Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem LA na dysku niesystemowym, dowaliłem polonizację lecz próba uruchomienia Cofigurator.exe kończy się informacją "D\Lost Alfa \S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\LostAlphaCofigurator.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32". Wobec tego moje pytanie czy działa toto na WinXP 32bit Sp3 ? . Jeżeli nie to należałoby o tym fakcie poinformować. Próba uruchomienia bezpośrednio z pliku XR_3DA.exe kończy się informacją błędem "Cannot find file gamedata\config\system.ltx. Reinstalling applications may fix this problem." Ma to jak mniemam związek z konfiguratorem który taki plik winien założyć.  Wiele modów przeszedłem ale z tym chyba bardzo wiele rzeczy jest coś nie tak co sądzę po postach innych kolegów. Może mam za małe IQ co zdecydowanie zasugerowane jest na początku tego wątku aczkolwiek co dla jednego jest oczywiste dla innych takim być nie musi i są zmuszani do :banghead: oraz mają dziką chęć :rapidfire:twórców .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem w lokacji Podziemia Prypeci gdzie przez animację Przewodnika zawieszało mi grę, więc dodałem zawartość folderu "Poprawki i aktualizacja silnika gry" ale po tym zrobił mi się pokaz slajdów zarówno w grze jak i menu głównym. Przywróciłem poprzedni folder bin i usunąłem gamedata/shaders ale to nie przyniosło efektu. Ktoś wie o co kaman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moda przeszedłem już jakoś grubo ponad pół roku temu lecz dopiero teraz pokuszę się o moją opinię. Miałem dziwne wrażenie że mod będzie naprawdę fantastyczny a był co najmniej średni. Questy były dziwne i nudne, cała fabuła była średnio wymyślona. Może to zwykłe czepialstwo lecz ich poprzedni mod, Priboi Story, podszedł mi o wiele bardziej. Korzystałem przez całą grę z fantastycznej Lady jeżdżąc od kordonu aż po Przedmieścia Prypeci i samą Prypeć. Nie wiem który mądry obywatel kraju wschodniego wymyślił nieprzejezdną drogę na Wysypisku bo znikąd leżało drzewo na moście i trzeba było jeździć koło jakiegoś wąwozu gdzie średnio raz na pół minuty wczytywałem grę bo auto postanowiło się zablokować/uszkodzić czy nawet wybuchnąć. Większość map była bardzo źle przygotowana pod pojazdy i mogli to zmienić skoro postanowili je dodać. Sama rozgrywka jest bardzo łatwa. Od zera do klasy średniej i to w kilka godzin! Od momentu pójścia do Doliny Mroku można całkiem łatwo wysprzątać całą bazę bandytów nawet nie ginąc ani razu. Loot w jednym z handlarzy jest bardzo pokaźny i można to wszystko wpakować do pierwszego auta które w tej lokacji znajdujemy. Potem wszystko sprzedać w kordonie i ma się na wszystko. Gra miała swoje trudne momenty przez durne błędy i blokowanie się postaci/questów. Wiele razy nie mogłem odpalić dialogu i oddać zadania. Niektóre Laby były naprawdę kozackie a niektóre żenujące (Lab w przedmieściach prypeci xDD).  Od momentu napadu w Barze gra strasznie przyspieszyła i zrobiło się wszystko zbyt chaotyczne. Ostatecznie gdy go przeszedłem nie czułem radości a ulgę że mogę go już zostawić i o nim zapomnieć.

Naciągane 6/10

Polecam zagrać ale nie oczekujta zbyt wiele

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy tu mogę prosić o pomoc, jeśli nie to przepraszam ale nie mogę znaleźć odpowiedniego forum, chodzi mi o klucz, który zgubił Wilk, który powinien być w podziemiach w pomieszczeniu naprzeciwko toalety, nie ma, gdzie go znajdę, dziękuję za ewentualne skazania.

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siemaneczko :) Spolszczenie zajebiste!

Aczkolwiek mam problem odnośnie jednego dodatku dołączonego do spolszczenia, a dokładniej o lepszych cenach z handlarzami. Pykam sobie od początku i mam za zadanie dość do baru. Po drodze próbuję odstrzelić nibypsy, ale łapię bugtrapa. Bez tego dodatku wszystko idzie dalej bez żadnego problemu. STALKER jest na dysku systemowym (SSD, żeby mi szybciej hulało :) )


 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 516
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'sell_device_cheap'
 

stack trace:

0023:6164453F xrCore.dll, xrDebug::fatal()
0023:6163E682 xrCore.dll, CInifile::CInifile()
0023:60B62ABF xrGame.dll, CDialogHolder::operator=()
0023:6091931E xrGame.dll, CDialogHolder::operator=()

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,jestem tu nowy i mam takie pytanie,jak dokładnie zainstalować spolszczenie do lost alphy DC 1.4007,instaluje wg.instrukcji zawartej w pobranych plikach i nic to nie daje,jedynie częściowo spolszcza menu główne a gdy uruchamiam grę brak w ogóle spolszczenia dialogów i nawet w opcjach gry nie pojawia się język polski,do wyboru mam tylko język angielski i rosyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 Za instrukcją w spolszczeniu:
 

Cytat

Instalacja jest tak prosta, że każdy o  minimalnym poziomie IQ, pozwalającym prawidłowo zrobić wdech i wydech powinien poradzić sobie z tym procesem :D
Wklej pliki spolszczenia oraz interesujących Cię dodatków do folderu gamedata. 

Pliki game.ini oraz graphics.ini wklej do głównego katalogu gry zamieniając istniejące.
Dzięki temu będziesz mógł wybrać język Polski w konfiguratorze( w sekcji GAME), w którym udało mi się też spolszczyć część opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robię wklejam pliki spolszczenia bez dodatków do folderu gamedata oraz zmieniam pliki game.ini i graphics.ini i po wybraniu w kreatorze języka polskiego nic się nie zmienia w grze na polski ani dialogi ani menu główne.

22 minuty temu, Sierioża napisał:

@Grzegorz728 Za instrukcją w spolszczeniu:
 

 

tak właśnie robię wklejam pliki spolszczenia bez dodatków do folderu gamedata oraz zmieniam pliki game.ini i graphics.ini i po wybraniu w kreatorze języka polskiego nic się nie zmienia w grze na polski ani dialogi ani menu główne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 a czy oprócz plików spolszczenia z odpowiedniego folderu wziąłeś też spolszczenie dla standardowego packu broni czy też dla tego z dodatku PMC, o ile tych giwer używasz.

No i czy wziąłeś odpowiednie wersje z pierwszego pliku bo launcher pewnie po instalacji mógł ci wszystko zupdatować do najnowszych wersji, z którymi polonizacja może nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atom3kb już wszystko jest w porządku, po prostu źle wkleiłem foldery, miałem z pobranych plików z folderu polonizacja wejść w folder gamedata i z niego skopiować pliki configs. I texture. I wkleić do głównego katalogu gry do folderu gamedata. A ja wziełem cały folder gamedata i wkleiłem go do głównego katalogu gry do gamedaty, na szczęście sam do tego doszedłem co zrobiłem źle.? A także udało mi się zwiększyć udźwig postaci do 700kg??także jest moc. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam 

Drodzy koledzy proszę o pomoc miałem już zainstalowanego i spolszczonego LA DC od jakiegoś pół roku, cieszyłem się jak dziecko i zwiedzałem Zone i pchnąłem dość znacznie fabułę ale po ostaniej aktualizacji Windowsa podczas uruchamianie launchera pojawia mi się komunikat

"Lost alfa Configurator should be launched from the Lost Alfa DC direktory"

nie chce instalować od nowa bo boję się coś zepsuć , czy to jest jedyna obcja

Mam prośbę się nie nabijać bo nie jestem specem od Komputerów i mogę tylko podyskutować o zasmażce I i II stopnia jak ktoś ma ochotę

Dziękuje z góry za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirczas1987 idź do pierwszego posta tam masz linki do nowej wersji konfiguratora.

Napisałem wieeeeelllką czcionką to go znajdziesz. Poniżej informacji o polonizacji.

Weź najpierw plik starego sobie gdzieś przenieś dla bezpieczeństwa, wrzuć ten nowy i zobacz czy uruchomisz już bez problemu moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.