Jump to content

Autumn Aurora 2.1 XRay Engine crashuje przy uruchomieniu

neatre
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Czytałem trochę po necie ale nie udało mi się znaleźć skutecznego rozwiązania problemu, który prawdopodobnie nie raz już się tu pojawiał.

Zainstalowałem wersję SoC GOG 1.0006, uruchomiłem, rozpocząłem nową grę i chwilę się pokręciłem, żeby na pewno wszystko działało.

Potem zainstalowałem Autumn Aurora 2.1 bez ENB i na Static Lighting i niestety crashuje się przy uruchamianiu. 

Jestem na Windowsie 10, próbowałem zgodności z Vista i Win7, próbowałem uruchamiania z prawami administratora, próbowałem uruchamiania przez setting.exe, zaktualizowałem sterowniki (niestety AMD Radeon, ponoć Nvidia sprawia mniej kłopotów), wklejałem te pliki, które @OldMan wrzucił w temacie @Mixons i powoli kończą mi się pomysły co jeszcze mogę zrobić. (Na ściąganie nie GOGowej wersji nie mam już dziś siły, ale to jeszcze do spróbowania)

Logu z crasha nie jestem niestety w stanie wrzucić z dość durnego powodu - mianowicie jak się uruchamia gra to pokazuje się takie prostokątne okienko i ono zasłania mi okno z bug reportem i nie mogę się do niego dostać... ;_;

Jakieś pomysły czego jeszcze spróbować?

Dzięki.

38 minut temu, neatre napisał:

ono zasłania mi okno z bug reportem i nie mogę się do niego dostać..

Po wylocie od razu otwórz notatnik i użyj magii CTRL+V, albo skorzystaj ze sposobu z podlinkowanego tematu.

Spróbowałem jeszcze usunięcia d3d9.dll ale też nie pomogło. 

Poniższe to ctrl + V zaraz po wsypaniu gry, czy o to chodziło?

Expression    : The function called is not supported at this time
Function      : CHW::CreateDevice
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\HW.cpp
Line          : 330
Description   : R

A instalować na dynamicznym próbowałem i samo to nie pomogło, ale nie próbowałem na nim wszystkich wymienionych sposobów. Spróbować?

Posprawdzaj czy masz wszystkie biblioteki VC++. Piszesz, że aktualizowałeś sterowniki - spróbuj dla odmiany wrócić do starszych. Za każdym razem gdy coś zmieniasz, usuwaj na wszelki wypadek user.ltx, mod sobie zrobi nowy. Nie wiem jak miałoby to pomóc, ale mnie wcześniej przy kilku modach pomogło, więc możesz w ww. user.ltx znaleźć linijkę rs_fullscreen i on zmienić na off. Kto wie, może się obudzi jeśli wymusisz działanie w oknie.

Ten błąd nie ma chyba jednego konkretnego powodu ani rozwiązania; ile konfiguracji, tyle lekarstw. Prócz tego co napisałem wyżej więcej nie podpowiem - może ktoś mądrzejszy pomoże.

Chciałem już iść spać i próbować Twoje rozwiązania jutro, ale stwierdziłem, że ten trik z wyłączeniem fullscreena jest prosty - to spróbuję. 

I zadziałało :ohmy:...

Dzięki! 

Jutro jeszcze spróbuję na static lightning jak zmierzę czy nie mam za mało FPS.

Cytat

Stalker. Tego nie ogarniesz... :D

Lepiej tego nie da się podsumować. Każdy obeznany ze S.T.A.L.K.E.R. em i modami wie, że w każdej chwili może wystąpić jakiś bug, o którym nikt nie śłyszał i czasami naprawa jego jest jeszcze dziwniejsza niż sam błąd.

Taki urok X-Ray, że u jednego może działać wszystko super, a inny będzie miał problem z każdym jednym modem, nawet jeśli konfiguracje PC są bardzo podobne.

Jeśli ktoś zamierza grać w serię lub mody i boi się wylotów albo bugów albo jest nerwowy to może niech lepiej od razu poszuka innej gry :D

W dniu 21.05.2019 o 23:56, FeRu napisał:

Jeśli ktoś zamierza grać w serię lub mody i boi się wylotów albo bugów albo jest nerwowy to może niech lepiej od razu poszuka innej gry :D

Trochę się nie zgadzam, to takie straszenie na wyrost; 90% wylotów jakie spotykałem naprawiłem albo sam, albo z pomocą wyszukiwarki. Te 10% to właśnie takie przypadkowe problemy. To nie jest frustrujące, tylko wymaga ruszenia głową, (bo czasem uda się naprawić, chociażby z pomocą kogoś kto dobrze doradzi), tak jak i granie w tę grę ;)

W dniu 21.05.2019 o 23:55, neatre napisał:

Czy mogę Cię jakoś zaplusować za jakże szybką i skuteczną pomoc? Potrzebuję instrukcji :P

Podziękowałeś i wystarczy :)

Na przyszłość: powinieneś mieć w prawym dolnym rogu czyjegoś posta białe serduszko na szarym tle. Po najechaniu możesz dać "lajka", plus albo minus. Nie wiem czy jest jakaś ilość postów od której taka możliwość zostaje odblokowana, czy masz to od razu.