Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem Lost Alpha w wersji 4007


Trux

Rekomendowane odpowiedzi

Braci stalkerska, jak nie wy to kto dopomoże? Próbuję odpalić LA na moim laptopie i jak na razie udało mi się z biedą przejść kawałek w wersji 4002 (wyższe wersje nie chcą się nawet odpalić) do spotkania z  doktorem na bagnach.  Potem następuje autosave i jakaś cut scenka która mi wywala do pulpitu grę. I tyle po zonie pochodziłem.  Poza tym często wypadam na pulpit gdy ostrzeliwuję się z jakimś upierdliwym mutasem czy bandosem. To upierdliwe ale daje się przeżyć.

Załączam dwa raporty: jeden z typowego wylotu na pulpit i drugi z niedoszłego załadowania cut scenki po autosejwie podczas pierwszej wizyty u doktora na bagnach.

Jako trzecie dorzucam fotkę i logi z próby odpalenia wersji 4007 na laptopie.

Jak to mawiają kto nibud'  pomogitie!

1654919866_ScreenHunter_187Jun_1720.38AMD.jpg.dc971f8169a2bc2a8bfd1c0c089abd17.jpg

XRayEngine_error_report_190712-004109.zip XRayEngine_error_report_190715-013543.zip errorlog.log xray_Acer 9920G-2.log errorlog wersja 4007.log xray_Acer 9920G-2 wersja 4007.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do loga:

Spoiler

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CTexture::Load
[error]File          : ..\xrRender\SH_Texture.cpp
[error]Line          : 216
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open video stream

Był już pewnie pierdylion razy omawiany. Zainstaluj Xvida którego masz w instalce gry, albo ściągnij z internetu.

Co do reszty - brak pamięci w magazynie może oznaczać, że masz za mało RAMu. LA potrzebuje na "dzień dobry" bodajże 2GB. Poza tym możesz poczytać o zwiększaniu ilości pamięci wirtualnej, np. tu: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15055/windows-7-optimize-windows-better-performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Chmmm, xvida mam zainstalowanego. Ramu mam zasadniczo 4 GB więc powinno wystarczyć:063:. A najnowsza wersja trybić nie chce.

Z oporami odpaliłem wersję 4002. I doszedłem do domku doktora na bagnach gdzie po cut scence następuje przeładowanie. No i tu klops. Wypadł na pulpit bo nie może czegoś załadować. Ani tego ominąć bo nie da się kontynuować bez tego wątku. Pozostaje freeplay co najwyżej i omijanie bagien.

A może miał by kto sejwa w wersji 4002 po tej cut-scence do podrzucenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pomoże dwukrotność RAMu, to możesz ustawić i większy. Stalker jest kapryśny, jeśli chodzi o zużycie pamięci i nawet, jeśli pokazuje obciążenie w połowie, to pewnie i tak "spija" więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem po kolei:

Plik wymiany ustawiłem na 4 GB, nadto ma 4 GB ramu. Zainstalowałem najnowszy xvid.  A mimo to wypadam na pulpit i lipa.

Grafika to Nvidia 8600GT więc nie tragedia. Tylko Ram mam mało bo zdaje sie 512 w tej karcie.

W załączonym pliku dorzucam wszelkie info dotyczące zarówno kompa jak i zapisów loga. Może ktoś to zdoła rozgryźć? Bo ja niestety nie mam pojęcia o tych tematach. Już kombinowałem ze zmniejszeniem ustawień czy podłożeniem obcego sejwa. Niestety lipa.

Zainstalowałem nawet wersję 4007 ale w ogóle nie chciała zastartować. No niby ona pozbawiona bugów. I niestety działa mi tylko 4002 i tylko do momentu spotkania z doktorem na bagnach.

Ech zono zła.

XRayEngine_error_report_190715-173754.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trux No faktycznie niby powinna chodzić, twórcy niby rzucali takie wymagania:

" Intel Core 2 Duo or equivalent AMD CPU around 3GHz. 2GB RAM. NVIDIA 9800 GT, or equivalent ATI/AMD HD3000 SERIES vGA Card. 20 GB Free space on HDD. "

A zacznijmy od podstaw, jak odpalasz grę to ustawienia na niskie, rozdziałka też w dół, co do oświetlenia to bym chyba wziął dynamiczne, bo statykę to chyba w każdej wersji olali i nie zalecali grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia. Jak bym nie poustawiał parametrów to mam taki obrazek:

Expression    : fatal error
Function      : CTexture::Load
File          : ..\xrRender\SH_Texture.cpp
Line          : 216
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't open video stream

I po ptokach.

xray_Acer 9920G-2.log errorlog.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trux

Jak chcesz to poczytaj o problemie z "Meet the Doc" np: na stalker.pl

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=crow&q=lost+alpha+Expression++++%3A+fatal+error+Function++++++%3A+CTexture%3A%3ALoad+File++++++++++%3A+..\xrRender\SH_Texture.cpp+Line++++++++++%3A+216+Description+++%3A+<no+expression>+Arguments+++++%3A+Can't+open+video+stream+

Ja nie mogę wejść w tematy bo ostatnio dostałem banana ;) to nie wiem czy jest rozwiązanie. Także jak chcesz to czeka cię praca własna.

Ewentualnie w te z moddb albo forum dez0wave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie tropu. Może coś pomoże.

Niestety linki w efekcie powodują Błąd 404

https://stalker.pl/forum/viewtopic.php?f=129&t=24044&p=300363

John-Marston
John-Marston Jul 21 2014

Yes Ive Solved it! Ive made a Fix. I even made a Flashlight Texture fix, a alternative Blood Texture mod and Iam currently working on a Weather Fix.

Www75.zippyshare.com

 

Napisał że załatał problem ale link nie dizała

https://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13002-patch/#commentform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkim dzięki za dobre słowo i podpowiedzi.  Zainstalowałem moda 003 i jakoś dalej poszło., przeszedłem całość i będę miał co opowiadać wnukom :)

Podejrzewam poza tym że w systemie 64bitowym lepiej to by chodziło.

Teraz zobaczyłem coś nowego i spróbuję to zainstalować.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.