wybierać samodzielnie, dobrze by było dać wykaz dodatków które zostały spolszczone i można wklejać bez problemu, oraz takich które spolszczenia nie wymagają, aby podczas gry nie mieć robali.

A aby końcówki zdań czy określeń mieściły się w ramkach, można je przenieść do następnego wiersza wstawiając po spacji, ale bez odstępu n\ przed to co chce się przenieść. Np. Żyłka n\handlowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dodatek PRM Weapon pack wymaga polonizacji, ale jak pisał @tom3kb co chwile robia update tego dodatku, w którym coś się może zmieniać, więc np jeśli ktoś sobie taki dodatek zaktualizuje i będą tam zmiany jak tem nowy detektor to może brakować tekstu.

Zapewne drugi dodatek wymagający korekty polonizacji byłby Storyline Changes, który modyfikuje fabułę wycinąc i zmieniając kilak scen jak sen, gdzie kierujemy Gordonem.

Nie przyglądałem się temu dodatkowi jednak. Pozostałe addony to głównie grafika i dźwięki, więc tekstu tam nie ma. Jeśli wyjdą jakies nowe dodatki to się im przyjrzę na pewno. Sam czekam na jeden dodatek Full Weapon Reanimation, czyli paczka broni jak w Legend Returns.

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natraficie w modzie na jakieś napisy na ścianach, dokumenty z tekstem do przeczytania, które mogą być niezbędne do ciągnięcia scenariusza, to jak mi podrzucicie taki plik najprawdopodobniej z kat textures\ui, to postaram się to przerobić na nasze. Dorze byłoby w parze ze zrzutem ekranowym, abym wiedział jak to wygląda w grze.

W  LA DC nie gram, nie mam postawionej, to sam nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.