Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, FeRu napisał:

Słuchaj @mirczas1987 Nie ma co zwalać na komputer, tylko na swoją niewiedze. Ja wiem, że ciężko jest się przyznać, że popełniło się błąd albo, że się czegoś nie rozumie, jednak twój problem ewidentnie jest spowodowany nieumiejętną instalacją lub zrozumieniem czegoś na opak. Widać też, że nie masz zbyt rozległej wiedzy dotyczącej komputerów, ale instrukcja jest napisana tak by każdy sobie poradził. Cały temat ma 5 stron i jak przejrzysz go dokładnie to tam też będą wskazówki dotyczące instalacji. Polonizacje pobrało łącznie ok 1000 osób, a może i więcej i tylko kilka osób miało problemy (pewnie było ich więcej, ale nie pisali o tym na forach) jednak ich odsetek jest niewielki.

Jeśli nie grasz bez packa broni to instalacja jest banalna. Instalujesz grę, wklejasz polonizacje do głównego katalogu gry i doklejasz pliki ze polonizacji standardowego packa broni zamieniając istniejące.

Pliki masz posegregowane w katalogach więc nie trzeba nic szukać czy grzebać się godzinami w katalogach. Na końcu wybierasz sobie z folderu "Dodatki" te dodatki, które chcesz i wklejasz je w odpowiednie miejsca. To wszystko. Jeśli ogarniesz wszystko tak jak ma być to MUSI działać, nie ma bata.

 

@Mayer99 Właśnie zauważyłem, że u Ciebie Naznaczony jest wciąż jako Marked One. Więc zastanawiam się, czy też nie masz czegoś nie tak z polonizacją, albo zjadło Ci jakieś pliki, albo coś pomyliłeś.... Piszę to dlatego, że zadanie na stope snorka dla Deedee jest przetłumaczone prawidłowo i nie powinno być błędu jak u Ciebie.

Powiedz mi Jakie dodatki jeszcze masz zainstalowane oprócz polonizacji i PRM Weapon pack?

Panowie a w ktorym poście pisalem że jestem znawca w temecie modow i komputerow czy ktos moze mi napisze?

Może i jestem lokalnym gamoniem i wcale sie z tym nie kryje

 

Tak jak pisalem wczesniej kiedy wybieram w launcherze jezyk polski i chce odpalic gre to mam czarny obraz i nic sie nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instalację LA 1.4007, to wywaliłem wcześniejszą Lost Alpha'e razem z save'ami, przez instalatora win. LA 1.4007 ZACZĄŁEM CAŁKOWICIE OD POCZĄTKU!!! Z dodatków mam: darker nights, extended weather, free alife, Prm weapon pack'a, autumn vegetation i russian voices. Z tłumaczenia dodatkowo: lepsze ceny, trafienia pocisków, odgłosy mięsaczy, tekstury krwi i poprawki i aktualizacja x-ray'a. Tłumaczenie jest bardzo dobre, jedynie co mi nie wskakuje to opisy nowych rzeczy, jak np: celownik do Galila, Barrett, czy hełm specnazu (ten szary z mozliwością instalacji termiki).

Prośba: Czy ma ktoś może rozpakowaną GAMEDATĘ LA 1.4007???! Potrzebuję configi broni, a w szczególności Barrett'a m98b. Szlag mnie trafia, że nie można z nim biegać, a z gaussem po ulepszeniu już tak :facepalm:
Bardzo proszę o pomoc :O

OBWIESZCZENIE: niniejszym oficjalnie informuję, że przeinstalowałem LA 1.4007 i mam już wszystkie opisy jak trzeba. Nie wiem czym były spowodowane wcześniejsze problemy. Mea culpa pewnie. Tak czy inaczej znalazłem jeszcze 1 "braczek" w opiseie elitarnego detektora anomalii:

elite detector.jpg

Edytowane przez Mayer99
info
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie link do nowej wersji polonizacji. Poprawiłem wszystkie odnalezione błędy i literówki, zmieniłem kilka dialogów i poprawiłem nieprzetłumaczone teksty. Z dodatków nie zmieniło się nic.

Jeśli nie znajdziecie więcej błędów do końca miesiąca to polonizacja otrzyma status finalny.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za polonizację i pozostałe dodatki :). Mam 2 pytania do Ciebie @FeRu:

1. Jaki zmiany wprowadziłeś do dodatku w spawn.ltx? I co oznacza: usprawnienie silnika gry...?

2. Czy zmiany w handlu dotyczyły tylko skupowania uszkodzonych broni? Czy może pozostałych cen również?

PROBLEM Z USAS-12 - żaden z techników ( 3 ma komplet narzędzi ) nie jest w stanie wprowadzić ulepszeń do tej strzelby...? Czemu tak? Czy w wersji 1.4007 są jeszcze jakieś inne dane do ulepszeń USAS-12 właśnie? Bo zgłupiałem :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 Te dodatki są z oficjalnej strony vk  la-dlc.  Spawn jest od jednego ze współautorów LA DC tak jak i poprawki silnika gry, więc NIE są dodatki mojego autorstwa.  Dałem je do polonizacji, bo sporo osób się wypytuje gdzie znaleźć to czy tamto i dlatego dałem najbardziej przydatne z nich do paczki. Dźwięki Mięsaczy z OGSE wypakowałem sam, bo używam ich wszędzie i nie wyobrażam sobie STALKERA bez nich, a pierwotnie tak właśnie miało być, że Mięsacze miały powtarzać usłyszane słowa. Z resztą świetne jest jak ranny mutant woła o apteczkę albo krzyczy "mieczenyj, kakoho czorta" :lol2: jak do niego strzelamy. Dodatek na krew, to także zebrane przeze mnie najlepsze tekstury, a efekty trafień pocisku to moja kompilacja najlepszych efektów z różnych modów.

Spawn naprawia błędy w spawnie przedmiotów fabularnych,stalkerów i mutantów, a poprawki silnika poprawiają stabilność i wydajność, Poprawka handlu to możliwość sprzedawania broni w każdym stanie technicznym i zmiana stosunku cen skupu i sprzedaży wszystkich klamotów oraz artefaktów, dzięki czemu o wiele taniej kupimy rzeczy i drożej sprzedamy.  Co do ulepszeń to nie wiem, to trzeba by się spytać autorów PRM DLC.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :O. Stoję pod drzwiami pokoju 26 w hotelu w Prypeci, Duch jest w środku, ale drzwi są zamknięte i nie mogę z nim porozmawiać... WTF? Dostałem się tam przez pokój 27, okna pokoju z Duchem są zabite dechami i maja kraty, jak mam się tam dostać? Potrzebny jest klucz...? Użyłem demo_record, ale niemożliwe jest pozostanie w środku po jego wyłączeniu. Co teraz???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info Panowie, choć przyczyna okazała się inna. Nie zrobiłem misji dla naukowca w Prypeci, bo mi się zielony kondom zawiesił nerwowo na filarze i nie chciał iść zjebczyk :/. Postanowiłem go olać co uniemożliwiło otwarcie drzwi w hotelu do pokoju 26. Takie buty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność, Faktycznie dialog z Welesem był nie przetłumaczony, a brak opisu dokumentu z X-18 był spowodowany tym, że w pliku brakowało znacznika. Już to poprawiłem.

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś błędy zrobię update do końca miesiąca i wydam ostateczną wersję polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że zaangażowałem się w temat, wyłapałem jeszcze 2 "arty" o takiej samej nazwie: "Ochłap". Robi to trochę zamieszania. BTW: jak wygląda artefakt "Knot"? - bo się nie potknąłem o niego, a chciałbym transmutować cosik ;)

EDIT: Knot wygląda jak stary skrętak. Dzisiaj Barrettem m98 zdjąłem 2 Monolitowców 1 strzałem, zajefajność ;)

ss_user_06-29-19_22-04-59_(la17_outskirts)_w_default_preblowout_11_00_to_default_preblowout_12_00_gt_11-30.jpg

ss_user_06-29-19_22-05-06_(la17_outskirts)_w_default_preblowout_11_00_to_default_preblowout_12_00_gt_11-31.jpg

Edytowane przez Mayer99
Sprostowanie:
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 proszę zmienić okulary i przeczytać pierwszy post, tam jest instalacja wszystkich wersji przecież. Jeszcze taką czcionką wielgachną i kolorową pooznaczane.

Instalacja, odpalasz instalator i to wsjo. Potem polonizacja.

O ile pamiętam to instalator LA sprawdza najpierw czy wszystko jest ok. Jak masz uszkodzone pliki to nie zainstalujesz. Musisz pobrać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Ty! rzeczywiście czas zmienić okulary

A już tak na poważnie bo piszesz że... 

W dniu 5.07.2019 o 18:24, tom3kb napisał:

O ile pamiętam to instalator LA sprawdza najpierw czy wszystko jest ok. Jak masz uszkodzone pliki to nie zainstalujesz.

no to u mnie mod jest robaczywy, pobrałem go od ruskich z tego ich serwera, nie janka tylko tego drugiego, nie wiem jak to się czyta, czy jak pobiorę go z innego to będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas próby uruchomienia gry przy włączonej polonizacji, wywala mnie do pulpitu, a na launcherze lost alphy cały czas jest napis "Game is running" i tak przez cały czas (jak coś to spolszcznie launchera działa). Chciałbym zaznaczyć, że przy odpalaniu gry w wersji angielskiej problem ten nie występuje. Spolszczenie implementowałem w następujący sposób:

1. Z  folderu "J:\Spolszczenie Lost Alpha DC 1.4007 z PRM DLC v2.65 + dodatki v22.05.2019\Polonizacja\gamedata" przeniosłem katalogi config i textures oraz plik fonts.ltx do katalagu gamedata który znajduje się w folderze głównym z grą.

2. Pliki Game.ini oraz Graphic.ini z "J:\Spolszczenie Lost Alpha DC 1.4007 z PRM DLC v2.65 + dodatki v22.05.2019\Polonizacja" przeniosłem do katalogu głównego gry

Reszty nie tykałem bo uważałem, że do samego spolszczenia gry nic więcej jest mi nie potrzebne. Chciałbym się spytać czy coś źle skopiowałem czy może czegoś jeszcze nie wkleiłem do jakiegoś katalogu itd. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem zielony w takich sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedną rzecz wyłapałem, mianowicie reputacja. Gram zgodnie z własnym sumieniem, robię konieczne misje, nie morduję bez potrzeby a reputację mam bardzo złą lub straszną. Nie wiem czy opisy nie zostały pomylone, bo robiąc to samo w poprzednich wersjach byłem dobry tudzież bardzo dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus stalkerzy, przepraszam że się nie odzywałem, ale ogarniałem trochę swoje życie osobiste:

Spoiler

Robię podział działki i przekształcam ją w działkę budowlaną, która sprzedaje za dobrą kasę by sobie odpicować dom i się ustawić solidnie na kilka lat, poznałem tez niedawno super kobietę (22 lata, więc 8 lat młodsza ode mnie), sporo czasu też mi zjadały sprawy zawodowe czyli produkcja muzyki oraz solidny trening na siłowni 5x w tyg z dietą by zgubić 15kg sadła, zmieniając je na mięcho :D więc rozumiecie, że nie miałem zupełnie czasu na S.T.A.L.K.E.R.a.... 

Jak widzicie zajęć sporo a czasu mało, dlatego nie mam możliwości by wydać szybko wersję finalną polonizacji. Dzięki za screeny z błędami i wrzucajcie je dalej jak coś znajdziecie, poprawki będę nanosił na bieżąco więc niedługo poprawi się finalna wersja polonizacji do Lost Alphy DC. Najprawdopodobniej do końca pierwszej połowy sierpnia wydam ostatni update, ale to jeszcze nie jest nic pewnego. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Nie czytałem całego 6-cio stronicowego tego wątku dokładnie tylko tak pobieżnie. Więc jak co to sorry za niewiedzę.

Pobrałem dzisiaj (2 sierpnia 2019) wersję z pierwszej strony tego wątku - czyli :
Spolszczenie Lost Alpha DC 1.4007 z PRM DLC v2.65 + dodatki v22.05.2019
[ to nazwa katalogu w pliku: Spolszczenie Lost Alpha DC 1.4007 z PRM DLC v2.65 + dodatki v17.06.2019.rar ]
- instalowałem - wszystko wg mnie działa OK - pograłem z 2 godzinki i takie mam literówki.

Każdy wiersz to słowo do znalezienia przez Ctrl+F np. w Total commander - szukając po całości plików (158 xml-i w katalogu gamedata\config\text\pol\*.xml)

Wrzuć przy okazji jakieś większej aktualizacji - AAA i ode mnie ogromny RESPECT dla ciebie (i reszty) za pracę włożoną w tłumaczenie !! - Gra oczywiście jest Mega ! Super się gra :)

grenaty
przejdzmy, 
atefakt
Włokłem Cię
wszysktimi

nie wchodz do
bedziesz (2x)
Kim jestes?
Jest to związane z tą fleszką, którą odnosiłeś.
Widziałeś fleszkę na stole Barmana
zangażowania (dopisać drugie a)
zycia
obsesyjnie kręca się
zważająć
przyposzczenia
Możesz wię mi
Tak tak, wiem ocebe. (??)
ksywe (pasuje ę)
czyscić
Makarova (tłumaczenie jest Makarow)
Makarov (tłumaczenie jest Makarow)
kase to (lepiej pasuje ę)

I jeszcze taka sprawa : jest tekst: 
"To ciebie Pomożec znalazł w trupiarce?"

A wcześniej jest dialog gdzie Gawędzisz mówi: 
"Mówią mi Gawędziarz. Jestem tutejszym stalkerem. Znalazłem Cię we wraku ciężarówki tydzień temu."
"To była tzw. Trupiarka,"

Może jest nieodpowiednie tłumaczenie dla imienia i zamiast "Pomożec" wpisać "Gawędziarz"? - trzeba zweryfikować z całym kontekstem rozmowy.
 

Pozdrawiam

Edytowane przez pauluZ
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.