Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@mirczas1987

No to nie wiem co dalej, u wszystkich dotąd to pomagało :(

Można by poszukać jakiejś starszej wersji konfiguratora i spróbować z nią.

 

 

A tak w ramach pośmiania się, ze strony LA DC na moddb :D

"WARNING!

As a recent discovery, an engine bug (possibly as old as SoC itself), was found. It causes the game to load ALL your save games and their previews into RAM. This means that big save folders will have a negative effect on the game performance. Please keep your appdata\savedgames\ folder tidy, and preferably small."

A @kondotier od zawsze powtarza w tematach modów, trzymać jak najmniej plików z zapisami w folderze ;) a ekipa od LA niedawno to odkryła :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, pominąłem coś czytając cały temat na temat wywalania LA z tym błędem? :

Expression    : fatal error
Function      : CInifile::r_section
File          : Xr_ini.cpp
Line          : 516
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't open section 'sell_weapons_cheap'


Wróciłem ostatnio do LA, zacząłem sobie od nowa i doszedłem do momentu jak z Agropromu trzeba się udać do Odlewni oddać barmanowi dokumenty z agropromu, wcześniej wczytywało mi mapę i gdy wziąlem zadanko od stalkerów stacjonujących przed wejściem na teren baru na wybicie nibypsów to wtedy wywalało mi grę z tym samym błędem, teraz nawet nie chce mi sie wczytać mapa, jakieś pomysły co może być nie tak? Od razu mówię że addona na niższe ceny u handlarzy i skupowanie broni w złym stanie nie instalowałem, wrzuciłem poprawkę spawn, poprawkę silnika gry, nowy hud z klasycznym kursorem,nowe tekstury krwi i lepsze efekty trafień pocisków. Poprzednio miałem jeszcze lepsze ceny u handlarzy i rChudini wspomniał o tym dodatku w pierwszym poście na tej stronie i wylotem z tym samym błędem co ja więc profilaktycznie tym razem go nie użyłem ale chyba nie tu leży problem.

A i jeszcze drugie pytanko, ostatnio jak mi wywalało tą gre przed barem to się wkurzyłem i wywaliłem LA z dysku i zapomniałem save'ów skopiować( na szczęście miałem save'y z poprzedniego podejścia do LA które robiłem jeszcze zanim powstało spolszczenie do 1.4007) no i wszystko jest si tylko mam imiona i nazwiska npców oraz GG po angielsku i teksty odnośnie schowków też po angielsku, nie przeszkadza mi to zbytnio ale z ciekawości spytam, da się to jakoś naprawić żeby było po polsku czy musiał bym zaczynać grę od nowa?

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shootself: Nie wiem o czym ja myślałem pisząc to drugie pytanie Tom :P w sumie logiczne, save'y są z angielskiej 1.4007(zapomniałem właśnie że save'y wziąłem z tego podejścia gdzie jeszcze nie było spolszczenia), a że tamto podejście było jakiś czas temu to zapomniałem...To jakoś przeżyję co nie zmienia faktu że błąd wywala cały czas i się zastanawiam co może być problemem bo nie mam żadnego moda który ingeruje w handel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie na pewno niczego takiego nie używałem, wole domyślne ceny bo za łatwo być nie może no a tym bardziej że ten sam błąd miałem parę dni temu, w sensie żeby było jaśniej to LA przeszedłem już kilka razy na kilku różnych wersjach, ostatni raz jak skończyłem był na 1.4007 bez spolszczenia, ale kilka dni temu ściągnąłem LA od nowa no i zacząłem grę od nowa doszedłem do baru i wylot z tym samym błędem co podałem wyżej, próbowałem usuwania modów które przez launchera zainstalowałem, nic to nie dało więc się wkurzyłem i wywaliłem LA z dysku, no i wczoraj zainstalowałem kolejny raz bo przypomniało mi się że mam save'y z 1.4007(z wersji bez spolszczenia) więc mogę spróbować instalki od zera jeszcze bez niektórych modów i "teoretycznie" nie strace progresu. Ale jednak błąd się pojawił nawet na tych zapisach a pamiętam że jak grałem po angielsku to nie miałem żadnego wylotu od początku do końca gry.

Edit

Nie wiem jak i czemu ale błąd ustąpił dopiero jak zainstalowałem dodatek Balanced Economy v1.2 z configuratora, nie wiem dlaczego bo jak czytałem opisy wszystkich modów które mam zainstalowane to żaden nie miał w opisie że wymaga Balanced Economy no ale teraz wszystko hula wszedłem normalnie na teren baru także jeśli ktoś będzie miał wylot przy pierwszym przyjściu do baru z takim błędem jak ja to pamiętajcie żeby zainstalować moda Balanced Economy v1.2 z listy modów w Lost Alpha Configurator.

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Master730 napisał:

Szczepan9205

WITAM wspamiany błąd jak kolega wymienił również miałem po zainstalowaniu Paczki Broni 2.79 dochodząc do baru , bierzemy zadanie (likwidacja psów) i wywala wspomiany bąd. Dlatego gram na 2.64 .

Używam poniższych modów , zdarzają się wyloty ale tragedi nie ma.

Lost Alpha 1.4007 Mod.png

No ja korzystam z paczki 2.64 z patchem 2.65 dołączonych do spolszczenia i wywalało ale wrzuciłem ten Balanced Economy i mogę grać dalej, jakoś przeżyje z tym że ceny są niższe ważne że gra chodzi jak trzeba więc możliwe że problem leży gdzieś w PRM, mi wywalało nie zależnie czy brałem misję na likwidację psów czy nie po prostu podchodziłem pod bar, pojawiały się lekkie przycinki które towarzyszą temu że wczytują się npc czy tam alife ale w pewnym momencie wywalało do pulpitu z tym błędem co wymieniłem. Wszystkie mody z configuratora które miałem usunąłem(poza paczką broni) i problem nadal występował więc wrzuciłem je z powrotem i stwierdziłem że skoro chodzi o coś związanego z handlem to zainstaluję Balanced Economy no i jak ręką odjął :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuuuuugiej przerwie. Problemy jak i proza życia codziennego spowodowały, że ostatni rok miałem bardzo zajęty i niestety brakowało mi czasu na jakiekolwiek chwile ze S.T.A.L.K.E.R.em, już nie mówiąc o tym by skończyć polonizacje do LA DC i wydać wersje finalną.

Jednak wracam i nadrabiam zaległości, więc planuję w ciągu najbliższego miesiąca zrobić wersje finalną polonizacji i adaptować ją do najnowszej wersji PRM DLC, a być może i do kilku innych dodatków wartych dołączenia. Widzę, że kolega @Master730 zrobił kilka poprawek więc ciesze się, że komuś jeszcze chciało się grzebać w tym projekcie.

Jeśli kolega lub ktoś jeszcze jest chętny by mi pomóc w wydaniu wersji finalnej proszę o kontakt na PW. Jeśli wszystkich chętnych Stalkerów zjadły już Mięsacze, rozszarpały Pijawki czy powpadali w Anomalie i zostaly z nich już tlyko artefakty to trudno... Skończę ten projekt własnymi siłami, bo nie ukrywam, że lubię doprowadzać każdą zaczętą sprawę do końca, a ta polonizacja w wersji niefinalnej wraca do mnie co jakiś czas i drażni jak kamień w bucie :D

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 minut temu, Master730 napisał:

kondotier Przy instalacji masz możliwość wyboru języka, Kolega zygadełko Coś pokęcił.

Nic nie pokręciłem. Wrzuciłem wszystkie ściągnięte 6 elementów do jednego folderu. Następnie otworzyłem jeden z elementów czyli folder "LADC_1.40007_setup_binary" i kliknąłem "setup". Wówczas pojawiło się to, co pokazałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko Windows dla Rosji różni się od naszego, ze względu na czcionkę. Więc naszemu trzeba podpowiedzieć jak ma interpretować grażdankę, w takich plikach .exe jak setap.

Jeśli miałeś do czynienia z tak stawianymi modami, to możesz z pamięci wygrzebać co pod tymi "znaczkami" się kryje i instalować na "wyczucie". Mod będzie instalowany tak jak np. instalowałeś nasze podstawki. Bo tak naprawdę nie jest to mod, a gra, czwarta część zestawu.

Okienko które wkleiłeś to początek instalacji. Na dole masz przycisk z napisem podobnym do Inelir. Jak go będziesz klikał, to LA zainstaluje Ci się na dysku C w swoim katalogu, doda ikonę uruchamiania do menu Start i drugą na pulpit.

Natomiast jak klikniesz ten przycisk Iacid, to otworzysz kolejne z wyborem gdzie chcesz grę zainstalować. Wybierasz dysk lub partycję, zatwierdzasz. Zobaczysz okno ze ścieżką.

I jeszcze jedna rzecz. Zanim uruchomisz LA, to sprawdź, czy masz kompletne biblioteki VC++ . Jest temat w którym są podane konieczne.

@Master730  Nie zrozumiałeś mnie. Podałem mu przyczynę robaczków zamiast liter. Nie grałem w LA wyżej 1.4005, więc na temat w nich wstawionych instalatorów nie będę mieszał. Możliwe, że nie wybrał języka we wcześniejszym okienku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Master730 ja tak w kwestii formalnej bo już tak LA za bardzo nie śledzę, ta wersja Extended to jest ciągle robiona przez jakąś ekipę od moda, komuś z nich chce się jeszcze dłubać w tym po tylu latach :) ? Czy to jest jakaś wariacja nieoficjalna robiona tam przez kogoś z sieci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom3kb Z tego co wyczytałem na stronie moda na moddb to rosyjscy developerzy się zajmowali tą wersją/patchem, rosyjscy streamerzy nazywają to Lost Alpha DC 1.4008 albo właśnie extended. Ciekaw jestem jak tak czytam czy poprawili jakieś znaczące i wkurzające błędy czy tylko dodali trochę bajerów typu animacje, zwiększyli poziom trudności a irytujące bolączki zostały ?? Perspektywa przechodzenia LA kolejny raz  kiedy dopiero co skończyłem trochę mnie przeraża tym bardziej jakbym miał grać tylko po to żeby zobaczyć co zmienili :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Master730 Skądś znam ten ból. Dobrze, jeśli taki błąd występuje w pliku dialogowym i bez względu na to na jakim etapie gry jesteśmy, można od razu zweryfikować poprawkę. Gorzej, jak są to np. ksywki NPCów umieszczone w innych katalogach ni ż text. Wtedy trzeba zaczynać sprawdzanie od nowej gry.

A co dotyczy samego faktu tłumaczenia, to   :brawo:    :t3m: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czina_89  Informacja dla nowego.

Jeśli wstawiasz więcej niż 2 zrzuty ekranu, to te ponad 2 wstawiasz do spojlera.

I wskazując błędy w spolszczeniu, jakimkolwiek edytorem graficznym zaznaczaj miejsca błędów, bo bez tego trzeba się doszukiwać. I wszystkie takie zrzuty możesz dawać w spojler.

@Master730  Skoro jednak znalazł się ktoś, kto już gra na Twoim spolszczeniu, to możesz założyć temat w specjalnie do tego zrobionym dziale o wyłapanych błędach.

https://stalkerteam.pl/forum/452-błędy-w-spolszczeniach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Master730  Mimo wszystko, skoro dodałeś paczkę broni i ją tłumaczysz, a w reszcie czyjegoś tłumaczenia dokonujesz korekt czy zmian, to warto założyć ten temat dla błędów spolszczenia.

I jeszcze to. Jeśli kopiujesz nicka tego forumowicza do którego się chcesz zwrócić, to on od strony forum nie ma sygnalizacji, że ktoś imiennie do niego napisał.

Wiesz jak zrobić takie zamleczone wywołanie nicka, jakim ja Cię wywołuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czina_89 ale wrzuciłeś tylko spolszczenie do moda czy dorzuciłeś też do zwykłej paczki broni? 

@Master730 weź sobie zrób nowy temat o polonizacji tej wersji Extended bo tu zaraz się zrobi syf część ludzi będzie pisać o tym spolszczeniu do standardowego LA DC, część do tego twojego nowego.

Czy nawet do całego tego moda w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czina_89  Tylko skoro to niepotrzebnie dodane spolszczenie ma coś, czego nie ma Twoja paczka moda, to możesz w późniejszej grze mieć problemy. Albo tylko braki opisów, ale też wyloty, bo mod nie znajdzie właściwego pliku.

Moja rada jest taka. Zabezpiecz sobie jakieś 10 ostatnich zapisów poza modem. LA postaw na nowo, ale tylko z właściwym spolszczeniem i zagraj z ostatniego zabezpieczonego zapisu.

Chociaż nie sądzę, abyś w grze zaszedł zbyt daleko, aby dla świętego spokoju nie zacząć gry od nowa.

Ale decyzja należy do Ciebie. Rób jak uważasz za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.