Skocz do zawartości

Witam i o Zonę Pytam


Vladmir

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia Stalkery,

Witam, jako że nie pisałem jeszcze na tym szacownym forum pozwolę się przedstawić.

Jestem JJ, znany też jako Vladmir (wiem, nikomu to nic nie mówi, oczywista).

Chciałbym prosić Was o pomoc w zakresie doboru modów, gdyż spragnionym...

Co chciałbym osiągnąć:

Głównie poszerzenie fabuły, totalne konwersje, new game+ itd. Jeżeli to możliwe z w miarę "współczesnym" wyglądem (atmosfear 3 jest jak najbardziej ok). Zależy mi głównie na fabule, NIE jestem osobą, która lubi się katować niedorzecznym poziomem trudności w wolnych chwilach, NIE jestem też osobą, która lubi robić nic i chodzić z kąta w kąt. JA NI PANIMAJU PA RUSKU, znaczy potrafię coś tam przeczytać, ale zajmuje mi to za dużo czasu i nie wszystko rozumiem... Więc polonizacje mile widziane (Stalker po ENG to generalnie smutny żart).

TAK JA WIEM ŻE SZUKANIE NIE BOLI, ale większość moich poszukiwań zawiodła do martwych linków albo do moda w wersji "super poprawiona cz 13" i nie wiem czy powinienem to zaczynać nie znając "niekoniecznie dopracowanej części 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12"...

Co udało mi się do tej pory ustalić:

1. Mój aktualny ideał to SGM dla CoP. Szukam takich właśnie rozwinięć, nie "przeszkadza" mi obecność waniliowej fabuły, a mnogość wartości dodanej przyprawia o przyjemny dreszcz.

2. Ogrywam CoC, jednakowoż mam zarzut taki, że reputacja w obrębie frakcji się zasadniczo nie zmienia (a to powinno być dużym aspektem rozgrywki). W tym modzie zależałoby mi na budowaniu relacji z własną frakcją i możliwością poprawy/pogorszenia relacji z innymi frakcjami - może coś robię nie tak? Odpiszcie proszę! Gram w wanilię 1.422 polonizowaną, może potrzebny jest jakiś addon? Co polecacie? Btw, po 3 dniach grania NPC przestali mi dawać misje, tzn większość mi mówi, że nic dla mnie nie ma, a początkowo każdy miał dla mnie jakąś śmieć-misję, której nie byłem w stanie wykonać, bo za słaby w uszach byłem. Bug?

3. Podobało mi się odświeżenie SoC w postaci Complete Edition, miło było wrócić do Zony i przeżyć pierwotne założenia Stalkera... Po tym połasiłem się na Priboia i zabiły mnie piksele... (jest jakiś mod graficzny do tej konwersji??)

4. Tajne Ścieżki to coś w co z pewnością chcę zagrać, ale nie wiem gdzie zacząć TS2? TS1? Jakieś linki (nie martwe, pażaustra)?

5. Ciekawie zapowiada się też Fotograf i inne totalne konwerty, ale nie mam punktu zaczepienia... PROSZĘ POMÓŻCIE!

Do podsumowania:

Szukam modów

1. w miarę możliwości PL

2. rozszerzających/ totalnie zmieniających fabułę gry (w jakiejś sensownej chronologii...)

3. jeżeli się da to niebrzydkich (z nakładkami graficznymi)

4. Podajcie proszę linki do modyfikacji, gdyż nie zawsze się da odnaleźć działające

5. Doradźcie co zrobić, żeby trochę ożywić CoC (w waniliowej 1.422 frakcje zdają się nie zmieniać reputacji względem siebie i jestem lonerem, którego wszyscy mają w d****, a wojsko, bandyci i monolit nienawidzą).

Przy okazji poszukuję też dobrych książek W Klimacie. Fabryczna Zona zasadniczo przeczytana lub w trakcie, Metro 2033/2034 i okolice przerabiam. Coś jeszcze możecie polecić?

Dziękuję za uwagę, mocno liczę na Waszą pomoc! Dobrej Wam Zony!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zdobyłeś się na tak rozwiniętą wypowiedź na wstępie, bo to zawsze dobrze wróży na przyszłość. Ale szukanie naprawdę nie boli... I wcale nie trzeba szukać daleko, bo prócz wyeksponowanych na górze działów co ciekawszych / lepszych zdaniem forumowiczów modów, masz te mniejsze:

1. https://stalkerteam.pl/forum/303-mody-pl-do-soc/

2. https://stalkerteam.pl/forum/305-mody-pl-do-cs/

3. https://stalkerteam.pl/forum/304-mody-pl-do-cop/

Następnie:

5 minut temu, Vladmir napisał:

Zależy mi głównie na fabule,

https://stalkerteam.pl/forum/478-złota-kula/

https://stalkerteam.pl/topic/10440-przestrzenna-anomalia-update-41/

7 minut temu, Vladmir napisał:

4. Tajne Ścieżki to coś w co z pewnością chcę zagrać, ale nie wiem gdzie zacząć TS2? TS1? Jakieś linki (nie martwe, pażaustra)?

https://stalkerteam.pl/forum/291-tś-2-update-final/

7 minut temu, Vladmir napisał:

Ciekawie zapowiada się też Fotograf i inne totalne konwerty, ale nie mam punktu zaczepienia... PROSZĘ POMÓŻCIE!

A jakiego punktu zaczepienia potrzebujesz? Przecież to proste jak budowa cepa - czytasz opinie ludzi i na tej podstawie, jeśli nie jesteś przekonany, podejmujesz decyzję czy chcesz grać, czy nie. Akurat Fotograf prosty nie jest... I łażenia tam jest całkiem dużo, ale hejże - w końcu na tym polega stalkerka.

8 minut temu, Vladmir napisał:

5. Doradźcie co zrobić, żeby trochę ożywić CoC (w waniliowej 1.422 frakcje zdają się nie zmieniać reputacji względem siebie i jestem lonerem, którego wszyscy mają w d****, a wojsko, bandyci i monolit nienawidzą).

https://stalkerteam.pl/topic/11458-dead-air-hybrid-pl/, a jak za małe wyzwanie, to "czysty" Dead Air - https://stalkerteam.pl/topic/11315-stalker-dead-air/

 

11 minut temu, Vladmir napisał:

Coś jeszcze możecie polecić?

"Piknik na Skraju Drogi"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Tak szybko i tak obszernie! Dziękuję Stokrotnie!

Odnośnie pierwszej części: to właśnie to: OGROM wyboru, ja stary człowiek jestem, nie umiem już tak eksperymentować, ale cóż, zacznę od pierwszej pozycji na liście: Powrocie Szramy, nadchodzę! :)

Część druga, Taak mój nos zaniuchał mocniej nad Złotą kulą, jeżeli Przestrzenna anomalia znalazła się Twoim zdaniem na równi z nią to zaraz się za oba mody zabiorę, dzięki :)

Odnośnie TŚ2: w zalinkowanym temacie są dwa posty tej samej osoby, która najpierw pyta o to co mnie niepokoi (czyli czy TŚ2 to kontynuacja fabularna TŚ1, rozwinięcie, czy zupełnie inne mody), po czym "sama sobie odpowiada" dziękując za odpowiedzi :D (domyślam się, że inne posty zostały usunięte, lub forumowicze, którzy odpowiedzieli odeszli w głąb Zony). Niemniej jednak wnioskuję, że zagranie od razu w TŚ2 grzechem śmiertelnym nie będzie?

Pikniku nie mogę znaleźć w wersji drukowanej... Może trzeba zapolować na Ebooka :) Oglądałem film nim inspirowany, był ciekawy :)

Jeszcze raz dziękuję za błyskawiczną i wyczerpującą wypowiedź! Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vladmir napisał:

WOW! Tak szybko i tak obszernie!

Błogosławieństwo Monolitu swoje robi... :041:

2 minuty temu, Vladmir napisał:

Powrocie Szramy, nadchodzę! :)

Lojalnie uprzedzam, że łatwo nie jest. Graj w ostatnią wersję, tj. tę z dopełnieniem.

2 minuty temu, Vladmir napisał:

Niemniej jednak wnioskuję, że zagranie od razu w TŚ2 grzechem śmiertelnym nie będzie?

TŚ2 Update Final.

4 minuty temu, Vladmir napisał:

Pikniku nie mogę znaleźć w wersji drukowanej...

Nie żartuj sobie... https://allegro.pl/listing?string=piknik na skraju drogi&bmatch=product-buynow-new-price-dict4-sauron-bp-boo-1-4-0618

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vladmir

Szukanie nie boli ;)

Oprócz tego co wymienił Sierioża to ja bym dodał:

Do zewu:

AZM

Spectrum Project: droga we mgle

Wiatr czasu

Może jeszcze Kroniki Czarnobyla

Do Cienia:

Ogse 2.0 final

Oblivion lost remake

Duże mody fabularne i jedne z najlepszych.

Innych jest tam jeszcze w ciul do wyboru ale i tak wszystkiego na raz nie ograsz, więc lepiej brać to co dobre, dopracowane i raczej bezproblemowe. 

A jak chcesz sobie na szybko poczytać opinie/oceny o wielu modach to możesz zerknąć w 

https://stalkerteam.pl/forum/432-spis-modów-w-zależności-od-poziomu-trudności/

Albo będąc w temacie danego moda w szukajce wpisać np "moja ocena" albo "moda ukończyłem/przeszedłem" i powinno coś wyskoczyć, po "moja ocena" przynajmniej moje wypociny powinny się pokazać ;)

Co do Powrotu Szramy to trudnawy mod, jak juz cos to pobieraj stąd wersje repack, samodzielny mod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Innych jest tam jeszcze w ciul do wyboru ale i tak wszystkiego na raz nie ograsz, więc lepiej brać to co dobre, dopracowane i raczej bezproblemowe.  

O to to :D Dlatego rad jestem, że mogę skorzystać z pomocy doświadczonych Stalkerów w tym temacie. A człowiek stary, zmęczony i spracowany ma to do siebie, że nadmiar informacji mu szkodzi :D (Wiem, leniwa buła ze mnie i tyle).

No to mam w końcu coś do grania ;) Dzięki!

 

//Edit: czy do Powrotu Szramy Repack są alternatywne linki do instalatora gdzieś? Bo można pobrać tylko autorun i 1 oraz 3 part setupa, reszta to 404...

Edytowane przez Vladmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vladmir napisał:

//Edit: czy do Powrotu Szramy Repack są alternatywne linki do instalatora gdzieś? Bo można pobrać tylko autorun i 1 oraz 3 part setupa, reszta to 404...

Na razie nie widzę nawet na stronie autora repacja ale może jak Oldman pojawi się na forum to odświeży. Mam gdzieś tą wersję na płytkach ale i tak pojawię się w domu dopiero po długim weekendzie.

Nie ma tego moda na razie bierz się za innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vladmir   :witam:

Piszesz, że jesteś starym człowiekiem, a do profilu nie wprowadziłeś daty urodzenia. Bo nie wiem, czy to ja Ciebie mogę po piwo posyłać, czy będę je musiał Tobie przynosić.

Chcesz wiedzieć ile mam lat? Zajrzyj do mojego profilu.

A z modów to jeszcze wg. Twoich oczekiwań masz Złoty kufer 2 ( można przed nim zapoznać się ze Złotym kufrem 1 ). Nie myl go ze Złotą kulą.

A oprócz niego takie mody jednej lokacji jak "W pajęczynie kłamstw", "Nowicjusz", "Łącznik" i "Dolina szelestów".

Lub zacznij od trylogii Zaurusa. Pierwszy z nich to "Apokalipsa".  Patrz dział Mody Zaurusa. Są na forum wersje oryginalne, ale też i "uwspółcześnione".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kondotier napisał:

Piszesz, że jesteś starym człowiekiem, a do profilu nie wprowadziłeś daty urodzenia. Bo nie wiem, czy to ja Ciebie mogę po piwo posyłać, czy będę je musiał Tobie przynosić.

Chcesz wiedzieć ile mam lat? Zajrzyj do mojego profilu.

A z modów to jeszcze wg. Twoich oczekiwań masz Złoty kufer 2 ( można przed nim zapoznać się ze Złotym kufrem 1 ). Nie myl go ze Złotą kulą.

A oprócz niego takie mody jednej lokacji jak "W pajęczynie kłamstw", "Nowicjusz", "Łącznik" i "Dolina szelestów".

Lub zacznij od trylogii Zaurusa. Pierwszy z nich to "Apokalipsa".  Patrz dział Mody Zaurusa. Są na forum wersje oryginalne, ale też i "uwspółcześnione".

Hmm nie uzupełniłem głównie dlatego, że w uzupełnianiu profilu mogłem wybrać frakcję, ulubioną broń i specyfikację PC, chyba za głupi jestem żeby więcej danych uzupełnić :D

//Edit - tak jestem za głupi, już znalazłem xD

A piwo to ja będę nosić zdecydowanie. Jednakowoż starość to nie PESEL tylko samopoczucie, znam ludzi dwa razy starszych ode mnie, w lepszej kondycji, zużyty materiał.

Cytat

Władek zwany Vladimirem, podkopsalem ci na tzw. prywatnym namiar na pdf - 0,91 MB. 

Dzięki wielkie, w sumie powinienem był to sam zrobić dawno temu ^^

Ogólnie chciałem podziękować wszystkim za ciepłe przyjęcie, błyskawiczne odpowiedzi i porady :)

Edytowane przez Vladmir
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.