Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Trikster

A masz może w planach polonizację też tego oficjalnego dlc:

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/extended-pack-for-lostalpha-dc-14005

W tym dlc, są poprawki z pre wersji 1.4006 (np fiksy do misji), w sumie nie wiadomo czy patch 1.4006 wyjdzie bo już trwają prace nad 1.4007. Także pewnie i to dlc będzie musiało być updateowane, żeby nie było "starsze niż wersja gry".

Bo szczerze granie w LA z vanilla giwerami to tak za bardzo nie wygląda.

Na razie tak tylko sygnalizuję sprawę, bo nie wiadomo jak oni szybko te patche będą robić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@kondotier

Pisałem wam już wtedy żebyście sobie darowali jakąś wyciekniętą wersję 1.4004 i czekali na oficjalną wersję 1.4005 to się uparliście grać.

Nie ma oddzielnego patcha 1.4005 miał wyjść do zarzucania na 1.4002 ale go nie widać i pewnie nie będzie bo i tak robią już 1.4007 od jakiegoś czasu, zresztą nie wiadomo czy by pasował na 1.4004 bo kij wie co to była za wersja z jakimi zmianami. Więc nie masz wyjścia musisz zasysać 1.4005 z moddb.

No i wskazane jest pobranie tego dlc z linka od Trikstera bo tam są dodane poprawki z pre patcha 1.4006 np fixy do questów, za nie wypuszczenie tego patcha samodzielnie tylko wrzucenie do dlc to by należało ich walić kijem.

Tylko UWAGA bo Rosjanie już testują wersję 1.4 tego DLC, a możliwe, że Nowa Gra będzie znowu wymagana więc jeśli nie chcesz się wkurzać jak niektórzy co od premiery już ze 4 razy LA DC musieli zaczynać to radzę się jeszcze wstrzymać z graniem. Tak samo nie wiadomo czy jak wyjdzie jakiś oficjalny patch 06/07 nowa gra nie będzie wymagana ;)

 

A jako ciekawostka wyszedł pack z NPC-ami do LA DC. Tylko pewnie lepiej go wrzucać na czystą LA DC, a jeśli z DLC to raczej tam odhaczyć paczkę npc-ów bo na bank coś się pogryzie ;)

Mod zamienia 150 modeli npc.

Od muzyki w filmiku krwawią uszy, ostrzegałem.

https://drive.google.com/file/d/1vkHEjyM-4Sqv7jkjINIDRvY1AumCjYPk/view

https://yadi.sk/d/UOKKKlot3TvcAK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  - Ja nie gram. Szykuję sobie dopiero "podkład" pod spolszczenie. Patch 1.4005 jest, bo go Trikster wylinkował nad Twoim wpisem

A że pobrałem kompilację LA i DC w jednym, z wersją 1.4004, to aby podkład pasował do spolszczenia robionego dla 1.4005, potrzebowałem tego patcha.

Jeszcze go nie wypakowywałem, to nie wiem w jakiej postaci występuje. Instalatora czy gamedaty. Paczka waży 1.13 GB, czyli nie jest za wielka.

Piszesz aby czekać na kolejne wersje. Tylko że nie ma chętnych do tłumaczenia tych "ulepszeń", tak że radość grania po polsku, skończy się na 1.4005.

Bo nie mam ochoty męczyć się z kolejnymi w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to w sumie możesz polecieć na 1.4005, da się ukończyć, szczególnie jak ma być po polsku. Ja wciąż czekam na patche. Najwyżej ogram po angielsku. Chociaż bardzo mi się nie śpieszy :)

Ps. Widziałem, że twórca Lost Days moda co jest teraz przenoszony na Lost Alpha pisał, że dostał już nową wersję łatki 1.4007 więc może niedługo wyjdzie jak już twórcom modów rozsyłają ;)

9 godzin temu, kondotier napisał:

Patch 1.4005 jest, bo go Trikster wylinkował nad Twoim wpisem

To co wkleił Trikster to nie jest patch 1.4005 tylko to jest to DLC ( Extended pack for LostAlpha DC [1.4005] ) nie raz już tutaj wspominane ;)

W nim jest ten pre patch 1.4006, paczka broni, paczka tekstur dla npc i dodatki zmieniające gameplay.

Tu cały opis i changelog:

Spoiler

Contains a pack of updates and unofficial addons for ultimate Lost Alpha DC experience directly from some of Dezowave developers! This includes a full STCoP-based "PRM Weapons" DLC, a Gameplay Expansion DLC, Autumn DLC, Mercs visuals replacement DLC, Russian Voice DLC, new hands DLC, and a few other features (everything except Gameplay Expansion is optional). This also includes a 1.4006 pre-patch with all bug fixes for the main game that were made to this point. (Some addons contain third-party content, thus they are not official)


| Lost Alpha DC 1.4006 pre-patch |

- All fixes to quests, crashes and balance that were made since 1.4005 release

 

| Gameplay "DLC" |

- version: 1.3
- developed by: RastaMichael, phobos2077, Artem_killer
- compatible with: Lost Alpha 1.4005


>>> FEATURES <<<

v1.3:
- Engine:
- Fixed crash when putting artifact on belt in some case
- Fixed crash when dying from a Phantom's psy hit
- Added "AddFuel" script function
- Implemented weight limit for car trunk and displaying of this weight
- Eatables with different amount of portions don't stack now
- Other fixes

- Fixed bug with soldiers in x16 cutscene
- Major in Country now fixes stuff
- Reduced weight of food to more realistic values
- Rats and Tushkanos die easier
- Dead bodies now stay a while longer for better immersion
- Replaced Tractor and Raf with Moskvich and Zaz cars
- Greatly reduced prices for cars
- Petrol Can now only refuels 20 liters (2-3 canisters for full refuel)
- Greatly reduced fuel consumption of cars
- Car trunk capacity is limited (around 120-200kg)
- Repair kits now required for car repair (1/3 of a kit for a full repair)
- Niva is now tougher to survive certain story moment
- One usage of Repair Kit now only repairs no more than 1 weapon
- All treasures on Forest location are fixed
- Sniper AKM nerfed and cannot replace VSS
- 9x39 ammo buffed
- Booster prices lowered
- Blowouts now happen less often on average and with more random delay
- Other tweaks and fixes


v1.2:
- Fixed crashes
- Added dialog for searching instruments for Duty's mechanic

v1.1:
- Updated engine:
- Improved ammo belt behavior to be less awkward
- Step sounds work when using "g_actor_body on"
- Weapons with different ammo type or amount loaded in the mag now won't stack together
- Fixed serious bug with carry weight bonuses not actually affecting the MaxCarryWeight (only MaxWalkWeight, number in inventory was lying)
- MaxWalkWeight is now displayed in inventory screen as well for convenience
- Fixed armor bullet protection being reset when putting it into slot, which made all armor upgrades useless
- Fixed exploit that allowed to repair items in 0% condition
- Other fixes

- Returned 3rd-person view to gameplay options menu (off by default, still buggy)
- Brand new first-person legs models for all outfits in DLC
- In gameplay options you can now choose between shadows and legs in the first person view (only one, not both)
- Updated advanced graphics menu, added checkboxes for enabling build-style bloom/gloss
- Increased chance for spawning artifacts in anomalies when starting new game by 30%
- Early artifact detectors and their upgrades are now cheaper and slightly better
- Artifact detector description now shows list of artifacts in it's database and detection radius
- Skills PDA Module now always available for everybody (NG not required)
- Added ~15 new Skill Points for completing certain quests throughout the game (total Skill Point amount is about 25 now)
- Player endurance parameters rebalanced due to related engine fix
- Increased damage to certain classes of NPC bullet don't pierce their armor, also tweaked some weapons damage
- Guiders are 50% cheaper
- Proverb now give you appropriate weapon for mutant hunt quest
- No anomaly detector from game start (is given later or you can buy one)
- You can now drag various items like empty barrels, wooden boxes, chairs, skulls, etc.
- Another vehicle speed/power/armor rebalance so they climb hills better and survive certain chase scene
- Ground during nights is just a little bit less dark, so you can barely see where you go without NVG
- Buffed barrel resource for AN-94 and L85
- Other tweaks and fixes

v1.0:
- New inventory screen
- 3 slots for firearms: one separate slot for pistol AND two slots for "big" weapons (interchangeable, CoP-style)
- Helmets from CoP
- New outfits
- Complete re-balance of outfits and their upgrades
- Repair Kit rebalanced and allows to repair weapons using parts from compatible weapons (like AKM, AK-74, AKS-74u, etc)
- Many smaller tweaks and improvements to original game balance and gameplay
- Configs and item icons refactoring (for easier modding, not interesting for players)

 

| PRM Weapons "DLC" |

- version: 1.3
- developed by: Rvip74, phobos2077
- based on: STCoP Weapon Pack by Gaz1k


>>> FEATURES <<<

v1.3:
- Sniper AKM for all NPCs is replaced with SKS
- Adaptation for Gameplay DLC 1.3

v1.1:
- Added scope mount upgrade for AKM
- Val now always have a scope mount
- New SKS shoot sound
- New shoot/reload sounds for Mosin
- Various tweaks and fixes
- Adaptation for Gameplay DLC v1.1

v1.0:
- Replaces models, textures, animations and sounds of all original weapons (except Magnums...)
- Integrated into LA 1.4005 weapon config format and balance
- Numerous fixes, tweaks and improvements to original STCoP weapons
- Adds some new ammo, weapons and addons (fully integrated into game world and balance)
- New weapons have new upgrade schemes
- Animation speeds tweaked to switch from main weapon to handgun faster

Także tak jak mówiłem żeby mieć LA DC 1.4005 musisz pobierać całego moda tak jak jest to opisane w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trikster  - Wypakowałem wskazanego przez Ciebie patcha 1.4005. Jest w formie instalatora. Uruchomiony zaczął działać, ale stanął na 99,7%, ale też wyskoczyło okno informujące o kompletnym zainstalowaniu. Jednak na ekranie startowym nadal jest 1.4004.

Masz jakiś pomysł na sytuację? Pobieranie na nowo tej gry mi się nie widzi.

DODANO: Chyba że link nie był do patcha, a do tej kompletnej gry 1.4005 . Czy wymaga wcześniejszej instalacji samego LA?

@tom3kb - Ja też uzupełniłem swojego posta, kiedy ty wstawiałeś swojego. Minęliśmy się.

Reasumując: Jego należy zainstalować na LA ale której wersji? Angielski opis nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post mi się zepsuł.

Instalacja:

1. Pobieramy 4 party z modem.

2. Wrzucamy je razem do jakiegoś folderu i wypakowujemy.

3. Uruchamiamy instalator uruchamiając part 1.

4. (Opcjonalne) Instalujemy sobie to co nas interesuje z DLC  Extended pack for LostAlpha DC [1.4005]

Tu mod:

Wersja spakowana:

Part 1: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14005-dc-1of4

Part 2: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14005-dc-2-of-4

Part 3: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14005-dc-3-of-4

Part 4: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14005-dc-4-of-4

Tu dlc punkt 4 instalacji: (konieczny do instalacji jest tylko dodatek gameplay-owy (Gameplay Expansion), reszta co się chce)

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/extended-pack-for-lostalpha-dc-14005

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Przed usunięciem gry z kompa, postanowiłem sprawdzić jak wygląda na dużo mocniejszej karcie graficznej, niż miałem przy grze w samą LA.

Różnice są wyraźne, ale chcę zapytać o co innego. Nie wstawiałem żadnego programu pokazującego fps -y i jeszcze coś tam, co się wyświetla w prawym górnym rogu ekranu. Nawet przy wyłączonym HUDzie, jak widać.

ss_administrator_04-05-18_17-06-50_(la01_escape).thumb.jpg.50c251a90c5e3b874e1e93af6c6045b0.jpg

Jak tę niechcianą rzecz usunąć? W ustawieniach nic takiego nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie tematu:

W związku ze wstawieniem spolszczenia dla v.1.4005, chcę zasugerować wyjęcie tematu LADC z Innych modów w języku polskim i zrobienia grze ( bo to przecież nie jest mod ) samodzielnego tematu. Ma temat nieistniejący Stalker 2, a LA jest upchniętą byle gdzie.

A właściwie dla LADC wypadałoby zrobić kompletnie nowy temat.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem LA i wszystko póki co jak najbardziej ok :) Nie wiem czy jest ktoś chętny by sprawdzić jak działa spolszczenie z extended pack i jak wiele trzeba by było zmieniać w spolszczeniu by się nic nie gryzło.

W każdym razie zaczynam wątpić że doczekamy się czegoś takiego jak FINALNA wersja Lost Alphy...Chyba do konca świata( i jeden dzień dłużej) będą wychodzić jakieś poprawki i fixy :D

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu

Patch 1.4007 już się robi, a i nowa wersja Extended Packa też jest już w wersji beta i testowana u Rosjan.

Mnie trochę kusi jutro zarzucić dla sprawdzenia LA DC z Extended Packiem i tym spolszczeniem ale jak za "niedługo" wyjdą te nowe wersje i bym miał zaczynać od nowa ;) to sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu zainstalowałem LA DC 1.4005 na to spolszczenie, a potem ten opcjonalny Extended Pack v1.3. Z niego wybrałem tylko wymagany addon gameplay-owy i paczkę broni, no i rosyjskie dialogi.

Po odpaleniu gry Menusy miałem w krzaczkach (o ile pamietam z moddb wina tej paczki rosyjskich głosów) ale szybko sobie zmieniłem język na PL i wszystko wygląda ok. Dialogi z NPC-ami po polsku, opisy PM, strzelby, AKSU ok.

Widziałem w menu parę opcji w stylu ui_menu_blablabla ale to może być wina jakichś nowych rzeczy dodanych w dlc, ewentualnie jakieś błędy polonizacji.

Jak wygląda sprawa nowych broni z dodatku jeszcze nie wiem, czy będą opisy po rosyjsku/angielsku czy w krzaczkach albo w ogóle ich nie będzie bo jeszcze nic nie znalazłem. Dam znać później jak już coś wpadnie w moje ręce.

Nie gwarantuje, że dalej z grą będzie wszystko ok ale jak ktoś nie może oglądać i słuchać oryginalnych giwer ze stalkera, i nie boi się, że coś mu się np zwali pod koniec gry może na własne ryzyko zarzucić dlc na LA DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.