Skocz do zawartości

Top 10 najlepszych modów w historii


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Oblivion Lost Remake, Przestrzenna Anomalia, Another Zone Mod, Wiatr Czasu, Spectrum Project: Droga we mgle to się zgadzam w 100%.

 

Kroniki Czarnobyla, na pierwszej lokacji super, na następnych za mało zadań, szybkie parcie przed siebie.

Tajne Ścieżki 2 sporo z nim problemów, można było popsuć fabułę, różne wyloty, problemy.

Dolina Szeptów, eeee fajny ale później powstały o lepsze minimody na jednej lokacji.

Największe nieporozumienie Call of Chernobyl :) Już lepiej chyba jakiegoś moda do niego.

 

Brakowało mi np: OGSE 2.0 i Złotej Kuli.

Tak jako wyróżnienie poza konkursem to wrzuciłbym mody Zaurusa ale chyba jako całość bo wszystkie się łączą, w sumie najlepiej odpicowane ostatnie 2 części z 5. chociaż też mody z problemami.

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden w wymienionych w tym wideo modów nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ podsumowanie jest żywcem wyjęte z https://ap-pro.ru/index/stalker_top_mod_all/0-144.

Trochę dziwi mnie brak NLC7 (choćby z powodu ciekawej mechaniki rozgrywki), ale w sumie OP-2 też nie ma, więc myślę, że chodzi tutaj o "kontrowersje" związane z tymi modami (m. in. poziom trudności). 

Powiem tak, postawiono na miejsca rankingowe, czyli modyfikacje lekkie, łatwe i przyjemne: wyważony poziom trudności, fabuła nowa albo jej brak (nie wiem skąd ta twoja awersja @tom3kb do CoCa???), przeróbki kompilacyjnych klimatów lub zupełnie nowe twory. @tom3kb muszę jednak przyznać rację w jednym (dwóch) aspektach:

5 godzin temu, tom3kb napisał:

Brakowało mi np: OGSE 2.0 i Złotej Kuli.

choć pewnie każdy z nas dodałby tutaj swoje propozycje.

A że Polacy nie gęsi... Może czas na polski ranking "TOP 10 najlepszych modów w historii"?   

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

A że Polacy nie gęsi... Może czas na polski ranking "TOP 10 najlepszych modów w historii"? 

To jest dobry pomysł. Chętnie przygotujemy materiał z ramienia ST lub we współpracy z forum, ale musiałaby się wypowiedzieć jakaś rozsądna liczba użytkowników żeby w ogóle móc o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton GorodeckiG

Minus chyba za to, że nie lubię czystego CoCa i nie rozumiem jego fenomenu? :)

Już tłumaczę dla mnie czysty CoC to tak jakby postawili mnie na strzelnicy, dali wiadro amunicji i szafkę broni do wyboru i ognia.

Brak ciekawej fabuły i różnorodnych misji. Mało urozmaicone misje cykliczne. O gdyby ich wybór był taki jak w nowym OP 2.1 to może bym się skusił.

Tak jak mówiłem bardziej poparłbym jego modyfikacje, bodajże przynajmniej 2 robiły, robią z niego coś więcej. Chyba Dead Air i Legends Return. Może coś jeszcze?

Co do NLC 7 to też mnie dziwi jego brak bo to "coś innego" i zawsze jest na szczycie jak są głosowania na mod miesiąca.

Ale tak jak wspomniałeś brakuje też OP 2.1, może za świeży? ;) Też bym go poparł mimo, że w jednej chwili go się lubi w drugiej nienawidzi.

Podobnie mam z LA DC, też jest przeważnie w topce modów ale też budzi skrajne emocje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Z CoC masz absolutną rację. Albo nasi forumowicze nie umieją czytać ze zrozumieniem, albo sądzą że zrobią na tej bazie moda. Przetłumaczyłem i wstawiłem informację od jego autorów, że nie jest to mod w znaczeniu tego słowa, ale rozbudowana baza dla tworzenia nowych modów. Ma szczątkową fabułę umożliwiającą poznanie lokacji i wyposażenia. Z niej ich autorzy mogą wybierać potrzebne im fragmenty. Jedynym modem zrobionym na bazie CoC jest Powrót Legendy.

Podobna sytuacja jest Dead Air i Wielką Wojną. Są to tylko i wyłącznie bazy dla stworzenia modów fabularnych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem tą listę i szczerze nie rozumiem, jak mógł się na niej znaleźć czysty CoC, który jest w zasadzie szkieletem do stworzenia moda i sam z siebie jest tylko nudna piaskownicą.

Tak samo brakuje mi tu chociażby Fotografa, wspomnianego NLC 7, OGSE 0.6.9.3 2.0 , serii SGM, czy nawet Lost Alphy, która dorobiła się statusu legendy Stalkerskiego moddingu mimo, że wzbudza skrajne emocje i jest też wzorowym przykładem niespełnionych obietnic to powinna się jednak znaleźć w tej 10tce nawet jeśli miałby to być szary koniec.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tom3kb napisał:

Minus chyba za to, że nie lubię czystego CoCa i nie rozumiem jego fenomenu? :)

Wybacz, @tom3kb, ale tak jak nie tłumaczę się z dodatniej reputacji, którą ci daje, tak samo nie zamierzam tłumaczyć się z ujemnej. 

8 godzin temu, kondotier napisał:

że nie jest to mod w znaczeniu tego słowa, ale rozbudowana baza dla tworzenia nowych modów. Ma szczątkową fabułę umożliwiającą poznanie lokacji i wyposażenia. Z niej ich autorzy mogą wybierać potrzebne im fragmenty. Jedynym modem zrobionym na bazie CoC jest Powrót Legendy.

Zgodnie z definicją modyfikacji Call of Chernobyl JEST jak najbardziej modyfikacją.

Spoiler

https://pl.wikipedia.org/wiki/Modyfikacja_gry_komputerowej

Modyfikacja gry komputerowej (potocznie mod) – przeróbka gry komputerowej wykonana przez społeczność graczy albo na zlecenie producenta gry. Zmiany mogą polegać na przykład na dodaniu nowych rodzajów broni, przedmiotów, przeciwników, postaci, trybów gry, planszy czy fabuły

Znam zarówno plusy i minusy CoCa (nie mam klapek na oczach), i nie zamierzam go tutaj zażarcie bronić. Zastanawia mnie jedna kwestia.

Nie wiem dlaczego uparliście się twierdzić, że jest to jedynie baza dla modów (co jest oczywiście zgodne z prawdą). Idąc waszym tokiem rozumowania ani paczki broni, ani wszelkiego rodzaju inne "mniejsze" dodatki też nie są modami, tak? Bo modami są tylko modyfikacje fabularne, tak? Spójrzcie na całą sprawę w szerszym kontekście.

Zauważcie, że społeczność Stalkera (ta, nazwijmy to "wschodnia i zachodnia") pokochała CoCa, z wszelkimi jego niedoróbkami i mankamentami. Co z tego, że nie ma fabuły? Jest wielu ludzi na całym świecie, którym to w ogóle nie przeszkadza. Powiem więcej, świetnie bawią się w tej małej stalkerskiej piaskownicy. Wielu ludzi rozpoczęło przygodę ze Stalkerem właśnie od CoCa (aby później spróbować swych sił w "poważniejszych". bardziej ambitnych modyfikacjach), wielu wróciło do naszej ulubionej serii, ponieważ ukazał się Zew Czarnobyla. W końcu CoC stał się zalążkiem innych, może nie świetnych, ale dobrych/b.dobrych modów. 

Nie każdy szuka w Stalkerze epickich historii, hardkorowych akcji czy strzelanin rodem z CoDa/BF. Dla niektórych bezcelowa włóczęga po Zonie, chomikowanie wszystkiego i ciułanie na lepszy kombinezon/broń jest wszystkim czego właśnie potrzebują. To jest ICH Zona, i mogą ją eksplorować w sposób jaki im się podoba. 

Stalker bardzo długo czekał na taki projekt. Szkoda, że (jak na razie) nie został należycie wykorzystany jego potencjał.

Jest na tym Forum co najmniej kilka modów, których piewcy zajebiaszczości będą chwalić po wsze czasy. Mnie po prostu nie podeszły, z tych czy innych względów. Nie jest to jednak powód, dla którego miałbym być przeciwko tym modyfikacjom i je negować w jakikolwiek sposób. Po prostu mody te różnią się z MOJĄ wizją Strefy. Coś, co nie posiada fabuły, ale daje wiele frajdy za darmo, choćby na te kilka, kilkanaście godzin nie zasługuje na wasze pejoratywne zaklinanie rzeczywistości. Chcecie odebrać pasję do Stalkera ludziom grającym w CoCa?:047:

P.S - @tom3kb za czym w przypływie kolejnej butelki piwa lub butelki domowego wina zaczniesz uzewnętrzniać się w stosunku do tego co napisałem, przeczytaj sobie kilka razy moją wypowiedź i dobrze ją przeanalizuj. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Moim skromnym zdaniem w czystym CoC-u przydałoby się troszkę bardziej urozmaiconych zadań wtedy miałby lepsza opinie i fajniej by się w niego po prostu grało. Co do reszty Twojego powyższego posta to się z Tobą zgadzam (oprócz tego PS kierowanego do  @tom3kb bo mnie to nie dotyczy i ja nic do niego nie mam, zresztą jak do wszystkich użytkowników tego forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Zgodnie z definicją modyfikacji Call of Chernobyl JEST jak najbardziej modyfikacją.

(....)

Nie wiem dlaczego uparliście się twierdzić, że jest to jedynie baza dla modów (co jest oczywiście zgodne z prawdą).

Pozwólcie, że przytoczę jedną, bardzo moim zdaniem celną recenzję COCa z ModDB

Cytat

'Freeplay modification' in my book is not the same or synonymous to 'Modders Resource'.

I did not wait for years for an empty pack of junk like this.

Good effort, but should have spent it making something useful instead.

I teraz pora wybrać, czy COC jest modem, czy bazą dla takowych. Bo jednego i drugiego mieć nie będziecie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modyfikacja freeplayowa w moim przekonaniu nie jest równoznaczna platformie moderskiej.

Nie czekałem przez lata na taką pustą kupę śmieci.

Chwalę za wysiłek, ale mogliście przeznaczyć go na coś pożytecznego."

Tłumaczenie jest takie trochę na plus/minus bo robione na szybko z telefonu, ale główny sens powinien być zachowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton GorodeckiŻadne tłumaczenia z twojej strony nie są potrzebne, widzę, że ktoś się nie zgadza, to tylko rozpisałem co mi się nie podoba i dlaczego nie rozumiem tego "fenomenu". Jest temat to dyskusja tyż może być. 

I zgadzam się, że dla wielu szczególnie na zachodzie CoC to pierwszy i jedyny kontakt z modami do stalkera i dla nich obojętnie co byś im nie pokazał to jest normalnie super mega wow. Ale dla mnie to słaby argument, my możemy sobie pogadać  trochę bo znamy więcej rzeczy.

To co, że im się podoba to i mi musi? A jak nie to mam siedzieć cicho?

 

Po mojemu mogą sobie też odpalić zwykłego Stalkera i w kółko latać z tymi "20 zadaniami" cyklicznymi u Sida i Barmana, zbierać na kombinezon i karabin  i też mamy CoC. Dlatego pisałem, że nie ogarniam sprawy. 

A no i ja nigdzie nie pisałem, że to "baza do modów", mod to mod. Można tylko ekran menu zmienić w grze i też mamy moda :)

Dla mnie mod słaby, dla nich coś super no ale dlaczego wg ciebie my nie możemy go słabo oceniać, a ewentualnie można tylko chwalić. Moja opinią nie odbieram im "pasji..."

Rankingi modów od tego są żeby dyskutować.

A twojego tamtego posta przeczytalem parę razy więc:

"zaczniesz uzewnętrzniać się w stosunku do tego co napisałem, przeczytaj sobie kilka razy moją wypowiedź i dobrze ją przeanalizuj"

No i to zrobiłem. Tylko jak w całym poście o CoCu i reszcie modów było.

"fabuła nowa albo jej brak (nie wiem skąd ta twoja awersja @tom3kb do CoCa???), przeróbki kompilacyjnych klimatów lub zupełnie nowe twory"

To co ja tam niby miałem analizować. Chyba że nie załapałem głębi przekazu. 

"za czym w przypływie kolejnej butelki piwa lub butelki domowego wina"

LOL

To ostatnie to była słaba zagrywka liczyłbym na więcej :D

Ps. A nie miałem przy sobie piwka czy winka więc umysł był jasny.

Takie coś to możesz stanąć przed lustrem i sobie też walnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.