Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wywala mnie z takim logiem.

Spoiler

Expression    : fatal error
Function      : CInifile::r_section
File          : Xr_ini.cpp
Line          : 516
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't open section 'wpn_ak74u'
 

 

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanon1022 - na "moje oko" to coś z nazwa pliku/ów do buldoga - AK 74u, chyba trzeba zmienić nazwę.

Smox - także gram na najnowszej wersji i nie narzekam.

Wylotów brak, przy instalacji dałem na ludzki język - Rosyjski, gra płynna na ustawieniach mieszanych t.j. - średnie/wysokie(zależy która opcja), niektóre kwestie/y uproszczone w fabule, spolszczenia nie podkopsam bo to zryje temat, w trakcie rozgrywki mogę zmieniać opcje gry bez wylotu.

takie tam z laboratorium w Ciemnej Dolinie, teraz jestem na Rostoku:

 

ss_tomahawk_04-28-19_09-24-09_(la04u_darklab).jpg

ss_tomahawk_04-28-19_09-24-19_(la04u_darklab).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty coś brałeś kolego? :lol2:  Particle to OPCJONALNY dodatek. Weapon pack ma swoje w pliku .xdb, nikt nie musi dodawać mojego zeby działało. To jest tylko zmieniony przeze mnie plik, z efektami trafien, z których ja korzystam we wszystkich modach

 

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak zrobiono, ale bardzo mi się to nie podoba. Chodzi o przeładowywanie broni podczas biegu. To chyba pierwszy mod w którym nie można tego zrobić. W innych modach po wystrzeleniu naboi z magazynka można było uciekając przeładować i dalej strzelać. Tutaj przeładować można tylko jak się stoi lub idzie.

@FeRu, wiem, że to nie problem spolszczenia, ale dałoby radę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smox napisał:

Nie wiem dlaczego tak zrobiono, ale bardzo mi się to nie podoba. Chodzi o przeładowywanie broni podczas biegu. To chyba pierwszy mod w którym nie można tego zrobić. W innych modach po wystrzeleniu naboi z magazynka można było uciekając przeładować i dalej strzelać.

Taki feature moda, spróbuj biegać, szczególnie jak tu na sprincie i przeładowywać broń :) Chcieli utrudnić i "urealnić" rozgrywkę. Tak to sobie wymyślili.

Ile ja razy przez to zginąłem od zębów mutantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu Polonizację z mega pobrałem tylko dla sprawdzenia. Interesowało mnie tylko to, co w katalogu ze spolszczeniem, a nie z dodatkami. I tak będą na to patrzyli gracze. Plik powodujący wylot, musi się więc znaleźć w podstawowej polonizacji, a nie poza nią. 

:wybacz: A że Ty wiesz gdzie to trzeba wsadzić, nie świadczy że muszą wiedzieć o tym stawiający moda.  Miałeś już pierwszego, co tego nie zrobił.

DODANO. Więcej uwag nie będę dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze najpierw niech się nauczą czytać ze zrozumieniem. Polonizacja jest w osobnym folderze, a każdy dodatek w osobnych folderach,  są one całkowicie opcjonalne i niewymagane do prawidłowej gry. Przeczytanie pliku informacyjnego również pomoże.

Wiem, że czasami można zrozumieć coś na opak. Ale to wszystko jest zorganizowane tak, żeby każdy o inteligencji ciut wyższej od panelu podłogowego powinien sobie poradzić :007:

@smox ja na to niestety nic nie poradzę. Nie będę grzebał w czymś o czym nie mam pojęcia. Zauważyłem tylko, że są dodane jakieś nowe statystyki w amunicji które nie wyświetlają się nawet jako tekst tylko odwołania do skryptów. Szukam w plikach PRM DLC i znaleźć w ogóle tych opcji nie mogę. Nie wiem czy to wina samej LA czy weapon packa.

 

Edit: OK znalazłem te dodatkowe parametry. Poprawka już wrzucona w 1 poście. Teraz wszystkie nowe parametry sprzętu są po polsku.

Edytowane przez FeRu
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Zainstalowałem był język polski , zainstalowałem drugi raz i wgrałem te nowe dodatki co są w polonizacji i mam w krzakach . Jak uruchomić ten spawner. Po rusku mi działa ,ale jak wgram jakieś inne patche i dodatki to wyloty z różnymi logami .

Możesz mi podać kolejność instalacji dokładnie.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę post pod postem bo jest cos ważnego. Okazuje się, że najnowsza wersja paki broni prm miesza w zadaniach.

Porównuje niektóre pliki i pojawiły sie inne opcje dialogowe dla aes, baru,przedmieść prypeci i wsi. W poprzedniej wersji tego nie było. Po co oni mieszali w zadaniach w ogóle? Same modele broni nie wystarczyły?

Kilka poprzednich wersji weapon packa nie miała nic motane, a w tej pojawiły się jakieś przeróbki zadań. Postaram się to przetłumaczyć, ale nie wiem czy jest w ogóle sens, bo z kolejna aktualizacją znów coś się może zmienić......

Dlatego zalecałbym granie bez tej paczki broni jednak, bo robienie co chwile aktualizacji spolszczenia specjalnie dla tek paki nie ma sensu.

Ewentualnie można przeinstalować grę i wybrać paczkę broni w instalatorze, która jest starszą wersją i jej nie aktualizować już.

 

Edit: zaktualizowałem te dialogi, które znalazłem, jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś nieprzetłumaczone teksty  to dajcie znać.. Jutro po prostu wrzucę starzą wersję PRM DLC, do którego pierwotnie polonizacja powstawała i zaznaczę żeby nie aktualizować tego packa więcej. Oczywiście zaktualizowałem spolszczenie i link  MEGA

Fix polonizacji PRM DLC 3.rar

Edytowane przez FeRu
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanon1022 -

Moda pobrałem z: https://yadi.sk/d/Oufgg5McEGPUgQ

Nie dajesz Download all tylko po jedynczo pobierasz.

Instalujesz i w opcjach dajesz Rosyjski

Na to dałem spawner: https://yadi.sk/d/5pc-fcSiWUM32A

oraz udźwig: https://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/carryweight-14007-la-dc

Przydatne do wszystkich wersji: https://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads

https://чтоикак.рф/chity-i-sekrety-igry-stalker-lost-alpha

Uruchomienie trybu boga + spawner:

1/ w opcjach skrótu:

image.png.73998712a0d279d7181720a78818f9d9.png

2/ po odpaleniu moda:

image.png.20435e3f75f57829b12047dcf6a98baa.png

Przed każdą grą z zapisu czy tez od nowa ustalasz na jakich zasadach grasz, t.j. czy tylko spawner czy też spawner + tryb boga.

W narzeczu zamiast fonetycznie jak w/w reżim razrabotczika masz developer, bez tego nie działa spawner - F3, esc, tylda i F3.

Tryb boga:

Odpalasz moda,

Jak w/w odpalasz opcję developer/razrabotczik.

Zaczynasz lub wczytujesz zapis, gra działa więc Esc i

I tylda ~ wpisujesz komendę (jedną z wielu) g_god on/of

I pijawki mogą ci possać.

Tryb boga jest przydatny gdy chcesz zobaczyć część fabuły/scenariusza żeby potem na "normalu" przejść dalej ale wiedząc gdzie i co masz zrobić.

Spawner sprawia, że jakoś tak nie liczysz się z hajsem i amunicją ;)  :biggrin:

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups.. Zrobiłem błąd w jednym pliku. Błąd z tagiem...Akurat te błędy s bardzo upierdliwe i walczyłem z nimi prawie 2 dni przed premiera spolszczenia

Zaraz poprawię i wrzucę fix.

Edit: problem rozwiązany. Czy może ktoś z moderów czy adminów przywrócić mi możliwość edycji tematu? Chcę uzupełnić pierwszą stronę o nowa wersje spolszczenia i dodac link do kompatybilnego weapon paka z polonizacją.

 

Link do aktualnej wersji spolszczenia:

PRM Weapon Pack kompatybilny ze Spolszczeniem.

Po instalacji tej wersji weapon packa NIE aktualizujemy jej do nowej wersji.

 

Jeśli nie można przywrócić mozliwości edycji wątku, to proszę niech któryś stalker z "obsługi technicznej" forum, wrzuci linki do pierwszego postu.

 

hotfix #7.rar

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spawner, to jest pewien problem z PRM Weapon packiem nowszym niż ten dołączony do instalatora LA.

Spoiler

Updating to newer versions of the weapon pack (other than the base version included as an option during installation of Director's Cut v1.4007) via the launcher breaks the in-game spawn menu accessible via Developer Mode (removes vast amounts of sub-menus and items in said menus, especially the "Toolkits" used for upgrading Technicians; often times the only reason the spawn menu is used by players).

Mówiac po naszemu, zaktualizowanie PRM psuje spawn menu i usuwa wiele elementów oraz przedmiotów.

Jak coś to w temacie polonizacji dałem link do tej wersji PRM dołączonej do instalatora LA, gdyż do tej wersji pierwotnie było robione spolszczenie.

Sama polonizacja nie psuje gry wiec można z niej korzystać w każdym momencie. Plusem organizacji silnika LA jest to, że zmiana języka nie miesza w żadnych skryptach i nie trzeba zaczynać gry od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.